Satoranského unikát a Krejčího základy

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský zapsal jako třetí hráč historie NBA naprosto ojedinělý double double a k tomu i první čtyři základní sestavy po návratu do Washingtonu. Své první dva základy kariéry si vysloužil i Vít Krejčí, který už se v NBA vypracoval na průměry 5 bodů a téměř 20 minut. Dva dvojciferné bodové obnosy stihl v Japonsku Patrik Auda. Na 10 bodech končil i David Jelínek v dalším duelu ACB. Martin Peterka byl top skórerem Braunschweigu, Tomáš Kyzlink pomohl ke dvěma výhrám Bambergu a Jan Veselý dál brázdí jen euroligové vody.

celý článek
První double Krejčího. Veselý je zpět!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jednadvacetiletý guard Vít Krejčí už ví, jak chutná double double v nejlepší lize. Dosáhl jej ve svém 21. utkání. Tomáš Satoranský opět řádil proti Lakers, a to sezonním maximem 16 bodů. David Jelínek byl top skórerem Andorry při vítězství nad Bilbaem. Martin Peterka a Tomáš Kyzlink v bundeslize dvojciferně pálili a Ondřej Sehnal dokonce dvojciferně asistoval! Patrik Auda byl 20bodovým klíčem k nejtěsnější výhře Jokohamy. Jednou dvojciferný byl v Japonsku i Ondřej Balvín. A Jan Veselý se po třech měsících vrátil patnácti body na prkna Euroligy.

celý článek
Oba muži v NBA povstali z ticha!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Vít Krejčí se vypracoval už ke 12 bodům se 4 trojkami v jednom zápase NBA a jeho průměry v první sezoně jsou aktuálně na 4,4 bodu za 16 minut. Tomáš Satoranský ve Washingtonu, svém třetím klubu této sezony, už zvládl dokonce 14 bodů proti Lakers. Patrik Auda byl v Japonsku ze čtyř pokusů čtyřikrát dvojciferný, když třikrát stihl nejméně 15 bodů. Ondřej Balvín hrál jen jednou za měsíc, ale zato vyhrál české derby japonské ligy. David Jelínek se vrátil po třech měsících sedmi body proti Barceloně. Dva Češi z Braunschweigu nastoupili v základu proti euroligové Albě, Martin Peterka byl 17bodovým top skórerem a Ondřej Sehnal vyčaroval 9 asistencí! Tomáš Kyzlink se v bundeslize blýskl 18 body. Jaromír Bohačík je na nejméně dva měsíce vyřazen z činnosti, Jan Veselý se stále nevrátil do hry a nějaký čas už nehraje ani Adam Pecháček.

celý článek
Krejčí skóroval se Sixers. Pecháček 40!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Vít Krejčí zdvojnásobil svůj počet zápasů v NBA a ve Filadelfii přidal i čtyři body. Martin Peterka se dvojciferně, navíc jako top skórer, zapsal proti přednímu týmu bundesligy Bonnu a také v semifinále Německého poháru. Tomáš Kyzlink byl 22bodovým top skórerem Bambergu při dobytí Giessenu. Patrik Auda se dvakrát dvojciferně zviditelnil za Jokohamu. Ondřej Balvín doručil double double za Gunmu. Jaromír Bohačík byl u tří výher Štrasburku v řadě, jednou i šestnácti body. Ondřej Sehnal nasázel 12 bodů při skolení silného Ulmu. Adam Pecháček zazářil 40 body při triumfu Artlandu. A Tomáš Satoranský stále nebyl povolán do hry svým novým koučem Greggem Popovichem v San Antonio Spurs.

celý článek
Sehnal už třetí! Krejčí se vrátil do hry

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský v NBA mění klub, když podle ESPN přes Portland nabral směr San Antonio, kde by měl zkusit oživit zatím neradostnou sezonu ve třináctém týmu Západu. Do akce se aspoň jednou vrátil v G-League Vít Krejčí, který navíc i jednou usedl na lavičku v zápase NBA. Po téměř třech měsících hrál v zemi vycházejícího slunce Ondřej Balvín a hned z toho byl i double double. Patrik Auda přidal za Jokohamu další dva dvojciferné výkony. Ondřej Sehnal je už třetím asistentem bundesligy a s Martinem Peterkou sahal po skalpu euroligového Bayernu. Adam Pecháček vysázel 20 bodů a Radek Farský 19 v druhých ligách v Německu a Řecku. A Jaromír Bohačík se přidal do letos už delšího seznamu zraněných legionářů.

celý článek
Auda dobyl Hirošimu

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jen hrstka legionářů se za poslední týden dostala do akce, aby zahýbala bilancí svých týmů. Patrik Auda byl u nečekané loupeže v Hirošimě 17 body, Jaromír Bohačík neodvrátil průšvih s posledním Portelem ani svými deseti body a podobně se svými 12 body dopadl i Adam Pecháček z německého Artlandu.

celý článek
Horký Kyzlink a dvacítky Peterky s Audou

LEGIE V ZAHRANIČÍ V Japonsku už se zase hraje a Patrik Auda se blýskl svou další dvacítkou za pouhých 21 minut. Jaromír Bohačík nasypal třináctku lídrovi Francie. Martin Peterka se 22bodovým představením vrátil na dosah TOP 10 skórerů bundesligy. Spoluhráč Ondřej Sehnal udržel i po dalších dvou utkáních skvělý průměr 6,5 asistence. Tomáš Kyzlink zazářil rovněž v Německu slepenými dvojcifernými výkony. A Tomáš Satoranský se po čase na 19 minut zvedl z lavičky.

celý článek
Sehnal + Peterka zářili! Postup Bohačíka

LEGIE V ZAHRANIČÍ Králi mezi legionáři zůstali zejména v posledním týdnu ti, kdo v aktuální situaci mohli hrát a kdo zůstali zdraví. A ti se činili na maximum. Čtvrtý asistent bundesligy Ondřej Sehnal po 17 bodech z minulého kola tentokrát vystřílel jen o jeden méně. Spoluhráč z Braunschweigu Martin Peterka byl v duelu s Heidelbergem po čase top skórerem týmu. Jaromír Bohačík stál tuctem u posunu Štrasburku na čtvrté místo Francie a stejným obnosem i u postupu mezi nejlepší šestnáctku Ligy mistrů. Tomáš Satoranský i po návratu z karantény zůstal už třikrát jen na lavičce a Vít Krejčí i přes další povolávák do prvního týmu pro NBA dál léčí kotník zraněný o Vánocích.

celý článek
Sehnal jako superstar! Vendeta Bohačíka

LEGIE V ZAHRANIČÍ Ondřej Sehnal se stal hlavní hvězdou Brunšvíku při bundesligové loupeži a je už čtvrtým asistentem soutěže! Dvě dvacítky jedenáctého střelce japonské ligy Patrika Audy založily konečně i na vítězství Jokohamy. Super trojkař Jaromír Bohačík se prezentoval znovu dvojciferně ve francouzské lize a dvacítkou pomstil Nymburk v Lize mistrů. Tomáš Kyzlink už sázel body i euroligovému Bayernu. Adam Pecháček sebral ve druhé německé lize dva double doubly. Pětkrát v řadě chyběl Pelikánům Tomáš Satoranský. A Vít Krejčí nenastoupil poslední týdny ani za jeden tým Oklahomy. Tolik z posledních důležitých zpráv českých legionářů.

celý článek
Klanící se samuraj, odpadlík i lovec života

INTERVIEW S PATRIKEM AUDOU V KOMPLETNÍM ZNĚNÍ Když v nejmenovaných jokohamských lázních nicnetušící návštěvník zmerčí jeho svaly hrající figuru s pažemi kompletně pokrytými věčnými obrazy, musí jej nejspíš považovat za člena některé z místních buněk obávané jakuzy. Sžíravý pohled, nebo dokonce verbální odsudek však ještě za rok a půl v zemi vycházejícího slunce nezažil. Zřejmě i proto, že právě v tomhle „onsenu”, jak se v Japonsku populárním lázním říká, mají tvrďáci s kérkami ke vstupu udělenou výjimku od sponzora jokohamských Korzárů. To ale jinak není ani trochu běžné. A on to dobře ví.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5823)