Horký Brunšvík a Sato podruhé za 9

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský 9 body vyrovnal v Orlandu své sezonní maximum. Patrik Auda zažil v bitvách s lídrem Japonska dvacetibodový zápas i double double. Jaromír Bohačík byl v dresu Štrasburku opět dvouciferný. Lvi z Brunšvíku jsou po třetí výhře v řadě už desátí, Martin Peterka je 14. skórerem bundesligy a Ondřej Sehnal nejlepším neamerickým asistentem. Adam Pecháček byl dvakrát dvojciferný ve druhé německé lize a šestý střelec druhé řecké ligy Radek Farský byl znovu top skórerem Agriniou. Tomáš Kyzlink se stal novou posilou Bambergu a Vítovi Krejčímu dočasně zavřeli G-League. Tolik z novinek českých legionářů z posledního týdne.

celý článek
Super asistenti, tank Auda a Bohačík top!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jaromír Bohačík táhl 22bodovou show sezony jako top skórer Štrasburk už k posunu na druhé místo tabulky francouzské Pro A. Patrik Auda byl v Japonsku jednou dvacetibodový a jednou autorem "nepravého" double doublu za pouhých 23 minut. Martin Petrka se transformoval do role servismana, ale i tak jeho 8 asistencí při vítězství nad Bayreuthem ještě dvěma kousky trumfl Ondřej Sehnal! Jan Veselý byl top skórerem Fenerbahce při skolení Bursy. Vít Krejčí se v G League rozohnil až na hranu triple doublu, ale čerstvě jej potkalo další zranění. New Orleans s Tomášem Satoranským se poprvé v sezoně vyšponoval ke třem výhrám v řadě. A v druhých ligách řádili jako top skóreři svých celků Adam Pecháček i Radek Farský - první vystřihl double double, druhý 21 bodů.

celý článek
Bravo, Peterko, Audo i další!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Neohrožený brunšvický Lev Martin Peterka dovedl svou smečku k utnutí série porážek v rodišti Dirka Nowitzkiho už jako sedmý skórer bundesligy, jedné z nejlepších lig kontinentu! V té je nadále šestým asistentem jeho spoluhráč Ondřej Sehnal. Patrik Auda se vrátil z trestu fantastickým výkonem sezony s 32 body! Jaromír Bohačík nasázel 13 bodů euroligovému Monacu při triumfu Štrasburku. Jan Veselý exceloval double doublem za 36 minut v derby s Galatasarayem. Tomáš Satoranský dostal slíbeno víc minut v New Orleans. Adam Pecháček vystřihl performanci sezony, když nastřílel 35 bodů Tübingenu. A pátý skórer druhé řecké ligy Radek Farský tentokrát vyprodukoval dvacítku. Čeští legionáři tak ukázali, že ani v adventním čase nespí na podzimních vavřínech.

celý článek
15 Krejčího a zářivý Peterka

LEGIE V ZAHRANIČÍ Vít Krejčí se zviditelnil 15 body v duelu G-League. Martin Peterka byl nejužitečnější z Braunschweigu a Jan Veselý dvojciferný za Fenerbahce. Patrik Auda byl jednou dvojciferný v japonské lize, kde se ale také poprvé skutečně „rozohnil”. Tomáš Satoranský je nadále nejlepší v poměru asistencí a ztrát u Pelikánů. A v druholigovém patře se 22 body zaskvěl Radek Farský a čtrnácti Adam Pecháček.

celý článek
Veselý po osobáku: Trojky budu zvedat

UDÁLOST To, že Jan Veselý patří v Eurolize mezi největší hvězdy a v posledních sezonách pravidelně útočí na titul pro MVP, se již stalo dobrým zvykem, který potěší české fanoušky i příznivce Fenerbahce Istanbul. Přesto včera český reprezentant předvedl na palubovce Petrohradu těžko představitelný kousek. Ten ho katapultoval k novému osobnímu rekordu.

celý článek
Satoranský v základu, Sehnal šestý!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je nadále nejlepším hráčem New Orleans v poměru asistencí a ztrát, třikrát v řadě zažil základní sestavu a jednou z toho byla i výhra. Vít Krejčí byl Oklahomou povolán zpět do prvního týmu. Martin Peterka i Ondřej Sehnal zaznamenali v jednom utkání za Braunschweig po 11 bodech, rozehrávač Sehnal je navíc už šestým asistentem bundesligy s průměrem 6,1. Jan Veselý slavil v istanbulském derby a top skórer Radek Farský pomohl 20 body k jasné výhře svého Agriniou. Tolik zprávy z tábora legionářů z posledního týdne.

celý článek
Final Four poháru i výstup ze dna NBA

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda drží i přes porážky Jokohamy 16. pozici mezi top střelci japonské ligy, v níž naopak v posledních dvou kolech prakticky nebyl využit Ondřej Balvín. Jaromír Bohačík a David Jelínek se do dějin svých týmů zapsali dvojciferným bodovým výkonem. Martin Peterka s Ondřejem Sehnalem jsou už ve Final Four Německého poháru. Devátý nejvytíženější hráč New Orleans Tomáš Satoranský se s Pelikány dočkal druhé výhry a jeho tým už tak není nejhorší v NBA. Vít Krejčí ve svých bohatých minutách pokaždé bodoval v posledních třech zápasech G-League a Radek Farský i Adam Pecháček dvojciferně úřadovali ve druhé řecké a německé lize.

celý článek
K první výhře pomohlo 33 irských ztrát

ECHO DRUHÉHO DUELU LVIC O EUROBASKET Češky musely ve druhém zápase kvalifikace o mistrovství Evropy blahořečit domácím Irkám za jejich 33 ztrát, jež ukrutným způsobem srazily naděje outsidera na hratelnější výsledek. Jelikož ale i lvice zapsaly dvacet ztrát, jejich první vítězství v kvalifikaci (54-70) nemělo zcela přesvědčivé parametry. Tahounkami vítězek byly Reisingerová (12), Voráčková (11) a ve svém druhém reprezentačním vystoupení i Holešínská (9). Tým zaostal z trojek (9-6), ale kompenzoval to vedle nižšího počtu ztrát i lepšími šestkami (13/17 – 16/24).

celý článek
Lvice si dnes s novou šéfkou zaběhají

PŘED DRUHOU BITVOU LVIC O EUROBASKET V průběhu reprezentačního srazu se z ní odjezdem Renáty Březinové stala nejstarší hráčka českého týmu a tato situace ji dostala poprvé do pozice kapitánky národního týmu. Opora brněnských Žabin Petra Záplatová povede jako hlavní lídr reprezentační výběr za první výhrou v kvalifikaci o evropský šampionát. Duel na palubovce Irska startuje dnes v 18 hodin v přímém přenosu ČT Sport.

celý článek
Dvojciferní úderníci a vzestup Pelikána

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský už nezůstává v zápasech jen na lavičce, dostal do plusu svůj PER a na 9 bodů pozvedl i své sezonní maximum. Vít Krejčí se stal unikátem Oklahomy a jako člen základu hned na první pokus zapsal dvojciferné body ve farmářské soutěži NBA. První české derby v japonské lize skončilo vítězstvím Ondřeje Balvína, ovšem je to jiný dlouhán z reprezentace, Patrik Auda, kdo vrší double doubly a je už šestnáctým střelcem japonské nejvyšší soutěže. Jaromír Bohačík se blýskl 18 body v dresu už sdíleně druhého Štrasburku, David Jelínek stejným obnosem zatížil konto Tenerife, na 14 se vyšponoval Martin Peterka, Jan Veselý se prezentoval při vítězném výkonu double doublem a Radek Farský se podepsal pod výhru Agriniou 22 body.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 ►►