Casspi: Nehumánní! Čipy v BBL, 1600 v NBA

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Dvě ze tří národních lig, které jsou ještě v evropském časoprostoru v běhu, aplikovaly místy až velmi nesvobodné prvky podobné vězeňskému režimu. Tak třeba v německé BBL, jež o víkendu prvními čtyřmi zápasy v Mnichově oživila (jako vůbec první) svou sezonu, byli hráči vyzváni k nošení speciálních čipů, monitorujících jejich každodenní pohyb. V případě nákazy koronavirem by pak měl být snáze identifikovatelný její zdroj. Podle vedení soutěže je aplikace čipů dobrovolná, hráči však podle ESPN s ničím podobným nesouhlasili a mnozí se o čipech poprvé dozvěděli až po příjezdu do Mnichova, kde se koná závěrečný turnaj 10 týmů.

celý článek
Mise Orlando, Němci v autokině, Češi v akci

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ NBA už ví, jak bude vypadat její letošní řádně prodloužená dotočná. Zúčastnit se jí má 22 týmů, mezi nimiž však bude chybět Chicago Tomáše Satoranského. Vedle nejlepších osmi celků z každé konference se do hry díky schválenému plánu majitelů dostaly – jako další půltucet klubů s nejlepší bilanci - i New Orleans, Portland, Phoenix, Sacramento a San Antonio ze Západní konference a Washington z Východu. Hrát se má pouze v Orlandu, v komplexu Walta Disneyho, a to počínaje 31. červencem. Sedmý zápas Finále by měl přijít na řadu nejpozději 12. října, draft byl odsunut až na 15. října a start další sezony na 1. prosinec.

celý článek
Euroliga i Řecko končí! Hráči v depresi

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Šéf Euroligy Jordi Bertomeu se na dnešním jednání s 11 kluby vlastnícími dlouhodobou licenci A dohodl na tom, co se poslední dny zdálo být už neodvratné – na zrušení závěru Euroligy a EuroCupu. V minulých týdnech o tom mluvilo čím dál víc generálních manažerů, o víkendu vyjevila klubům i soutěži svůj jednoznačný názor směrem ke zrušení sezony i Hráčská asociace soutěže (pro vedení soutěže prý až překvapivě jednoznačný), jež měla podporu i mezi většinou trenérů. Navíc ani mezi kluby nepanovala kvůli spornému ekonomickému přínosu na oživení sezony zdaleka jednota, když z 11 klubů s licencí A měly být pro Efes (soutěž vede), Tel Aviv, Real a Barcelona (tyto týmy budou pokračovat i v národních soutěžích), a naopak proti byly Milán, CSKA, Fenerbahce, Panathinaikos a Olympiacos.

celý článek
NBA krátí přípravu a v Evropě to vře

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Nejlepší liga světa maximalizuje své snažení směrem k dokončení letošní sezony. Podle serveru The Athletic už snížila své odhady času potřebného na přípravu týmů ze čtyř až pěti týdnů na pouhé dva až tři, byť teprve prvních pár klubů znovuzahájilo individuální (a spíše dobrovolnou) přípravu hráčů. V sobotu šli do akce například Lakers a dnes se mají přidat Rockets. Zároveň dál platí, že rodinní příslušníci hráčů by měli mít možnost navštěvovat utkání přímo v hale, jakmile se znovu začne hrát.

celý článek
Platový strop, korona klauzule a obavy

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Jsou basketbalové soutěže, pro něž bude bolestná zkušenost s koronavirem nemalým poučením a také důvodem ke změnám. Italská liga mužů tak podle místních médií zvažuje, že do příštích hráčských smluv přidá klauzuli chránící klub v případě, že by se jeho hráč nakazil virem typu Covid-19. Lega Basket zároveň bude už dnes hlasovat o tom, zda příští sezona bude s 18 týmy a bez sestupů, což by byl první takový ročník od roku 1948. V lize by mělo pokračovat současných 17 celků plus Turín či Ravenna z druhé ligy. Pro sezonu 2021/22 by pak Italská federace schválila 20člennou ligu se dvěma postupujícími z druhé ligy a soutěž rozdělenou do dvou divizí. Aby měly týmy konkurenceschopné sestavy, zvažuje se zavedení minimálního rozpočtu.

celý článek
Konflikt v Izraeli trvá. ACB bez play-off?

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Hráči NBA v hloubkovém průzkumu všech 30 týmů ve většině potvrdili zájem dohrát letošní sezonu, a to se podle ESPN netýká jen play-off, ale i nějaké formy zbytku základní části. O tom, co skutečně nastane, se má definitivně rozhodnout za dva až čtyři týdny.

celý článek
Pokud NBA začne, už neskončí

KORONAVIROVÉ DĚNÍ V NBA A V EVROPĚ NBA bude podle ESPN živit naděje na obnovení letošní sezony až do měsíce června. A situace dokonce už došla tak daleko, že i kdyby se po znovuzahájení sezony vyskytl hráč pozitivně testovaný na koronavirus, hrálo by se podle The Athletic dál (případně by došlo jen na dvoudenní pozastavení zápasů), neboť při permanentním denním testování a izolaci hráčů by větší přenos na další osoby neměl hrozit. Nejpravděpodobnějšími lokacemi pro dohrání sezony jsou nyní Las Vegas a Orlando, přičemž pro dokončení ročníku bude liga potřebovat 15 tisíc testů na koronavirus.

celý článek
Chce NBA (ne)dohrát? A strop v Eurolize?

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Ač navenek dělá NBA vše pro obnovení přerušené sezony, za kulisami se podle CNBC mezi majiteli, generálními manažery či hráčskými agenty množí opačné, či minimálně rozpolcené postoje. Klíčová otázka vlastníků totiž zní, jaké budou naše příjmy při znovuzahájení ligy, aby ospravedlnily dodatečné náklady? Je totiž zřejmé, že ať už by se hrálo kdekoli, bude to bez diváků a tedy bez zásadního finančního příjmu. Pro NBA jde nyní o složitý rozhodovací proces, protože ve hře jsou na straně příjmů zhruba dvě miliardy dolarů především z televizních práv.

celý článek
Když je střední škola super byznys

S MLADÝM LVEM DAVIDEM BÖHMEM Pro 18letého mládežnického reprezentanta Davida Böhma, jehož krev je po rodičích napůl chorvatská i bosenská, to byl na Floridě půlrok, který by se dal označit jako all-inclusive. V soukromé basketbalové Montverde Academy, jejíž zářivé pozlátko láká zámožné teenagery z celého světa, nahlédl z první ruky bezchybné soukolí amerického středoškolského byznysu, trénovat mohl s absolutní elitou USA včetně hvězd příštích draftů NBA a ještě si vedle základu maturitního vysvědčení vydělal angažmá na prvodivizní Northern Kentucky University. Teď chce udělat maximum nejen po své angažmá v NBA, ale i pro účast v českém národním týmu na EuroBasketu 2022 v Praze. Jako top talent své generace snad ani nemůže mít jiné cíle. Tady je jeho vyprávění o místě a situaci, která se vám k osobní zkušenosti nenaskytne každý den, rok, ani dekádu.

celý článek
Hned první zápas jsem byl úplně „mrtvej“

S PATRICKEM SAMOUROU PLUS VIDEO Na mexické hranici u městečka Douglas, kde byste původního amerického obyvatele museli hledat velikou lupou, se cítil nesvůj hned z několika důvodů. Jako běžný smrtelník má strach z hadů, a proto mu četnost jedovatých chřestýšů v pouštním arizonském klimatu nedělala vůbec dobře. Na rozdíl od amerických spoluhráčů se raději nevydával ani na víkendové párty do Mexika, aby se nepřimotal do „větších akcí“ a nepřišel o drahocenná víza. A taky měl dílčí obavy z vlastní nedostatečnosti. Budu dost rychlý? Budu stačit fyzicky? A obstojím na škole se svojí angličtinou? Basketbalový perimetrový univerzál a český mládežnický reprezentant Patrick Samoura, jehož krev díky otci pochází i ze západoafrické Guiney, nevyrazil na zámořská univerzitní studia vybaven přehnaným sebevědomím či vyhlídkou na zářné zítřky, přesto po počátečním fyzickém šoku zvládl první rok své americké odysey velice obstojně, když v první divizi juniorské NCAA zapisoval jako od začátku stálý člen základní pětky Cochise College 8 bodů a 6 doskoků za více než třicet minut a kromě pivota zastával všechny ostatní pozice!

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 ►►