Bez hlasu a vyždímanej. A taky No.1 na MS

KOMPLET ROZHOVORŮ S TOMÁŠEM SATORANSKÝM PO BRAZÍLII Když říká, že netušil o blízkosti triple doublu po už obvyklé porci nejméně 30 minut, při jeho nesobecké týmové hře mu nejde nevěřit. Nakonec další neskutečné vystoupení lvů na Světovém poháru zavřel proti Brazílii na 20 bodech, 9 asistencích a 7 doskocích. I když ale Tomáš Satoranský své statistiky neřeší, nedá se pominout fakt, že po čtyřech utkáních šampionátu je s řeckým MVP NBA Giannisem Antetokounmpem sdíleným nejužitečnějším mužem MS z hráčů 16 týmů, které postoupily, a čtvrtým nejužitečnějším absolutně, když za svých 32 minut doručuje 15,8 bodu, 7 asistencí (na 2,5 ztráty při tom, jak se na něj všechny obrany soustřeďují), 5,5 doskoku a 1,5 zisku.

celý článek
A víš, jak se musí cítit ti druzí?

Z ŠEN-ČENU S JAROMÍREM BOHAČÍKEM A ONDŘEJEM BALVÍNEM „Po dnešku už se nebudeme bát vůbec ničeho.“ To je hlavní a ústřední motto, které si lvi odnesli ze svého dalšího famózního vystoupení na světovém šampionátu. A to se přitom v utkání s Brazilci minimálně někteří necítili právě nejlépe. Jenže komu je po těžké letní přípravě s mnoha zápasy a přesuny či různými zdravotními limity v těchto dnech „hej“? Turnaj o korunu pro krále planety je válka, v níž přežijí jen ti nejsilnější. Poněkud starší ose Brazilců dnes došel benzín, Češi je prostě uštvali, stejně jako Turky dva dny zpátky. Oproti předchozímu zápasu byla i zraněním Blakea Schilba rozšířena opěrná rotace na osm mužů, kteří zápas naprosto ovládli a místy vedli o téměř 30 bodů. Teď stojí dobře odehraných 40 minut od říše fantazie – čtvrtfinálového duelu na mistrovství světa. Své k tomu po utkání pověděli i autor druhého double doublu v řadě Ondřej Balvín (17+11 doskoků) a střelec 12 bodů Jaromír Bohačík.
 

celý článek
Tak blízko! Píšeme historii za pochodu!

ZE ŠEN-ČENU PO BRAZÍLII S VOJTĚCHEM HRUBANEM Jako by teď neměl Čechy kdo na světovém šampionátu zastavit. Na každém kroku slyší pochvaly a ocenění. Naposledy to byl dnes kouč Jeff Van Gundy, který tým USA dovedl v kvalifikaci na Světový šampionát. Při výměně týmů na tréninku v aréně v Šen-čenu řekl generálnímu manažerovi reprezentace Michalu Šobovi, že zápas lvů s Turky byl to nejlepší, co zatím na MS viděl. A Češi tuhle pochvalu vzali jako závazek. Po Turcích smetli na úvod osmifinálové skupiny i dosud neporažené Brazilce, a nezklamou-li teď dvakrát Američané, budou Češi hrát v pondělí v 10:30 SEČ proti Řekům a MVP NBA Giannisi Antetokounmpovi o ještě nedávno něco naprosto neuvěřitelného – o čtvrtfinále mistrovství světa! Nemalý podíl na tom opět měl i křídelník Vojtěch Hruban, autor osmi bodů do brazilské obruče.

celý článek
Češi klepou na brány čtvrtfinále MS!

ECHO DUELU LVŮ S BRAZÍLIÍ NA MS Tohle už je víc než splněný sen! Češi po jednoznačné demolici kanárků (93-71) na úvod osmifinálové skupiny stojí na pokraji fenomenálního sukcesu – už i jen nevelká porážka od Řecka s výhrami favorizovaných Spojených států nad Řeckem i Brazílií jim bude stačit k postupu do čtvrtfinále světového šampionátu. To zní už víc než jen jako sen, který už několik dní sní čeští reprezentanti na čínském území.

celý článek
O posteli po Rafovi i zrádné staré gardě

ZE ŠEN-ČENU S HRUBANEM PUMPRLOU PETROVIČEM Jen český tým dorazil v pátek po poledni do hotelu Intercontinental v Šen-čenu, který hostí jednu z osmifinálových skupin MS, už se k sobě hlásily různé česko-brazilské dvojice starých známých. Tomáš Satoranský se pozdravil s bývalým kolegou z rozehry v Barceloně Marcelinhem Huertasem, od nějž pár let zpátky postupně přebíral roli hlavního režiséra Katalánců. Kapitán Pavel Pumprla pak mohl po čase prohodit pár slov s někdejším parťákem Rafou Luzem ze španělského Obradoira. A mimochodem - ve společné jídelně pro týmy z osmifinálové skupiny K (bez samostatně bydlícího týmu USA) hodoval i Satoranského nový spoluhráč v Chicagu Cristiano Felicio.

celý článek
"Máme asi největší šanci v historii"

ZE ŠANGHAJE S ONDŘEJEM BALVÍNEM Jako by potřebovali téměř ničím neomezovaný prostor, aby rozsvítili vlastní galashow, která Čechy dovedla k historickému postupovému triumfu na světovém šampionátu v Číně. Kouč Ronen Ginzburg vsadil - jak to v těchto vypjatých bitvách o všechno bývá -, na uzoučkou šestičlennou rotaci a všichni vytížení hráči tak věděli, že je čeká zhruba 30minutová šichta. Oba nejvíc zapřažení podkošoví lvi Patrik Auda a Ondřej Balvín tuhle šanci chytili za pačesy, jak se patří. Po slabším startu se rozjeli jako nezastavitelné parní stroje a snesli týmu celkem 33 bodů a 20 doskoků plus řadu důležitých defenzivních zákroků. A nový centr Bilbaa Balvín si z vítězného utkání s Tureckem odnesl i cenu pro MVP. Nepřekvapí tak, že on i Auda mají za sebou zřejmě nejhodnotnější kariérní vystoupení v reprezentaci.

celý článek
Ten pocit, že seš mezi 16 na světě!

PO POSTUPU NA MS S TOMÁŠEM SATORANSKÝM A PAVLEM PUMPRLOU Kapitán si byl dobře vědom, že tohle není jen tak nějaký běžný zápas v jeho kariéře. A ani v kariérách jeho spoluhráčů z národního týmu. A tak si po vyběhnutí na palubovku šanghajské arény připravil ve středovém kruhu pěkně peprnou předzápasovou hecovací řeč. Přece jen dva dny zpátky sledoval duel tureckých soupeřů s USA a měl jasno o tom, že běžný výkon na tenhle skvělý tým se třemi muži z NBA stačit nebude.

celý článek
Večer, kdy Češi zatřásli Šanghají!

ECHO SNOVÉHO VEČERA NA MS Zbývalo 31 sekund do konce úžasného duelu, když Tomáš Satoranský doskočil v obraně další minutý turecký pokus, byl už soupeřem cíleně faulován, a když se blížil přes polovinu hřiště, začal hecovat už tak rozdováděné české fanoušky, kteří svému týmu celý zápas dělali domácí kulisu, byli vůbec nejhlučnější za dobu na světovém šampionátu a na celé čáře poráželi své „soupeře“ ze země půlměsíce. Stejně jako jejich hrdinný tým na palubovce, kde dál obrací naruby původní předpoklady a nevěřící na svou nezlomnou víru. Tu, která jej dovedla k zapsání další nebývalé kapitoly české basketbalové kroniky... Jeden ze tří mužů z NBA v dresu soupeře Ersan Ilyasova ještě inkasoval technickou chybu za protesty a pak zbyl čas ještě na jedno poslední zakončení kapitána Pavla Pumprly, který uzavřel skore na výsledku z říše fantazie: 91-76. Lvi tak triumfovali nad tureckým týmem, který měl dva dny zpátky hned dvakrát na lopatě obhájce trofeje z USA, ale nedokázal dokonat svůj poslední tah, a psychicky nalomen pak zaplatil daň nejvyšší. Jako celek s velkými očekáváními a nabitou soupiskou uvízl už v základní skupině, když zůstal na štítě mužstva, jež je po tomhle utkání ještě nečitelnější než dřív. A ještě nebezpečnější! Češi výhrou v rozhodném duelu o postup dosáhli naplnění svého přetěžkého cíle – průniku do osmifinálové skupiny MS, který jim jako bonus zajistil i účast v olympijské kvalifikaci! Chtělo by se říct - ZATÍM. Cesta do čtvrtfinále povede přes duely s překvapivě schopnou Brazílií a Řeckem, které jako favorit po bodové porážce s Brazilci horko těžko doklopýtalo ke složení Nového Zélandu. I s úřadujícím MVP NBA Giannisem Antetokounmpem.

 

celý článek
Kafe a cola na výkon i fotbalisté bez tuku

ZE ŠANGHAJE S VÝŽIVOVOU EXPERTKOU LVŮ Ještě před rokem spravovala jídelníček A-týmu fotbalové Sparty. Když byla tenistka Lucie Šafářová – mimochodem její sestřenka - pátá na světě, pečovala i o ni. Vyzná se i ve stravovacích návycích florbalistů, cyklistů a třeba i biatlonové reprezentantky Evy Puskarčíkové. A nyní je na částečný úvazek už tři roky i u českých basketbalových reprezentací. aktuálně pak u té nejelitnější, mužské, na světovém šampionátu v Číně. Zuzana Pavelková Šafářová toho ví hodně o dietách, dobrém a špatném jídle i pití a nebojí se o tom mluvit. Proto přijala novinářské pozvání na pěkný kus řeči o všem, co souvisí se správnou životosprávou vrcholového sportovce. Pod bezednými koši i leckde jinde. A občas i docela překvapila. Věděli jste třeba, že káva vám v rozumném množství zvýší sportovní výkon? Nebo dokonce i vychlazená coca cola? Zazněly ale i zajímavosti z fotbalového a tenisového prostředí, a proto už nyní předejme slovo nutriční expertce, která si u českých podkošových lvů pochvaluje jejich nesmírnou stravovací disciplinovanost a dodržování předepsaných pokynů.

celý článek
S českými tifosi v šanghajském hledišti

VIDEO S ČESKÝMI FANOUŠKY ZE ŠANGHAJE Kam až sahají Hujerovi? Tuhle legendární větu by šlo bez okolků použít při pohledu do české sekce za košem ve všech utkáních lvů na světovém šampionátu v Šanghaji. Svůj koutek v hledišti mají Křížovi, Peterkovi, Palyzovi, Hrubanovi, Czudkovi, Audovi, Balvínovi a jistě i mnozí další, často oděni do dresů svých blízkých, bojujících o českou slávu na hřišti při první účasti mužů na MS v éře samostatnosti.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►