ME žen U20 v Klatovech s top ambicemi!

22.11.2018 - red
počet přečtení: 512
vytvořeno 22.11.2018, upraveno 22.11.2018

UDÁLOST Do České republiky se v létě po čase vrátí velká mezinárodní basketbalová akce mládeže. Na začátku srpna se v Klatovech uskuteční A-divizní evropský šampionát žen do 20 let. V šestnáctičlenném startovním poli nebude chybět ani česká reprezentace, která by měla mít vysoké ambice. „Mezinárodní federace FIBA se na nás na základě dlouhodobých pozitivních zkušeností obrátila s žádostí, jestli bychom neuspořádali jedno z mládežnických mistrovství Evropy. Rozhodli jsme se ji vyslyšet a postarat se o organizaci šampionátu dvacetiletých basketbalistek,“ uvedl generální sekretář ČBF Michal Konečný.

Očekávání stran českého týmu nebudou nízká. Týmu U20 se loni konečně podařilo postoupit zpět mezi evropskou elitu, když na návratu do divize A měly velký podíl i hráčky narozené v posledním roce minulého století.

„Hráčky narozené v roce 1999 nás všechny před třemi lety potěšily zlatem z evropského šampionátu do 16 let, což je samozřejmě jeden z největších úspěchů českého mládežnického basketbalu posledních let. Věřím, že domácí prostředí jim pomůže k tomu, aby uspěly i v kategorii U20, která je jakožto přechodová do seniorského basketbalu hodně sledovaná,“ upozornil Konečný.

1568MTI.jpg

„Už je to velký ženský basket, kde budou hrát i stávající hvězdy evropského basketbalu. Když jsme v Klatovech pořádali MS U17 i B divizi ME U20, bylo to pro osm, respektive devět týmů, protože MS bylo pořádáno v Klatovech a Plzni. Teď je to poprvé, kdy v Klatovech přivítáme 16 týmů, což je pro město obrovská akce. Proto také budeme hrát ve dvou halách,“ informoval šéf turnaje Stanislav Křiváček.

Zkušený turnajový ředitel stojí nejen za výše zmíněnými mládežnickými turnaji v Klatovech, ale je podepsán i pod úspěšnými akcemi jako MS hráčů do 19 let v roce 2013 v Praze nebo MS žen v roce 2010. Před srpnovou akcí proto vyhlašuje: „Uděláme všechno pro to, abychom nezklamali. První dvě akce byly velice kladně hodnocené, takže se jim chceme minimálně vyrovnat a v lepším případě je ještě překonat. Bude to ale hodně těžké práce.“

Mistrovství Evropy žen do 20 let se v Klatovech odehraje od 3. do 11. srpna. Termínově je tak vsazeno mezi dvě nejsledovanější basketbalové akce léta s českou účastí – ME žen na začátku července a MS mužů na začátku září.