Jak Jordan posvětil Dokument všech dob

AKTUÁLNĚ Z TELEVIZNÍHO SVĚTA S VIDEEM Máte-li už plné zuby cyklicky rotujících starých filmů na běžných televizních stanicích a jste-li fanoušky Netflixu, nemohl vás minout celosvětově očekávaný desetidílný dokument „The Last Dance“, mapující dosud poslední titulovou sezonu Chicago Bulls z roku 1998. Revoluční televizní projekt prvními dvěma částmi odstartoval v neděli. A očekávání nezklamal, protože Američané sportovní dokumenty prostě umějí. I proto, že produkční tým NBA shromáždil více než 500 hodin materiálu a vyzpovídal přes stovku respondentů. Mnozí jste si jistě položili otázku, odkud se najednou vzaly všechny ty zákulisní záběry a rozhovory, a proč spatřily světlo světa až 22 let poté. Začněme odpovědí na druhou otázku - za vším hledejte toho hlavního, o němž dokument pojednává. Michael Jordan byl klíčovou osobou, která musela sestříhání a odvysílání dokumentu schválit, a mohlo se tak stát, že by se na veřejnosti neobjevil nikdy. Veškerá roční práce by tak přišla vniveč. Naštěstí se tak nestalo. A to hodně díky současnému šéfovi NBA Adamu Silverovi.

celý článek
Neměl jsem ho rád. Vrací mě do Euroligy

S ONDŘEJEM BALVÍNEM - AKTUALIZOVÁNO Zažívá individuálně nejlepší sezonu ve španělské lize, patří mezi desítku nejužitečnějších hráčů, útočí na čelo pořadí doskakovačů a říká si o „vstupenku“ zpět do euroligového patra, jež už jednou okusil s Gran Canarií. Basketbalový pivot Ondřej Balvín navíc s nováčkem z Bilbaa zaujímal před přerušením soutěže senzační pátou příčku. A nadále ji zaujímá. Liga v jedné z nejvíc zkoušených zemí v čase koronavirové pandemie patří totiž ke stále menší hrstce evropských soutěží, jež nadále chová naději na své znovuzahájení. To čerstvě dostalo přesnější obrysy. A pohádka baskického klubu i jeho českého obra tak možná bude dopisovat svou hlavní kapitolu. To však za podmínky, že zdravotní situace v závěru května dovolí uvést do chodu navržený revoluční plán.
 

celý článek
Krejčí v dalším patře: hlásí se do draftu!

AKTUÁLNĚ Reprezentační nováček Vít Krejčí se rozhodl k ještě větší akceleraci své stále teprve startující kariéry - přihlásil se do letošního draftu NBA, jehož datum kvůli pandemii koronaviru nadále zůstává v amerických hvězdách.

celý článek
Temný odhad starosty LA i návrh Gordona

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Euroliga mužů už zná přesnější termín svého ortelu. Šéf soutěže Jordi Bertomeu médiím oznámil, že pokud se sezona bude dohrávat, musí být hotovo nejpozději do konce července, což platí i pro 7DAYS EuroCup. V plánu je nejprve dvoutýdenní karanténa vracejících se hráčů, pak dva týdny přípravy, přičemž se počítá spíš se zápasy hranými bez fanoušků. Ve hře je turnaj Final-8 na jednom místě namísto standardních čtvrtfinálových sérií s následným Final-4. Final-8 by mohlo být aplikováno i v EuroCupu. O všem se musí rozhodnout nejpozději do konce května.

celý článek
Až do minulého týdne netušila, kde skončí

S PETROU HOLEŠÍNSKOU Zatímco ve světě se řeší koronavirová epidemie, Petra Holešínská se v zámoří rozhoduje o své basketbalové i životní budoucnosti. Po čtyřech letech na University of Illinois odchází na slavnou North Carolina a život jí komplikuje i dokončování studií a nemožnost cestovat.

celý článek
NBA i Serie A bez diváků až do ledna?

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Výhled pro velké americké ligy, které stále ještě nechtějí vzdát letošní sezonu, aktuálně není dobrý. A při nejasném výhledu s pandemií koronaviru není dobrý ani do sezonu následující. Podle čerstvého výzkumu by se 72 procent Američanů na zápasy znovuzahájených soutěží nevydalo bez aplikované vakcíny proti koronaviru. Byť osloveno bylo jen 762 respondentů, vysoké procento hovoří dost jasně o současném rozpoložení obyvatel USA, kde počítají už téměř 600 tisíc nakažených a 23.600 zemřelých. A už se ozývají i – zejména medicínské - hlasy, jež hrozí zavřením soutěží po celý zbytek letošního roku.
 

celý článek
Jednoho večera v Šanghaji

S VÍTEM KREJČÍM A BLAKEM SCHILBEM Ač se odehrál ještě před loňským světovým šampionátem basketbalistů, byl to jeden z nejdojemnějších i nejemotivnějších okamžiků celého reprezentačního léta. Už na místě činu v čínské Šanghaji se jen desítky hodin před startem historického turnaje dva nejmladší lvi – tehdy 22letý Šimon Puršl a teprve 19letý Vít Krejčí – dozvěděli, že se do konečné nominace trenéra Ginzburga nevejdou. Především benjamínkovi týmu Krejčímu, který byl v jednom přípravném duelu dokonce nejlepším střelcem a ve svou nominaci velmi doufal, se v ten moment zbořil svět. A po oznámení na konci tréninku rychle zmizel v útrobách šatny. Tam však nezůstal dlouho sám. Vydal se za ním - dokonce nadvakrát - ten nejstarší z celé lví družiny, Američan v českých službách Blake Schilb. Jako o generaci zkušenější veterán v tu chvíli cítil, že zoufalému parťákovi musí hodit záchranné lano. O detaily onoho rozhovoru, nebo spíš vlastního monologu, se nyní konečně podělil.

celý článek
FIBA ruší ME mládeže. Euroliga s Final-8?

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ FIBA Europe rozhodla o zrušení všech letních mládežnických eurošampionátů s tím, že jejich pořadatelé je mohou zorganizovat příští rok, pokud s tím budou souhlasit. Aby se federacím, které mají své týmy na těchto mistrovstvích, alespoň trochu finančně ulehčilo, FIBA za všechny uhradí startovné.

celý článek
FIBA o ME i kvalifikaci OH rozhodne zítra

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Ve čtvrtek by mělo být jasno. Už zítra se očekává verdikt FIBA směrem k novým termínům olympijských kvalifikačních turnajů a především k datům všech kontinentálních šampionátů dospělých. Všeobecně se předpokládá, že EuroBasket mužů 2021, který pořádají Německo, Itálie, Gruzie a Česko, bude o rok odložen. Ostatně šéf Italské federace Gianni Petrucci už to rovnou vyhlásil za cílovou metu. Zajímavé zprávy se ovšem objevují i o olympijské kvalifikaci mužů, která by se nemusela hrát až v červnu 2021, jak se předvídá, ale třeba už letos před zahájením sezony, což by ovšem znamenalo nutnost přeskládat následné zápasy evropské kvalifikace. FIBA už navíc na přelom září a října nasadila Final-8 Ligy mistrů.

celý článek
Kondiční lvů: Učil jsem se i od Hardena

S MICHALEM MIŘEJOVSKÝM PLUS VIDEO S TS31 Jako bývalý hráč si splnil klukovský sen. A ještě u toho mohl pomáhat jedinému Čechovi v nejlepší lize světa. Kondiční specialista národního týmu basketbalistů Michal Miřejovský stál před zápasem vedle letos končící legendy Vince Cartera, mohl se procházet kolem palubovky chicagského sportovního chrámu United Center a zblízka sledovat rozcvičku super střelce Houstonu Jamese Hardena nebo obědvat s hráči Bulls po boku Tomáše Satoranského, jehož osobním trenérem se v zámoří stal loni na podzim, hned po návratu ze senzačně završené expedice na světovém šampionátu v Číně.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ►►
archiv (5653)