Okno NBA se zavírá. Real platí 100 procent

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A SVĚTĚ I když prezident USA Donald Trump v telekonferenci se šéfy amerických sportovních soutěži vyjádřil přání, aby se zápasy s diváky v hledištích mohly hrát už v srpnu, nebo září, rozsah pandemie koronaviru v USA skýtá spíš pesimistické předpoklady. A i NBA přes veškerou snahu o jakékoli dohrání soutěže (už prakticky jedinou šancí je zrychlené play-off v Las Vegas bez diváků) podle ESPN už spíš začíná řešit, jak ligu důstojně ukončit, neboť zdroje optimismu v současné situaci docházejí. Většina hovorů mezi kluby a hráčskou asociací už se tak soustřeďuje na to, za jakých zejména finančních podmínek by letošní sezona mohla být ukončena.

celý článek
Euroliga 78 v 1 městě? A nemocnice Pionir

AKTUÁLNÍ PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Euroliga má hned několik plánů, jak zakončit letošní sezonu krutě nabouranou pandemií koronaviru. Jeden ze šéfů soutěže Ed Scott pro španělský El Pais předestřel následující možnosti: 1) odehrát vše podle plánu v halách jednotlivých týmů, pokud na to bude dost času, 2) stlačit zbývající zápasy do méně týdnů, 3) pokud by se nemohlo v některých halách hrát, svézt týmy do jednoho města a hrát ve dvou halách, 4) pozměnit formát závěru soutěže, aby se mohla dokončit rychleji, tedy velmi pravděpodobně snítit počet utkání, což by mohlo znamenat i turnaj Final-8 namísto kompletního play-off.

celý článek
Noční strážce Bilbaa. V zakázané zóně

S ONDŘEJEM BALVÍNEM Je půlnoc a vyprázdněnými ulicemi třísettisícového města bubnují po chodníku boty bezmála dva dvacet vysokého vlasatého obra. Náhodnému kolemjdoucímu - jenž by při zákazu vycházení rovněž riskoval -, by mohl připomínat komiksového super hrdinu nebo postavu z fantasy filmu. Možná nejvyšší muž ve městě má navíc po svém boku statného retrívra, s nímž „stráží noční klid“ obyvatel Bilbaa. A i když se ve Španělsku, které už počítá na sto tisíc nakažených zrádným koronavirem, nyní venku volně procházet nemůže, musel by příslušník baskické policie sebrat veškerou chrabrost, pokud by chtěl 217 čísel vysokého muže pokutovat. Navíc jak trefně podotýká centr basketbalistů Bilbaa Ondřej Balvín, psa doma těžko zabavíte Fortnitem (pro dříve narozené – jedna z nejpopulárnějších videoher).

celý článek
F-8 v Jeruzalému? Kolaps Cibony, NBA zítra

AKTUÁLNÍ EVROPSKÉ A SVĚTOVÉ DĚNÍ Chorvatská liga mužů je další v řadě, která na evropském kontinentu předčasně ukončila svou sezonu v důsledku řádění pandemie koronaviru, a to bez korunovace mistra i bez sestupů. Záhřebská Cibona už dokonce oznámila, že ukončila veškeré hráčské a trenérské kontrakty. Vedení města zastavilo všechny platby sportovním klubům a podle lokálních zdrojů nikdo neví, co bude se zaměstnanci klubu, až současná krize pomine. Letošní klubový rozpočet činil v přepočtu 45 milionů korun.

celý článek
Korona v Minsku: Neboj se! A dej si vodku

S LENKOU BARTÁKOVOU Jeden z nejzvláštnějších přístupů k boji s koronavirem ze všech zemí světa zvolilo Bělorusko, a právě s touto zemí spojila v posledních letech svou kariéru reprezentační rozehrávačka Lenka Bartáková. Jak poslední týdny v Bělorusku probíhaly, jak se dostala zpět do Čech a jaká bude její basketbalová budoucnost? O tom všem se rozpovídala v následujících řádcích.

celý článek
NBA až do září? Chystá velkou online akci

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Po rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru o dodržení původního termínu olympiády i pro rok 2021 (23. července - 8. srpna) má sportovní svět jednu jistotu v oceánu aktuální nejistoty. A to ještě musejí všichni doufat, že do té doby bude současná koronavirová pandemie zcela zkrocena. Potvrzení termínu Her má ovšem i řadu důsledků a spustilo vlnu reakcí, jež se budeme dozvídat i v dalších dnech, včetně nejspíš nevyhnutelného odložení EuroBasketu 2021. Ten se má konat v první polovině září, tedy ani ne měsíc po OH. A to by se ještě měly stihnout kvalifikační turnaje pro Tokio.

celý článek
Liga mistrů v září? A NBA v Las Vegas?

EVROPSKÉ A SVĚTOVÉ PANDEMICKÉ DĚNÍ Řecký sportovní portál SDNA oznámil, že několik týmů, které se probojovaly do play-off Ligy mistrů, zvažuje turnaj Final-8, ovšem dokonce až během šestidenní akce na přelomu září a října. Byť by v takovém případě sestavy týmů vypadaly mnohdy úplně jinak než teď, soutěž by byla dohrána a nemuselo se ani hrát za zavřenými dveřmi bez fanoušků. I takovéto krajní varianty přináší současná koronavirová pandemie. Podle dalších zdrojů jde ale spíš o teoretickou možnost a řeší se i další alternativy. Vedení soutěže dnes o situaci bude celý den jednat, ale konečné rozhodnutí bude učiněno až v dalších týdnech.

celý článek
Sám v posilovně. Francouzi to podcenili!

SE LVEM V BRNĚ Patrik Auda to řekl jasně. A nejspíš i za většinu spoluhráčů z reprezentace. „Tu situaci si nedokážu představit,“ pravil důrazně. Na mysli měl nově nastolenou basketbalovou realitu roku 2021, kdy by se během necelých dvou měsíců vedle přeložené olympiády v Tokiu (podle předběžných informací má být opět na přelomu července a srpna) měl uskutečnit i hlavní kontinentální svátek podkošového světa – mistrovství Evropy, jehož jednu základní skupinu od druhého září hostí Praha. A to ještě některým týmům do mixu připočtěte olympijskou kvalifikaci, která se bude týkat – pokud se bude hrát - i českého týmu.

celý článek
Konec VTB ligy. Barca snížila gáže o 70%!

AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Ve čtvrtek vzdala své snažení první velká evropská soutěž – konec sezony v důsledku pandemie koronaviru ohlásila VTB liga, jež letos nebude mít svého mistra. Vzhledem k tomu, že své působení v soutěži už dřív ukončil estonský Tallinn a kříž nad sezonou udělala i polská nejvyšší soutěž, z níž VTB ligu hraje Zielona Gora, vedení soutěže už mnoho jiných možností než ohlášení předčasného konce nejspíš nezbývalo. CSKA Moskva, který se i v posledních dnech snažil trénovat, prozatím povolil odjezd zahraničním hráčům, byť o osudu Euroligy ještě nebylo rozhodnuto.

celý článek
Zahradní dělnice čeká na vsi na telefon

S JULIÍ REISINGEROVOU V nepříjemné situaci se ocitla i jediná česká basketbalistka působící v nejvyšší španělské soutěži Julia Reisingerová. Její domovský klub Valencie i celá španělská liga totiž k epidemii koronaviru nepřistupoval zpočátku tak vážně a některé kluby nechtěly své hráčky pustit domů. Teď už je však 21letá reprezentační pivotka na jihu Čech a přečkává povinnou karanténu.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ►►
archiv (5653)