image
O fotbale, VO2 i kondiční alchymii lvů

4 DNY DO EUROBASKETU    Po většinu přípravy měl oči přilepené ke svému tabletu a sledoval průběžně se měnící hodnoty v okénku každého hráče. Lvi museli nebo stále musí "jet" jen v takové zátěžové hladině, jež odpovídá dané fází přípravy, a jejich srdce nesmí tlouci rychleji, ani pomaleji, než naplánoval právě Ronen Gottlieb, jenž má tohle léto od začátku do konce (včetně mistrovství Evropy) na starosti kondici celé reprezentace.

celý článek
image
Zpívající Richard o svých zlatíčkách

Jde o další z řady důkazů, že zakřiknuté strašpytlovství - s větami typu "Půjdeme to zkusit a uvidíme" nebo "Favoriti jsou jinde" - je pro nové české týmy už minulostí. Nebo aspoň pro některé. Čtěte nyní, co uslyšel kouč zlatých kadetek těsně před finále mistrovství Evropy proti domácímu Portugalsku, podporovanému z burácejícího hlediště téměř pěti tisíci fanoušků: "Trenére, nám tohle vůbec nevadí. Naopak se na to neskutečně těšíme!" Nejen pro tuhle statečnost lví kadetky v Matosinhos nakonec triumfovaly. Neměly dominantní hráčku, jakou byla v minulých letech Julia Reisingerová, ale v jejich mošně předností nechyběl například heroismus Terezy Vitulové, která odehrála skvělý šampionát i se zraněním, ukrutná fyzická kondice drilovaná i v kempu v horách a také motivační songy o kozlovi nebo o těžkých vahách, které týmu vysloužily i volné tikety na koncert Bena Cristovaa. O tom všem a mnohém dalším bude nyní hovořit strůjce zlatých medailí Richard Fousek, který se po dvou stříbrech z let 2013 a 2014 dočkal i vytouženého titulu.  

celý článek
image
Greek Freak, kat Monja a Welsch vs Kobe

8 DNÍ DO EUROBASKETU  Tyhle tři události by mohly rámovat přípravný turnaj mužské reprezentace v řeckém Xanthi: 1. Neuvěřitelná show Giannise "Greek Freak" (Řeckého monstra) Antetokounmpoa, 211 vysokého chlapíka s dlaní dlouhou minimálně 26 centimetrů a nohama vedoucíma až ke stropu haly. 2. Pak půlková trefa specialisty na vítězné distanční pokusy Sergeje Monji, o jehož krutosti by mohli vyprávět po ME 2011 Slovinci i Makedonci. 3. A také úchvatných 9 bodů Jiřího Welsche v první čtvrtině duelu s Bosňany, dokazujících tichou sílu pětatřicátníků. Zatímco k prvním dvěma událostem máme pohotový důkazní materiál (Petr Benda promine), u třetího jsme si museli vypomoci dosud neznámým duelem 1 na 1 Jiřího Welsche s Black Mambou. To vše je pouhých 8 dní do mistrovství Evropy zabaleno do zákulisního povídání s křidelníkem Pavlem Pumprlou, který měl při odletu do Řecka pověstné štěstí v neštěstí. 
 

celý článek
image
Píšem si svůj příběh o splněným přání

VIDEOECHO TITULU LVÍCH KADETEK    S vyčnívající pivotkou Terezou Vitulovou, pevně třímající v rukou pohár pro mistryně Evropy, vstoupily v pondělí na českou půdu historicky první kadetské šampionky v samostatné éře této země. Jakoby stranou všeho dění se přitom držel ten nejdůležitější - kouč Richard Fousek, který v kategorii šeštnáctiletých dokormidloval už třetí dívčí sestavu v řadě až do titulové bitvy ME. Tentokrát i se sladkým závěrem.

celý článek
◄◄ 23 24 25 26 27 28
archiv (277)