Už první zápasy hodně zmenšily šance

27.05.2021 - red
počet přečtení: 582
vytvořeno 27.05.2021, upraveno 27.05.2021

ECHO DNE 1 OLYMPIJSKÉ KVALIFIKACE 3X3 Nepovedený start olympijské kvalifikace mají za sebou reprezentanti v 3x3. Český výběr hrající ve složení Daniel Zach, Roman Zachrla, Ondřej Šiška a Vladimír Sismilich prohrál oba své zápasy v prvním hracím dnu a šance na postup ze základní skupiny výrazně poklesly. Svěřence Michaela Kruka čekají v Grazu ještě páteční zápasy proti Turecku a Mongolsku.

Zachrlova ostrostřelba nestačila

Parádní výkon si schoval na první zápas olympijské kvalifikace Roman Zachrla. Zkušený veterán 3x3 nasázel Polákům 11 bodů, ani to však nestačilo a Češi po bitvě prohráli 15:17.

Favorizované Polsko přišlo do zápasu se zajímavou taktickou variantou, když Michael Hicks, hlavní hvězda týmu, začal jen na lavičce, do hry se však dostal velmi brzy a okamžitě začal úřadovat a reagoval na rychlých pět bodů Zachrly. Poslal svůj tým těžkými dvojkami do vedení 8:5 a trvalo to skoro čtyři minuty, než se prosadil z českého týmu někdo jiný než Zachrla, v tu chvíli se blýskl dunkem Ondřej Šiška. To Čechy probralo a když Vladimír Sismilich otočil na 11:10, došlo i na oddechový čas Polska.

V tu chvíli ale začaly český tým trápit fauly, kterých už měli víc než pět a Poláci tak za každou osobní chybu stříleli trestné hody. Češi se i v koncovce drželi na dostřel tvrdou obranou a skvělý Zachrla pro svůj tým pátou dvojkou vybojoval snížení na rozdíl jediného bodu. V koncovce ale úřadoval Hicks, který nejprve trefil těžkou střelu a pak i šestkou v úplném závěru stanovil konečné skore.

Michael Kruk (trenér): „Od obou týmů skvělý výkon, nicméně tahali jsme za mírně kratší konec. Dřeli jsme v obraně, pak nám malinko chyběly v útoku síly a nedali jsme připravené střely. Proti týmu jako Polsko musíte být maximálně efektivní zvenku, aby se uvolnil prostor pod košem. Dobrý zápas, dobrý vstup, prohra mrzí, ale máme další tři zápasy na to to napravit.“

Fauly připravily Čechy o šanci

Českému týmu se ale nevydařil ani druhý zápas proti papírově slabší Brazílii, kdy sice dobře začali, ale pak je srazily osobní chyby a Brazílie ukořistila cennou výhru 21:14.

V úvodu zápasu byl hodně agresivní Ondřej Šiška, který dal dva rychlé koše, Čechy navíc zdobila výborná obrana, ze které ale pramenily fauly, kterých měli Češi pět za první tři odehrané minuty.

Český tým od začátku dobře střílel a držel mírný náskok, pak se však začaly projevovat časté fauly, které posílaly Brazilce na čáru trestného hodu. Po koši Šišky byl stav 7:2 pro Čechy, pak ale přišla série Brazilců a o dvě minuty později už svítilo na tabuli skore 7:9. To český tým hodně demotivovalo a z jeho hry se začala postupně vytrácet víra v otočení zápasu. Roman Zachrla s Ondřejem Šiškou ještě vykřesali naději snížením na 12:14, závěr ale patřil jasně Brazílii, která ukončila zápas před limitem dvoubodovým košem na 21:14.