"Šimon the Dream". A lvi jsou sedmí!

LVI U20 SEDMÍ V EVROPĚ S OHLASY KOUČE CZUDKA  V ohromné drama se proměnila původně jednoznačně vypadající koncovka duelu o 7. místo na mistrovství Evropy basketbalistů do 20 let. Český tým ještě 21 vteřin před závěrečnou sirénou vedl 104-94, ale v posledním útoku 1,7 vteřiny do konce ukrajinský soupeř měl ještě pokus z půlky hřiště na vítězství. Přetěžkou střelu však neproměnil, a tak český národní tým oslavil výhru 105-103 a tím i výborné sedmé místo na turnaji. Kouč Petr Czudek tak zdařile navázal na šestou příčku v této kategorii z loňského roku. Český úspěch vyniká o to víc, že hluboko v poli poražených skončily takové celky jako Francie nebo Srbsko.

celý článek
Kometa Roub! A další čtvrtfinále lvů U20!

OSMIFINÁLE LVŮ NA ME U20 Z hlubokého stínu lídra týmu Matěje Svobody vystoupil nečekaný hrdina. Centr Martin Roub zatím na šampionátu dvacetiletých nebyl mnoho vidět. A při skromné minutáži ani nemohl. Až po zranění forwarda Sehnala dostal zelenou. Ovšem paradoxně ne ke hře ve vymezeném území, kde za celý osmifinálový zápas nebyl spatřen snad ani jednou. Roub si totiž našel místo v pravém rohu útočné poloviny, odkud začal nelítostně kropit slovinský koš, a když si na něj dal soupeř pozor tam, posunul se do úhlu 45 stupňů. A obruč nepřestal kropit až do konce. Jeho 5 trojek z 9 pokusů, celkem 19 bodů a také rychlé a šikovné ruce v obraně, kde sbíral volné míče i slovinské pasy skrz vymezené území, byly vedle opět skvělého Svobody (26) klíčem k postupu do druhého čtvrtfinále lvů U20 za poslední dva roky!

celý článek
Opět „Ray“ Svoboda. Obrat z minus 19!

DRUHÝ DUEL LVŮ NA ME U20 Svoboda za 3! Svoboda za 3! Svoboda za 3! Top skórer českého týmu na ME U20 Matěj Svoboda zkoncentroval všechny své tři trojky do stěžejního závěrečného úseku zápasu se Švédskem. Jeho 9 bodů za pouhých 80 vteřin poslalo lvy do vedení 62-53 a 2:40 do konce jim dalo klíčový náskok. Křídelník Nymburka s čítankovým vypouštením střel ala Ray Allen se v utkání dlouho držel zpátky, ale v posledních 5 minutách udeřil opět jako král – 12 body z posledních 19 svého týmu a také ze svých 22. S průměrem 25 bodů je aktuálně druhým střelcem celého šampionátu!

celý článek
Hvězdná druhá půle a Češi setnuli Italy!

PRVNÍ DUEL LVŮ U20 NA ME Rozehrávač Rostislav Dragoun se ocitl pod dekou, která se nedala jen tak sejmout. Každý míč mu v rukou hořel a jeho 5 ztrát za první čtvrtinu by sebralo poslední špetku sebevědomí i mnoha velkým hráčům. Italský tlak na míč byl v úvodním dějství enormní a lvy na startu helsinského mistrovství Evropy dvacetiletých srážela nervozita i bázlivost…

celý článek
Představte si, kdyby tu byl i Porzingis!

Z BĚLEHRADU O LVECH S JANISEM STRELNIEKSEM Několikrát to odmítl. V úterý od 21 hodin v Bělehradě nepůjde o odvetu za výprask z posledního zápasu loňského Eurobasketu. „Češi nás v tom zápas zrušili a my se musíme snažit něco změnit, ale odplatu na mysli mít nesmíme. To by nebylo dobré. Pak na to moc myslíte a snažíte se dělat věci na sílu,“ vyjádřil se lotyšský rozehrávač Janis Strelnieks rezolutně na téma vendety za 27bodovou porážku od Čechů v utkání o 7. místo na loňském mistrovství Evropy.

celý článek
Objev detektivní kanceláře Dygrýn & Co.

VIDEOHOVOR S ONDŘEJEM DYGRÝNEM Byť doma tohle léto vládnou Bo!!!, z mezinárodního pohledu je českou jedničkou ve hře 3x3 skvadra Streetsportline. Ta se v reprezentačním triku čerstvě kvalifikovala na zářijové mistrovství Evropy a třeba pár týdnů nazpátek ovládla i velký mezinárodní turnaj v dánském Odense, což jí vyneslo i postup na pražský podnik FIBA World Tour. A podle slov šéfa týmu to byla šichta nesmírných rozměrů.

celý článek
Uhrová: Největší úspěch 3x3!

MS U18 3X3 Dívčí reprezentační tým U18 veze z MS 3x3 skvělé čtvrté místo, když v Astaně dokázal překonat dosavadní čtvrtfinálové prokletí. V duelu s Novým Zélandem si lvice proti fyzické hře soupeřek musely často pomáhat fauly a brzy nasbíraly čtyři týmové osobní chyby, navíc soupeřkám nabízely trestné hody. Většinu utkání však vedly a v posledních minutách uspěly s útokem plným nájezdů, které buď šikovně zakončovaly, nebo vyhazovaly ven na střelu za 2 body. Po jedné takové akci v poslední minutě vedly už o 4 body, a to byl už klíčový náskok pro konečné vítězství 11-10

celý článek
Hit VTB ligy: Jak kouč vytočil kouče

ECHO ČTVRTFINÁLE 3 VTB LIGY Ani fantastická trojková bilance 24/16 tentokrát nezmohla nic. CSKA nastoupil v Nymburce na domácí tým zostra od prvních minut, bez zraněného dynamického dribléra Sant-Roose museli Středočeši opět víc využívat i své malé guardy, a právě na to favorit čekal. Dokud zahajovací vyšší sestava s velmi aktivním Křížem sbírala v úvodu útočné doskoky a trefovala se z dálky, tým se držel ve vedení. Okamžikem snížení pětice ale Moskvané nemilosrdně napadali pod košem menšího Randlea a zbytek pak dokonaly brejky po nymburských ztrátách, jež nejvíc plynuly z chybných výhozů po nájezdu do vymezeného území.

celý článek
Dějinný Kříž o šému CSKA a Milošova válce

INTERVIEW S MARTINEM KŘÍŽEM Když mu bylo 15, potkal se v Americe s Michaelem Jordanem. Po osmi letech přišel další pamětihodný moment – dvě sezony získávání zkušeností ve VTB lize završil v historicky prvním nymburském play-off velkolepým způsobem na palubovce z nejnedobytnějších. Na té, kde je doma nejbohatší klub starého kontinentu CSKA Moskva. I když už v této sezoně Martin Kříž zažil několik výrazných zápasů, dvojici čtvrtfinálových bitev s účastníkem Final-4 Euroligy nemohly přebít ani náhodou. Na úvod forward Nymburka zaznamenal 5 bodů s 6 doskoky a 3 asistencemi a na prvního máje přišla exploze – první double-double v soutěži za 10 bodů a 10 doskoků, největší minutáž z týmu (30:17) a především +1 bod při pobytu ve hře. To už si při porážce o pouhých 7 bodů zaslouží smeknutí klobouku.

celý článek
70. narozeniny jediného eurotitulu

Datum 4. května se navždy zapsalo zlatým písmem do historie československého a českého basketbalu. Musíme své pohledy ovšem nasměrovat 70 roků zpátky proti proudu času. Parta neohrožených Čechoslováků krátce po skončení 2. světové války získala v roce 1946 pro československý basketbal zatím jediný titul mistrů Evropy.