V Kutné Hoře dnes startuje Final-4 žen

Čtyři nejlepší týmy Českého poháru žen a před nimi volná cesta k trůnu. Stačí vyhrát poslední dva zápasy, což se však na víkendovém Final 4 v Kutné Hoře může povést jedinému. Je však jisté, že to bude jeden ze čtveřice KP Brno, Žabiny Brno, Sokol Hradec Králové a BLK Slavia Praha, kdo v neděli v podvečer zvedne nad hlavu pohár pro vítěze?

celý článek
Favorité v ŽBL jasně vládli

ECHO 14. KOLA ŽBL Kvartetem zápasů 14. kola pokračovala o víkendu RENOMIA ŽBL, v níž pokaždé favorit rozdrtil outsidera. Pražská Slavia, dělící se o páté místo s brněnskými Žabinami, si dojela pro vítězství 48-80 do Strakonic, vedoucí USK Praha na domácí půdě zničil šestého nováčka z Chomutova 129-37, Žabiny doma neměly potíže se sdíleně sedmým Trutnovem (119-67) a druhé KP Brno si i v oslabeném složení poradilo na palubovce poslední Slovanky (40-79). Už dříve se předehrával duel třetího Hradce Králové se sdíleně sedmou Ostravou (91-48).

celý článek
Prvních 1000 asistencí a 20. šestkař NBA!

TOMÁŠ SATORANSKÝ V NBA Na rovný 1000 asistencí se v polovině své čtvrté sezony v NBA dostal Tomáš Satoranský, který na to spotřeboval 252 zápasů základní části. Také je už na 1819 bodech a 747 doskocích. Po 42 zápasech letošní sezony je také už 20. nejlepším šestkařem celé NBA ze 113 hráčů s náběhem na 125 tref, a to s úspěšností 87,2 procenta. Navíc je s průměrem 5,3 také 27. asistentem ligy a s úspěšností 35,9 procenta i 87. nejlepším trojkařem ze 149 hráčů, kteří mají nakročeno na 82 tref v základní části. Na kontě má v této sezoně 10 dunků a také už 23krát skóroval dvojciferně, přičemž nejméně 10 bodů dal už 12krát za posledních 14 utkání.

celý článek
Kariérních 14 asistencí překryl fantom LD

ECHO DUELU S MAVERICKS Dallas má jeden z nejlepších útoků NBA, navíc i jeden z nejméně ztrácejících. Pro Bulls tak nebyla ve hře možnost jej v Texasu přestřílet, ale pouze ubránit. To však hosté nedokázali, spali na obranném doskoku, celý zápas se drželi v mírném manku, a proto bylo nejlepší zaměřit se na hvězdy obou týmů – domácího umělce Luku Dončiče, který si přes častá zdvojování našel poměrně snadno cestu k 11. triple doublu sezony s 38 body (trojky 10/5), 11 doskoky a 10 asistencemi, a hostujícího artistu z Prahy, který si 14 asistencemi (na jedinou ztrátu) udělal kariérní osobák. Díky 11 bodům (z pole 12/3, -6) navíc zaznamenal double double a mrzet ho tak musela především čtvrtá porážka v řadě (118-110) a zhoršení bilance na 13-24 (osmý Brooklyn 16-19). Tomáš Satoranský za 35 minut zapsal i 5 doskoků a 1 zisk, přidával i spoustu černé práce v obraně a nejen po záplavě báječných pasů na alley-oop dunky kolegů si vysloužil pochvaly televizních komentátorů - „když je na hřišti, děje se toho pro Bulls mnoho dobrého“. Toho dobrého by ale tentokrát na kurtu Dallasu, jemuž přitom chyběl Porzingis, muselo být ještě o dávku či dvě víc.

celý článek
Satoranský hračkou v rukou sudích

ECHO DUELU S LÍDREM NBA Kouč Željko Obradovič, který byl před časem spojován s možným nástupem na lavičku Detroit Pistons, se to pár dní nazpátek nebál říct naplno. „Trenéři v NBA jsou mafie,“ prohlásil doslova v jednom rozhovoru v odkazu na to, proč ani hvězdní eurokouči dosud v zámořské lize nedostali prakticky šanci – s výjimkou Srba Kokoškova, který si tuhle možnost vyseděl za dvě dekády na asistentských pozicích (od roku 2010 navíc už jako majitel amerického občanství), a po minulé sezoně ve Phoenixu, kde ukořistil druhou nejhorší bilanci ligy (19-63), rychle skončil. S většinou evropských hráčů přes nesporné vylepšení jejich pozice je to v oblasti respektu podobné, a řeč je nyní o respektu rozhodčích. Naplno to i ve své čtvrté sezoně v lize poznává Tomáš Satoranský, toho času základní rozehrávač Chicaga Bulls, nejlépe honorovaný český sportovec a jedna z největších hvězd zářijového světového šampionátu.

celý článek
Nemocný snajpr, zářící Sato, adié Vince

ECHO DUELU BULLS Nezvykle už první čtvrtinou (35-19) rozhodlo Chicago (stále bez Portera) o jednoznačné domácí výhře nad nejhorším týmem NBA Atlantou (116-81), přičemž s bilancí 13-20 se už ve Východní konferenci dotáhlo natěsno za osmé Orlando (14-18). 21.496 fanoušků ve vyprodaném United Center při prvním střídání udělilo ovace vestoje legendě Vinci Carterovi, který se v chicagském chrámu ve své 22. a poslední sezoně kariéry objevil naposledy. Ještě většího aplausu se ovšem za brejkový dunk po pasu LaVinea dostalo Tomáši Satoranskému, který pevnou rukou řídil většinu první čtvrtiny a ve svém 30minutovém představení shromáždil 11 bodů (z pole 8/5), 8 doskoků, 6 asistencí (na 2 ztráty) i 3 zisky a s +24 body byl sdíleně nejlepší z týmu. Už v půli měl na kontě 9 bodů a 6 asistencí a při doskakovací akceleraci v posledních utkáních zlehka našlapuje do dončičovského triple-double módu. Už popáté v řadě střílel dvojciferně, jeho průměr vyšplhal již na 10,1 bodu, druhý top sportovec Česka je navíc 32. šestkařem (85,7) a 39. trojkařem celé ligy!

celý článek
Lvi se Satoranským přepisovali dějiny!

UDÁLOST Neuvěřitelným a dosud nepoznaným super úspěchem skončila pro český basketbal letošní edice ankety Sportovec roku. Mužská reprezentace triumfovala díky fenomenálnímu šestému místu na světovém šampionátu mezi všemi týmy, když předstihla fotbalisty pražské Slavie a i své kolegy ze zelených trávníků, a v jednotlivcích bral fantastické druhé místo za vítězným judistou Lukášem Krpálkem boss národního týmu a letos základní rozehrávač Washingtonu i Chicaga v NBA Tomáš Satoranský. V obou případech jde o historické maximum v této anketě, o jejímž pořadí rozhodují sportovní novináři.

celý článek
28. šestkař NBA. 13. nejužitečnější v Pro A

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je po více než třetině sezony nadále 25. asistentem NBA, navíc je číslem 28 na trestné linii a číslem 66. na trojkovém oblouku. Ondřej Balvín pomohl k venkovní výhře Bilbaa a je 10. nejužitečnějším mužem ACB a také jejím druhým nejlepším doskakovačem s průměrem 7,5. Nestárnoucí Blake Schilb je už 13. nejužitečnějším borcem francouzské Pro A a také jejím 18. asistentem s průměrem 4,0. Patrik Auda aktuálně drží 17. pozici mezi střelci ve stejné soutěži s průměrem 14,5 bodu a Tomáši Kyzlinkovi patří 24. příčka mezi střelci v italské Lega Basket s průměrem 16,3. Vít Krejčí sice opět nehrál, ale jeho Zaragoza se už s Barcelonou dělí o druhé místo v ACB. A Adam Pecháček vyšplhal s Hagenem ve druhé německé lize zase o kousek výš.

celý článek
Jak utéct hrobníkovi z lopaty podle Bulls

ECHO SUPER KLIKAŘSKÉHO TRIUMFU Bulls mají za sebou v duelu s nejhůř bránícím týmem NBA další neuvěřitelnou koncovku, v níž tentokrát stáli na šťastném konci. Bylo to ale nejpekelnější štěstí, jaké by vás před Vánocemi mohlo potkat. Tým ve Washingtonu při prvním návratu Tomáše Satoranského do hlavního města v dresu Chicaga ztrácel po vesměs velmi bídné hře 8 minut do konce 93-75. To už se však vracel do hry základ, který v zápase dostal větší než obvyklý prostor (včetně českého dirigenta) a Bulls měli před sebou poslední zoufalý pokus o návrat. Ten jim po šňůře 5-23 vyšel dokonale, a to až k prodloužení za stavu 98-98. Hosté však k němu dospěli jen díky neskutečně pevným nervům svého lídra LaVinea.

celý článek
Chicago Bulls: jak ztratit neztratitelné

Pojízdné zábavní sdružení Chicago Bulls (10-19) naplnilo svou roli i v Oklahoma City a dál pokračuje v adventním rozdávání dárků. Ten pro Thunder byl zatím vůbec největší – i přes obří porci 26 ztrát domácích! Hosté zahodili vedení 31-57 z poloviny druhé čtvrtiny a po pouhých 38 bodech v druhém poločase padli 109-106, když za domácí dal rozhodný koš centr Adams šestkou o desku, což vyznačilo největší comeback v dějinách Thunder. I přes další utrpěnou ostudu se chicagský rozehrávač White a pivot Carter ještě s úsměvy nechali po utkání vyfotit s kamarádem Chrisem Paulem, který je jen těsně předtím popravil 28 body ve druhé půli a devatenácti včetně pěti trojek ve 4. čtvrtině, kdy sám přestřílel Bulls 19-16! Chicago nicméně i dál trvá na svém play-off cíli, a to pod vedením kouče Boylena, který má trvající důvěru vedení. I tentokrát se ovšem na porážce nemálo podílel, když předržel ve druhé půli na hřišti náhradníky, kteří zápas fatálně začali ztrácet, a odmítl včas reagovat na nebezpečně se bortící náskok.