Satoranský v základu, Sehnal šestý!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je nadále nejlepším hráčem New Orleans v poměru asistencí a ztrát, třikrát v řadě zažil základní sestavu a jednou z toho byla i výhra. Vít Krejčí byl Oklahomou povolán zpět do prvního týmu. Martin Peterka i Ondřej Sehnal zaznamenali v jednom utkání za Braunschweig po 11 bodech, rozehrávač Sehnal je navíc už šestým asistentem bundesligy s průměrem 6,1. Jan Veselý slavil v istanbulském derby a top skórer Radek Farský pomohl 20 body k jasné výhře svého Agriniou. Tolik zprávy z tábora legionářů z posledního týdne.

celý článek
Final Four poháru i výstup ze dna NBA

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda drží i přes porážky Jokohamy 16. pozici mezi top střelci japonské ligy, v níž naopak v posledních dvou kolech prakticky nebyl využit Ondřej Balvín. Jaromír Bohačík a David Jelínek se do dějin svých týmů zapsali dvojciferným bodovým výkonem. Martin Peterka s Ondřejem Sehnalem jsou už ve Final Four Německého poháru. Devátý nejvytíženější hráč New Orleans Tomáš Satoranský se s Pelikány dočkal druhé výhry a jeho tým už tak není nejhorší v NBA. Vít Krejčí ve svých bohatých minutách pokaždé bodoval v posledních třech zápasech G-League a Radek Farský i Adam Pecháček dvojciferně úřadovali ve druhé řecké a německé lize.

celý článek
K první výhře pomohlo 33 irských ztrát

ECHO DRUHÉHO DUELU LVIC O EUROBASKET Češky musely ve druhém zápase kvalifikace o mistrovství Evropy blahořečit domácím Irkám za jejich 33 ztrát, jež ukrutným způsobem srazily naděje outsidera na hratelnější výsledek. Jelikož ale i lvice zapsaly dvacet ztrát, jejich první vítězství v kvalifikaci (54-70) nemělo zcela přesvědčivé parametry. Tahounkami vítězek byly Reisingerová (12), Voráčková (11) a ve svém druhém reprezentačním vystoupení i Holešínská (9). Tým zaostal z trojek (9-6), ale kompenzoval to vedle nižšího počtu ztrát i lepšími šestkami (13/17 – 16/24).

celý článek
Lvice si dnes s novou šéfkou zaběhají

PŘED DRUHOU BITVOU LVIC O EUROBASKET V průběhu reprezentačního srazu se z ní odjezdem Renáty Březinové stala nejstarší hráčka českého týmu a tato situace ji dostala poprvé do pozice kapitánky národního týmu. Opora brněnských Žabin Petra Záplatová povede jako hlavní lídr reprezentační výběr za první výhrou v kvalifikaci o evropský šampionát. Duel na palubovce Irska startuje dnes v 18 hodin v přímém přenosu ČT Sport.

celý článek
Dvojciferní úderníci a vzestup Pelikána

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský už nezůstává v zápasech jen na lavičce, dostal do plusu svůj PER a na 9 bodů pozvedl i své sezonní maximum. Vít Krejčí se stal unikátem Oklahomy a jako člen základu hned na první pokus zapsal dvojciferné body ve farmářské soutěži NBA. První české derby v japonské lize skončilo vítězstvím Ondřeje Balvína, ovšem je to jiný dlouhán z reprezentace, Patrik Auda, kdo vrší double doubly a je už šestnáctým střelcem japonské nejvyšší soutěže. Jaromír Bohačík se blýskl 18 body v dresu už sdíleně druhého Štrasburku, David Jelínek stejným obnosem zatížil konto Tenerife, na 14 se vyšponoval Martin Peterka, Jan Veselý se prezentoval při vítězném výkonu double doublem a Radek Farský se podepsal pod výhru Agriniou 22 body.

celý článek
Závěr rozhodly Bělorusky

ECHO STARTU KVALIFIKACE ME ŽEN Z pole jen 34procentní lvice, jež v nízkorozpočtovém duelu fatálně zaostaly zpod koše (22-32), v prvním souboji kvalifikace o EuroBasket, hraném po dvou letech před vlastními fanoušky, padly na pražské Královce s favorizovanými Běloruskami 60-66, když už jim chyběly loučící se opory Elhotová, Hejdová a Bartáková.

celý článek
Premiérující Holešínská i nová kapitánka

PŘED BITVOU O EUROBASKET Premiérový duel v kvalifikaci o evropský šampionát 2023 čeká dnes večer české basketbalistky, které v domácím prostředí na pražské Královce vyzvou silné Bělorusko (18:45 na webu ČT Sport). Hned na úvod je tak čeká favorit jejich kvalifikační skupiny. „Bělorusko je určitě nejtěžší soupeř na úvod. Na posledním mistrovství Evropy bylo čtvrté,“ hodnotí první soupeřky trenér Štefan Svitek.

celý článek
Lvice za loučení do kvalifikace o ME 2023

Do boje o další evropský šampionát vstupují listopadovým kvalifikačním oknem české basketbalistky. Na posledním šampionátu v červnu ve Francii neuspěly, nepostoupily ze základní skupiny a obsadily až patnácté místo. Teď je ale vše zapomenuto a omlazený tým se chystá zabojovat o postup na už patnáctý EuroBasket v řadě.

celý článek
Peterka zničil Bamberg! Auda dál válí

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jen Česko zapsalo svého pátého muže do nejlepší ligy světa, už byl Vít Krejčí svým klubem z Oklahomy přesunut do farmářského týmu. Druhý zástupce země v NBA Tomáš Satoranský si vylepšil sezonní maximum na pět bodů, ale zatím zasáhl jen do 4 z 9 zápasů New Orleans. Martin Peterka naprosto exceloval při zlomení Bambergu, Patrik Auda byl pokaždé výrazný při dvou výhrách Jokohamy, Ondřej Balvín pomohl double doublem k vítězství Gunmy, Jaromír Bohačík se stále lepšil při posledních třech úspěších Štrasburku, David Jelínek jako top skórer řídil triumf nad Malagou, Adam Pecháček zapsal dvě dvacítky za Artland, Radek Farský je králem řeckého Agriniou a u výher svých celků byli vidět i Jan Veselý a Ondřej Sehnal. Tolik z posledního českého dění v zahraničních ligách.

celý článek
Univerzitní liga v Česku? Ano!

NOVINKA České akademické prostředí se chystá výrazně rozšířit záběr svých aktivit a spouští tak velkou sportovní revoluci. Nebude u toho chybět ani tuzemská podkošová scéna a už tento čtvrtek tak odstartuje prvními zápasy zbrusu nová Univerzitní basketbalová liga (UBL) mužů i žen. Tedy správněji - studentů a studentek. Stejně jako basketbal v tomto školním roce zahájí svůj premiérový ročník i univerzitní soutěže ve fotbale, futsale, florbale a volejbale. I další populární sporty se tak vydají cestou hokeje, který svou vysokoškolskou ligu rozjel už před dvěma lety a chodí na něj až tisícové návštěvy.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (5808)