image
Skutečně poslední standing ovation pro Dirka?

UDÁLOST ME Neuvěřitelné, dechberoucí, zasloužené. Nekonečnými ovacemi vstoje zahrnulo třináctitisícové berlínské hlediště, i popáté za sebou na domácí celek vyprodané, loučící se super legendu (nejen) německého basketbalu Dirka Nowitzkiho po posledním duelu národního týmu v základní skupině ME, v němž německá reprezentace padla o jediný bod se Španělskem a jako jediná ze čtyř pořadatelských týmů se tak nepodívá do vyřazovací fáze. To však v tu chvíli vděční němečtí fandové neřešili. Jediným objektem jejich zájmu byl ten chlapík, který jako poslední zůstal na palubovce. Chlapík, který  dal podkošovému světu u sousedů za poslední roky nůše nezapomenutelných okamžiků.

celý článek
image
Proti šesti chybělo jen málo

DUEL 5 LVŮ NA ME Byl to jeden z těch zápasů, kdy by český tým musel být o nějakých třicet procent lepší, aby mohl myslet na výhru. Všechno by do sebe muselo zapadnout a nesměly by přijít žádné větší výpadky. A důležití hráči by museli snést na společný oltář úspěchu to, co se očekává. Pak by se dalo bojovat s protivenstvími, která na celek čekala. Zatím nejvíc z celého evropského šampionátu. Všechny  předpoklady se však na závěr skupiny D naplnit nepodařilo, a lvi tak padli s vicemistry Evropy z Litvy po prodloužení 81-85. I přes střechu rižské arény atakující týmové úsilí a další nepředstavitelný, tentokrát už dokonce 40minutový výkon Tomáše Satoranského, kterému při 11 bodech, 15 asistencích a 9 doskocích (plus 8F+) chyběl jediný doskok dokonce k triple doublu.

celý článek
image
Hrdý kapitán o slzách, otci a historickém týmu
ECHO HISTORICKÉHO POSTUPU Naposledy v roce 1987, tedy před téměř třiceti lety, postoupil tým s českou stopou do play-off mistrovství Evropy, když při polovičním počtu celků tehdejší federání sestava (Skála, Žuffa, Havlík, Rajniak, Kropilák, Michalko, Okáč, Matický, Krejčí, Brabenec, Svitek a Josef Jelínek) dobyla v aréně Olympiacosu čtvrtfinále. Co-kapitán aktuální reprezentace Jiří Welsch tak může být nad míru pyšný, neboť bude v historii už navždy zapsán jako ten, který dovedl poprvé v samostatné éře národní tým do play-off Eurobasketu. Sám si to ve středu večer dobře uvědomoval, a proto už po vítězném dramatu s Belgií, které lvům dalo definitivu, k týmu promluvil zřejmě velmi emotivními slovy. O tom, zda při nich - na svém čtvrtém a posledním šampionátu - musel zadržovat slzy, hovořil s Basketmagem ve chvíli, kdy se ještě hrál duel Ukrajinců s Lotyši, a nebylo tak jasné, zda se Čechům otevře i cesta k první pozici ve skupině D.
celý článek
image
Poprvé pro Česko! Obří aréna v Lille čeká!

ECHO DUELU 4 NA ME Zvony zvoní českou krajinou na počest historické chvíle. Ať už bude konec celé mise jakýkoli, zůstane téhle partě s dvojí globální stopou už jeden neodpáratelný primát. Jako první za 22letou éru samostatnosti vybojovala pro Česko účast v play-off mistrovství Evropy. V tom dosud největším z velkých euroturnajů, který se výjimečně rozprostírá hned na území čtyřech států, a který bude završen v monstr aréně ve francouzském Lille s hledištěm nachystaným na neskutečných 27 tisíc basketbalových tifosi.  

celý článek
image
Auda po Lotyšsku: Hodně nás překvapili

ECHO DUELU 3 NA ME Jako by se už ve třetím zápase vrátili démoni z Celje. Ti, kteří na předloňském šampionátu zakleli skoro celý tým v zápase se Španělskem i v tom rozhodujícím s Chorvatskem. Snad jen Tomáši Satoranskému se po celý duel s Lotyši, v němž strávil ve hře skoro 38 minut, a musel končit na hraně absolutního vyčerpání, dařilo zlým duchům unikat ze spárů. Vyčaroval obrovský výkon a stále a znova se snažil napadat koš, když viděl, že ostatní nemohou tu v průměru 45centimetrovou obruč trefit ani z těch nejluxusnějších pozic včetně trestné linie. Vyjma první čtvrtiny v podání Veselého (11+5 doskoků) a závěrečného minivzepětí Schilba nedostal prakticky žádnou podporu, a tak on i jeho tým musí být vděčen aspoň za onu sedmibodovou porážku (65-72), jež může mít ještě svou cenu při případné shodě bilancí více celků. Zvláště to platí po dnešní dvoubodové porážce Litevců od Belgie.

celý článek
image
Létající lvi utavili pomalý tank No. 8

ECHO LVÍHO DUELU 2 NA ME    Centr Kyrylo Fesenko frustrovaně mávl rukou a zle se podíval na arbitra, který mu po rohování s Janem Veselým odmítl písknout faul. V polovině třetí čtvrtiny při ztrátě o 21 jeho rezignované gesto symbolizovalo rozpoložení znaveného týmu, který tušil, že na obrat už nebude mít. Ukrajinský ústřední tahoun se tu už jen ztěžka nutil k návratu do obrany, což byl v zápase jeho největší problém. Že ho nekonečnými sprinty dopředu ničil Veselý, s tím se dalo počítat, ale když mu na své "turbo motorce" ujížděl i prvním zápasem a dalšími báječnými trefami nadopovaný Petr Benda, tedy chlapík v Kristově věku, to už bylo pro ukrajinského lídra s číslem 8 nepěkné vysvědčení. Češi tak mohutného obra nejvíc deklasovali a utahali nikoli v obraně, ale právě svou útočnou aktivitou.

celý článek
image
Kareemové a 3-fantom zničili Estonsko

DUEL 1 LVŮ NA EUROBASKETU    Už první útoky ukázaly, jak budou chtít Češi hrát svůj úvodní duel na mistrovství Evropy. Pavel Pumprla si vzal svého obránce na záda vlevo od koše, a i když první pokus ještě košem neskončil, výškou podměrečný pobaltský celek, který ovšem v přípravě málem setnul v Záhřebu Chorvaty, dobře věděl, co ho bude čekat. Útok za útokem se už v první čtvrtině odbýval přes různé hráče v dolním postavení, a když z toho už nepadl koš, soupeř často sbíral fauly a hlavně nevěděl, co si s tím počít. 

celý článek
image
Zákaz pro Bobana a další kauzy před ME

EUROBASKET MUŽŮ     Češi čekající na to, zda potenciální nová posila Blake Schilb dostane od ministerstva vnitra finální posvěcení a tím i český pas dostatečně včas před stratem Eurobasketu? Byly to velké nervy pod Řípem, ale zároveň jen legrace proti tomu, co prožívaly v posledních týdnech jiné národní týmy, a to včetně hlavních medailových favoritů. Vítejte ve světě kauz a událostí, jež rámovaly přípravné období. A že jich nebylo málo!

celý článek
image
Hvězdy, co budou a nebudou na ME

EUROBASKET MUŽŮ   Již tuto sobotu odpálí duelem české reprezentace s Estonskem očekávaný Eurobasket mužů 2015. A protože sestavy všech 24 celků už jsou narýsované, můžeme se podívat, které hvězdy na mítinku kontinentální smetánky budou chybět, a které jej naopak ozdobí. Novou dynamiku v létě nabírala i oblast udělování občanství americkým posilám, které se pochopitelně rekrutují z euroligového ranku.

celý článek
image
29letý dvoumetrový tým na 4. české ME

2 DNY DO EUROBASKETU    Závěrečné tajemství obestírající českou sestavu pro mistrovství Evropy bylo smeteno ze stolu. Posledním vyřazeným mužem se stal centr Sevilly Ondřej Balvín a tým tak odjede k bojům v základní skupině do Rigy v tomto složení - rozehrávači: Tomáš Satoranský (Barcelona), Jiří Welsch (Nymburk), Jakub Šiřina (Opava), křídla: Vojtěch Hruban (Nymburk), Pavel Pumprla (aktuálně bez angažmá), David Jelínek (Wloclawek), Blake Schilb (Galatasaray) a podkošoví Patrik Auda (Koszalin), Petr Benda, Pavel Houška (oba Nymburk), Jan Veselý (Fenerbahce) a Luboš Bartoň (aktuálně bez angažmá). 

celý článek
◄◄ 22 23 24 25 26 27 28 ►►
archiv (277)