Zachu, dovol nám pomoct ti

DĚNÍ V TÁBOŘE BULLS I když týmu ostudně uniklo vítězství v Oklahomě z 22bodového vedení (porážka 127-125 v prodloužení), Bulls se i tak po dvou výhrách z posledních tří zápasů (v Dallasu 101-117 a doma s Houstonem 125-120) dělí už o deváté místo ve Východní konferenci NBA (s bilancí 6-8) a ukazují další zajímavé náznaky svého růstu, byť stále čekají na návrat druhého rozehrávače Tomáše Satoranského z „covidového vězení“. Vzhledem k tomu, že před posledním utkáním doma s Houstonem se už rozcvičoval, měl by jeho další zápasový zápis být již blízko.

celý článek
USK na úvod nestíhal, KP zvládlo drama

ECHO PRVNÍCH ZÁPASŮ POHÁROVÝCH BUBLIN Nejtěžší porážku v této sezoně utrpěly basketbalistky ZVVZ USK Praha v prvním duelu pražské euroligové bubliny. Nestačily na Fenerbahce Istanbul 70-99 a postup do play-off se jim mírně vzdálil. O zachování naděje budou bojovat ve čtvrtek proti Lyonu (19:00). To KP Brno zažilo parádní start do domácí bubliny EuroCupu, když dokázalo v nervydrásající koncovce udolat polský Gorzow 72-70 a udělat tak první krok v boji o postup. Další zápas Brňanky čeká ve čtvrtek od 18 hodin proti MBA Moskva.
 

celý článek
Unikát: eurobublina v Praze i Brně

UDÁLOST Hned dvě významné mezinárodní akce se během příštího týdne uskuteční v České republice. Kvůli pokračující celosvětové pandemii koronaviru se nejprestižnější ženské evropské pohárové soutěže – Euroliga a EuroCup - rozhodly uskutečnit základní skupiny v uzavřených bublinách, a právě dvě z nich hostí v nejbližších dnech Praha a Brno.
 

celý článek
Noví Bulls a Čech 13 hodin v dodávce

Z TÁBORA CHICAGA Kouč Billy Donovan to po návratu Bulls ze čtyřzápasového tripu na západní pobřeží řekl jasně: „Musíme se stát soudržným týmem, který neztrácí, brání bez faulů a doskakuje. Pokud nedokážeme tyhle tři prvky mít ve své hře pravidelně v každém zápase, budeme opravdu jen těžko vítězit.“ Čísla jeho slova po prvních 11 utkáních s bilancí 4-7 a 12. místem na Východě jen potvrzují. Tým má sice šestý nejproduktivnější útok celé NBA (116,1), když z pole (47,7) je devátý, z trojek (37,7) jedenáctý a dokonce třetí v úspěšnosti šestek (81,6), jenže také je vůbec nejhorší ve ztrátách (17) a až osmadvacátý v obraně (121,1), když soupeřům povoluje čtvrtou nejvyšší úspěšnost trojek (39,2), a také je až třiadvacátý na doskoku (43,4) a sedmý nejvíc faulující (21,5).

celý článek
Další posun Chicaga v odvetě v D.C.

ECHO DRUHÉ VÝHRY BULLS Tomáš Satoranský hraje NBA pátou sezonu, ale až nyní se k němu dostal trenér, pod nímž hra týmu dostává pevný systém a řád, a naopak je omezováno volnomyšlenkářství všeho druhu, jež významně snižuje šance na dobré výsledky, vítězství a zvládání vyrovnaných duelů a zejména jejich koncovek. Výstavní příklad poskytl silvestrovský zápas na palubovce nadále bezvítězného Washingtonu, kde Bulls dokázali triumfovat podruhé ve třech dnech (130-133), tentokrát i v oslabení bez covidovým protokolem vyřazeného kvarteta Satoranský, Markkanen, Hutchison a Arcidiacono.

 

celý článek
Jak rychle se mění Bulls

Byl to zatím jen jeden (vítězný) zápas. Navíc proti zatím podobně nevýkonnému Washingtonu. Ve srovnání s pár dní starou ostudou proti Indianě jako by ale na hřišti v hlavním městě pobíhal docela jiný chicagský tým. A pokud by dokázal přidávat nové věci každé další utkání, mohla by jeho hra vypadat poměrně brzy výrazně jinak. A pak by se před dvojnásobným šampionem univerzitního March Madness Billym Donovanem, tedy před novým koučem Bulls, zasloužilo smeknout.

celý článek
Buďte profesionálové, káže Donovan

ECHO ÚVODU SEZONY BULLS S VIDEOOBLOHOU Poté, co v sestavě zůstalo 13 z 15 hráčů z bídné minulé sezony a tým tři čtvrtě roku neodehrál jediný zápas, se úvodní bilance Chicago Bulls (0-3) nezdá být zase tak překvapivá. Co však udeřilo do očí, to je velikost výprasků, jaké celek schytal v prvních dvou utkáních s Atlantou (104-124, s nejvyšším mankem až o 40) a Indianou (106-125 s nejvyšším mankem o 30), kdy týmům hostů nebyl ani v jednom případě soupeřem. A když s Golden State konečně měl šanci, v závěru se o ni sám dokázal připravit (128-129). Vavříny ověnčený nový kouč Billy Donovan proto už záhy začal bít na poplach a i do médií hráče nemálo sepsul, když o nich dokonce mluvil ve třetí osobě plurálu, čímž se zřejmě cíleně vyhnul osobě první.

celý článek
Pokud bych si měl vsadit, tak dohraje

S JIŘÍM WELSCHEM PŘED NOVOU SEZONOU NBA Je nyní nejbližší - v tuzemsku se nacházející „spojkou“ - s osobní zkušeností s nejlepší ligou světa, a proto jeho názory a poznatky budou vždy jedny z těch nejsledovanějších. Druhý Čech v NBA Jiří Welsch tedy na úsvitu dnes v noci startující sezony, zkrácené o deset utkání na 72 zápasů, usedl do zpovědního křesla a podělil se o své tipy a soudy, jež se samozřejmě dotkly i aktuální situace rozehrávače Chicago Bulls Tomáše Satoranského.

celý článek
Kouč e-lvů: Založit ligu by bylo super

ECHO VELKÉHO MEZINÁRODNÍHO TURNAJE V NBA 2K Mají za sebou nervozitu z prvního reprezentačního zápasu i zkušenost, kterou už jim nikdo nevezme. Vladimír Svojanovský, David Bálek, Jan Balko, David Řánek, Pavel Kovář, Václav Podivín a kapitán David Navrátil se tento víkend zapsali do dějin nového basketbalového odvětví jako průkopníci a členové prvního národního e-týmu. V základní skupině dosud největší mezinárodní akce ve hře NBA 2K, pořádané světovou basketbalovou federací, sice nevyhráli ani jeden zápas, ale do jednoho si jsou jistí, že tenhle podnik je začátkem nové éry.

celý článek
Tehdy se ve mně probudil jiný člověk

S PAVLEM KOVÁŘEM PŘED FIBA ESPORTS OPEN S téměř dvěma metry je to chlap jako hora. Takže není divu, že se jeho osudovým sportem stal basketbal. A i když mu život postavil do cesty překážku, která se zdála být nezdolatelnou, našel si poměrně nedávno stezku, po níž se ke své lásce mohl vrátit. Snad i proto, že před jedenácti lety v sobě objevil jiného člověka, který si i ve svízelné situaci dokázal jít za svým. A najít si nejen nové stezky, ale i nové cíle. Pořádně vysoké cíle. Na handbiku touží dorazit až k branám paralympiády a pod bezednými koši uspět tento víkend v dosud největším mezinárodním turnaji v online basketbalu – jako člen v létě založeného národního týmu. Přitom ani nikdo z jeho nových parťáků nechápe, jak dokáže s diagnózou C5 už po roce tak skvěle zvládat složité operace s ovladačem, jako jsou „trojklik“ nebo dokonce „čtyřklik“. On však na to říká, že když máš chuť do života a chceš, zvládneš cokoli. A je nadšený, že se díky nenadálé letní šanci mohl vrátit k milovanému sportu. Navíc se nejspíš během pouhých pár měsíců stane „multireprezentantem“. „Nechci to zakřiknout, ale moc bych si to přál,“ hlásí 35letý centr e-lvů Pavel Kovář, řečený „Čája“, který už tuto sobotu v 18 hodin půjde do přelomové basketbalové akce.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5718)