"Co se čeká od Voráčkové, je až nereálné"

04.08.2019 - red
počet přečtení: 672
vytvořeno 04.08.2019, upraveno 04.08.2019

ECHO KENA SCALABRONIHO Jen 43 bodů a 26procentní střelba z pole. A také 13 ztrát v prvním poločase. Lvice U20 nezažily proti Rusku právě vydařený vstup do evropského šampionátu v Klatovech, který pro ně už v neděli (18:00) pokračuje duelem se Švédskem.

„První i druhý poločas byly z naší strany poměrně podobné. Měli jsme spoustu šancí kolem koše, které jsme úspěšně nezakončili. Uspěchali jsme to, cítili jsme tam fyzickou přítomnost obrany, kdy Rusko odvádělo dobrou práci v podkošovém prostoru. Rusky byly vysoké, silné, rychlé, uměly používat svá těla a byla to opravdu fyzická bitva. Není to výmluva, taková byla realita. Doufám, že po několika ranách, které jsme inkasovali v prvním utkání, ještě nejsme hotoví, stále žijeme a v neděli se zvedneme a budeme sami rozdávat rány,“ naladil v rozsáhlejším ohlédnutí i na bojovou notu kouč Ken Scalabroni.

V jeho výběru se jen dvě hráčky vyšplhaly na dvouciferný bodový příspěvek – náhradnice Kristýna Brabencová vyprodukovala 14 bodů za 17 minut při střelbě 13/5 a Veronika Voráčková 10 bodů za 37 minut při střelbě 17/5.

1799MGN.jpg

Právě Voráčková, která poslední sezonu nemohla hrát soutěžní zápasy kvůli sporu s pražským USK ohledně jejího odchodu do NCAA, se do utkání dlouho dostávala, zprvu se ostýchala aktivně napadat koš i střílet ze střední vzdálenosti a až postupně se propracovávala i k úspěšným zakončením a mnohem aktivnější hře do koše, jíž se už dřív prezentovala i v národním týmu dospělých.

„Veronika má za sebou bez jakýchkoli pochyb složitou sezonu. Nicméně od příchodu k nám po ME dospělých se se vším vypořádává velmi dobře a jako vždy se maximálně odevzdává do služeb týmu. Ovšem to, co se od ní očekává, je někdy až mimo realitu. Každý čeká, že toho bude dělat tolik…,“ zastaví na okamžik americký trenér svůj pohled na největší oporu týmu, aby pokračoval:
 


„Za sebe můžu říct, že je to hráčská osobnost, kterou jako trenér chci vést a mít v týmu. Nebere si špatné střely, bere si naopak ty dobré, když je sama volná, ale když je volnější někdo jiný, míč mu pošle. Dobře brání i doskakuje, vyváží míč, brání pozice od jedničky do pětky. A pokud by ještě dávala dvacet bodů na zápas, už by byla mimo všechna měřítka a všichni by mluvili jen o ní.“
 


Podle Scalabroniho je důležité si uvědomit, že Voráčková se jako hráčka stále vyvíjí. „Poslední rok pouze trénovala a vlastně i na Evropě dospělých odehrála jen pár minut. Pak v přípravě s námi stihla odehrát šest utkání, takže za to, jak hrála s Ruskem, jak bojovala a jak se dostala do zápasu, si zaslouží jen respekt.“

„Já navíc očekávám, že se během turnaje ještě zlepší. Tím ale nemyslím, že bude dávat dvacet bodů každý zápas. Ona tolik ani nemusí dávat, abycom vyhráli, opravdu ne! Takto ten tým není nastavený. I další hráčky musí skórovat, ale s Ruskem se nám těžko hledaly kombinace, kdy by spolu dvě nebo tři hráčky fungovaly v jeden okamžik dané akce. To se ale stává a my v neděli budeme určitě lepší,“ je si jistý trenér.