Vítěz Euroligy, Cedi z Cavs i kouč Koponen

15 DNÍ PŘED EUROBASKETEM - HITOVÉ PŘÍPRAVY V PRAZE Úřadující vítěz Euroligy Bobby Dixon, čerstvá posila Cleveland Cavaliers Cedi Osman nebo sedmička letošního draftu NBA Lauri Markkanen. Hvězdní basketbalisté osvítí halu na pražské Královce v jediných dvou domácích přípravách českého týmu před blížícím se mistrovstvím Evropy. Ve středu od 17 hodin se lvi utkají s Tureckem, v pátek od 18:15 s Finskem. Oba duely vysílá živě ČT Sport a vstupenky si lze zajistit v síti Ticketportal.

celý článek
Nůše změn, sudí za hranou i magie Krojce

16 DNÍ DO EUROBASKETU S VOJTĚCHEM HRUBANEM I když v řadě případů zápolili se zátěží střevních potíží, odehráli reprezentanti v neděli v Gruzii zatím nejpodařenější přípravný zápas (prohra 68-64), a nebýt některých specifických faktorů, zřejmě by v Tbilisi nad domácími i zvítězili. O tom, co všechno letos národní tým musí dělat jinak, co se nejvíc zdůrazňuje, kdo překvapuje, kdo toho má na bedrech nejvíc, a jestli už viděl kouče Ginzburga tak vytočeného jako v neděli, vyprávěl po složitém návratu z dvojzápasu, kdy se lvi na spoustu hodin zdrželi při přestupu v Polsku, osový křídelník Vojtěch Hruban, který přidal i svůj tip na Basketbalistu roku 2017.

celý článek
Golden Czech Warriors: Speed!

17 DNÍ DO EUROBASKETU Byl to hodně nezvyklý pohled na základní pětici českého týmu ve druhém duelu v Tbilisi. Proti našlapané sestavě Gruzínců, kteří v přípravě na litevské půdě zdolali Lotyšsko a vyprášili i silný domácí tým, stálo vedle Satoranského s Hrubanem trio Bohačík, Kříž a Peterka. A poslední jmenovaný se postavil na úvodní rozskok proti úřadujícímu vítězi NBA Pachuliovi. Lvi rozskok díky předvídavosti Hrubana i ve druhém vzájemném zápase vyhráli a předznamenali tím další průběh duelu, který se diametrálně lišil od toho prvního. A bylo to dosud nejlepší vystoupení v přípravě, což potvrdil i (při absenci indisponovaného Welsche) zastupující kapitán Tomáš Satoranský. 

celý článek
Kouč Polska na HPP o dvojtlaku na hráče

S TRENÉREM POLÁKŮ MIKEM TAYLOREM Sotva skončil první přípravný zápas české reprezentace v polském Walbrzychu, už se k trenérovi domácích vítězů hrnul s gratulací chlapík v zeleném tričku. Kdysi spolu čtyři léta válčili pod vlajkou českého lva, po EuroBasketu 2013 se však jejich cesty rozdělily. Muž v zeleném tričku, Pavel Budínský, a od léta 2014 lodivod polského národního týmu Mike Taylor, který dřív u české repre dělal kolegovi asistenta s americkým pohledem na věc.

celý článek
Posila nováčka z Gliwic: Lidi budou koukat

REPRE INTERVIEW S LUKÁŠEM PALYZOU Se 14 a 10 body byl dvakrát dvojciferným střelcem a také jedním z nemnoha světlých bodů při úvodních přípravách národního týmu v Polsku. A od středečního oznámení Jana Veselého je i on konfrontován se zásadním oslabením reprezentace před letošním EuroBasketem. Nezdá se však, že by si z toho Lukáš Palyza něco dělal. S Basketmagem hovořil nejen o tom, co na nově se rodící národní tým čeká, a co všechno se v něm nyní děje jinak, ale také o novém klubovém angažmá v lize severních sousedů.

celý článek
O Veselém, Schilbovi a situaci basketbalu

UDÁLOST PŘED EUROBASKETEM Bez klíčové podkošové opory Jana Veselého se bude muset na blížícím se ME obejít reprezentace mužů. Jediný (původem) český hráč působící v Eurolize trenéru Ginzburgovi oznámil, že po dlouhé a náročné sezoně je fyzicky i psychicky vyčerpán a po dvou týdnech se podle svých slov nemůže připravit na EuroBasket. „Risk zranění a špatné formy a tím poznamenání příští sezony může mít hodně negativní vliv,“ napsal ještě ve svém prohlášení.

celý článek
Cesta, kterou se budeme muset vydat

S VOJTĚCHEM HRUBANEM A TOMÁŠEM VYORALEM VE WALBRZYCHU Byla to na úvod zápasové přípravy národního týmu mužů drsná konfrontace. Ač domácí Poláci neměli v téměř zaplněné (1300) a pulzující hale ve Walbrzychu také kompletní sestavu, kdy zdravotně indisponovaní byli veterán Lampe, obr Karnowski a křídelník Sokolowski (centr Gortat už skončil), proti rovněž neúplným Čechům (bez Satoranského, Veselého, Balvína i letos absentujících Pumprly či Schilba, navíc Benda už skončil) od úvodního trháku (17-2) dominovali v útoku i obraně a z poločasu 44-26 se odrazili k vysoké výhře 101-68. Na jejich straně byly především trojky (22/10 – 22/4) a trestné hody (43/33 – 17/14). Střelecky je vedli Ponitka (22 za 16 minut) s Kuligem (21 za 16 minut), u lvů se alespoň na 10 bodů dostali Auda s Palyzou. Basketmag se na zápas podíval očima reprezentačního nováčka na rozehře Tomáše Vyorala (7 bodů, 5 asistencí a -6 za 18 minut) a zkušeného křídelníka Vojtěcha Hrubana (5 bodů za 17 minut), kterého v základní pětce doplnili Šiřina, Jaromír Bohačík, Auda a Švrdlík.

celý článek
Hvězda CSKA: obžaloba evropské krutosti

PROČ SE NBA HRAJE SNADNĚJI Udržel se pět let v kuse v nabité sestavě boháčů z CSKA Moskva. A hlavně za tu dobu odehrál neuvěřitelná mračna zápasů především v Eurolize a VTB lize, přičemž v drtivé většině případů nechyběl ani v koncových fázích play-off. Univerzální americký guard Aaron Jackson strávil na starém kontinentu celkem osm let a víc než kdokoli jiný tak může hovořit o náročnosti basketbalového žití v evropském časoprostoru. Na dané téma se rozpovídal poté, co nedostal od CSKA další smlouvu a upsal se Kachnám z Pekingu.

celý článek
O marně natažených rukou i odkazu Šiřiny

INTERVIEW S PETREM CZUDKEM O ME U20 Vrtkavá je studnice českého podkošového talentu a ne každý rok se rumpálem vytáhne vědro s ročníkem, jakým byl ten pětadevadesátý. A když navíc osové hráče zradí zdraví, stává se situace ještě složitější. Teenagerská mistrovství Evropy však přicházejí s neúprosnou každoroční pravidelností a nikdo se neptá, jak na tom zrovna to léto jste. V nejsledovanější kategorii U20 vyrazil letos tým českých mladíků k boji o holé přežití, ostatně jako každý rok, a byť byl navzdory jen 59bodové ofenzivě nakonec docela blízko, elitní divizi na Krétě neuhájil. O důvodech sestupu po A-divizní pětiletce i dalších turnajových okolnostech bude v tradičně detailním rozboru hovořit kouč Petr Czudek, který na závěr přisadí i hodnocení všech svých mužů.

celý článek
O očekáváních nula i legendě Pumprlovi

S ADAMEM PECHÁČKEM Během své stále mladé kariéry už několikrát něco čekal, našlapoval k čemusi většímu, ale to pak nepřišlo. I když jako dorostenec v Itálii kraloval, jako boloňský teenager v Serii A ještě nemohl generovat zázraky. Průlom pak ale nenastal ani za sezonu a půl v Reggiu Emilia, kdy v ročníku 2014/15 natočil jen 86 minut a za půlku toho následujícího 62. Až po přestupu do Koszalinu za Patrikem Audou pookřál a v polské lize se konečně víc zviditelnil. Loni v létě pak opět zaútočil na vyšší mety – přihlásil se do draftu NBA, byl v kontaktu s Utah Jazz, trénoval u Lakers i Celtics, aby nakonec podepsal čtyřletou smlouvu ve španělském Obradoiru. Hned první sezonu mu ale zkrátilo zranění kotníku, takže zapsal 91 minut ve 14 utkáních. Teď se 22letý 207 vysoký centr Adam Pecháček pokouší o další nesnadný úkol v reprezentačním kempu lvů, kteří se chystají na zářijový EuroBasket.

celý článek
◄◄ 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ►►
archiv (277)