Mega akce 3x3 míří na Letnou!

18.7. CENTRAL EUROPE TOUR 3X3 Už tento víkend se na pražskou Letnou chystá velkolepá akce v basketbalu 3x3. Ve zcela nových kulisách vyvrcholí premiérový ročník Central Europe Tour (CET) a v jejím rámci i česká Chance 3x3 Tour, jejíž turnaje letos kompletně spadaly právě pod CET. Velkou akci navíc doplní i U23 Nations League, která má v plánu hned dva turnaje – v pátek a v neděli.

celý článek
Magický šestkař Schilb a Balvín do dějin!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Nejlepší dunker španělské ligy a její čtvrtý nejúspěšnější dvojkař Ondřej Balvín poprvé postoupil do semifinále ACB, když v rozhodném čtvrtfinále s neuvěřitelnou koncovkou zazářil proti obhájcům titulu double doublem, a hned z toho vzešla i premiérová účast Gran Canarie v Eurolize! Blake Schilb sice při svém ročním angažmá v Andalusii nedokázal Sevillu zachránit od sestupu po dvou dekádách působení v ACB, alespoň se ale zviditelnil individuálně – jako jeden nejlepších dvojkařů ligy a také jeden z nejvytíženějších hráčů, který navíc za celou sezonu neminul ani jednu ze 43 šestek! Dvakrát dvojciferný střelec David Jelínek sahal ve čtvrtfinále ACB po senzaci proti Barceloně, ale favorit nakonec vyvázl s postupem. Jan Veselý s Fenerbahce prosvištěl do finále turecké ligy bez jediné ztráty, byť se z toho neradovaly záplavy jeho fanoušků. Patrik Auda i jako náhradník dvojciferně zazářil v posledních dvou duelech čtvrtfinále italské ligy, ale vyřazení Avellina nezabránil. A stejně tak ani dva dvouciferné zápisy Jiřího Hubálka nepomohly do finále rakouské bundesligy Vídni.

celý článek
Nedotknutelný a chyby stejného arbitra

ECHO FINÁLE EUROLIGY Kapitán Fenerbahce Melih Mahmutoglu to v sobě po prohraném euroligovém finále nemohl udržet a tak pro klubovou televizi pravil: „Bylo to podobné finále jako před dvěma lety v Berlíně proti CSKA. Udělali jsme některé chyby, ale Real byl opravdu silný.“ Podle snajpra neúspěšných obhájců trofeje však bylo stejné ještě něco jiného. Jistý sudí, jejž sice nejmenoval, ale jenž prý znovu chyboval. A protože jediným z trojice rozhodčích, který pískal i titulový duel v Berlíně, byl Ital Luigi Lamonica, je zřejmé, koho měl na mysli.

celý článek
Spasitel Dixon a šance Željka na No.10

ECHO SEMIFINÁLE EUROLIGY Fenerbahce bude mít šanci obhajovat euroligovou trofej! V bělehradském semifinále přemohl hodně díky skvělé defenzivě a sezonnímu rekordu 13 zisků odbojný Žalgiris (76-67), když ve třetí čtvrtině vedl až o 13 bodů. Čeká ho již třetí finálový duel v řadě, přičemž ve FINAL-4 je počtvrté za sebou. A rekordman mezi trenéry Željko Obradovič bude mít šanci na svůj už desátý titul! Na druhé straně kurtu bude ve finále stát Real Madrid, který si ve druhém semifinále poradil s CSKA 92-83 a napodobil postupem do finále kolegy z fotbalové sekce klubu, jež zanedlouho čeká titulový souboj v Lize mistrů. Real je aktuálně v pátém FINAL 4 za posledních šest let, přičemž už počtvrté se probil do finále. Naopak Moskvanům nepomohl ani letošní rozpočet čítající 36,5 milionu eur. Ač byli na posledních sedmi FINAL-4, vytěžili z nich jen dvě finále a jediný titul.

celý článek
Náctileté CZ komety na španělském nebi

O HVĚZDNÉM ŠPANĚLSKÉM MISTROVSTVÍ KREJČÍHO S HANZLÍKEM Nadšený z výkonů dvou českých mládežnických reprezentantů se vrátil ze španělského jihozápadu, kde se v Badajozu odehrál závěrečný šampionát U18 celé země, kouč lvů do osmnácti let Luboš Bartoň. Ten byl na mistrovství v zajímavé dvojroli – jako asistent Barcelony pomáhal svému celku ke konečnému třetímu místu, jako repre kormidelník pak po očku sledoval i velmi slibné české zelenáče – letos šestnáctiletého křídelníka Ondřeje Hanzlíka, který před necelými dvěma lety zakotvil na osmiletý kontrakt v Baskonii, a za měsíc osmnáctiletého guarda Víta Krejčího ze Zaragozy, který už od příští sezony bude ve Španělsku zařezávat pouze mezi muži. 

celý článek
Svéráz národního lovu i patálie v legiích

JAK VÁLČÍ LVICE V ZAHRANIČÍ Legionářky ze současné reprezentace lvic v řadě případů těžký chleba mají. Ani ve francouzské lize nemohou beztrestně klít ve své mateřštině a to se přitom ve vlastním týmu nedomluví ani anglicky. Nebo si ani nemohou jít sednout na střídačku, protože musí zachraňovat tým v nejvyšší soutěži. Případně jim trenér v půlce sezony řekne, že vlastně hledal někoho jiného. V některých případech to zase nefunguje mezi cizinkami a domácími hráčkami chemicky, a když už dojde na společnou akci, musí do sebe v rámci tmelení-chmelení i legionářky klopit lampy vína ve sklípku, byť by radši týmového ducha budovaly aktivněji na paintballovém hřišti. Lvice ze zahraničních kolbišť však mají i docela opačné typy zážitků. Třeba nečekané jmenování kapitánkou hned po příchodu do klubu. Nebo když je fanoušek z řad německých důchodců na ulici vyzpovídá precizní angličtinou. Nebo když je i prezident nadšený z toho, jak dobře hrají. Anebo když na ně ve třicetitisícovém městě přijde natřískaná hala s devíti stovkami lidí a všude, kde se objeví, je zvou na kafe. Pak nejspíš už musí mít i pocit, že to, co dělají, za to stojí. Nechte se nyní pozvat od pěti českých legionářek k vyprávění o Francii, Španělsku, Maďarsku i Slovensku...

celý článek
Řecký 1968 i trhák o finále Mnichova ´72

NOVÉ FILMOVÉ HITY ZPOD KOŠŮ Basketbalovému roku 2018 sudičky zřejmě přiřknuly do vínku přívlastek „filmem naplněný“. Zatímco v Česku se při blížícím se stém výročí vzniku republiky horečně natáčí velký spektákl „Zlatý podraz“, „podkošoví filmaři“ v Řecku a Rusku už mají dokonce splněno. A stejně jako v české kotlině byly i v obou těchto případech předlohou příběhu skutečné historické události, které napsal sám život. Podívejme se nejdřív na ten, který se bezprostředně dotýká tuzemského basketbalu.

celý článek
23 minut slávy 18leté Veroniky!

ECHO DUELU 2 KVALIFIKACE ME Po ještě kostrbatějším prvním poločase, než byl ten v Německu, zamknuly lvice svou obranu na sedm západů a vedeny po všech stránkách prospěšnou „osmnáctkou“ Veronikou Voráčkovou vysunuly skromné poločasové vedení (26-22) ve třetí čtvrtině až na bezpečný 21bodový rozdíl. Po třetím období vyhraném 23-7 se tak už nezadržitelně řítily ke druhému vítězství v kvalifikaci ME 2019. Švýcarky v Praze složily nezvyklým výsledkem 62-35, když malý tým soupeře ve druhé půli přejely 36-13.

celý článek
Zatím největší role pro šéfku Mondeville

S TICHOU KOMETOU LVIC ROMANOU HEJDOVOU Zažila už několik mistrovství Evropy a třeba ve čtvrtfinále olympiády v Pekingu 2008 si – tehdy jako dvacetiletá – proti pozdějším finalistkám z Austrálie připsala pět bodů. Její reprezentační statistiky však v drtivé většině ilustrovala spíš skromná jednociferná čísla. Například na Evropě 2015 nezasáhla ani do jednoho zápasu a naposledy se na velkém turnaji ve sporadické úloze objevila na MS 2014. Proto její vsazení do základu sobotního úvodního mače kvalifikace EuroBasketu 2019 působilo skoro jako senzace. Jenže tahle guardka ukázala, kým umí být, a kým je třeba nyní v týmu elitní francouzské soutěže z Mondeville. Ten táhne jako top skórerka s průměry 15,3 bodu, 4,5 doskoku a 3 asistencí při 37procentních trojkách. A na hřišti tráví 34 minut. Svou zkušenost i ofenzivní arzenál, včetně parádní střely po otočce, předvedla v exkluzivní desetiminutové sekvenci druhé půle sobotního duelu v Německu, kdy jejích 10 bodů pomohlo udělat do skore rozhodnou díru. Zdá se, že před brněnskou rodačkou Romanou Hejdovou se v 29 letech rýsuje ještě zajímavá národní příležitost. Kdo ví, možná bude tahle role dosud největší.

celý článek
Ukrytá šampionka a kavárna ve Francii

O BASKETBALU A ŽIVOTĚ S KAMILOU ŠTĚPÁNOVOU I když v německém Saarlouis hrála 4 minuty a 25 vteřin, nebyl to pro ni malý počin. V reprezentaci dospělých by mělo jít o její čtvrtou nejvyšší minutáž v soutěžním zápase. Na mistrovství Evropy 2015, jejím dosud jediném vrcholném turnaji v kategorii žen, sbírala vyjma vítězného utkání s Rumunskem čas na hřišti jen po troškách a letošní šampionát na domácí půdě ji minul - jako vítězku francouzské ligy a pivotku euroligového Villeneuve. V sobotním vykopnutí kvalifikace o EuroBasket 2019 tak Kamila Štěpánová zažila na dohled od svých 29. narozenin už možná trochu nečekaný comeback do sestavy lvic. Tentokrát už pod novým koučem Štefanem Svitkem.

celý článek
◄◄ 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ►►
archiv (277)