Pocity 12. hráče na ME. Nehrajícího

SE ŠIMONEM PURŠLEM Z KLUŽE Power forward Šimon Puršl, který kvůli zlomené kůstce na své pravé dlani na poslední chvíli smolně přišel o EuroBasket na hřišti, okamžitě využil nabídky od vedení týmu přijet i jako nehrající muž poté, co 12. místo na soupisce odmítl Adam Pecháček, s nímž Puršl v závěru přípravy bydlel na pokoji. Nová posila svitavských Turů je v Rumunsku téměř od počátku i s týmem a nyní se také podělila nejen o své dojmy ze šampionátu.

celý článek
Postupová naděje je opět o patro menší

ECHO DUELU S ČERNOU HOROU: GINZBURG SATORANSKÝ BOHAČÍK Ne. Ani druhý pokus – mnohem těžší toho prvního - uchvátit postup do osmifinále ME nevyšel, když čeští reprezentanti podlehli Černé Hoře 75-88 a jejich poslední nadějí zůstali domácí Rumuni. Ti by v závěrečném duelu hracího dne v Kluži museli buď o 10-17 bodů porazit v třaskavém derby Maďary (v takovém případě by Češi byli velmi blízko postupu na vzájemné zápasy s Maďary a Rumuny, pokud by ani jeden tým neuspěl v posledním kole, a Češi by pak nemuseli řešit svůj závěrečný výsledek se silnými Chorvaty), anebo by museli vyhrát alespoň o bod, aby pak Češi mohli myslet na postup přes výhru nad Chorvaty (opět za předpokladu, že Maďaři a Rumuni neuspějí poslední hrací den).  

celý článek
Na ME přišla zásadní komplikace postupu

VIDEOECHO DUELU S MAĎARY: PALYZA AUDA GINZBURG Základní česká postupová kalkulace vzala první školní den za své. Po špatném startu do zápasu s Maďarskem, které lvi na ME chtěli porazit, se nikdy nedokázali do utkání plně vrátit a po celozápasovém nahánění soupeře padli 73-85, což značí první maďarský úspěch na EuroBasketu od roku 1969, navíc při první účasti za posledních 18 let! Porážka znamená, že Češi musí v úterý porazit jakkoli Černou Horu a doufat, že ta už nezíská žádnou výhru nad plán, aby tak měli při možné minitabulce s Černou Horou a Maďary druhou nejlepší bilanci. Anebo musí při případné porážce s Horou čekat na pomoc Rumunů, kteří by museli porazit Maďary o 10-13 bodů při zbytku průběhu skupiny bez překvapení.

celý článek
Umění rozskoku jištěného mistra Peterky

S MARTINEM PETERKOU Z KLUŽE Je to jen jedna akce za celý zápas, takže se jí nevěnuje velká pozornost. Většinou vlastně vůbec žádná. Pořád je to ale akce, která může vést k první držbě míče v utkání a může při úspěšném zakončení naladit tým k příjemnějšímu vstupu do něj. Ano, řeč je tu o rozskoku. Při něm jde zdánlivě jen o to, kdo vyskočí výš. To ale není tak docela pravda. V českém týmu je jeden chlapík, který právě o rozskocích něco ví a tohle léto už má zářezy i proti dvěma šampionům NBA. V Tbilisi si „podal“ Zazu Pačuliu, v sobotu pak v Kluži Paua Gasola.  V téhle nevypsané disciplíně má hodně úspěšné léto a až sudí půjde vhodit míč na startu pondělního duelu s Maďarskem mezi něj a nejspíš Akose Kellera, bedlivě počínání Martina Peterky sledujte.

celý článek
Nečekané evropské povstání Jakuba Š.

S JAKUBEM ŠIŘINOU Z KLUŽE Stejně jako v přípravě vyskočili jako zářivé komety Jaromír Bohačík s Martinem Peterkou, pasoval se do podobné pozice přímo na EuroBasketu opavský dirigent Jakub Šiřina, který je po dvou utkáních čtvrtým střelcem lvů s průměrem 8 bodů za 16 minut. A to už jsou čísla, na která se bylo nutné podívat s poněkud větší blízkosti, navíc i s komentáři jejich autora. Ten si nyní stejně jako mnozí další reprezentanti už může říct, že ty Gasoly neviděl jen v televizi. Stál proti nim poprvé na jednom kurtu v zápase mistrovství Evropy a ještě přes ně sázel trojky. Co na tom, že pořádně ani neviděl na obroučku… 

celý článek
Hanga: Ne, ne! Na Tomáše půjde někdo jiný

S ADAMEM HANGOU Z KLUŽE Jeho otec, který jej už ve třech letech opustil, pochází z Rovníkové Guiney, srdce Adama Hangy však bije pouze pro Maďarsko, zem jeho matky. A právě v těchto dnech jej čekají ty vůbec nejzásadnější okamžiky kariéry v národním týmu. Maďaři jsou na EuroBasketu po dlouhých 18 letech a na vítězství na něm čekají už přes půlstoletí, jak čerstvě připomněl právě Hanga. První dva duely aktuálního ME změnu v tomto směru nepřinesly a celé Maďarsko i s bouřící masou fanoušků v Kluži doufá, že v pondělí proti Česku (ve 14:00 českého času, vysílá ČT Sport) bude temná série konečně přerušena.  

celý článek
Báječný start, pak vláda Paua s Rickym

TROJITÉ VIDEOECHO DUELU S OBHÁJCI TROFEJE Martin Peterka vyhrál doskok nad Pauem Gasolem a vzápětí ubránil i jeho první hru zády. Pak nechal soupeř úplně volného Martina Kříže, který to potrestal trojkou. Chvíli na to navíc úspěšně najel mezi oběma Gasoly z trojky, a když Peterka po střelecké fintě Pauu Gasolovi španělského supermana obešel a s přehledem zavěsil, zdálo se za stavu 9-10 se sedmi body aktivního Kříže, že Češi nemají vůči španělským obhájcům evropské trofeje ani ten nejmenší respekt.

celý článek
Triumf všemu a všem navzdory

3KRÁT VIDEOECHO DUELU S RUMUNSKEM Už už se chystal zakončit na pohled snadný nájezd z rychlého protiútoku. Když vtom přišel zákrok přes ruce na poslední chvíli se vracejícího domácího lídra Moldoveana. Křídelník Vojtěch Hruban se v pádu zarazil až o reklamní panel a jen nevěřícně zíral. Martin Peterka naštěstí pro tým z doskoku skóroval, křídlo lvů však jako řada spoluhráčů ve druhé půli marně reklamovalo, že to přece byl jasný faul.

celý článek
S Karolínou na gondolu? Bude vítána!

S TOMÁŠEM KYZLINKEM Z KLUŽE Bývalý křídelník Panathinaikosu a řecké reprezentace Michael Bramos, rozehrávač Julyan Stone, který právě podepsal u Charlotte Hornets, ještě nedávno euroligový borec Marquez Haynes nebo italští reprezentanti Filloy a Tonut. Hodně slušná plejáda hráčů se sešla v minulé sezoně v týmu Benátek, který pak nečekaně vystoupal až na italský ligový trůn. Proto čerstvý příchod 24letého reprezentanta Tomáše Kyzlinka k novým šampionům Serie A lze považovat za úžasnou novinu, o které shooting guard národního týmu bude nyní v detailech hovořit.

celý článek
Vstupní duel: Kdo se komu přizpůsobí?

S ASISTENTEM LUBOMÍREM RŮŽIČKOU Z KLUŽE Dlouho před mistrovstvím Evropy se mluvilo o tom, jak malým týmem pod košem Češi letos disponují. Ovšem i když domácí Rumuni, první soupeři lvů na šampionátu v Kluži (pátek od 19:30 českého času, první půle živě na ČT Sport, druhá na webu ČT) mají v kádru dva centry nad 210, průměrná výška obou celků je na vlas stejných 200 čísel. Při vědomí vysoké mobility české sestavy to je slušný vklad do turnaje, na němž lvi cílí na postup ze skupiny, ale vnitřně by chtěli překvapit i něčím větším, než jen kalkulovanými výhrami nad Rumunskem a Maďarskem.

celý článek
◄◄ 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ►►
archiv (277)