Závěr rozhodly Bělorusky

ECHO STARTU KVALIFIKACE ME ŽEN Z pole jen 34procentní lvice, jež v nízkorozpočtovém duelu fatálně zaostaly zpod koše (22-32), v prvním souboji kvalifikace o EuroBasket, hraném po dvou letech před vlastními fanoušky, padly na pražské Královce s favorizovanými Běloruskami 60-66, když už jim chyběly loučící se opory Elhotová, Hejdová a Bartáková.

celý článek
Premiérující Holešínská i nová kapitánka

PŘED BITVOU O EUROBASKET Premiérový duel v kvalifikaci o evropský šampionát 2023 čeká dnes večer české basketbalistky, které v domácím prostředí na pražské Královce vyzvou silné Bělorusko (18:45 na webu ČT Sport). Hned na úvod je tak čeká favorit jejich kvalifikační skupiny. „Bělorusko je určitě nejtěžší soupeř na úvod. Na posledním mistrovství Evropy bylo čtvrté,“ hodnotí první soupeřky trenér Štefan Svitek.

celý článek
Lvice za loučení do kvalifikace o ME 2023

Do boje o další evropský šampionát vstupují listopadovým kvalifikačním oknem české basketbalistky. Na posledním šampionátu v červnu ve Francii neuspěly, nepostoupily ze základní skupiny a obsadily až patnácté místo. Teď je ale vše zapomenuto a omlazený tým se chystá zabojovat o postup na už patnáctý EuroBasket v řadě.

celý článek
Peterka zničil Bamberg! Auda dál válí

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jen Česko zapsalo svého pátého muže do nejlepší ligy světa, už byl Vít Krejčí svým klubem z Oklahomy přesunut do farmářského týmu. Druhý zástupce země v NBA Tomáš Satoranský si vylepšil sezonní maximum na pět bodů, ale zatím zasáhl jen do 4 z 9 zápasů New Orleans. Martin Peterka naprosto exceloval při zlomení Bambergu, Patrik Auda byl pokaždé výrazný při dvou výhrách Jokohamy, Ondřej Balvín pomohl double doublem k vítězství Gunmy, Jaromír Bohačík se stále lepšil při posledních třech úspěších Štrasburku, David Jelínek jako top skórer řídil triumf nad Malagou, Adam Pecháček zapsal dvě dvacítky za Artland, Radek Farský je králem řeckého Agriniou a u výher svých celků byli vidět i Jan Veselý a Ondřej Sehnal. Tolik z posledního českého dění v zahraničních ligách.

celý článek
Univerzitní liga v Česku? Ano!

NOVINKA České akademické prostředí se chystá výrazně rozšířit záběr svých aktivit a spouští tak velkou sportovní revoluci. Nebude u toho chybět ani tuzemská podkošová scéna a už tento čtvrtek tak odstartuje prvními zápasy zbrusu nová Univerzitní basketbalová liga (UBL) mužů i žen. Tedy správněji - studentů a studentek. Stejně jako basketbal v tomto školním roce zahájí svůj premiérový ročník i univerzitní soutěže ve fotbale, futsale, florbale a volejbale. I další populární sporty se tak vydají cestou hokeje, který svou vysokoškolskou ligu rozjel už před dvěma lety a chodí na něj až tisícové návštěvy.

celý článek
Krejčí vstoupil do NBA jako pátý Čech!

UDÁLOST Český basketbal hned při první možnosti zapsal do dějin NBA svého pátého zástupce. Jednadvacetiletý dvoumetrový guard Vít Krejčí, který poslední rok promarodil kvůli zranění kolena a v přípravě do utkání nezasáhl pro údajné problémy s vízy, hned v prvním soutěžním duelu Oklahomy v nové sezoně dostal jako náhradník 3 minuty, v nichž stihl jeden doskok, a jeho tým na palubovce Utah Jazz vyhrál tento úsek o tři body. Svůj debut v nejlepší lize si reprezentant odbyl v kulise 18.306 diváků.

celý článek
Audův double, Peterka 23 a Bohačík slavil

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda opět řádil jako hlavní jokohamský úderník a double doublem pomohl týmu k další výhře. Štrasburský forward Jaromír Bohačík byl devíti body u složení euroligového ASVELU, Jan Veselý pěti zisky ničil útok Efesu, který byl jeho Fenerbahcem v derby naprosto deklasován, a David Jelínek z Andorry se deseti body podílel na vyloupení Badalony. Top skórer Braunschweigu Martin Peterka ani 23 body neodvrátil porážku od Chemnitzu a stejně tak k úspěchu Gunmy nepomohlo 16 bodů Ondřeje Balvín a porážce Artlandu nezabránilo ani 19 bodů Adama Pecháčka.

celý článek
Česká mafie v Braunschweigu válí!

LEGIE V ZAHRANIČÍ S VIDEOOBLOHOU Patrik Auda jako lídr Jokohamy. České duo Martin Peterka - Ondřej Sehnal si podmaňuje Braunschweig. Ondřej Balvín už řádí v japonské lize. David Jelínek top skórerem při dosud jediné výhře Andorry. Jan Veselý jako klíčový muž spoluvedoucího Fenerbahce při nejtěsnější výhře s Bahcesehirem a Adam Pecháček coby hlavní tahoun Artlandu. To jsou první zprávy ze zahraničních front, kde působí české legie s olympijskými odznaky.

celý článek
Humpolec na Hradě nevyužil přesilovku

ECHO PRAŽSKÉ WORLD TOUR Králem pražského podniku World Tour 3x3 se stal celek Jeddah, reprezentující Saúdskou Arábii, kde se odehraje letošní finálový turnaj séire. Za Jeddah nastoupila čtveřice Kevin Corre (Francie), Nemanja Draskovič (Srbsko), Dejan Mlakar (Slovinsko) a Ovidijus Varanauskas (Litva).

celý článek
Šampioni z olympiády na Pražském hradě!

PŘED WORLD TOUR 3X3 Pouhý týden po evropském šampionátu v Paříži se nejlepší basketbalisté v novém olympijském sportu 3x3 chystají na klání v další exkluzivní lokaci – podruhé v historii se střetnou na náměstí před Pražským hradem v srdci hlavního města, kam se Tour tuto sobotu a neděli celkově vrací už poosmé.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 ►►