Opora lvic: Jsme v hodně těžké situaci

ECHO LOSU ME ŽEN České basketbalistky znají soupeře pro evropský šampionát, který v červnu uspořádá Francie a Španělsko. Svou cestu turnajem začnou ve francouzském Štrasburku a utkají se ve velmi silné skupině s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem.

celý článek
Levhartice kousaly, přesto padly

ECHO FINAL 4 ŽEN Ze semifinále pohárového RENOMIA FINAL 4 postoupily dva favorizované celky. KP Brno v Chomutově složilo domácí Levhartice 57-74 a ZVVZ USK Praha si snadno poradil se Slavií 112-41. V dnešním utkání o bronz se tak od 15 hodin utká Chomutov se Slavií (vysílá TVCOM.cz) a ve finále od 18:30 USK s KP Brno (18:30, HbbTV ČT Sport).

celý článek
Dnes startuje pohárové FINAL 4 žen

PŘED FINAL 4 ŽEN Už dnes odpoledne se rozjedou boje o Český pohár basketbalistek, který odpálí semifinálovými duely RENOMIA FINAL 4 v Chomutově. Od 15 hodin si to rozdají domácí Levhartice s KP Brno a od 18:30 se utká v pražském souboji BLK Slavia se ZVVZ USK. Turnaj vyvrcholí v pátek utkáním o bronz (15:00) a finálovou bitvou od 18:30. Veškeré dění můžete sledovat na portálu TVCOM.cz.

celý článek
Největší výzva pro francouzskou ligu

PŘEVRATNÉ DĚNÍ V PRO A Na hranici dohratelna se ocitla jedna z předních evropských lig - francouszká Pro A, již z předních kontinentálních soutěží postihla v této sezoně vůbec nejdelší odstávka. Na konci února, kdy česká Kooperativa NBL má už zkompletovaných 22 kol základní části, počítá 16 z 18 celků v lize galského kohouta jen 8 až 11 utkání, což se týká i Štrasburku Jaromíra Bohačíka. Přesto vedení soutěže čerstvě schválilo plán, jak ligu dokončit a vyhnout se tak trudnému nedohrání minulého ročníku.

celý článek
Satoranského řetízák i poklona veterána

Z NOVÉHO DĚNÍ V CHICAGU SE SESTŘIHY AKCÍ TS31 Je to zatím jen malý vzorek utkání, ale Bulls se už možná víc naučili vyhrávat zápasy, které by vyhrávat měli, a po třech výhrách ze čtyř posledních zápasů se už s bilancí 14-16 dělí o osmou příčku ve Východní konferenci NBA. Postupně skolili doma Detroit 105-102, padli ve Filadelfii 112-105, doma složili Sacramento 122-114 a poté dobyli Houston 100-120. Navíc Tomáš Satoranský, nadále setrvávající v roli náhradníka, už v pěti ze šesti posledních utkáních nasázel nejméně 10 bodů a v některých zápasech i zastiňuje Cobyho Whitea, guarda vystupujícího v roli prvního rozehrávače.

celý článek
Satoranský dominuje Bulls i brání Whitea!

DĚNÍ V TÁBOŘE BULLS Týmu Chicaga i dál často chybí zabijácký instinkt, pravidelně střídá výhry s porážkami a z posledních pěti proher byly čtyři do čtyř bodů, ale i tak jej bilance 11-15 drží na devátém místě Východní konference NBA, jen o jednu výhru za play-off. V posledních devíti duelech postupně padl doma s Portlandem (122-123), znovu doma zvítězil (110-102) i prohrál (103-107) s New Yorkem, podlehl (123-119) i zvítězil (92-118) v Orlandu, doma si neporadil ani se zoufalým a rovněž oslabeným Washingtonem (101-105), aby rovněž v United Center rozbil New Orleans (129-116), následovala domácí porážka s Clippers (106-125) a naposledy velké vítězství v prodloužení v Indianě (112-120).

celý článek
Jsme Česko a každý to musí vidět!

NOMINACE LVŮ NA ÚNOROVÉ KVALIFIKAČNÍ OKNO Už tuto sobotu se v hale na pražské Královce sejde první skupina basketbalových reprezentantů před závěrečným “oknem” kvalifikace mistrovství Evropy 2022, již český tým hraje nesoutěžně, neboť má jako jeden z pořadatelů účast zajištěnou předem. Poslední dva atraktivní duely odehrají lvi stejně jako v listopadu v “bublině” litevského Vilniusu, kde se v sobotu 20. února utkají s Litvou (18:30) a poté v pondělí s Belgií (15:30).  Oba zápasy odvysílá přímým přenosem ČT Sport.

celý článek
32 je ještě brzy. Motivuje mě svět

S KATEŘINOU ELHOTOVOU PO KVALIFIKACI ME Náročné odpoledne prožila v závěrečném duelu kvalifikace o evropský šampionát opora českého národního týmu Kateřina Elhotová. Nejlepší střelkyně lvic v kvalifikaci s téměř osmnácti body na zápas měla po třech čtvrtinách na kontě jediný bod, nakonec se ale dostala na osm bodů a pomohla k výhře 84-63, která Češky posunula na EuroBasket 2021, rekordní čtrnáctý v řadě.

celý článek
Češky jsou po demolici Dánek na ME!

ECHO DUELU LVIC S DÁNSKEM Basketbalové Česko první únorovou sobotu slaví! Lvice se počtrnácté v řadě probojovaly na evropský šampionát, který letos v červnu pohostí Španělsko s Francií. Definitivně o tom rozhodla jednoznačná výhra v istanbulské „bublině“ nad Dánskem 84-63. Češky soupeře donutily ke 22 ztrátám a střelecky je vedly Záplatová, Reisingerová (obě 15), Voráčková (13) a Bartáková (11).

celý článek
Říkala jsem si, že to holkám docela padá

S LENKOU BARTÁKOVOU Z ISTANBULU Jen šest bodů nastřádala v klíčovém kvalifikačním duelu o postup na EuroBasket 2021 rozehrávačka Lenka Bartáková. Přesto byl její výkon zásadní pro destrukci Rumunek 100-52, díky kterému jsou lvice jednou nohou na rekordním čtrnáctém evropském šampionátu v řadě. Opora pražské Slavie totiž předvedla parádní výkon v kolonce asistencí, kterých nastřádala hned 16 a vylepšila tak vlastní rekord celé kvalifikace!

celý článek
◄◄ 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ►►