Nová lvice Kia o svém divokém létě

S ČESKOU REPREZENTANTKOU KIOU VAUGHN Svůj první duel u české reprezentace prožila pivotka Kia Vaughn v roli divačky. V Trutnově musela sledovat vysokou 22bodovou porážku lvic z rukou slovenského týmu. A protože sama po svém čerstvém příjezdu ještě nehrála, mohla vše hodnotit z většího odstupu.

celý článek
„To nebyl ten tým z Varů“

ME ŽEN 2017 Pivotce Petře Kulichové jako by se ve čtvrtém přípravném duelu před mistrovstvím Evropy lepila smůla na paty. Na trutnovské palubovce, kde kdysi za domácí Lokomotivu odehrála spousty zápasů, se chtěla předvést v co nejlepším světle, ale po vydařené klubové sezoně podle vlastních slov zatím hledá formu. A v duelu se Slovenskem navíc ještě schytala bolestivého „koňara“, který ji dočasně posadil na lavičku.

celý článek
Rok se 4 kouči, co mě hodně zocelil

PŘED ME 2017 S MICHAELOU STEJSKALOVOU V letošní sezoně byla jednou z pouhých tří legionářek z aktuální reprezentační sestavy. A pro třicetiletou křídelnici Michaelu Stejskalovou to rozhodně nebyl rok strávený v růžové zahradě. I ve druhé sezoně v dresu Gran Canarie se s týmem pohybovala u dna španělské ligy, v níž jen první pětka měla kladnou bilanci po základní části, a po loňském předposledním místě její celek letos skončil poslední, s pěti výhrami z 26 zápasů. Reprezentační forwardka je odehrála všechny a celkem měla druhý nejvyšší počet odkroucených minut. Její průměr se zastavil na čase 28:21, během něhož stíhala 10 bodů a 3,3 doskoku. Trefila téměř shodný počet trojek (39, úspěšnost 26) i dvojek (45, úspěšnost 36) a byla druhou střelkyní týmu. O svém složitém roce i očekáváních před svým prvním domácím šampionátem bude nyní detailně vyprávět.

celý článek
Zdolaly mistryně Evropy! Zvládly závěr

ME ŽEN 2017 Ženský reprezentační tým na závěr přípravného turnaje v Karlových Varech získal skalp obhájkyň evropského trůnu ze Srbska, jež skolil 58-56. Výsledek už ale nemohl nic změnit na čtvrtém místě lvic a turnajovém vítězství soupeřek. Po zápase kouč Ivan Beneš zúžil kádr o křídelnici Hausknechtovou.

celý článek
V zápase premiér se zrodila hvězdička V.V.

ME ŽEN 2017 Duelem velkých premiér několika lvic byl úvodní souboj Češek na mezinárodním turnaji v Karlových Varech. Kateřina Elhotová poprvé vedla reprezentaci jako kapitánka. Tereza Vyoralová se poprvé zhostila prestižní role první rozehrávačky. Ovšem záři reflektorů si během několika svých minut druhé půle nejvíc uloupila teprve 17letá Veronika Voráčková, která téměř v každém útoku ukázala proti soupeřkám z Lotyšska velké kousky, které nejednou nadzvedávaly obočí fanoušků v hledišti.

celý článek
Kapitánka: Vedení o 16 už nesmíme pustit!

ECHO PŘÍPRAVY LVIC S LOTYŠSKEM Až posledních šest minut první přípravy na mistrovství Evropy sebralo českým basketbalistkám už téměř vyhraný zápas s Lotyšskem. Rozehrávačka Tereza Vyoralová díky získanému míči zvýšila v čase 5:56 do konce až na 63-52, ale pak lvice daly už jen dva body a po několika ztrátách vrátily soupeřkám krev do žil, aby nakonec padly 65-69. Z úvodního utkání turnaje v Karlových Varech navíc musela předčasně odstoupit kvůli problémům s kolenem křídelnice Karolína Elhotová, bezprostředně po zápase ale o vážnosti jejího zranění nebyly bližší informace.

celý článek
Čas pro novou 1. dirigentku lvic T.V.?

PŘED ME S TEREZOU VYORALOVOU Už na mistrovství Evropy 2013 si v pouhých 19 letech odbyla reprezentační premiéru mezi dospělými - s celkem 35 minutami v šesti zápasech. Pak následovalo osm minut na světovém šampionátu 2014 a 44 minut na Evropě 2015. Někdejší pravidelná mládežnická reprezentantka Tereza Vyoralová je nyní ošlehaná už i Euroligou, nejlepší klubovou soutěží kontinentu, kde v dresu ZVVZ USK Praha letos zapisovala průměry 5 bodů a 16 minut v celkem 19 utkáních. Navíc byla i šestou nejužitečnější hráčkou české ligy. Přesto ji zřejmě největší kariérní výzva čeká až na blížícím se mistrovství Evropy, jež startuje v Hradci Králové 16. června. Je totiž poměrně slušná pravděpodobnost, že 23letá dcera vicemistra Evropy z roku 1985 Vladimíra Vyorala na něm povede národní tým z pozice, na níž se výrazněji zaučuje až poslední rok - jako první rozehrávačka.

celý článek
V pátek už s novou kapitánkou Kateřinou!

ME ŽEN 2017 Jako nová kapitánka povede reprezentační tým už do první zápasové přípravy před ME, jíž je mezinárodní turnaj v karlovarské KV Areně, 27letá křídelnice Kateřina Elhotová. Premiéru tak zažije už tento pátek v zápase proti Lotyšsku, který od 17:45 vysílá ČT Sport. Následovat bude sobotní duel s Čínou (15:30) a nedělní bitva s aktuálními mistryněmi Evropy ze Srbska (17:45). Obě tato utkání bude i s komentářem vysílat portál TVCOM.cz

celý článek
Kdo je v nominaci, kdo není, kdo zůstal

ME ŽEN 2017 Kouč Ivan Beneš vybral do širší nominace ženské reprezentace pro červnové ME 17 hráček. Z rozehrávaček jsou to Bartáková (Nymburk, výška 175), Sedláková (Handicap Brno, 176), Vyoralová (ZVVZ USK Praha, 176), z křídel Kateřina (180) a Karolína Elhotovy (182), Voráčková (všechny ZVVZ USK Praha, 175), Hausknechtová (Handicap Brno, 180), Kopecká (KP Brno, 171), Pudláková (Slavia Praha, 177), Stejskalová (Gran Canaria, Špnělsko, 186), Záplatová (Rotenburg, Německo, 175) a z podkošových Kia Vaughn (193), Hanušová (191), Burgrová (všechny ZVVZ USK Praha, 194), Švrdlíková (Handicap Brno, 185), Rosenbaumová (Hradec Králové, 185) a Kulichová (Adana, Turecko, 198).

celý článek
Vytancuj si finálový víkend ME v Praze!

16.3. SOUTĚŽ K ME ŽEN 2017 Time to shine, to je nejen oficiální motto blížícího se mistrovství Evropy basketbalistek, ale také název oficiální hymny. Její autorkou je známá česká zpěvačka Olga Lounová, která k ní natočila také speciální videoklip. A právě ten bude v nejbližších dnech a týdnech velmi důležitý!