91 bodů od Dánů bylo příliš

ECHO DUELU KVALIFIKACE ME I přes některé velmi dobré individuální výkony se ani ve druhém zápase okna evropské kvalifikace nezlepšilo to hlavní, tedy obrana, Češi jediné hvězdě soupeře Lundbergovi povolili 38bodovou explozi (trojky 9/7, TH 14/13) a navzdory závěrečnému finiši z minus šesti bodů padli 90-91. To znamená, že pořadatelský tým EuroBasketu, který kvalifikaci hraje nesoutěžně, z litevské „bubliny“ odjíždí s prázdnou. Při absenci centra Balvína zastal roli ústřední podkošové hrozby Peterka (24+8 doskoků, trojky 10/4), následován křídlem Bohačíkem (17+7 asistencí), rozehrávačem Vyoralem (16+7 asistencí) a dalším dirigentem Sehnalem (10), který ukázal solidní potenciál do budoucna.

celý článek
Proti Belgii lvi zaostali ve všem

ECHO DUELU S BELGIÍ První zápas listopadového okna evropské kvalifikace reprezentantům v obraně, ani v útoku vůbec nevyšel a při oboustranně významných absencích padli v litevské „bublině“ s Belgičany jasně 62-90, když nejlepšími střelci byli Balvín (14) a Palyza (13). 

celý článek
Jeep Elite? Ta liga je úplně jinde!

S JAROMÍREM BOHAČÍKEM Z VILNIUSU Po letním přestupu do možná nejfyzičtější ligy kontinentu jej zranění nemohlo potkat v horší moment než během hlavní fáze přípravy. Do francouzské Jeep Elite i do Ligy mistrů pak nešel nachystaný, jak by si přál, a svá střelecká čísla z Nymburka či reprezentace tak v dresu Štrasburku zatím nereplikuje. Navíc si musí zvykat na úplně jiný basketbal a do toho na celý listopad a možná i na delší dobu zavřeli v zemi galského kohouta ligu. Tedy přesněji – zavřeli její drtivou většinu, protože tři celky některé své domácí zápasy i v lockdownu hrály. Jaromír Bohačík měl přes to všechno v litevské bublině, kde se chystá s národním týmem na páteční (15:30 s Belgií na ČT Sport) a nedělní zápas (15:30 s Dánskem na ČT Sport) evropské kvalifikace, optimistickou náladu. Věřil, že to nejhorší má za sebou a že své průměry tří bodů a dvou asistencí za 16 až 18 minut bude v lize i v Lize mistrů už jen vylepšovat.

celý článek
Peterku zve na večeře Dennis Schröder!

S MARTINEM PETERKOU Z VILNIUSU Těšil se, že po svém odchodu z Nymburka do německého Braunschweigu si zase zahraje v Česku. Jenže covid mění dlouhodobé pořádky, a tak na basketbalové lvy čeká pokračování kvalifikačních bojů o EuroBasket 2022 už v pátek v litevské „bublině“. Pivot Martin Peterka bude u toho. Jako jeden ze tří krajánků ve výběru trenéra Ginzburga.

celý článek
Presti mě ujistil, že se vrátím silnější

S VÍTEM KREJČÍM O DRAFTU NBA Chvílemi už propadal zmaru, pak byl zase překvapený. A teď je nevýslovně šťastný, i když mu před dvěma měsíci utržené křížové vazy sebraly celou letošní sezonu. I úspěšný generální manažer Oklahoma City Thunder Sam Presti, jeho nejspíš budoucí šéf, jej totiž včera do telefonu - vedle gratulace k prvnímu kroku do NBA – ujistil, že i z takového zranění se dá vyjít silnější. „Důvěru ve mě klub měl pořád a asi to tak pro něj nebyl problém,“ potěšilo 20letého reprezentanta, který je od včerejška pátým Čechem draftovaným do nejlepší ligy světa.

celý článek
Deset let jsem si to říkal před spaním

UDÁLOST Je to poměrně nezvyklý úkaz, ale o to větší úspěch. Dvoumetrový reprezentační guard Vít Krejčí byl dva měsíce poté, co si utrhl křížové vazy v kolenu, draftován na čísle 37 do NBA! Jako pátý Čech v dějinách po Jiřím Zídkovi, Jiřím Welschovi, Janu Veselém a Tomáši Satoranském. Jeho výběr provedl tradiční sběratel Čechů Washington (tento pick získal loni díky transferu Satoranského do Chicaga), ale mladíka ze Zaragozy vzápětí vyměnil do Oklahomy, která se Evropanů rovněž vůbec nebojí a v posledních dnech i při draftu samotném byla v tomto směru velmi aktivní. Díky trejdu získala z Minnesoty i velmi nadějného srbského pivota Alekseje Pokusevskiho z Olympiacosu, draftovaného na čísle 17.

celý článek
Kateřina útočným koncertem splnila misi

ECHO DUELU LVIC O EUROBASKET Maratónská běžkyně Kateřina Elhotová hvězdným 36minutovým představením s 25 body udržela na uzdě celou Itálii a její lvice po porážce 63-69 v lotyšské bublině dál mohou myslet na vítězství v kvalifikační skupině o EuroBasket, neboť mají se soupeřkami lepší vzájemné skore. K postupu jim bude v únorovém okně stačit porazit z dvojice Rumunsko – Dánsko toho, kdo skončí na konečném třetím místě ve skupině. V případě dvou vítězství by pak svou kvalifikační skupinu ovládly.

celý článek
Velké premiéry greenhornek a star Lenka

ECHO DUELU O EUROBASKET ŽEN Lvice po roce opět vstoupily do dobře rozehrané kvalifikace o EuroBasket. Jenže situace se zejména kvůli celosvětové pandemii za tu dobu výrazně změnila. Trenér Štefan Svitek měl co dělat, aby dal dohromady dvanáctku zdravých hráček. Navíc těsně před zápasem vypadla kvůli bolavým zádům důležitá rozehrávačka Petra Záplatová.
 

celý článek
Muset se každý zápas mlátit s Tavaresem

S ONDŘEJEM BALVÍNEM Být v čemkoli nejlepší v národní lize kontinentu No.1 je zápis, na který můžete být náležitě pyšní. Ve španělské ACB na to teď mají snad největší patent „věžáci“ z „Ostblocku“, tedy z někdejší „východní Evropy“. Nejužitečnějším mužem je gruzínský koloděj Šermadini, českými reprezentanty přezdívaný „Šrek“. Hned za ním číhá Litevec Birutis, pětkou je Chorvat Tomič a na čísle 4 sídlí český lamač skal Ondřej Balvín. Ten i přes svých 217 centimetrů není typickým tvůrcem palcových titulků, a poté, co nedávno shodil hřívu Robinsona Crusoa, odložil i další možný marketingový nástroj. Musí tak za sebe nechat mluvit především svou hru. Ta počínaje loňským světovým šampionátem nabírá na obrátkách a ústecký rodák tak rok za rokem nenápadně šplhá možná až na trůn ACB. Té aktuálně vládne jako vůbec nejlepší doskakovač, což je v kruté kontinentální řeži hvězdných sedmistopých gigantů jeho vůbec nejhodnotnější sukces.

celý článek
Šéfka nových lvic chce dvě "véčka"

S KATEŘINOU ELHOTOVOU Z RIGY Další kariérní výzvu postavil život před oporu ženského národního týmu Kateřinu Elhotovou. Ta vede reprezentační výběr bez řady opor do boje o postup na čtrnáctý evropský šampionát v řadě, tentokrát za divokých podmínek v „basketbalové bublině“ v Lotyšsku. Češky mají kvalifikaci výborně rozehranou a v Rize mohou v duelech s Dánskem a Itálií stvrdit postup.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►