Reisingerová rozložila italskou obranu!

ECHO DUELU LVIC O ME České reprezentantky vstoupily do kvalifikace o evropský šampionát 2021 nejlepším možným způsobem. Hned na úvod zlomily v Cagliari po skvělém výkonu v obraně domácí Itálii 52-62, když navíc zcela dominovaly produkcí zpod koše (24-44) i silou své lavičky (7-28). A to měly být pokořené soupeřky hlavním favoritem skupiny.

celý článek
Lvice dnes na Sardinii poprvé s Klárou

Z ČESKÉHO TÁBORA PŘED ITÁLIÍ Už dnes ve 20:30 vstoupí v Cagliari české reprezentantky do kvalifikace o EuroBakset 2021. V cestě jim bude stát domácí italský tým, devátý celek červnového ME a favorit skupiny D, z níž postoupí jen vítěz a pak možná díky dobré bilanci i druhé družstvo v pořadí. Zápas z dějiště na Sardinii vysílá FIBA na svém YouTube kanále.

celý článek
Kouč Bulls podržel Čecha i Auda vs Schilb

LEGIE V ZAHRANIČÍ Čtvrtý tuzemec v NBA Tomáš Satoranský opět posunul české maximum v nejlepší lize, když 27 body sestřelil na jejím kurtu Atlantu. Aktuálně je už třetím nejužitečnějším Bullem a také 18. top trojkařem celé ligy s úspěšností 45,8 (24/11). Ondřej Balvín 16 body a navíc jako nejužitečnější hráč řádně potrápil svůj bývalý tým z Kanárských ostrovů a v rámci španělské ligy je číslem 7 v užitečnosti. Vít Krejčí v ACB už opět dunkoval a s průměrem půl smeče na utkání je 24. v lize, což se při průměrných 10 minutách ve hře jeví jako docela zajímavé číslo. 19. střelec francouzské ligy a top skórer Boulazacu v českém derby Patrik Auda přestřílel 18 ku 16 21. nejužitečnějšího hráče soutěže a top skórera Chalons-Reims Blakea Schilba, který se nakonec radoval z vítězství. 22. střelec italské Lega Basket Tomáš Kyzlink tuctem bodů pomohl Římu k dobytí Cantú a Filip Halada byl 11 body u dobytí Spišské Nové Vsi. To jsou hlavní zprávy z bojů českých legií na zahraničních frontách.

celý článek
Svitek vrací Kiu a bere kupu novicek

PŘED STARTEM KVALIFIKACE O EUROBASKET ŽEN Návrat pivotky Kiy Vaughn i spousta novicek. To jsou hlavní zprávy plynoucí z širší 18členné nominace kouče ženské reprezentace Štefana Svitka před prvním blokem kvalifikace o EuroBasket 2021, jejž spolu hostí Francie a Španělsko. Lvice startují v Itálii tento čtvrtek (20:30 v Cagliari) a o sváteční neděli vyzvou na pražské Královce Rumunsko (18:00). Ze čtyřčlenné skupiny postoupí její vítěz a dál se lze na šampionát kvalifikovat i jako jeden z pěti nejlepších celků z druhých míst (v celkem 9 skupinách).

celý článek
Rekordman: Jestli se rozzlobím, budu zlý

ZÁPAS NO.9 ZA BULLS UŽ I POWER FORWARDA TOMÁŠE SATORANSKÉHO Po pondělním tréninku před zápasem s Lakers to nebyla otázka, kterou by chtěl po produkčně slabším startu do své první chicagské sezony slyšet: „Nevyčerpalo vás náročné léto se světovým šampionátem?“ V odpovědi přiznal, že dosud nehrál dobře, také ale zdůraznil, že má nyní jinou roli a v prvních zápasech se teprve seznamoval s novými spoluhráči. Tu hlavní odpověď však dal Tomáš Satoranský vzápětí na hřišti. Nejdřív velmi dobrým výkonem s Lakers, kde byl ve třetí čtvrtině u vybudování 19bodového náskoku proti jednomu z nejlepších týmů této sezony. A už po 24 hodinách doslova explodoval v Atlantě, kterou roztrhal na kusy 27bodovým českým rekordem v NBA, dozdobeným 8 asistencemi, 7 doskoky, 1 ziskem a +17 body za 30 minut při střelbě 13/10 a trojkách 5/4. Byl to jeho první dvojciferný nástřel za Bulls a také první takový výkon hráče Chicaga (27+7+7 při střelbě 75 procent) od představení Michaela Jordana ve druhém duelu Finále 1991!

celý článek
Bulls děkují za porážku kouči Boylenovi

OSMÝ ZÁPAS TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO S OHLASY Snad jen diváci, kteří do United Center chodí hlavně na hamburger a pokecat v zápasové kulise, a pak ještě zarytí příznivci Cobyho Whitea, kteří od startu sezony požadují vsazení sedmičky letošního draftu do základu Bulls namísto lídra šestého týmu světa, nad tímhle představením kouče Chicaga Jima Boylena nekroutili většinu druhé půle hlavou. Když si tým skvělou hrou v útoku i solidní obranou vybudoval až 19bodové vedení, stáhl trenér 16 minut do konce za stavu 85-67 v domácím duelu s Lakers své hlavní opory včetně Tomáše Satoranského, aby podle obvyklého schématu, v němž aktuální skore nehraje žádnou roli, dostali prostor tři malí záložní rozehrávači naráz, ač soupeř nechal na kurtu své dvě hlavní hvězdy Davise (dočasně) a především Jamese, a všichni věděli, že Lakers právě přes Jamese půjdou tvrdě za pokusem o obrat. K němu pak podle očekávání i došlo, když hosté, v tu dobu už se svou druhou vlnou vedenou Kuzmou, odstartovali čtvrtou část trhákem 16 k nule, během něhož si Jim Boylen odmítl vzít timeout, nebo vrátit hlavní hráče do hry dřív než podle schématu. Vše tak dopadlo, jak muselo – porážkou číslo 6 v osmém utkání (112-118) po druhém poločase ztraceném 47-70! A trenér, jehož tým se letos chtěl dostat do play-off a rozhodně nechtěl opakovat 22 výher z minulé sezony, pak překvapil řadou prohlášení…

celý článek
Balvín číslem 7 a erupce Audy i Kyzlinka!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Základnímu rozehrávači Chicaga Tomáši Satoranskému se při pohledu na tabulku Východní konference NBA nemůže líbit předposlední místo jeho týmu, alespoň se ale už stal nejlepším asistentem Bulls a střelecký průměr vykopl nad 6 bodů. Ondřej Balvín stále nemá dost a díky double-doublu při 50minutovém maratonu v Manrese je z něj už 7. nejužitečnější hráč ACB! V té si stále větší jméno dělá i Vít Krejčí, který v dresu Zaragozy hrál 10 minut a znovu si troufl na úspěšnou zadovku při nájezdu do koše. Tomáš Kyzlink na kurtu Sassari vysázel jako top skórer Římanů 23 bodů a je střeleckým číslem 23 celé Serie A, Patrik Auda je po 20bodové explozi proti dosud neporaženému Levallois už 19. skórerem francouzské ligy a Adam Pecháček nasypal rovněž 20 bodů v barvách Hagenu.

celý článek
Nováček už zase vítězí a super finiš Lvic

ECHO 8. KOLA RENOMIA ŽBL Levhartice Chomutov v osmém dějství RENOMIA ŽBL ukončily čtyřzápasovou sérii proher, a to domácí výhrou nad Trutnovem 70-60. Další tři výsledky skončily jednoznačnými výsledky ve prospěch domácích favoritů, takže pražský USK složil Slavii 116-61, Žabiny rozbily strakonickou U19 Chance 102-34 a Hradec Králové přemohl Slovanku 69-55. A KP Brno si v nedělní dohrávce dojel pro výhru 65-84 do Ostravy.

celý článek
Defenzivní bída trvá, Pacers děkují

ŠESTÝ A SEDMÝ ZÁPAS TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO Po jednom vítězství i porážce mají za sebou po víkendu Chicago Bulls (2-5), kteří v pátek v koncovce se štěstím složili doma Detroit (112-106), jemuž stále chyběli Griffin s Jacksonem, aby v neděli odevzdali duel v Indianě (108-95), které přitom z užší osy chyběli křídelník Oladipo a podkošové opory Sabonis s Turnerem.