Co komu z Bulls vadí na kouči Boylenovi

Pod koučem Chicago Bulls Jimem Boylenem se kymácí židle a už je zřejmě jen otázkou času, kdy ji nový viceprezident Arturas Karnišovas a nový generální manažer Marc Eversley podrazí docela. Oba si podle zámořských médií udělali v klubu hloubkový průzkum o jeho fungování napříč odděleními a na samotného trenéra získali přinejlepším rozporuplné ohlasy.

celý článek
Změna kouče, eurotažení i zmařená šance

REVIEW SEZONY SBŠ OSTRAVA Koronavirová epidemie způsobila nejedno sportovní zklamání z předčasně ukončené sezony. Výborně rozjetý ročník měly také basketbalistky SBŠ Ostrava, které byly uprostřed nejlepší sezony v klubové historii, v níž se poprvé dostaly do vyřazovacích bojů jak v ligové soutěži, tak v Evropské lize.

celý článek
Pokud NBA začne, už neskončí

KORONAVIROVÉ DĚNÍ V NBA A V EVROPĚ NBA bude podle ESPN živit naděje na obnovení letošní sezony až do měsíce června. A situace dokonce už došla tak daleko, že i kdyby se po znovuzahájení sezony vyskytl hráč pozitivně testovaný na koronavirus, hrálo by se podle The Athletic dál (případně by došlo jen na dvoudenní pozastavení zápasů), neboť při permanentním denním testování a izolaci hráčů by větší přenos na další osoby neměl hrozit. Nejpravděpodobnějšími lokacemi pro dohrání sezony jsou nyní Las Vegas a Orlando, přičemž pro dokončení ročníku bude liga potřebovat 15 tisíc testů na koronavirus.

celý článek
Nikdy jsem to nezažila. Bude to brutální!

S KATEŘINOU ELHOTOVOU Pauza od sportovních soutěží kvůli epidemii koronaviru trápí také nejlepší českou hráčku současnosti Kateřinu Elhotovou. Předčasné ukončení domácí RENOMIA ŽBL ale dává obávané střelkyni možnost trávit ještě více času se synem Danielem. Ani tak ale na pohyb a sport nezanevřela a udržuje se v kondici tak, jako by se soutěže brzy znovu rozbíhaly.

celý článek
Šedesátníci jen doma. Velké ligy nevěřily

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Velké americké ligy neměly podle ESPN pojištění proti ukončení sezony z důvodů velké zdravotní kalamity, která nastala letos v březnu. Jedním z důvodů bylo to, že si šéfové soutěží variantu ztráty celé sezony kvůli pandemii čehokoli nedokázali představit. A i proto je zřejmě nyní takový tlak na dohrání stávající sezony. Ligy by mohly přijít až o 3,25 miliardy dolarů, které nyní neutratí za konzumaci sportů miliony fanoušků. Cifra by se navíc přinejmenším zdvojnásobila, pokud by letos nezačala sezona amerického fotbalu v NFL a v NCAA. Na rozdíl od amerických lig byla naopak pro případ pandemie pojištěna olympiáda či tenisový Wimbledon, jehož zástupci už oznámili, že letošní vydání ikonického turnaje se neuskuteční.

celý článek
Chce NBA (ne)dohrát? A strop v Eurolize?

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Ač navenek dělá NBA vše pro obnovení přerušené sezony, za kulisami se podle CNBC mezi majiteli, generálními manažery či hráčskými agenty množí opačné, či minimálně rozpolcené postoje. Klíčová otázka vlastníků totiž zní, jaké budou naše příjmy při znovuzahájení ligy, aby ospravedlnily dodatečné náklady? Je totiž zřejmé, že ať už by se hrálo kdekoli, bude to bez diváků a tedy bez zásadního finančního příjmu. Pro NBA jde nyní o složitý rozhodovací proces, protože ve hře jsou na straně příjmů zhruba dvě miliardy dolarů především z televizních práv.

celý článek
Když je střední škola super byznys

S MLADÝM LVEM DAVIDEM BÖHMEM Pro 18letého mládežnického reprezentanta Davida Böhma, jehož krev je po rodičích napůl chorvatská i bosenská, to byl na Floridě půlrok, který by se dal označit jako all-inclusive. V soukromé basketbalové Montverde Academy, jejíž zářivé pozlátko láká zámožné teenagery z celého světa, nahlédl z první ruky bezchybné soukolí amerického středoškolského byznysu, trénovat mohl s absolutní elitou USA včetně hvězd příštích draftů NBA a ještě si vedle základu maturitního vysvědčení vydělal angažmá na prvodivizní Northern Kentucky University. Teď chce udělat maximum nejen po své angažmá v NBA, ale i pro účast v českém národním týmu na EuroBasketu 2022 v Praze. Jako top talent své generace snad ani nemůže mít jiné cíle. Tady je jeho vyprávění o místě a situaci, která se vám k osobní zkušenosti nenaskytne každý den, rok, ani dekádu.

celý článek
Hned první zápas jsem byl úplně „mrtvej“

S PATRICKEM SAMOUROU PLUS VIDEO Na mexické hranici u městečka Douglas, kde byste původního amerického obyvatele museli hledat velikou lupou, se cítil nesvůj hned z několika důvodů. Jako běžný smrtelník má strach z hadů, a proto mu četnost jedovatých chřestýšů v pouštním arizonském klimatu nedělala vůbec dobře. Na rozdíl od amerických spoluhráčů se raději nevydával ani na víkendové párty do Mexika, aby se nepřimotal do „větších akcí“ a nepřišel o drahocenná víza. A taky měl dílčí obavy z vlastní nedostatečnosti. Budu dost rychlý? Budu stačit fyzicky? A obstojím na škole se svojí angličtinou? Basketbalový perimetrový univerzál a český mládežnický reprezentant Patrick Samoura, jehož krev díky otci pochází i ze západoafrické Guiney, nevyrazil na zámořská univerzitní studia vybaven přehnaným sebevědomím či vyhlídkou na zářné zítřky, přesto po počátečním fyzickém šoku zvládl první rok své americké odysey velice obstojně, když v první divizi juniorské NCAA zapisoval jako od začátku stálý člen základní pětky Cochise College 8 bodů a 6 doskoků za více než třicet minut a kromě pivota zastával všechny ostatní pozice!

celý článek
Kterak plnit haly NBA. CSKA žádá pivo!

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ NBA už jde do toho. Vedení nejlepší ligy podle ESPN povolí klubům, které sídlí ve státech s již volnějším režimem pohybu obyvatel, aby se na začátku května vrátily zatím k individuálním tréninkům. Ve státech, kde jsou nadále protikoronavirová opatření přísnější, bude liga s kluby spolupracovat na připravení jiných alternativ. Někteří hráči už se také vyptávají svých klubů, zda by se měli přesunout do Georgie, která otevřela už lecjaké veřejné prostory, přičemž však platí, že kluby by nerady posílaly hráče do veřejných fitness center.

celý článek
Jak se hledá džob v Americe

S LUBOŠEM BARTONĚM O JEHO MISI V USA Během půl roku mohl stát jako muž v pozadí druhého fantastického úspěchu. Jako pomocný asistent - po více než měsíc – u univerzitního čísla 1 celých Spojených států. Pandemie koronaviru mu však nadějně se rozbíhající jízdu krutě překazila. Tým texaského Bayloru nakonec nedostal šanci senzační sezonu završit v play-off a o zvýšení svých šancí na uchycení se v zámořské NCAA tak přišel i asistent reprezentace basketbalistů Luboš Bartoň.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►
archiv (5653)