Winslow bez servítků a historická remíza!

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA I V EVROPĚ + VIDEA Stát Florida, kde se má od 30. července dohrávat NBA, v neděli zaznamenal čtvrtý den v řadě s nejméně 3000 novými případy nákazy koronavirem. Při nové virové vlně a už téměř sto tisících nakažených jen v tomto americkém státě se tak dál navyšují obavy z obnovení sezony nejlepší soutěže světa, kterou má hostit komplex Walta Disneyho v Orlandu. Roste i počet otázek generálních manažerů na šéfa NBA Adama Silvera i nechuť řady hráčů se do Orlanda vydat. Ti podle ESPN během konferenčního hovoru adresovali například to, že zaměstnanci komplexu včetně pokojských v hotelech, kteří na rozdíl od hráčů a členů klubů nebudou během téměř tříměsíční dohrávky permanentně v areálu, nebudou předmětem testování, což by ještě zvýšilo riziko i pro hráče.

celý článek
Stehlík a spol. kralovali pod střechou

CHANCE 3X3 TOUR Počasí zatím letošnímu ročníku Chance 3x3 Tour nepřeje, když oba úvodní turnaje z větší části provázel déšť. I napodruhé v Českých Budějovicích se ale zvládly odehrát všechny plánované zápasy, a tentokrát dokonce i bez časového posunu, když organizátoři s nepřízní počasí počítali dopředu, a už od začátku programu se hrálo pod střechou. Prostory českobudějovického výstaviště nejvíc seděly celku Prievidza Meferes, který v elitní kategorii mužů vylepšil bronz z minulého víkendu.

celý článek
Magický prsten, strach koučů, Češi v akci

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Nejlepší liga stanovila podle serveru The Athletic 24. červen jako nejzazší datum, do kdy mohou hráči, odmítající nastoupit v dohrávce sezony NBA, svůj úmysl oficiálně oznámit. Bezpečnost hráčů je nicméně i dále posilována, když každému bude podle CNBC nabídnut speciální „chytrý prstýnek“ z titanu, schopný změřit teplotu těla, dýchací funkce či srdeční tep, a případně tak indikovat symptomy koronaviru. Podle výrobce zařízení dokáže předpovědět příznaky tři dny dopředu s 90procentní úspěšností. Hráči budou také povinně nosit náramek (s výjimkou zápasů a tréninků), který bude sloužit jako hotelový klíč i bezpečnostní kontrola u všech vstupů, navíc může zpětně pomoct ke kontrole pohybu hráče v případě nákazy koronavirem.

celý článek
Italoklauzule, Bar u soudu a rebel Kyrie

KORONAVIROVÉ DĚNÍ V EVROPĚ A V NBA V italské lize už vědí, jak bude vypadat nová klauzule v hráčských smlouvách, reagující na koronavirovou krizi. Podle italských zdrojů ji od příští sezony aplikuje většina klubů z Lega Basket. Takto vypadají její hrubé parametry: bude-li sezona zrušena ještě před jejím oficiálním startem, nevyplatí klub hráčům ani euro, bude-li zrušena už po jejím započetí, bude se vyplácet čtvrtina platu ode dne zrušení do konce sezony, bude-li pozastavena po zahájení, ale bude možnost trénovat, bude se vyplácet polovina platu ode dne pozastavení až do konce sezony, bude-li pozastavení bez možnosti trénovat, do konce sezony se bude platit jen čtvrtina platu, a pokud bude start sezony odsunut, kontrakt bude platný až od jejího začátku.

celý článek
Přijeli jsme se vyblbnout. A hala pomohla

ECHO PRVNÍ ZASTÁVKY CHANCE TOUR Ačkoli stále není zřejmé, kdo má být tou „půlkou“, je jisté, že v prvním turnaji letošní Chance 3x3 Tour to v Kroměříži nejvíc svědčilo vítězné sestavě „Tři a půl chlapa“, v jejímž čele stál křídelník ligového Olomoucka František Váňa.

celý článek
Ohrozí protesty v USA dohru NBA?

PANDEMICKÉ DĚNÍ V NBA A V EVROPĚ Viceprezident Hráčské asociace NBA Kyrie Irving, který už kvůli zranění ramene do hry nebude moct zasáhnout, vzal do své správy kola dějin a zorganizoval velký konferenční hovor s téměř stovkou hráčů na téma obav z červencového restartu letošní sezony v orlandském komplexu Walta Disneyho. Řada hráčů včetně některých superhvězd podle zámořských médií nemá zájem sezonu dokončit, pokud nebude dostupná vakcína proti koronaviru. To by ale také znamenalo obrovské ztráty, a to i na účtech basketbalistů z nejlepší ligy. V úhrnné výši ušlých platů by při nedokončení ročníku šlo až o 1,2 miliardy dolarů!

celý článek
Triumf "3 a půl chlapa" přišel až v hale

ECHO ÚVODNÍHO TURNAJE CHANCE 3X3 TOUR Den jako na houpačce prožili milovníci basketbalu 3x3 při startu Chance 3x3 Tour v Kroměříži. Na tamním výstavišti Floria začala v sobotu odložená česká tour s celkem 36 týmy, jež dopoledne přivítalo nádherné počasí, které se však k večeru změnilo v pořádnou bouřku, jež všechny hráče zahnala pod střechu. Tam se mezi muži nejvíc dařilo týmu Tři a půl chlapa, ještě venku si výhru mezi ženami vybojovaly Hvězdice z Brna.

celý článek
Nejmladší z kmene: Děda by to nedovolil

S JANEM ZÍDKEM NEJEN O PRVNÍM ROCE V NCAA Jako kdyby se pokoušel vyšplhat na vysokou strmou skálu hladkou jako sklo. Jako kdyby chtěl přeskočit desetimetrovou propast. Nebo zkusil opustit letadlo uprostřed oblaků bez padáku na zádech. Zhruba takové parametry má výzva, jež před ním leží, pokud by ji chtěl přijmout plně za svou. V situaci jako on se můžete ocitnout jen stěží, nejen v rámci této země. Spíš i na celém kontinentu, aspoň ve světě sportu rozhodně. Představte si, že vašimi předky jsou dvě oborové legendy - třeba že vaším dědou je Emil Zátopek a otcem Jan Železný. Anebo že vaším dědou je český basketbalista století, dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy a první český člen Síně slávy FIBA, který v roce 1967 odmítl nabídku nejdominantnějšího týmu dějin Boston Celtics a přišel tak o tituly v NBA. A že vaším otcem je první Čech v nejlepší lize, vítěz NCAA i Euroligy, jejž si už v osmnácti letech, jeho první den na UCLA, vzal do týmu při „zápase v parku“ Magic Johnson, a čtyři roky nato hrál proti Michaelu Jordanovi v „nafukovačce“ Warner Brothers při natáčení Space Jamu – ještě před prvním zápasem v NBA. Tohle břemeno a tlak zodpovědnosti ke slavné historii rodinného kmene už nějaký rok nese nyní 20letý power forward Jan Zídek. A sám přiznává, že ta tíha je znát.

celý článek
Ginzburg prověří druhou vlnu lvů

PŘED SRAZEM LVŮ U24 Velmi zajímavě složenou skupinu talentovaných mladých hráčů čeká od pondělka týdenní tréninkový kemp pod vedením reprezentačního kouče mužů Ronena Ginzburga. Projekt reprezentace U24, složený z borců působících v Kooperativa NBL a na amerických univerzitách, stráví týden společnými tréninky v nymburském sportovním centru, navíc sehraje mezistátní přátelský zápas. Trenéři tak využili šance ozkoušet si talenty z USA naživo.

celý článek
Casspi: Nehumánní! Čipy v BBL, 1600 v NBA

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Dvě ze tří národních lig, které jsou ještě v evropském časoprostoru v běhu, aplikovaly místy až velmi nesvobodné prvky podobné vězeňskému režimu. Tak třeba v německé BBL, jež o víkendu prvními čtyřmi zápasy v Mnichově oživila (jako vůbec první) svou sezonu, byli hráči vyzváni k nošení speciálních čipů, monitorujících jejich každodenní pohyb. V případě nákazy koronavirem by pak měl být snáze identifikovatelný její zdroj. Podle vedení soutěže je aplikace čipů dobrovolná, hráči však podle ESPN s ničím podobným nesouhlasili a mnozí se o čipech poprvé dozvěděli až po příjezdu do Mnichova, kde se koná závěrečný turnaj 10 týmů.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 ►►
archiv (5653)