Hit ACB Ondřej Balvín! Hubálek 40!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Dunkovací automat Ondřej Balvín dál ohromuje slovutnou španělskou ACB, v níž už pronikl na pozici 15. nejužitečnějšího muže, a po stanovení 24bodového osobního rekordu při triumfu nad euroligovou Vitorií na jeho hlavu prší jen a pouze komplimenty. David Jelínek opět sázel dunky i bloky jako zjednaný a jeho Wloclawek už se dělí o druhé místo v polské TBL. Český tandem z Komárna již postoupil do semifinále slovenské extraligy a Jiří Hubálek se v druhé italské lize blýskl 40bodovou show za 32 minut. A co zvládli ostatní Češi mimo hranice své vlasti? O tom už jsou následující řádky.

celý článek
CSKA obětí Čechovy euroligové show No.1

UDÁLOST EUROLIGY Stalo se to v takové rychlosti, že si jen málokdo z 6800 fanoušků v hledišti Palau Blaugrana plně uvědomoval, co se právě stalo. Že domácí Barcelona, jež ještě deset vteřin před koncem prodloužení ležela za stavu 95-98 na lopatkách, už potolikáté v tom zápase, triumfovala 100-98! Hrdina těch okamžiků Justin Doellman však věděl, co právě dokázal. Obrana CSKA jej za vedení o tři nefaulovala a dovolila mu úspěšnou trojku. A hned poté, když už ani jeden tým neměl oddechový čas, vyhmátl zločinný křižný pas z výhozu Miloše Teodosiče, který už potolikáté ve své klubové kariéře selhal ve zlomové chvíli, a rychlým jumpem 1,5 vteřiny do konce daroval svému týmu tolik potřebné vítězství. Na něm už nic nezměnil ani nikoli beznadějný pokus De Coloa z půlky.

celý článek
Tomáš na 4, Ondřejův rekord, Adam 6 ze 7!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Nová 4letá smlouva pro Tomáše Satoranského v Barceloně! Letošní doskakovací rekord celé ACB v podání Ondřeje Balvína, aktuálně nejužitečnějšího hráče Sevilly! Česko-slovenské duo ve španělském Olivaru. České derby polské ligy s vládcem Davidem Jelínkem. Adam Pecháček už pošesté v sedmi zápasech dvojciferný a nyní už třetí střelec Koszalinu. Filip Halada s Janem Kratochvílem u dobrého vstupu do čtvrtfinálové série play-off. To jsou poslední novinky ze zahraničních kolbišť s českou stopou.

celý článek
Satoranský: nová smlouva na 4 roky!

UDÁLOST Tomáš Satoranský vyskočil v Barceloně po necelých dvou letech opět o patro výš. Katalánský velkoklub mu čerstvě dal smlouvu na další 4 roky, tedy až do konce sezony 2019/20! To už je v evropském elitním basketbale známka obrovské důvěry klubu ve hráče.

celý článek
Král střelců TBL: Bloky ještě netrénuju!

UDÁLOST POLSKÉ TBL David Jelínek nadále pálí ostrými. Od začátku sezony se drží na výsluní střelecké tabulky polské Tauron basket ligy, když v průměru vsítí v každém utkání skoro 19,5 bodu. Naposledy nešetřil ani své krajany hájící barvy Koszalinu a rovnými 20 body dovedl svůj Wloclawek k už 17. výhře sezony.

celý článek
Když i Barca hraje „small ball“

Zásadní vítězství (82-66) nad Olympiacosem, o němž rozhodla nezvyklá sestava, dobyla v 8. kole TOP 16 Euroligy Barcelona, jež si doma před 6280 diváky zajistila i lepší vzájemné skore (v Pireu padla o 12). S bilancí 4-4 dorovnala čtvrté Chimki, o stupeň lépe je na tom třetí Real (5-3) a o dva CSKA s Vitorií (6-2). Naopak řecký soupeř po páté porážce z šesti posledních utkání sklesal už na 3-5 (stejně jako Bamberg).

celý článek
Jan s pohárem, krach Barcy, na Pavla 8600!

LEGIE V ZAHRANIČÍ První velká trofej v dresu Fenerbahce pro Jana Veselého. Největší propadák Barcelony posledních let ve čtvrtfinále Copa del Rey. Pavel Pumprla už v madridských Estudiantes a při premiéře vítězný v domácí kulise 8600 fanoušků! Ondřej Balvín pošesté v řadě dvojciferným skórerem v ACB a po šesti porážkách konečně i s úsměvem na tváři. V Koszalinu řádící české duo Pecháček – Auda, který je v užitečnosti dokonce před top skórerem polské ligy Davidem Jelínkem! Jiří Hubálek v italské druholigové Mateře a ihned jako nejlepší střelec. A Galatasaray s rozpočtem menším než Nymburk. Nemálo důležitých událostí provázelo v posledních dnech a týdnech české muže v zahraničních soutěžích a tady je průlet skrze jejich osudy…

celý článek
MVP celé Euroligy? Takové ambice nemám

ECHO UDÁLOSTI EUROLIGY Poprvé za dvanáctileté období, kdy se uděluje v Eurolize ocenění MVP měsíce, se jeho držitelem stal Čech – Jan Veselý. Lídr Fenerbahce, jediného neporaženého týmu ve fázi TOP 16, byl hlavním tahounem mužstva při cestě za čtyřmi lednovými vítězstvími. V prvním měsíci nového roku zapisoval v průměru double-double – 14,5 bodu, 10,3 doskoku, 2,3 asistence a 2 bloky na zápas.

celý článek
Xaviho volba a Adam 12 minut plnou parou

LEGIE V ZAHRANIČÍ Adam Pecháček při své premiéře v polské lize odjistil ruční brzdu a pustil svou káru z kopce s plynovým pedálem na podlaze. David Jelínek si podmanil Zhořelec. Aleš Chán zase Fürstenfeld. Kariérního milníku v Eurolize dosáhl Jan Veselý. Ondřej Balvín byl už počtvrté za sebou nejužitečnějším Sevillanem! A Tomáš Satoranský ve snaze pomáhat své v Eurolize nepřesvědčivé Barce ještě víc, se už proměnil i v blokerskou mašinu, ale stejně jako při týden staré vyrovnávací trojce s Valencií ani tentokrát nedošel vykoupení… To je pozvánka do dalšího summary zahraničního dění s českou stopou.  

celý článek
Hruban: Rvu si vlasy! Welsch: Opět leden

ECHO BITVY VTB LIGY Vojtěch Hruban v zápase nepobyl přehnaně mnoho času, přesto měl po nekonečných desítkách vteřin napětí na ruce velkou slávu. Sudí se necelých 6 vteřin před koncem rozhodli zkontrolovat, kdo se jako poslední dotkl míče, když se Jiří Welsch pokoušel završit nymburský brejk na vítězství, ale soupeř jej o balon pod košem ještě stihl připravit. Když video vrátilo míč do držby Polabanů, naběhl si Hruban snadno pro výhoz, čtyři metry od koše se ještě stihl uvolnit a z lehkého záklonu vyslal střelu, již více než tisícihlavé hlediště očima mocně tlačilo do koše. Balon však jen neslavnostně narazil do přední obruče a fanoušci vydechli hlubokým zklamáním. Dosud jen dvakrát poražený favorit z Kazaně nakonec i v Česku vyvázl s vítězstvím (74-75), jež ale bylo víc než tvrdě vydřené.

celý článek
◄◄ 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ►►
archiv (277)