Jak se hledá džob v Americe

S LUBOŠEM BARTONĚM O JEHO MISI V USA Během půl roku mohl stát jako muž v pozadí druhého fantastického úspěchu. Jako pomocný asistent - po více než měsíc – u univerzitního čísla 1 celých Spojených států. Pandemie koronaviru mu však nadějně se rozbíhající jízdu krutě překazila. Tým texaského Bayloru nakonec nedostal šanci senzační sezonu završit v play-off a o zvýšení svých šancí na uchycení se v zámořské NCAA tak přišel i asistent reprezentace basketbalistů Luboš Bartoň.

celý článek
Temný odhad starosty LA i návrh Gordona

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Euroliga mužů už zná přesnější termín svého ortelu. Šéf soutěže Jordi Bertomeu médiím oznámil, že pokud se sezona bude dohrávat, musí být hotovo nejpozději do konce července, což platí i pro 7DAYS EuroCup. V plánu je nejprve dvoutýdenní karanténa vracejících se hráčů, pak dva týdny přípravy, přičemž se počítá spíš se zápasy hranými bez fanoušků. Ve hře je turnaj Final-8 na jednom místě namísto standardních čtvrtfinálových sérií s následným Final-4. Final-8 by mohlo být aplikováno i v EuroCupu. O všem se musí rozhodnout nejpozději do konce května.

celý článek
Až do minulého týdne netušila, kde skončí

S PETROU HOLEŠÍNSKOU Zatímco ve světě se řeší koronavirová epidemie, Petra Holešínská se v zámoří rozhoduje o své basketbalové i životní budoucnosti. Po čtyřech letech na University of Illinois odchází na slavnou North Carolina a život jí komplikuje i dokončování studií a nemožnost cestovat.

celý článek
NBA i Serie A bez diváků až do ledna?

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Výhled pro velké americké ligy, které stále ještě nechtějí vzdát letošní sezonu, aktuálně není dobrý. A při nejasném výhledu s pandemií koronaviru není dobrý ani do sezonu následující. Podle čerstvého výzkumu by se 72 procent Američanů na zápasy znovuzahájených soutěží nevydalo bez aplikované vakcíny proti koronaviru. Byť osloveno bylo jen 762 respondentů, vysoké procento hovoří dost jasně o současném rozpoložení obyvatel USA, kde počítají už téměř 600 tisíc nakažených a 23.600 zemřelých. A už se ozývají i – zejména medicínské - hlasy, jež hrozí zavřením soutěží po celý zbytek letošního roku.
 

celý článek
FIBA ruší ME mládeže. Euroliga s Final-8?

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ FIBA Europe rozhodla o zrušení všech letních mládežnických eurošampionátů s tím, že jejich pořadatelé je mohou zorganizovat příští rok, pokud s tím budou souhlasit. Aby se federacím, které mají své týmy na těchto mistrovstvích, alespoň trochu finančně ulehčilo, FIBA za všechny uhradí startovné.

celý článek
FIBA o ME i kvalifikaci OH rozhodne zítra

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Ve čtvrtek by mělo být jasno. Už zítra se očekává verdikt FIBA směrem k novým termínům olympijských kvalifikačních turnajů a především k datům všech kontinentálních šampionátů dospělých. Všeobecně se předpokládá, že EuroBasket mužů 2021, který pořádají Německo, Itálie, Gruzie a Česko, bude o rok odložen. Ostatně šéf Italské federace Gianni Petrucci už to rovnou vyhlásil za cílovou metu. Zajímavé zprávy se ovšem objevují i o olympijské kvalifikaci mužů, která by se nemusela hrát až v červnu 2021, jak se předvídá, ale třeba už letos před zahájením sezony, což by ovšem znamenalo nutnost přeskládat následné zápasy evropské kvalifikace. FIBA už navíc na přelom září a října nasadila Final-8 Ligy mistrů.

celý článek
Okno NBA se zavírá. Real platí 100 procent

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A SVĚTĚ I když prezident USA Donald Trump v telekonferenci se šéfy amerických sportovních soutěži vyjádřil přání, aby se zápasy s diváky v hledištích mohly hrát už v srpnu, nebo září, rozsah pandemie koronaviru v USA skýtá spíš pesimistické předpoklady. A i NBA přes veškerou snahu o jakékoli dohrání soutěže (už prakticky jedinou šancí je zrychlené play-off v Las Vegas bez diváků) podle ESPN už spíš začíná řešit, jak ligu důstojně ukončit, neboť zdroje optimismu v současné situaci docházejí. Většina hovorů mezi kluby a hráčskou asociací už se tak soustřeďuje na to, za jakých zejména finančních podmínek by letošní sezona mohla být ukončena.

celý článek
Euroliga 78 v 1 městě? A nemocnice Pionir

AKTUÁLNÍ PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Euroliga má hned několik plánů, jak zakončit letošní sezonu krutě nabouranou pandemií koronaviru. Jeden ze šéfů soutěže Ed Scott pro španělský El Pais předestřel následující možnosti: 1) odehrát vše podle plánu v halách jednotlivých týmů, pokud na to bude dost času, 2) stlačit zbývající zápasy do méně týdnů, 3) pokud by se nemohlo v některých halách hrát, svézt týmy do jednoho města a hrát ve dvou halách, 4) pozměnit formát závěru soutěže, aby se mohla dokončit rychleji, tedy velmi pravděpodobně snítit počet utkání, což by mohlo znamenat i turnaj Final-8 namísto kompletního play-off.

celý článek
F-8 v Jeruzalému? Kolaps Cibony, NBA zítra

AKTUÁLNÍ EVROPSKÉ A SVĚTOVÉ DĚNÍ Chorvatská liga mužů je další v řadě, která na evropském kontinentu předčasně ukončila svou sezonu v důsledku řádění pandemie koronaviru, a to bez korunovace mistra i bez sestupů. Záhřebská Cibona už dokonce oznámila, že ukončila veškeré hráčské a trenérské kontrakty. Vedení města zastavilo všechny platby sportovním klubům a podle lokálních zdrojů nikdo neví, co bude se zaměstnanci klubu, až současná krize pomine. Letošní klubový rozpočet činil v přepočtu 45 milionů korun.

celý článek
NBA až do září? Chystá velkou online akci

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Po rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru o dodržení původního termínu olympiády i pro rok 2021 (23. července - 8. srpna) má sportovní svět jednu jistotu v oceánu aktuální nejistoty. A to ještě musejí všichni doufat, že do té doby bude současná koronavirová pandemie zcela zkrocena. Potvrzení termínu Her má ovšem i řadu důsledků a spustilo vlnu reakcí, jež se budeme dozvídat i v dalších dnech, včetně nejspíš nevyhnutelného odložení EuroBasketu 2021. Ten se má konat v první polovině září, tedy ani ne měsíc po OH. A to by se ještě měly stihnout kvalifikační turnaje pro Tokio.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 ►►