Teenagerky tlučou na bránu repre žen

Dravým mládím, které si vysloužilo pozornost reprezentačního kouče výkony v mládežnických reprezentacích, je protkána nominace národního týmu žen pro přípravné utkání s Lotyšskem, jež bude vrcholem aktuálně probíhajícího týdenního soustředění. To začalo za účasti čtrnáctky hráček v pondělí v Praze a skončí sobotním duelem v Rize.

celý článek
Na Folimance se bude přepisovat historie

UDÁLOST Historickou premiéru od čtvrtka do neděle zažije pražská Folimanka, jež bude hostit první turnaj nové sezony European Youth Basketball League (Evropská liga mládeže), určené pro hráče do 17 let. V sovím stánku se představí hned devět týmů z šesti zemí. Druhý turnaj EYBL přijde na řadu v Levicích.

celý článek
„No, dneska jsme je pěkně podělali“

ECHO LIGY MISTRŮ Ve středu hřiště se řítil do nadějné brejkové situace, když vtom byl sražen k zemi. Podle výkladu pravidel pro tuto sezonu měl být zákrok protivníka z Nahariye oceněn nesportovním faulem. Jenže sudí si vystačili s obyčejným. I to jen potvrdilo aktuální chaos v posuzování a trestání těchto zákroků, který je znát i na mezinárodní scéně. A nymburský forward Pavel Pumprla, po zápase otlučený jako píšťalka, se tak jen zvedl a s další schytanou ranou pokračoval v utkání 2. kola Ligy mistrů dál.

celý článek
Vláda Sant-Roose. Beksa minuty od snu

DĚNÍ POHÁROVÉ STŘEDY Kdo se bál a nevěřil si, že udrží v ruce míč až k zakončení, ten se do průniků ke koši raději nepouštěl. Duel druhého kola Ligy mistrů mezi Nymburkem a Nahariyí bolel a těla hráčů musela absorbovat velkou spoustu ran. Dvě třetiny utkání se při nájezdech téměř nepískalo a úměrně tomu narůstalo skore jen v malých dávkách. Když se však píšťalky zejména v poslední čtvrtině rozpískaly, rozhodovalo se na trestné linii a tam se projevila velká bída izraelského týmu, který si bilancí 26/9 zápas prohrál. Český mistr si naopak 16 trefami z 18 pokusů hodně pomohl ke druhému vítězství v soutěži (78-66).

celý článek
Nymburk na rváče, Beksa na dokonalé!

26.10. LIGA MISTRŮ A EUROPE CUP FIBA Shodně v 18:00 budou dnes startovat oba domácí duely českých zástupců v evropských klubových soutěžích mužů. Nymburk se ve druhém kole Ligy mistrů utká s izraelskou Nahariyí (vysílá O2 Sport), Beksa se v pardubické Tipsport aréně střetne s účastníkem VTB ligy Minskem (vysílá YouTube kanál FIBA).

celý článek
„Od Kamila to čekal málokdo“

ECHO EUROPE CUPU S VIKTOREM PŮLPÁNEM Ta skoro třítisícová návštěva v pardubické Tipsport aréně nejspíš leckoho zaskočila. A zřejmě vůbec nejvíc domácí tým, který v prvním kole FIBA Europe Cupu dlouho hledal klíče k utkání, než kyperského vicemistra z Nikósie ve druhé půli přetlačil k vítězství 80-75. I oněch 2815 diváků ukázalo, že v městě perníku se letos opět děje něco mimořádného. Alespoň na tuzemské poměry, v nichž je mezinárodní měření spojováno prakticky jen s Nymburkem, určitě.

celý článek
Na ME 3x3 se zrodila česká hvězdička Sára

S ČESKOU MVP ME 3X3 Co jim na mistrovství světa uniklo o jediný zápas, to na ME v Debrecínu už získaly. České juniorky 3x3 dobyly pro tuzemský trojkový basketbal historicky první velkou medaili, která má bronzovou hodnotu. A lví podíl na tomhle úspěchu měla MVP celého turnaje Sára Krumpholcová.

celý článek
„Mišákovy“ galeje na Kanárech

INTERVIEW SE ČLENKOU LEGIÍ Většina z nás má Kanárské ostrovy spojené se sny o parádní dovolené a únikem ze všední reality. Jsou ale i osoby, pro něž oblíbená letní destinace představuje synonymum pro největší galeje dosavadního života, při nichž se chuť a čas na cachtání v moři nehledaly právě snadno. Něco o tom ví opora dospělých lvic Michaela Stejskalová (Zrůstová), v reprezentační komunitě známá jako „Mišák“. Ta své první zahraniční angažmá zažila právě na Kanárech, a to v týmu místního účastníka nejvyšší španělské soutěže. A že to tedy byla premiéra!

celý článek
Vola uděláte i z Kobeho Bryanta

INTERVIEW S KOUČEM LVŮ U20 PETREM CZUDKEM Poté, co v přípravě z A-divizních soupeřů porazili jen Němce, Belgičany a slabé Maďary, nedalo se než tajně doufat v záchranu. Jakákoli vyšší očekávání by byla mimo mísu. Jenže pak přišel první duel ME a národní tým U20 všechny zaskočil velkolepým triumfem nad Italy. Následoval neuvěřitelný obrat z minus 19 bodů se Švédy a pak i šťastně zvládnuté prodlužované osmifinále se Slovinci. Před čtvrtfinále s Litevci už při vyrovnanosti turnaje byly najednou ve hře i myšlenky na medaile, a byť z toho nakonec vzešlo sedmé místo, byl to výsledek z kategorie překvapivých. A když byl realizační tým pochválen i od francouzského asistenta za nejchytřejší basketbal na šampionátu, nemohla lví družina odjíždět z Helsinek nespokojena. A pro vás je tu nyní detailní povídání o turnaji s koučem Petrem Czudkem, který se bude podrobně věnovat i svým ovečkám a jejich budoucnosti, jež už tak nějak souvisí i s reprezentací dospělých…

celý článek
Životní turnaj po španělském Rozhodnutí

ECHO ME U20 Dva historické roky pro český mužský basketbal do 20 let. Loni šesté a letos jen o příčku horší místo na mistrovství Evropy. A v obou případech u toho byl nymburský křídelník Matěj Svoboda. Před rokem byl jako benjamínek řadovým členem družstva, letos už naplno zářil a stal se hvězdou nejen českého týmu, ale celého turnaje.