Liga mistrů v září? A NBA v Las Vegas?

EVROPSKÉ A SVĚTOVÉ PANDEMICKÉ DĚNÍ Řecký sportovní portál SDNA oznámil, že několik týmů, které se probojovaly do play-off Ligy mistrů, zvažuje turnaj Final-8, ovšem dokonce až během šestidenní akce na přelomu září a října. Byť by v takovém případě sestavy týmů vypadaly mnohdy úplně jinak než teď, soutěž by byla dohrána a nemuselo se ani hrát za zavřenými dveřmi bez fanoušků. I takovéto krajní varianty přináší současná koronavirová pandemie. Podle dalších zdrojů jde ale spíš o teoretickou možnost a řeší se i další alternativy. Vedení soutěže dnes o situaci bude celý den jednat, ale konečné rozhodnutí bude učiněno až v dalších týdnech.

celý článek
Konec VTB ligy. Barca snížila gáže o 70%!

AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Ve čtvrtek vzdala své snažení první velká evropská soutěž – konec sezony v důsledku pandemie koronaviru ohlásila VTB liga, jež letos nebude mít svého mistra. Vzhledem k tomu, že své působení v soutěži už dřív ukončil estonský Tallinn a kříž nad sezonou udělala i polská nejvyšší soutěž, z níž VTB ligu hraje Zielona Gora, vedení soutěže už mnoho jiných možností než ohlášení předčasného konce nejspíš nezbývalo. CSKA Moskva, který se i v posledních dnech snažil trénovat, prozatím povolil odjezd zahraničním hráčům, byť o osudu Euroligy ještě nebylo rozhodnuto.

celý článek
Kdo chce a nechce konec soutěží

AKTUÁLNÍ EVROPSKÉ A SVĚTOVÉ DĚNÍ Další vývoj na poli basketbalovo-olympijském přinesl řadu zajímavých novinek. Tak třeba mužská Euroliga se jednoznačně vyjádřila pro dokončení sezony, pro což ovšem bude třeba prodloužení soutěže až do června a zřejmě i upravení hracího formátu, neboť momentálně není pravděpodobné naplnění původního záměru obnovit program 11. dubna. Další novinky už přilétly i z tábora Fenerbahce, který potvrdil symptomy koronaviru u šesti svých členů včetně některých hráčů. Prezident Ali Koc navíc prohlásil, že členové jeho klubu nebudou čelit ani při přerušení soutěží krácení platů. Médii už také proskočily zprávy o kouči týmu Obradovičovi, jehož dočasný odsun z Istanbulu domů zorganizovala srbská vláda, což potvrdil její ministr zahraničí. Srbští hráči Fenerbahce se však prozatím rozhodli v Turecku zůstat. Naopak řecký rozehrávač Sloukas už nabral směr Soluň, kde nejdřív musí podstoupit 14denní karanténu.

celý článek
Odložení OH spustí mužům domino!

OLYMPIJSKÁ UDÁLOST V současné celosvětové situaci je potřeba být připraven prakticky na všechno a reagovat v řádu minut. Ještě v minulém týdnu generální manažer reprezentace mužů Michal Šob potvrzoval tréninky a hotely v kanadské Victorii a připravoval se na olympijskou kvalifikaci. Dnešní rozhodnutí MOV ale vše obrátilo naruby. Rázem je potřeba začít rozvíjet jiný plán. Jen není úplně jasné jaký.

celý článek
Testy Feneru, inovace Boloni a rozpad OH

VÍKENDOVÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Pandemie koronaviru zasáhla podle posledních zpráv i tým istanbulského Fenerbahce, jehož barvy hájí i Jan Veselý. Podle vyjádření klubu někeří hráči a činovníci vykazovali symptomy nového typu koronaviru a celý tým i pracovníci klubu se tak podrobili testům v nemocnici a do zjištění výsledků budou v domácí izolaci. To je jen jedna ze spousty nových zpráv, které přinesl uplynulý víkend. Ty hlavní se však týkají letošní olympiády, jejíž původní termín se už doslova otřásá v základech.

celý článek
Gora končí i nekončí. Euroliga do června?

AKTUÁLNÍ NOVINKY ZE SVĚTA Britská basketbalová liga jako zřejmě předposlední a turecká jako vůbec poslední v Evropě přerušily své dění kvůli pandemii koronaviru, když v Turecku bylo vedení soutěže pod velkým tlakem hráčů na přerušení, a v Británii by mohl mít tento krok prý až fatální důsledky. Podle místních znalců je totiž soutěž fnancována zejména ze vstupného a zdrojů lokálních komunit a je možné, že v září už by nový ročník nemusel začít.

celý článek
NBA už na 2 měsíce! Bez testů na drogy

AKTUÁLNĚ Výjimečná doba si žádá výjimečné kroky, a tak Hráčská asociace NBA uzavřela s vedením ligy dohodu o dočasném zastavení testů na zakázané substance v krvi hráčů, a to po dobu soutěžní odstávky způsobené pandemií koronaviru. Informoval o tom Yahoo Sports. Hráči standardně podstoupí během sezony a v letní přestávce šest náhodných a předem nehlášených testů. Teď mají alespoň na několik týdnů od přepadových kontrol klid.

celý článek
Mr. Šestka, Balvín No.5 a tři do Copy!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Po čase je tu zabroušení na válečná pole zahraničních legií, kde se toho od Vánoc stalo mnoho moc. Přenesme se nejprve za oceán, kde už 19. top šestkař a letos i 132. nejlépe honorovaný muž NBA Tomáš Satoranský zařezává jako 99. nejvytíženější hráč ligy, který tak s průměrem 28,6 minuty patří mezi prvních 20 procent ligy, přičemž větší minutáž si kroutí jen 16 Evropanů, z toho pouze tři rozehrávači. Jsou to Sabonis (34,4, patří mu 26. místo), Gobert (34,3), Bojan Bogdanovič (33,3), Capela, Dončič (oba 32,8), Rubio (32,1), Jokič (32,0), Vučevič (31,6), Fournier (31,4), Schröder (31,2), Antetokounmpo (30,7), Gallinari (30,6), Markkanen, Porzingis (oba 30,3), Bertans (29,3) a Osman (29,1). V Evropě pak jako kometa dál září centr Ondřej Balvín, nyní už pátá nejužitečnější mašina a také čtvrtý nej doskakovač ACB. David Jelínek mimo jiné 23 body rozstřílel Badalonu, navíc jeho Andorra, Balvínovo Bilbao i Zaragoza Víta Krejčího se kvalifikovaly mezi 8 celků pro letošní Copu del Rey (Španělský pohár)! Patrik Auda je sdíleným 20. střelcem francouzské ProA s 13,7 bodu a Blake Schilb ve stejné soutěži vyniká jako už 11. nejužitečnější hráč i 20. asistent s průměrem 4,0. Tomáš Kyzlink se drží na 32. místě mezi střelci italské ligy s 12,7 bodu, Jan Veselý už zase hraje v turecké lize a Adam Pecháček stoupá s Hagenem vzhůru druhou německou ligou.

celý článek
28. šestkař NBA. 13. nejužitečnější v Pro A

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je po více než třetině sezony nadále 25. asistentem NBA, navíc je číslem 28 na trestné linii a číslem 66. na trojkovém oblouku. Ondřej Balvín pomohl k venkovní výhře Bilbaa a je 10. nejužitečnějším mužem ACB a také jejím druhým nejlepším doskakovačem s průměrem 7,5. Nestárnoucí Blake Schilb je už 13. nejužitečnějším borcem francouzské Pro A a také jejím 18. asistentem s průměrem 4,0. Patrik Auda aktuálně drží 17. pozici mezi střelci ve stejné soutěži s průměrem 14,5 bodu a Tomáši Kyzlinkovi patří 24. příčka mezi střelci v italské Lega Basket s průměrem 16,3. Vít Krejčí sice opět nehrál, ale jeho Zaragoza se už s Barcelonou dělí o druhé místo v ACB. A Adam Pecháček vyšplhal s Hagenem ve druhé německé lize zase o kousek výš.

celý článek
V 3x3 nakonec o Tokio budou hrát muži!

UDÁLOST Ve světě basketbalu 3x3 nastal nečekaný zvrat na poli kvalifikací na olympiádu. Původně se měla kvalifikačního turnaje v březnu v Indii zúčastnit pouze česká ženská reprezentace, nakonec se jí ale hra o Tokio týkat nebude a naopak si o olympiádu zahrají muži. Z jakého důvodu? 
 

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►