Mise Orlando, Němci v autokině, Češi v akci

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ NBA už ví, jak bude vypadat její letošní řádně prodloužená dotočná. Zúčastnit se jí má 22 týmů, mezi nimiž však bude chybět Chicago Tomáše Satoranského. Vedle nejlepších osmi celků z každé konference se do hry díky schválenému plánu majitelů dostaly – jako další půltucet klubů s nejlepší bilanci - i New Orleans, Portland, Phoenix, Sacramento a San Antonio ze Západní konference a Washington z Východu. Hrát se má pouze v Orlandu, v komplexu Walta Disneyho, a to počínaje 31. červencem. Sedmý zápas Finále by měl přijít na řadu nejpozději 12. října, draft byl odsunut až na 15. října a start další sezony na 1. prosinec.

celý článek
Jsem rád, že některé opory přijely

AKTUÁLNĚ Z TÁBORA LVIC Šťastným rozložením kvalifikačních oken na EuroBasket 2021 nepřišla ženská reprezentace o vrchol sezony a díky uvolňování opatření se může na začátku června sejít k plánovanému soustředění. Svěřenkyně Štefana Svitka mají kvalifikační skupinu D výborně rozehranou, když v listopadu loňského roku nejprve vybojovaly velkou výhru na palubovce favorizovaných Italek a poté doma udolaly nepříjemné Rumunky. Další kvalifikační zápasy jsou v plánu v polovině letošního listopadu. „Vždycky jsem léto považoval za možná nejdůležitější období ve vývoji hráče. Přes léto se dělaly věci, na které nebyl čas v průběhu sezony,“ vyhlíží pražský kemp, startující v pondělí v hale Královka, trenér Svitek, který na klubové scéně simultánně vede polský Krakov.

celý článek
Zachráněná tour 3x3 poletí jako raketa

CHANCE 3X3 TOUR Epidemie koronaviru ovlivnila většinu sportovních soutěží po celém světě a výjimkou nebyl ani basketbal. Většina lig se nedohrála a spousta z nich svého šampiona pro rok 2020 ani nepozná. Nechybělo moc a koronavirus výrazně ovlivnil i sezonu basketbalu 3x3. Na víc než dva měsíce byl pozastaven FIBA žebříček hráčů i týmů a hrozilo i zrušení celého ročníku. Naštěstí se ale situace v Česku umoudřila, postupně dochází k rozvolňování opatření a seriál Chance 3x3 Tour 2020 tak proběhne jen s částečně pozměněným kalendářem.

celý článek
Proč končím. A proč jsem se nevrátila

S KAMILOU ŠTĚPÁNOVOU Epidemie koronaviru napomohla k definitivnímu rozhodnutí o konci kariéry pivotce Kamile Štěpánové. Jednatřicetiletá basketbalistka se rozhodla o víkendu oficiálně ohlásit konec profesionální dráhy, když se s fanoušky rozloučila fotkou se sbírkou dresů na sociálních sítích. „Basket mi dal úplně všechno, byl to skvělý život, ale teď už je pro mě cesta někde jinde,“ řekla Štěpánová v rozhovoru pro web ČBF.

celý článek
Euroliga i Řecko končí! Hráči v depresi

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Šéf Euroligy Jordi Bertomeu se na dnešním jednání s 11 kluby vlastnícími dlouhodobou licenci A dohodl na tom, co se poslední dny zdálo být už neodvratné – na zrušení závěru Euroligy a EuroCupu. V minulých týdnech o tom mluvilo čím dál víc generálních manažerů, o víkendu vyjevila klubům i soutěži svůj jednoznačný názor směrem ke zrušení sezony i Hráčská asociace soutěže (pro vedení soutěže prý až překvapivě jednoznačný), jež měla podporu i mezi většinou trenérů. Navíc ani mezi kluby nepanovala kvůli spornému ekonomickému přínosu na oživení sezony zdaleka jednota, když z 11 klubů s licencí A měly být pro Efes (soutěž vede), Tel Aviv, Real a Barcelona (tyto týmy budou pokračovat i v národních soutěžích), a naopak proti byly Milán, CSKA, Fenerbahce, Panathinaikos a Olympiacos.

celý článek
NBA krátí přípravu a v Evropě to vře

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Nejlepší liga světa maximalizuje své snažení směrem k dokončení letošní sezony. Podle serveru The Athletic už snížila své odhady času potřebného na přípravu týmů ze čtyř až pěti týdnů na pouhé dva až tři, byť teprve prvních pár klubů znovuzahájilo individuální (a spíše dobrovolnou) přípravu hráčů. V sobotu šli do akce například Lakers a dnes se mají přidat Rockets. Zároveň dál platí, že rodinní příslušníci hráčů by měli mít možnost navštěvovat utkání přímo v hale, jakmile se znovu začne hrát.

celý článek
Platový strop, korona klauzule a obavy

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Jsou basketbalové soutěže, pro něž bude bolestná zkušenost s koronavirem nemalým poučením a také důvodem ke změnám. Italská liga mužů tak podle místních médií zvažuje, že do příštích hráčských smluv přidá klauzuli chránící klub v případě, že by se jeho hráč nakazil virem typu Covid-19. Lega Basket zároveň bude už dnes hlasovat o tom, zda příští sezona bude s 18 týmy a bez sestupů, což by byl první takový ročník od roku 1948. V lize by mělo pokračovat současných 17 celků plus Turín či Ravenna z druhé ligy. Pro sezonu 2021/22 by pak Italská federace schválila 20člennou ligu se dvěma postupujícími z druhé ligy a soutěž rozdělenou do dvou divizí. Aby měly týmy konkurenceschopné sestavy, zvažuje se zavedení minimálního rozpočtu.

celý článek
Chemie chyběla. Proti Turům to byl rozdíl

S MARKEM WELSCHEM O PRVNÍM ROCE V NCAA S VIDEEM Syn a synovec dvou bývalých reprezentantů se loni v létě vydal za „velkou louži“, aby otestoval, jak se může v basketbalových bitvách univerzitní divize 1 prosadit proti létajícím americkým atletům evropský rozehrávač se 180 čísly. A jak bývalý svitavský Tur Marek Welsch ve své nováčkovské sezoně dopadl? V 27 utkáních se dvěma základními pětkami psal v dresu Jacksonville State průměry 2,3 bodu a 1,6 asistence za 11,6 minuty, když jeho výstavním číslem byla 56procentní úspěšnost trojek. „Dvanáct minut v první sezoně je docela dobré číslo. Po stránce jejich využití ale mám rozhodně na víc. Z mé strany šlo spíš o horší sezonu, ale budu na sobě dál makat a v dalším ročníku doufat v delší minuty i lepší statistiky,“ hlásí stále ještě z Alabamy 20letý rodák z Holic, který se do Česka chystá vrátit až v červnu.

celý článek
Píše si s legendou. A Girona ji chtěla moc

S JULIÍ REISINGEROVOU Rčení „Nevstoupíš dvakrát do téže řeky“ neplatí pro českou reprezentantku Julii Reisingerovou. Ta se po roční nedokončené anabázi ve Valencii přesouvá po východním pobřeží Španělska na sever. Vrací se do Girony, klubu, kde na jaře 2019 oslavila mistrovský titul a získala trofej pro nejužitečnější hráčku finálové série. Právě tato usměvavá pivotka bude navíc hostem dalšího dílu pravidelného nedělního kvízu Kahoot na facebookovém profilu Český basketbal (18:30).

celý článek
Konflikt v Izraeli trvá. ACB bez play-off?

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Hráči NBA v hloubkovém průzkumu všech 30 týmů ve většině potvrdili zájem dohrát letošní sezonu, a to se podle ESPN netýká jen play-off, ale i nějaké formy zbytku základní části. O tom, co skutečně nastane, se má definitivně rozhodnout za dva až čtyři týdny.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 ►►
archiv (5653)