Roste Auda do Euroligy? Balvín už číslo 9!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda si výkony z úvodu sezony, před níž se svým novým týmem neabsolvoval prakticky žádnou přípravu, říká o euroligové angažmá. Po pěti zápasech je s průměrem 16,2 bodu už desátým střelcem francouzské ligy a v Boulazacu mu za chvíli může být těsno. Neméně hvězdná představení podává na startu nejlepší národní ligy kontinentu, španělské ACB, jeho kolega ze základu letošní „repre“ Ondřej Balvín, který jako Muž zápasu pomohl Bilbau sestřelit už i euroligovou Vitorii a k nebi šplhá nyní už jako devátý nejužitečnější hráč soutěže i její pátý doskakovač (průměr 7,5). Tomáš Satoranský ve své třetí přípravě s Bulls pálil řádně ostrými z trojkové linie, Tomáš Kyzlink tuctem bodů přispěl ke druhé výhře Říma a Adam Pecháček úřadoval 14 body u úspěchu Hagenu v Trieru. Takové byly poslední dny českých legií.

celý článek
Trutnov dál čeká a 50 tisíc pro Levharta

ECHO 5. KOLA RENOMIA ŽBL 38 bodů. Takový byl nejmenší rozdíl ve skore ve čtyřech utkáních neúplného pátého kola RENOMIA ŽBL, v němž pražský USK vyloupil Chomutov (41-89), brněnské Žabiny Trutnov (58-96), KP Brno doma zničilo Slovanku MB (88-41) a pražská Slavia strakonickou U19 Chance (116-60). Podle bilance je za vedoucím USK (5-0) druhé KP (4-1) a třetí Hradec Králové (3-1). Na první úspěch zatím čekají Trutnov (0-4) a U19 Chance (0-2).

celý článek
Start Bulla No.31. A Češi plení Evropu!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský už ví, jaké to je být dvojciferným střelcem v dresu ikonického klubu Chicago Bulls na jeho posvátném kurtu v United Center – navíc jako základní rozehrávač! Jan Veselý se už dnes ve „své“ bělehradské aréně možná vrátí do akce v barvách Fenerbahce Istanbul. Onřej Balvín je v dresu nováčka z Bilbaa po třech odehraných kolech 11. nejužitečnějším hráčem ACB! Devatenáctiletý Vít Krejčí už dunkuje za Zaragozu ve španělské lize a již ve druhém kole našel u svého jména 7 bodů a čas 22:40, který byl druhým nejvyšším z týmu! David Jelínek pomohl složit barcelonské „Los Galacticos“ 17 body! Patrik Auda se ve francouzské ProA uvedl 19, 15 a 18 body v prvních čtyřech utkáních, kdy 18 bodů nasázel úřadujícími mistrovi a momentálně euroligovému ASVELU Lyon na jeho hřišti! Blake Schilb zapomněl na zraněný kotník a stal se už i druhým střelcem Chalons-Reims se 16 body v duelu s Bourgem. Tomáš Kyzlink byl se 17 body sdíleným top skórerem římského nováčka italské Serie A. A Adam Pecháček sází už i 30 bodů za druhobundesligový Hagen, kde možná zahájil svůj návrat na evropské basketbalové výslunní. Takový start českých legionářů do nové sezony jsme tu nejspíš ještě neměli.

celý článek
Málem kolaps Lvic i první pád nováčka

ECHO 4. KOLA RENOMIA ŽBL Tři jasné výsledky, nakonec bitva Hradce Králové s pražskou Slavií s vítězstvím domácích Lvic i premiérový úspěch sezony v podání Slovanky MB, která doma o sedm bodů zdolala Trutnov, jenž padl už potřetí za sebou. V jednoznačných utkáních 4. kola RENOMIA ŽBL pražský USK ovládl dění v Ostravě, KP Brno ve Strakonicích a brněnské Žabiny doma s chomutovským nováčkem, který tak poprvé podlehl až ve svém třetím zápase.

celý článek
Peterka povýšil. Na hlavního muže léčky

PO MS S MARTINEM PETERKOU Je jasné, že jeho důležitost se zvedla. Minimálně pro ten jeden zápas, v němž zazářil v reprezentaci zatím vůbec nejvíc, určitě. Právě on byl ústřední postavou léčky, již trenérský štáb nastražil na favorizované Srby v duelu o páté místo na MS. A lest dlouho vycházela naprosto dokonale. Nestrážený Martin Peterka si na pivotmanské pozici 5 stále dokola odskakoval za trojkový oblouk, odkud po clonách trestal příliš odstoupené soupeře, kteří nevěřili, že by jim autor do té doby pouhých pěti trojek v sedmi zápasech turnaje dokázal výrazněji uškodit. Přesně to se ale stalo a Peterka za svých 13 minut v prvním poločase čtyřikrát přesně udeřil. Ze stejného počtu pokusů! A když s klaksonem útoku zakončil zpod koše i po zachycení minuté střely Vojtěcha Hrubana, završil svůj poločas snů na 14 bodech a lvi mohli za vedení 50-41 věřit i v šanci na vítězství.

celý článek
Historický rok pro Scariola s Gasolem!

ECHO FINÁLOVÉHO DNE NA MS Kouč Sergio Scariolo a centr Marc Gasol získali velkolepý letošní double! Po triumfu v NBA s Torontem se v Pekingu stali i mistry světa, když jejich Španělsko ve finále bez problémů sestřelilo (95-75) překvapení světového šampionátu Argentinu (hrající bez mužů z NBA) a získalo tak po roce 2006 svůj druhý titul, přičemž za osm utkání v Číně nepoznalo ani jednou přemožitele. Do finále vlétlo šňůrou 14-2 a soupeře po celých 40 minut drtilo těsnou obranou, která jako první na turnaji zavřela i dosud famózního veterána Scolu, jenž do půle vůbec neskóroval.

celý článek
10 minut s plackou z ME? Nejšťastnější

Z PEKINGU PO MS S VOJTĚCHEM HRUBANEM Ta slova by se dala tesat do kamene. Tak nějak vystihují podstatu šestého týmu světa pro rok 2019. A z jejich autora dělají jednoho z hlavních kandidátů na nového kapitána národního mužstva po odchodu Pavla Pumprly. „Už jsem v „repre“ dlouho na to, abych si tu honil body a statistiky. A pokud za dva roky na EuroBasketu v Praze budu hrát deset minut na zápas a získáme „placku“, budu úplně nejšťastnější.“ Více komentářů k tomuhle krédu současného člena základní pětky netřeba. Čerstvý třicátník Vojtěch Hruban, osové křídlo a klíčový obránce družiny Ronena Ginzburga, který kvůli splněnému snu řady generací odložil se svou ženou i další expanzi dosud tříčlenné rodiny, už dobře ví, na čem záleží. A poznáte to i z následujícího interview uskutečněného těsně po skončení zápasu o 5. místo se Srbskem na světovém šampinátu v Číně, který se zlatým písmem zapsal do kroniky českého basketbalu.

celý článek
Kouč fešák, léčka na Srby a fejk obrana

Z PEKINGU PO MS S RONENEM GINZBURGEM Patřil do nejelegantněji oblékané reprezentace šampionátu – aspoň dle ohlasů činovníků světové federace FIBA. Kromě českého realizačního týmu už jen trenérský štáb Poláků nosil na zápasy obleky. A z hráčů byli lvi jediní takto „oháknutí“ elegáni, minimálně v destinacích, kde se během turnaje pohybovali. Oděvní dům Blažek tedy v Číně získával plusové body. Tým však na MS musel „hákovat“ především na hřišti. A to až na hranici zemdlení. Totéž se týkalo, pro změu v zákulisí, asistentského štábu, do hluboké noci rozpitvávajícího hru soupeřů a chystajícího taktiku šitou na míru. Na vrcholu pyramidy pak na sebe bral zodpovědnost izraelský voják ve výslužbě, vyškolený do lecjakých bojových operací. Ronen Ginzburg má za sebou stejně jako celý národní tým přelomovou akci své kariéry. A že byl po 14denní šichtě vyčerpaný, jak zákon káže, na to vemte jed. Přesto - s plechovkou piva v ruce – už po posledním duelu MS vypadal mnohem lépe než zhruba dva zápasy zpátky, kdy na tiskové konferenci jen velmi tiše pronesl dvě věty, jež i zesílené reproduktory stěží zaznamenaly.

celý článek
"Ten tým, který tu vidíte, to je on"

Z PEKINGU S KONČÍCÍM KAPITÁNEM PAVLEM PUMPRLOU Když po získání pořadatelství EuroBasketu 2021, o nějž se jako kapitán národního týmu při finální prezentaci v Mnichově sám nemálo přičinil, prohlásil, že má teď aspoň motivaci pokračovat v reprezentaci ještě dva roky, tedy do svých pětatřiceti, žádné větší překvapení to nezpůsobilo. Když bude mít výkonnost, jako tradičně výborný obránce, může na to mít, řekli si jistě mnozí. Uběhlo ale jen pár měsíců a všechno je jinak. Nejspíš jen trenér Ronen Ginzburg už pár dní věděl, že se něco chystá, protože o předběžném záměru byl informován. A když jej Pavel Pumprla dvě minuty do konce dnešního duelu o páté místo na MS požádal, aby mohl odehrát zbylý čas, už měl jistotu. Jeho kapitán chce tímhle zápasem říct sbohem své smečce udatných lvů. Na osobním i týmovém Everestu. Když je šestý na světě. „Ten tým, který tu vidíte, to je on. To jak brání... Když nehrál na mistrovství Evropy 2017, chyběli tehdy i Jan Veselý, Blake Schilb, Ondřej Balvín. Jeho jsem ale postrádal nejvíc. On byl tmelem tohoto týmu. My teď máme v téhle roli i „Satyho“, ale potřebujeme další,“ pravil po skončení první české účasti na světovém šampionátu na adresu svého pobočníka izraelský kormidelník. A leskly se mu při tom oči...

celý článek
Poločas snů a loučení kapitána!

ECHO DUELU LVŮ O PÁTÉ MÍSTO NA MS Něco přes dvacet minut za trojkových manévrů především Martina Peterky hýčkali čeští basketbalisté naději na ještě jeden zázrak na světovém šampionátu v Číně. Do první půle však vrhnuli tolik sil, že do druhé už jich mnoho nezbylo a Srbové taženi fenomenálním skórerem Bogdanem Bogdanovičem otočili ve třetí čtrtině skore a pak už si výhru 90-81 nenechali vzít. Lvi v utkání o 5. místo v pekingské aréně přesto dorovnali československé maximum z roku 1970 a ještě mnoho dní budou na svou hlavu poslouchat hřejivá slova chvály.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5503)