„Anděl obručí“ útočí na zápis do historie!

LEGIE V ZAHRANIČÍ „Anděl obručí“ Ondřej Balvín má stále šanci dosáhnout na historický dunkerský milník ACB, přičemž galakticky pozvednuté statistiky českého obra v druhé polovině základní části neušly pozornosti celé ligy. David Jelínek se stal střeleckým králem polské ligy a čeká jej čtvrtfinále se Štětínem. Tomáš Satoranský s Barcou ztratil slibně rozjeté Clasico na domácí půdě, když stejně jako dva dny poté v pátém čtvrtfinále Euroligy FCB bodově zcela vyschl v poslední čtvrtině. Adam Pecháček ukončil svou krátkou misi v Koszalinu jako nejlepší střelec i nejužitečnější hráč týmu. Aleš Chán parádně vstoupil do play-off rakouské bundesligy a Komárno naopak nezahájilo dobře finálovou sérii na Slovensku. To jsou hlavní body posledního legionářského dění.

celý článek
Když se i kamera otřásá. A český lev slaví!

VIDEOECHO TITULOVÉHO DUELU SCHILBA Sotva začal zápas, otřásala se i televizní kamera. Červenožlutá masa ve vyprodaném hledišti Abdi Ipekci arény (11.400 diváků) se dala do pohybu a skákáním dala zabrat i základům celé stavby. Nabila tak na maximum domácí tým Galatasaraye, který vystartoval do duelu třemi trojkami a vedením 15-2, z nějž se istanbulský celek ve druhém utkání finále Eurocupu odrazil k celozápasovému vedení.

celý článek
Další krutá rána pro Barcelonu!

PÁTÉ ČTVRTFINÁLE EUROLIGY Xavi Pascual vždy přesně ví, co jeho hráči při porážce neudělali dobře. Těžko od něj ale uslyšíte, co nezvládl on. Neomylný však jistě není. Přesvědčeni jsou o tom například mnozí čtenáři deníku Marca. V jeho webové anketě 44 procent hlasujících zvolilo možnost, že za nedosažení euroligového Final-4 je zodpovědný právě kouč Barcy, přičemž vinu hráčů vidí jako tu hlavní 34 procent. Zbytek pak hází neúspěch na vedení klubu. 85 procent má pak za jasné, že druhý konec ve čtvrtfinále v řadě je Pascualovým selháním.

celý článek
Tomášův rekord, Blake krok od titulu!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský dosáhl osobního střeleckého maxima za svých 7 let v ACB! Estudiantes Pavla Pumprly se dvěma velkými výhrami vymanili z pásma sestupu. Patrik Auda se podepsal pod dvě vítězství Manresy jako člen základu. Barca B nedosáhla na play-off druhé španělské ligy. Blake Schilb je po přijatelné porážce ve Štrasburku jediný krok od triumfu v Eurocupu a tím i od postupu do Euroligy! Wloclawek se dvěma super těsnými porážkami nejspíš připravil o šanci na výhodné druhé místo po základní části polské TBL. Adam Pecháček se přihlásil do draftu NBA a v polské lize se blýskl dvěma 15bodovými zápisy. Wels Aleše Chána se mohutným finišem probil až ke druhému místu po základní části rakouské ligy a Komárno je po senzačním spláchnutím Interu 4-0 po roce znovu ve finále slovenské extraligy, u nějž bude i duo Halada – Kratochvíl. To jsou některé z posledních hlavních novinek českých legií.

celý článek
8 kulí jako v Nymburce! Za 4:44

REKORD VTB LIGY Na prknech nymburské haly už se za poslední dekádu a půl objevilo nejedno hvězdné evropské či americké jméno. Přesto střeleckou show, jakou rozpoutali v čase 33:43 až 38:27 v duelu VTB ligy super snajpři moskevského Chimki Tyrese Rice a Alexej Šved s jednou dopomocí Petteriho Koponena, dosud u Labe neměla obdoby! Za ony 4 minuty a 44 vteřin americko-rusko-finské komando vysázelo nebývalých 8 trojek v řadě bez jediné minuté a i přes statečný odpor domácích otočilo velkou bitvu na 90-94 pro hosty.

celý článek
Logo pro ME žen 2017 je na světě

15.4. UDÁLOST Co mají společného basketbalový míč, ženská ladnost a symboly České republiky? Všechny tyto aspekty se promítají v logu pro mistrovství Evropy žen 2017, které bude příští rok od 16. do 25. června hostit Praha a Hradec Králové. Logo mohli dnes při slavnostním představení vidět poprvé diváci při semifinále Final-4 Euroligy žen v Istanbulu, a to v poločase utkání mezi ZVVZ USK Praha a Jekatěrinburgem.

celý článek
České hvězdy V+S v euroligových číslech

12.4. Dneškem startují dvě čtvrtfinálové série Euroligy, což se bude týkat i týmu Fenerbahce Jana Veselého. Toho však do prvního duelu s Realem (dnes od 19:45) a stejně tak i do celé série nepustí zranění achilovky. Naopak Tomáš Satoranský by měl s Barcou zasáhnout v plné síle do středečního prvního střetu série s Kubání, jež začíná na palubovce soupeře.

celý článek
Velký vstup Audy! Balvín dál šokuje!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Úžasný pohled je nyní na pořadí nejužitečnějších borců ACB – na 12. místě figuruje Ondřej Balvín, na 13. příčce Tomáš Satoranský. Balvín už je navíc novým prvním mužem doskoku v soutěži, nadále kraluje dunkerům s opět navýšeným průměrem a stal se i co-MVP 26. kola po parádním výkonu při senzaci ve Valencii! Satoranský už atakuje čelo ligy v plus/minus a v posledním dějství bral sedmou i první akci v TOP7! Patrik Auda vstoupil do španělské ligy vítězstvím a také dvěma dvojcifernými nástřely, což se týkalo i duelu v Palau Blaugrana! Fenerbahce vítězí i bez Jana Veselého a David Jelínek vedle podílu na sejmutí lídra polské ligy vystoupil i v pořadu TV stanice Polsat Sport s názvem „Létající Čech“. Adam Pecháček si udělal nové maximum v Tauron basket lize, kde už podeváté z 12 utkání bodoval dvojciferně. A komárenské duo Kratochvíl - Halada zatím se svými parťáky šokuje v semifinále slovenské extraligy bratislavský Inter.

celý článek
Auda do ACB a krutá rána pro Fenerbahce

LEGIE V ZAHRANIČÍ Zraněná achilovka Jana Veselého Jobovou zvěstí pro sezonu ambiciózního Fenerbahce. Další kariérní posun Patrika Audy, jemuž čerstvě hodila laso Manresa z ACB! Tomáš Satoranský protlačil FCB už do pozice osamělého vládce španělské ligy, o což se zasloužili i Estudiantes Pavla Pumprly šokujícím vyloupením Valencie. Ondřej Balvín už se dělí o 13. místo v žebříčku nejužitečnějších mužů ACB! David Jelínek ještě upevnil své vedení mezi top střelci polské ligy. Adam Pecháček byl opět dvojciferným skórerem, ale Koszalin to nespasilo. A Blake Schilb vystřelil Galatasaray už do semifinále Eurocupu. To je pestrá směsice událostí posledního týdne ze zahraničních palubovek, po nichž skáčou a létají čeští bojovníci.

celý článek
Palau se v Clasicu klaněl českému králi!

CLASICO V TOP 16 S OHLASY JEHO HRDINY  Palau Blaugrana svíralo mučivé ticho a vlna pochybností. Světelná tabule ukazovala podivně seřazená čísla ve skore. Nejdřív dvaapadesátka a jako druhá osmapadesátka. Mezi 7142 fanoušky v hledišti málokdo rozuměl tomu, proč tam teď ty čtyři cifry jsou právě v tomhle pořadí, když po první čtvrtině domácí Barcelona ovládala zoufalý Real 25 ku 4. Když ho po 12 minutách zašlapávala do palubovky 31 ku 6, po 18 minutách 39 ku 16 a po 24 minutách stále ještě 49 ku 32…

celý článek
◄◄ 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ►►
archiv (277)