Okamžiky hrůzy a beznaděje v hotelu Ritz

AKTUÁLNĚ ZE ŠANGHAJE S VOJTĚCHEM HRUBANEM A PATRIKEM AUDOU Chvíle krátké radosti po vítězství nad Japonskem v úterý večer vystřídaly v českém táboře okamžiky utrpení a blížícího se zmaru, kdy nervy všech zúčastněných byly napjaté jako špagáty. Tým USA stál proti Turecku dvakrát na pokraji hluboké propasti a už do ní takřka padal, aby se po neuvěřitelné koncovce a obratu v posledních 9 sekundách prodloužení vyhrabal z už prakticky neřešitelné situace. Zachránil tak i české akcie a plány. Lvům nyní stačí prostá čtvrteční výhra nad Tureckem k postupu ze základní skupiny světového šampionátu a nestojí před nutností vyhrát o tucet bodů, jak by tomu bylo v případě byť jen bodové výhry Turků nad obhájci trofeje. Nejen o protrpěných chvílích hrůzy u televizních obrazovek v šanghajském hotelu Portman Ritz-Carlton, ale i o následné úlevě budou nyní v detailech hovořit dva lvi – Vojtěch Hruban a Patrik Auda. Proč se zhroutila hegemonie USA? Kde jsou jejich hluchá místa a čím je Turci dostali? Co naopak udělá s Turky K.O. v prodloužení při už skoro vyhraném zápase? V čem budou přijatelnější než Japonci a čím naopak budou hrozit? A ozval se týmu před rozhodným zápasem Jan Veselý? Na to všehchno najdete nyní odpovědi...

celý článek
"Tak Boči, kdo se stane MVP?"

ZE ŠANGHAJE S BLAKEM SCHILBEM A JAROMÍREM BOHAČÍKEM „Vůbec se nebojím toho, že by nám to Američani mohli zkomplikovat.“ Tak jistý si byl po duelu s Japonskem křídelník Jaromír Bohačík tím, že favorizovaný tým USA nezaváhá v následném mači s Turky a jeho celek si to s nimi ve čtvrtek rozdá v bitvě o všechno alias o druhé postupové místo do druhé fáze světového šampionátu. Nakonec ale chybělo k překvapení tak strašně málo! Turci měli Ameriku na lopatě už na konci základní hrací doby a pak i v prodloužení, kde jim ale nestačilo ani vedení o bod a získaný nesportovní faul k tomu 9 sekund před koncem. Balbay s Osmanem nezvládli situaci psychicky a minuli celkem čtyři trestné hody v řadě, aby po bleskovém protiútoku rozhodl Middleton ze šestek o jednobodové výhře USA. Skončit to naopak, celé Česko by se ponořilo do zklamání. K postupu by pak lvi museli zdolat Turky o 12 bodů, aby při minitabulce tří šli dál s Američany. A to by byl při současné turecké fazoně velice těžký úkol.

celý článek
Historické vítězství z rukou snajprů J+B!

ECHO DUELU S JAPONSKEM NA MS Třetí zářijový den zůstane už navždy zapsán do dějin českého basketbalu. Tým lvů po nesnadném zápase přemohl Japonce 89-76 a slaví tak premiérové vítězství na světových šampionátech v 27leté éře samostatnosti. Ještě nezapomenutelnější bude pro autora 22 bodů (4 trojky) a MVP utkání Jaromíra Bohačíka. Stejných 22 bodů s téměř neomylnými trojkami (7/6) vysázel i Blake Schilb a 15 body, 6 doskoky, 3 zisky a 7 asistencemi na jedinou ztrátu za 35 minut jistil výhru na každém kroku zdvojovaný Tomáš Satoranský. Tým si tak nachystal situaci, jakou chtěl – ve čtvrtek se podle předpokladů utkat s Turky o postup ze skupiny.

celý článek
You got scared! Pope, díky i hukot 18000

AKTUÁLNĚ ZE ŠANGHAJE S PAVLEM PUMPRLOU Nejste-li při takové show přímo na hřišti nebo potom v zákulisí, musíte se spolehnout jen na ty, kteří jsou ochotní tyhle utajené historky z epicentra dění sdílet. A když navíc disponují nemalou dávkou vypravěčského talentu... Kapitán lvů na jejich prvním světovém šampionátu v samostatné české historii se zaskvěl nejen v populárním videu jako „reportérské očko“ s mikrofonem ve vlastní kabině, ale ve volném dni v Šanghaji také jako glosátor stále živého megaduelu se Spojenými státy. O něm se bude mluvit ještě dlouho. Tady je jedno basketbalové, ale také docela zábavné povídání. A hovor s Pavlem Pumprlou nejde začít ničím jiným než velkou nedělní pochvalou před nastoupenou armádou novinářů v podání bývalého člena US Air Force Gregga Popoviche, řečeného „Popa“.

celý článek
Dvě křídla o zápase do konce života

ECHO DUELU S USA: VOJTĚCH HRUBAN JAROMÍR BOHAČÍK Shodně se 13 body byli Jaromír Bohačík a Vojtěch Hruban druhými nejlepšími střelci českého týmu v premiéře lvů na MS v samostatné éře. Křídelník Hruban navíc svými šestkami v úvodu zapsal vůbec první české body v dějinách světových šampionátů. A tady už je sumář jeho i Bohačíkových dojmů a postřehů po jednom VELMI nevšedním zápase, v němž ústředním tématem bylo ohromné překvapení z nebývalého počtu českých fanoušků.

celý článek
Ultimátní pochvala lvů od Popoviche

ECHO ČESKÉ LVÍ PREMIÉRY NA MS Centr Ondřej Balvín vystřihl úžasnou trefu z otočky, na světelné tabuli zasvítilo skore 11-7 pro jeho tým a napěchovaná šanghajská aréna hlasitým hučením dávala najevo údiv nad úvodním děním. Několik set českých fanoušků za oběma koši i leckde jinde prožívalo euforii po šňůře lvů 9-0, když už předtím si vybral svůj první timeout kouč USA Gregg Popovich. České tažení vedl najíždějící i pro míč si pod koš sbíhající Tomáš Satoranský a historicky první duel samostatné české reprezentace na světovém šampionátu nemohl mít o moc lepší start - a to i díky úvodnímu poměru faulů 0-4 v český prospěch.

celý článek
Bude to run and gun! Kemba? Úkol kariéry

1.9. Z ŠANGHAJE S VOJTĚCHEM HRUBANEM PŘED USA Zatímco v patře šanghajské arény probíhala v zaplněném sále oficiální předturnajová tiskovka amerického týmu, na níž směly být položeny celé tři dotazy a trvala plné dvě minuty, odcházel český tým do šatny po dnešním dopoledním předzápasovém tréninku v naprosté tichosti, nikým neobtěžován. Jako by šlo o ono pověstné ticho před večerní šanghajskou bouří proti obhájci trofeje z USA (přenos od 14:15 na ČT Sport). „Asi to tak je,“ pokýval po tréninku křídelník Vojtěch Hruban. „My jsme tu Američany ještě ani nezahlídli a poprvé se tak s nimi potkáme až na place před zápasem. Zatím je tedy docela klid,“ dodal.

celý článek
Strašně se těšíme, až budou vlajky vlát!

DOUBLE INTERVIEW Z ŠANGHAJE LUKÁŠ PALYZA MARTIN PETERKA Už jen nemnoho hodin je dělí od zápasu, který nepůjde nikdy vymazat z paměti. Ať už dopadne jakkoli. Národní trojkový snajpr Lukáš Palyza a národní power forward Martin Peterka se se lví družinou v neděli ve 14:30 českého času utkají s tuctem současných i budoucích hvězd nejlepší ligy planety - NBA. V předzápasové zpovědnici oba reagovali na stejný set otázek k 18tisícové aréně v Šanghaji, její kráse, velikosti i zrádnosti a hlavně k tomu, jaké to bude, až bude po střechu napěchovaná na historicky první duel národního týmu mužů na mistrovství světa v éře samostatnosti. Los tomu chtěl, aby na něj nikdy nezapomněli a postavil jim do cesty Kembu Walkera a spol. pod vedením bělovlasého fenoména podkošové galaxie Gregga Popoviche. Nyní už ale dejme slovo oběma lvům, kteří bonusově a se zajímavostmi proberou i nový míč pro letošní MS.

celý článek
Po rockové show: "Slyšel jsem o tisíci!"

AKTUÁLNĚ ZE ŠANGHAJE Hit od Queenů „We will rock you“ burácel po střechu napěchovanou patrovou restaurací a moderátor Jakub Kohák po rozhovorech s Tomášem Satoranským a kapitánem Pavlem Pumprlou dál hecoval atmosféru: „My ty Amíky rozsekáme!“ Poslouchalo ho v tu chvíli dobrých 250 Čechů, kteří den před očekávanou hitovkou s USA na světovém šampionátu doslova zavalili oficiální „Český dům“ basketbalové reprezentace v Šanghaji.

celý článek
Život s tátou-legendou a Sato u Pacers

S DOMANTASEM SABONISEM Během pobytu na přípravném turnaji v Soulu tvořili poměrně často zvláštní „detašovanou jednotku“ – člen Basketbalové síně slávy a dva dlouháni z NBA, kteří v minulé sezoně točili skoro double double na utkání. Legendární centr a prezident Litevské federace Arvydas Sabonis, nejmladší z jeho synů Domantas z Indiana Pacers a 213 vysoký centr Jonas Valančiunas z Memphis Grizzlies. Když tým přijel autobusem z tréninku na oběd v hotelu, VIP trojice dorazila až později taxíkem. A oba dlouháni z nejlepší ligy se většinou pohybovali pospolu - když šli na jídlo i leckam jinam. Snad i proto, že sdílejí něco, co v nejblyštivější soutěži planety poznávají pravidelně už několik let jen oni dva. Alespoň z hráčů aktuální sestavy litevské „repre“ určitě.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ►►