Největší zápas zahalený černým mrakem

ECHO FINÁLE EUROLIGY Bylo to jako veřejná tortura na nejvyšší evropské scéně. Vzhledem k přenosu vysílanému do 200 zemí vlastně spíš na světové. Jan Veselý ve finále Euroligy poznal to, co v NBA kdysi zažíval Shaq O´Neal, a co nyní nejednou zažívá DeAndre Jordan, když se s podkošovým parťákem Udohem stal obětí taktiky „Hack-a-…Veselý“. Od stavu 29-37 pro CSKA moskevský celek, který běžně přebíral ve clonách dlouhé hráče malými, začal v posledních 4 minutách první půle cíleně faulovat oba dlouhé hráče Fenerbahce. A z nich pak především českého centra. S míčem i bez míče.

celý článek
Veselý dovolil týmu doufat v zázrak

ECHO POSTUPU FENERBAHCE Když to s nimi vypadalo nejhůř, znovu se na něj mohli spolehnout… Letošní mega hvězda Vitorie Ioannis Bourousis přes centra Udoha dal 7 bodů v řadě a potetovaný rozehrávač James vzápětí posadil do koše těžkou dlouhou dvojku. Za stavu 59-66, kdy se jim nedařilo téměř nic, byli 6 a půl minuty před koncem čtvrté čtvrtiny téměř na kolenou. Dávno byl v tu chvíli zapomenut fantastický start 13-0 ozdobený třemi trojkami. Skvělá euroligová sezona Fenerbahce se proti bojovníkům z Vitorie řítila do pekel.

celý článek
Boeing a rozpočty týmů z Final-4

13.5. ZAJÍMAVOST FINAL-4 EUROLIGY Pokud by Final-4 Euroligy rozhodovala jen ekonomika, nemuselo by se dnes v Berlíně začít ani hrát. Jednoznačným finančním hegemonem závěrečného turnaje a celého kontinentu je totiž moskevský CSKA s rozpočtem 37,4 milionu eur (1,01 miliardy korun). To je zhruba o milion eur méně, než čím gigant disponoval loni.

celý článek
Pumprla 10, Schilb trojitý OT a Veselý top

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský nejužitečnějším „Kataláncem“ v hitu ACB ve Valencii. Už v první půli domácího utkání s Gran Canarií vyloučený kouč FCB Xavi Pascual. Dvakrát vítězná Sevilla, jež uspěla i v českém derby v Manrese, jejíž power forward Patrik Auda má za 8 zápasů ACB průměr téměř 9 bodů. Pavel Pumprla byl poprvé dvojciferným střelcem Estudiantes. Jan Veselý se po zranění vrátil jako dvojnásobný top skórer Fenerbahce, jež v tureckém čtvrtfinále čeká Usak. Galatasaray hrál dokonce trojnásobné prodloužení a jako trojka základní části turecké ligy půjde na Izmir. David Jelínek je v polském semifinále, Aleš Chán načal výborně rakouské půlfinále a slovenská mise Kratochvíla s Haladou skončila letos se stříbrem na krku.

celý článek
Hit VTB ligy: Jak kouč vytočil kouče

ECHO ČTVRTFINÁLE 3 VTB LIGY Ani fantastická trojková bilance 24/16 tentokrát nezmohla nic. CSKA nastoupil v Nymburce na domácí tým zostra od prvních minut, bez zraněného dynamického dribléra Sant-Roose museli Středočeši opět víc využívat i své malé guardy, a právě na to favorit čekal. Dokud zahajovací vyšší sestava s velmi aktivním Křížem sbírala v úvodu útočné doskoky a trefovala se z dálky, tým se držel ve vedení. Okamžikem snížení pětice ale Moskvané nemilosrdně napadali pod košem menšího Randlea a zbytek pak dokonaly brejky po nymburských ztrátách, jež nejvíc plynuly z chybných výhozů po nájezdu do vymezeného území.

celý článek
Dějinný Kříž o šému CSKA a Milošova válce

INTERVIEW S MARTINEM KŘÍŽEM Když mu bylo 15, potkal se v Americe s Michaelem Jordanem. Po osmi letech přišel další pamětihodný moment – dvě sezony získávání zkušeností ve VTB lize završil v historicky prvním nymburském play-off velkolepým způsobem na palubovce z nejnedobytnějších. Na té, kde je doma nejbohatší klub starého kontinentu CSKA Moskva. I když už v této sezoně Martin Kříž zažil několik výrazných zápasů, dvojici čtvrtfinálových bitev s účastníkem Final-4 Euroligy nemohly přebít ani náhodou. Na úvod forward Nymburka zaznamenal 5 bodů s 6 doskoky a 3 asistencemi a na prvního máje přišla exploze – první double-double v soutěži za 10 bodů a 10 doskoků, největší minutáž z týmu (30:17) a především +1 bod při pobytu ve hře. To už si při porážce o pouhých 7 bodů zaslouží smeknutí klobouku.

celý článek
Satoranský MVP ACB? Veselý bez Final-4?

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se stal MVP 28. kola i celého dubna v ACB a aktuálně je i nejužitečnějším perimetrovým mužem nejlepší národní ligy starého kontinentu (celkově 9.), což z něj dělá i jednoho z horkých kandidátů na MVP celé sezony. V poli kandidátů na MVP soutěže figuruje i Ondřej Balvín, nyní pátý procentuálně nejlepší dvojkař celé ACB. Pavel Pumprla na 11. pokus od návratu do Španělska rozsvítil své jméno výraznějšími statistickými čísly, nicméně jeho Estudiantes nadále čeká těžká záchranářská šichta. Jan Veselý čerstvým prohlášením zvýšil obavy o svou aktivní přítomnost na euroligovém Final-4. Poslední ligový duel jeho Fenerbahce byl odložen kvůli výbuchu bomby nastražené v autě. David Jelínek vykročil k postupu do semifinále polské ligy, Aleš Chán už v půlfinále rakouské bundesligy je a české duo v Komárně to má ve slovenském finále ještě víc nahnuté.

celý článek
70. narozeniny jediného eurotitulu

Datum 4. května se navždy zapsalo zlatým písmem do historie československého a českého basketbalu. Musíme své pohledy ovšem nasměrovat 70 roků zpátky proti proudu času. Parta neohrožených Čechoslováků krátce po skončení 2. světové války získala v roce 1946 pro československý basketbal zatím jediný titul mistrů Evropy.

celý článek
Koncertu Kříže & Co. chybí už jen detaily

ČTVRTFINÁLE VTB LIGY - ZÁPAS 2 Nymburk dál ohromuje VTB ligu a především nejbohatší klub kontinentu CSKA. Ve druhém utkání čtvrtfinále „východní soutěže“ udržel nespoutatelný útok Moskvanů v jejich stánku na pouhých 79 bodech, a nebýt 11 ztrát ve druhé půli a především 6 v posledních 9 minutách, z nichž rozhodně ne všechny byly vynucené tlakem domácí obrany, býval by dosáhl na mnohem větší drama, než naznačuje konečné skore 79-72. CSKA po výhře ve druhém utkání vede 2-0 a ve středu bude v Nymburce útočit už na ukončení série. Velmi pravděpodobně napěchovaná hala na břehu Labe však bude doufat v zázrak opačného charakteru. 

celý článek
Výkon roku! 19 útočných doskoků na CSKA

PLAY-OFF VTB LIGY Nymburk v této sezoně odehrál 4 velké zápasy s absolutní špičkou Evropy, které snesou ta nejpřísnější měřítka kvality. Kubáň na úsvitu VTB ligy dokázal doma složit, Vojtěch Hruban pak propásl šanci na domácí pokoření Kazaně z poslední střely a Chimki v Nymburce odvrátilo porážku až fenomenální střeleckou show dua Rice – Šved. To největší představení sezony si však Polabané nechali až na závěr sezony – na palubovku top boháčů kontinentu CSKA Moskva.

celý článek
◄◄ 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ►►
archiv (277)