Koncertu Kříže & Co. chybí už jen detaily

ČTVRTFINÁLE VTB LIGY - ZÁPAS 2 Nymburk dál ohromuje VTB ligu a především nejbohatší klub kontinentu CSKA. Ve druhém utkání čtvrtfinále „východní soutěže“ udržel nespoutatelný útok Moskvanů v jejich stánku na pouhých 79 bodech, a nebýt 11 ztrát ve druhé půli a především 6 v posledních 9 minutách, z nichž rozhodně ne všechny byly vynucené tlakem domácí obrany, býval by dosáhl na mnohem větší drama, než naznačuje konečné skore 79-72. CSKA po výhře ve druhém utkání vede 2-0 a ve středu bude v Nymburce útočit už na ukončení série. Velmi pravděpodobně napěchovaná hala na břehu Labe však bude doufat v zázrak opačného charakteru.

celý článek
Výkon roku! 19 útočných doskoků na CSKA

PLAY-OFF VTB LIGY Nymburk v této sezoně odehrál 4 velké zápasy s absolutní špičkou Evropy, které snesou ta nejpřísnější měřítka kvality. Kubáň na úsvitu VTB ligy dokázal doma složit, Vojtěch Hruban pak propásl šanci na domácí pokoření Kazaně z poslední střely a Chimki v Nymburce odvrátilo porážku až fenomenální střeleckou show dua Rice – Šved. To největší představení sezony si však Polabané nechali až na závěr sezony – na palubovku top boháčů kontinentu CSKA Moskva.

celý článek
8 kulí jako v Nymburce! Za 4:44

REKORD VTB LIGY Na prknech nymburské haly už se za poslední dekádu a půl objevilo nejedno hvězdné evropské či americké jméno. Přesto střeleckou show, jakou rozpoutali v čase 33:43 až 38:27 v duelu VTB ligy super snajpři moskevského Chimki Tyrese Rice a Alexej Šved s jednou dopomocí Petteriho Koponena, dosud u Labe neměla obdoby! Za ony 4 minuty a 44 vteřin americko-rusko-finské komando vysázelo nebývalých 8 trojek v řadě bez jediné minuté a i přes statečný odpor domácích otočilo velkou bitvu na 90-94 pro hosty.

celý článek
Logo pro ME žen 2017 je na světě

15.4. UDÁLOST Co mají společného basketbalový míč, ženská ladnost a symboly České republiky? Všechny tyto aspekty se promítají v logu pro mistrovství Evropy žen 2017, které bude příští rok od 16. do 25. června hostit Praha a Hradec Králové. Logo mohli dnes při slavnostním představení vidět poprvé diváci při semifinále Final-4 Euroligy žen v Istanbulu, a to v poločase utkání mezi ZVVZ USK Praha a Jekatěrinburgem.

celý článek
MVP celé Euroligy? Takové ambice nemám

ECHO UDÁLOSTI EUROLIGY Poprvé za dvanáctileté období, kdy se uděluje v Eurolize ocenění MVP měsíce, se jeho držitelem stal Čech – Jan Veselý. Lídr Fenerbahce, jediného neporaženého týmu ve fázi TOP 16, byl hlavním tahounem mužstva při cestě za čtyřmi lednovými vítězstvími. V prvním měsíci nového roku zapisoval v průměru double-double – 14,5 bodu, 10,3 doskoku, 2,3 asistence a 2 bloky na zápas.

celý článek
Hruban: Rvu si vlasy! Welsch: Opět leden

ECHO BITVY VTB LIGY Vojtěch Hruban v zápase nepobyl přehnaně mnoho času, přesto měl po nekonečných desítkách vteřin napětí na ruce velkou slávu. Sudí se necelých 6 vteřin před koncem rozhodli zkontrolovat, kdo se jako poslední dotkl míče, když se Jiří Welsch pokoušel završit nymburský brejk na vítězství, ale soupeř jej o balon pod košem ještě stihl připravit. Když video vrátilo míč do držby Polabanů, naběhl si Hruban snadno pro výhoz, čtyři metry od koše se ještě stihl uvolnit a z lehkého záklonu vyslal střelu, již více než tisícihlavé hlediště očima mocně tlačilo do koše. Balon však jen neslavnostně narazil do přední obruče a fanoušci vydechli hlubokým zklamáním. Dosud jen dvakrát poražený favorit z Kazaně nakonec i v Česku vyvázl s vítězstvím (74-75), jež ale bylo víc než tvrdě vydřené.

celý článek
Když už ani CSKA nemá klasického pivota…

POD POVRCHEM It´s a guards´ game. Je to hra guardů. Právě tuhle klíčovou větu vyřkl už po mistrovství Evropy 2009 tehdejší kouč Polska Muli Katzurin, když odkrýval své hlavní turnajové observace. Kam nový trend dospěl, mohli velmi plasticky sledovat fanoušci v zaplněném hledišti pražské Královky při vánočním hitu VTB ligy v podání obhájců trofeje CSKA Moskva. Jeho guardi De Colo, Higgins, Dmitrij Kulagin či Teodosič zápas rozhodli už na jeho úsvitu a to s nebývalou suverenitou. A to hlavní – do velké míry ze hry zády ke koši, jež už nějaký ten pátek není výhradní doménou dlouhých mužů.

celý článek
"Nevím, jestli by si Izrael vzal Čechy"

FIBA rozhodla. Eurobasket 2017 bude následovat ten letošní a základní skupiny budou rozděleny do čtyř pořadatelských zemí napříč starým kontinentem. A vlastně ještě o kousek dál. Evropská basketbalová špička se za dva roky sejde ve Finsku, Turecku, Rumunsku a - Izraeli.

celý článek
Pražská show guardů: Dixon vs De Colo!

PREVIEW VTB-HITU NA KRÁLOVCE Hegemon nedlouhých dějin VTB ligy a aktuálně i její vedoucí celek CSKA Moskva se v neděli od 18 hodin představí basketbalovým fanouškům na pražské Královce. V už osmém vzájemném souboji s Nymburkem jej povede Nando De Colo, čtvrtý střelec soutěže a také její třetí nejužitečnější muž.

celý článek
40 dam na startu boje o ME

Ač je mistrovství Evropy žen 2017 ještě notně vzdálené, česká reprezentace už v pondělí začíná přípravu, na jejímž konci bude souboj o evropské vavříny. Takový luxus si může dovolit jako jediný tým na starém kontinentu. Z pozice pořadatele šampionátu má totiž český národní celek účast jistou.