Hanušová po výhře: Dávaly nám do žeber

S ALENOU HANUŠOVOU O 1. BITVĚ KVALIFIKACE Slovenský kouč českých lvic Štefan Svitek vstoupil pravou nohou do kvalifikace mistrovství Evropy 2019, když po defenzivně i ofenzivně kostrbatém prvním poločase (36-36) jeho tým trvajícím tlakem v obraně přejel v Saarlouis domácí Německo 56-89. Na výhře se nejvíc podílela jistá ruka kapitánky Kateřiny Elhotové (20), trojky (3/3) i nájezdy Aleny Hanušové (21) a nebývalá ofenzivní erupce ve třetí čtvrtině Romany Hejdové (11), jež byla spolu s rozehrávačkou Kateřinou Bartoňovou novou členkou základní pětice českého týmu. Po 10 bodech přidaly podkošové dámy Kia Vaughn s Terezou Peckovou. Češky do druhé půle na nulu zavřely do poločasu 11bodové Ilmberger a Brunckhorst, donutily soupeře k celkem 20 ztrátám a i díky urychlení rychlého protiútoku ve druhé půli měly výbornou úspěšnost střelby (dvojky 38/26, trojky 17/10). O pocitech ze zápasu nyní víc řekne power forwardka Alena Hanušová. 

celý článek
Zázraky na počkání umí jen Bůh

S TOMÁŠEM HOLEŠOVSKÝM O ČESKU NĚMECKU A JEHO CESTĚ VZHŮRU Je teď zřejmě nejznalejším českým expertem na německý ženský basketbal. V zemi západních sousedů začal už svou šestou sezonu v trenérském křesle. Bývalý hráč ústecké SLUNETY i někdejší trenér Karlových Varů v ŽBL Tomáš Holešovský tak má hodně co říct nejen o prvních soupeřkách lvic v kvalifikaci mistrovství Evropy 2019.

celý článek
Než si zvykla, tři čtvrtě sezony bylo fuč

S PETROU ZÁPLATOVOU O NĚMECKÉ ŠTACI A NOVÉ REPRE Je jednou ze sedmi legionářek v současné reprezentační nominaci, ovšem jedinou z ligy západních sousedů. Univerzální guardka Petra Záplatová je tak ideální volbou pro špionážní činnost v týlu prvního nepřítele v kvalifikaci mistrovství Evropy. V bundeslize si za pouhé dvě sezony vyzkoušela obojí – být hvězdou chvostového a nakonec sestupujícího celku z Rotenburgu, kde psala 12 bodů za 29 minut, i stále důležitější oporou mistra z Wasserburgu, který se aktuálně dělí o vedení v soutěži. Jejím hlavním výstavním artiklem jsou za v průměru 24 odehraných minut 2 zisky a 6,5 bodu. Teď už vás zveme na její vyprávění o bundeslize, německé repre a německých hráčkách, co nemají na růžích ustláno, i o týmu mistra, který nebude mít v nominaci ani jednu zástupkyni. Prostě proto, že u něj žádná vhodná kandidátka nepůsobí.

celý článek
MVP zápasu: Sorry holky, ty šestky nedám!

S JULIÍ REISINGEROVOU O REPRE A ŠPANĚLSKU Než opustila barcelonské předměstí směr Česko, neměla poslední týdny právě klidné večery. Místní skutečně svérázným způsobem protestují proti uvěznění členů své – tedy katalánské – vlády. A ona tak každý večer musela poslouchat obří nekoordinovaný koncert balkonového bušení do hrnců všeho druhu. Ani česká pivotka tak neunikla horkému katalánskému podzimu. Nejhorší víkend s násilnostmi provázející referendum o nezávislosti na Španělsku naštěstí strávila na výjezdu v Madridu, ale po návratu do Sant Adrie viděla na ulicích doslova spoušť. I takové výjevy dotvářejí start prvního zahraničního angažmá 19leté dívky, jež ve vypravěčském křesle při barvitém popisování svých zážitků připomíná legendárního Vladimíra Menšíka. A tak v jejím podání stojí za to i hitový moment dosavadního působení v lize mistryň Evropy, kdy v dresu nováčka famózně rozhodla zápas, korunovaný oceněním v nejlepší pětce kola a vítězstvím v prodloužení šestkami z jejích rukou. Šestkami, před nimiž se spoluhráčkám preventivně omlouvala, že je nedá. Na mládežnickou mistryni Evropy a členku různých euro All-Star sestav Julia Reisingerová nerozdává sebevědomí po hrstech, o to víc ale může dokázat. Tady je její zpověď na úsvitu kvalifikace mistrovství Evropy.

celý článek
Reprezentaci jsem dostala příkazem

S TEREZOU PECKOVOU O LVICÍCH A PŘEKVAPIVÉM MAĎARSKU Někdy se může hodit, když je reprezentační trenér i vaším klubovým koučem. V případě nominace do národního týmu pak prakticky nemáte na výběr. Rozhodně ne v případě, že tím koučem je Štefan Svitek. Tereza Pecková, která poslední dva roky v národních výběrech chyběla, od něj totiž dostala povolávák příkazem. Aspoň má ale téměř jistotu, že nebyla brána jen na nošení míčů při trénincích. Ostatně už za pár dní se uvidí. Nejen o svérázném trenérovi, u nějž si leckdy není jistá, jestli se jeho vtipům může smát, bude zkušená vicemistryně světa hovořit v následujících řádcích. Dojde i na její nové angažmá v maďarském Miškolci, kde odstarovala jako v průměru 13bodová top skórerka týmu, jemuž pomohla k úvodní bilanci 4-2, která je čtvrtá nejlepší v lize.

celý článek
Nový kouč lvic: Nebylo třeba přemlouvat

7.11. SE ŠTEFANEM SVITKEM Nový kormidelník ženské reprezentace není mužem dlouhých proslovů a vzletných vyjádření. Kdo Štefana Svitka nezná, není si jistý, kdy vtipkuje a kdy mluví zcela vážně. A tak i jeho nové svěřenkyně přiznávají, že se radši nesmějí, i když tuší, že by mohly. Prostě kdyby to náhodou nakonec fór nebyl. Ale dost už planých řečí, tady je výběr toho hlavního, co dnes bývalý československý reprezentant aktuálně v českých službách řekl při prvním setkání s tuzemskými novináři „zoči voči“. Tou vůbec nejdůležitější informací bylo, že všech 16 pozvaných hráček na sraz před úvodními dvěma kvalifikačními duely o mistrovství Evropy dorazilo. A dorazilo zdravotně v pořádku. A co zaznělo od trenéra dál?

celý článek
Luka zraněný, Goran v křečích. I tak titul

ZA KULISAMI FINÁLE EUROBASKETU Slovincům se právě rozplynul dvojciferný náskok a kapitán si tak během timeoutu stoupl před celou lavičku a vzal si slovo, aby - kvůli americké posile Randolphovi anglicky – vyčinil týmu a vyzval ho, aby opět zvedl hlavu. Lehce nervózní kouč Kokoškov, který už chtěl mužstvu předat i svoje informace, Goranu Dragičovi tuhle vsuvku ze závěru třetí čtvrtiny umožnil a nejspíš udělal dobře. Lídr týmu už tou dobou chvíli odpočíval na střídačce, protože jej trápily křeče a jeho do té doby nezastavitelná individuální kouzla a palba ze všech pozic začínaly při úmorné hře s míčem vynechávat. Ba co hůř – po dvou a půl týdnech s 9 zápasy a průměrem 30 minut při jednom doskoku zřejmě už nevydržel levý kotník 18letého fenoména Dončiče, pro nějž finálový duel ME v půlce třetí čtvrtiny skončil. S oběma hlavními hvězdami mimo hru se Slovinci začali zápasem propadat a Srbům se pod taktovkou Bogdana Bogdanoviče rázem otevřela cesta k velkému obratu…

celý článek
O tom, co jak vypadá, i budoucnosti repre

S ASISTENTEM LUBOMÍREM RŮŽIČKOU Z KLUŽE Po kouči národního týmu usedl do klužské zpovědnice ještě před posledním zápasem lvů na ME i asistent Lubomír Růžička, který díky několikaleté zkušenosti u národního týmu mohl hovořit o řadě aspektů jeho fungování ve velkých detailech a také velmi otevřeně. K obeznámení s jeho pohledem na dění v reprezentaci, na její budoucnost v krátkodobém i dlouhodobém horizontu, i na situaci v českém basketbale vás právě nyní zveme.

celý článek
Stovka Chorvatů při Welschově rozlučce

VIDEOECHO DUELU S CHORVATY: WELSCH HRUBAN V reprezentační rozlučce kapitána Jiřího Welsche se český tým držel proti Chorvatsku zhruba 25 minut na solidním rozdílu, než v závěru manko narostlo až na 38 bodů. Celek se tak s EuroBasketem 2017 rozžehnal s bilancí 1-4 a konečným pátým místem ve skupině.
 

celý článek
Ginzburg po nepostupu: Není fér je soudit

S RONENEM GINZBURGEM Z KLUŽE Už před posledním zápasem EuroBasketu bylo jasné, že závěrečný duel skupiny s Chorvaty nebude o ničem rozhodovat. Proto kouč Ronen Ginzburg mohl už v předstihu provést první hodnocení pro lvy neúspěšného šampionátu, v němž nebyl naplněn postupový cíl. V rozhovoru s českými novináři mluvil o problémech z přípravy, vyjádřeních lídra týmu Tomáše Satoranského, pozitivním překvapení Martinu Peterkovi, těžkostech Jaromíra Bohačíka, příslibu Jakuba Šiřiny, důležitosti kapitána Jiřího Welsche, prvním kroku do ohně řady nováčků, fatálně chybějící výšce pod košem i své budoucnosti u reprezentace.

celý článek
◄◄ 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ►►
archiv (277)