Euroliga i Řecko končí! Hráči v depresi

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Šéf Euroligy Jordi Bertomeu se na dnešním jednání s 11 kluby vlastnícími dlouhodobou licenci A dohodl na tom, co se poslední dny zdálo být už neodvratné – na zrušení závěru Euroligy a EuroCupu. V minulých týdnech o tom mluvilo čím dál víc generálních manažerů, o víkendu vyjevila klubům i soutěži svůj jednoznačný názor směrem ke zrušení sezony i Hráčská asociace soutěže (pro vedení soutěže prý až překvapivě jednoznačný), jež měla podporu i mezi většinou trenérů. Navíc ani mezi kluby nepanovala kvůli spornému ekonomickému přínosu na oživení sezony zdaleka jednota, když z 11 klubů s licencí A měly být pro Efes (soutěž vede), Tel Aviv, Real a Barcelona (tyto týmy budou pokračovat i v národních soutěžích), a naopak proti byly Milán, CSKA, Fenerbahce, Panathinaikos a Olympiacos.

celý článek
NBA krátí přípravu a v Evropě to vře

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Nejlepší liga světa maximalizuje své snažení směrem k dokončení letošní sezony. Podle serveru The Athletic už snížila své odhady času potřebného na přípravu týmů ze čtyř až pěti týdnů na pouhé dva až tři, byť teprve prvních pár klubů znovuzahájilo individuální (a spíše dobrovolnou) přípravu hráčů. V sobotu šli do akce například Lakers a dnes se mají přidat Rockets. Zároveň dál platí, že rodinní příslušníci hráčů by měli mít možnost navštěvovat utkání přímo v hale, jakmile se znovu začne hrát.

celý článek
Platový strop, korona klauzule a obavy

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A NBA Jsou basketbalové soutěže, pro něž bude bolestná zkušenost s koronavirem nemalým poučením a také důvodem ke změnám. Italská liga mužů tak podle místních médií zvažuje, že do příštích hráčských smluv přidá klauzuli chránící klub v případě, že by se jeho hráč nakazil virem typu Covid-19. Lega Basket zároveň bude už dnes hlasovat o tom, zda příští sezona bude s 18 týmy a bez sestupů, což by byl první takový ročník od roku 1948. V lize by mělo pokračovat současných 17 celků plus Turín či Ravenna z druhé ligy. Pro sezonu 2021/22 by pak Italská federace schválila 20člennou ligu se dvěma postupujícími z druhé ligy a soutěž rozdělenou do dvou divizí. Aby měly týmy konkurenceschopné sestavy, zvažuje se zavedení minimálního rozpočtu.

celý článek
Chemie chyběla. Proti Turům to byl rozdíl

S MARKEM WELSCHEM O PRVNÍM ROCE V NCAA S VIDEEM Syn a synovec dvou bývalých reprezentantů se loni v létě vydal za „velkou louži“, aby otestoval, jak se může v basketbalových bitvách univerzitní divize 1 prosadit proti létajícím americkým atletům evropský rozehrávač se 180 čísly. A jak bývalý svitavský Tur Marek Welsch ve své nováčkovské sezoně dopadl? V 27 utkáních se dvěma základními pětkami psal v dresu Jacksonville State průměry 2,3 bodu a 1,6 asistence za 11,6 minuty, když jeho výstavním číslem byla 56procentní úspěšnost trojek. „Dvanáct minut v první sezoně je docela dobré číslo. Po stránce jejich využití ale mám rozhodně na víc. Z mé strany šlo spíš o horší sezonu, ale budu na sobě dál makat a v dalším ročníku doufat v delší minuty i lepší statistiky,“ hlásí stále ještě z Alabamy 20letý rodák z Holic, který se do Česka chystá vrátit až v červnu.

celý článek
Píše si s legendou. A Girona ji chtěla moc

S JULIÍ REISINGEROVOU Rčení „Nevstoupíš dvakrát do téže řeky“ neplatí pro českou reprezentantku Julii Reisingerovou. Ta se po roční nedokončené anabázi ve Valencii přesouvá po východním pobřeží Španělska na sever. Vrací se do Girony, klubu, kde na jaře 2019 oslavila mistrovský titul a získala trofej pro nejužitečnější hráčku finálové série. Právě tato usměvavá pivotka bude navíc hostem dalšího dílu pravidelného nedělního kvízu Kahoot na facebookovém profilu Český basketbal (18:30).

celý článek
Konflikt v Izraeli trvá. ACB bez play-off?

PANDEMICKÉ DĚNÍ V EVROPĚ A VE SVĚTĚ Hráči NBA v hloubkovém průzkumu všech 30 týmů ve většině potvrdili zájem dohrát letošní sezonu, a to se podle ESPN netýká jen play-off, ale i nějaké formy zbytku základní části. O tom, co skutečně nastane, se má definitivně rozhodnout za dva až čtyři týdny.

celý článek
Co komu z Bulls vadí na kouči Boylenovi

Pod koučem Chicago Bulls Jimem Boylenem se kymácí židle a už je zřejmě jen otázkou času, kdy ji nový viceprezident Arturas Karnišovas a nový generální manažer Marc Eversley podrazí docela. Oba si podle zámořských médií udělali v klubu hloubkový průzkum o jeho fungování napříč odděleními a na samotného trenéra získali přinejlepším rozporuplné ohlasy.

celý článek
Změna kouče, eurotažení i zmařená šance

REVIEW SEZONY SBŠ OSTRAVA Koronavirová epidemie způsobila nejedno sportovní zklamání z předčasně ukončené sezony. Výborně rozjetý ročník měly také basketbalistky SBŠ Ostrava, které byly uprostřed nejlepší sezony v klubové historii, v níž se poprvé dostaly do vyřazovacích bojů jak v ligové soutěži, tak v Evropské lize.

celý článek
Pokud NBA začne, už neskončí

KORONAVIROVÉ DĚNÍ V NBA A V EVROPĚ NBA bude podle ESPN živit naděje na obnovení letošní sezony až do měsíce června. A situace dokonce už došla tak daleko, že i kdyby se po znovuzahájení sezony vyskytl hráč pozitivně testovaný na koronavirus, hrálo by se podle The Athletic dál (případně by došlo jen na dvoudenní pozastavení zápasů), neboť při permanentním denním testování a izolaci hráčů by větší přenos na další osoby neměl hrozit. Nejpravděpodobnějšími lokacemi pro dohrání sezony jsou nyní Las Vegas a Orlando, přičemž pro dokončení ročníku bude liga potřebovat 15 tisíc testů na koronavirus.

celý článek
Nikdy jsem to nezažila. Bude to brutální!

S KATEŘINOU ELHOTOVOU Pauza od sportovních soutěží kvůli epidemii koronaviru trápí také nejlepší českou hráčku současnosti Kateřinu Elhotovou. Předčasné ukončení domácí RENOMIA ŽBL ale dává obávané střelkyni možnost trávit ještě více času se synem Danielem. Ani tak ale na pohyb a sport nezanevřela a udržuje se v kondici tak, jako by se soutěže brzy znovu rozbíhaly.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5629)