První za 12 let! No.1 dunker! A škatulata

28.1. LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se zapsal do dějin ACB! Ondřej Balvín je aktuálně nejlepším dunkerem i útočným doskakovačem stejné soutěže. Jakub Kudláček už není hráčem druholigového španělského Clavija. Tomáš Hampl už není hráčem druholigové španělské Lleidy. Adam Pecháček je stále hráčem italského vicemistra z Reggia, ale zároveň se v tomto týdnu stal spoluhráčem jiného reprezentanta Patrika Audy v polském Koszalinu. Aleš Chán hrál o pohár v Rakousku. Jan Veselý se musel omluvit z tureckého All-Star. A Jan Kratochvíl s Filipem Haladou byli u složení lídra slovenské extraligy Interu Bratislava. To je poměrně pestrý legionářský výčet událostí uplynulých dní.

celý článek
Satoranský do dějin ACB za 12+17!

UDÁLOST ACB S OHLASEM TS Po čtvrteční euroligové super šichtě na Realu čekala Barcelonu v neděli k obědu ještě jedna, doma s dosud neporaženou Valencií v ACB. A její nejtěžší díl na svých ramenou nesl (i při absenci Arroya a Navarra) Tomáš Satoranský, který přesto znovu zazářil, když si udělal osobní rekord v ACB 12 asistencemi, k nimž navíc přidal trojky 5/4 a 17 bodů, což z něj učinilo sdíleného top skórera týmu.

celý článek
Trojčaroděj Justin a Tomáš z 0 na 100!

"KLASICKÉ" PŘEDSTAVENÍ S OHLASY ČESKÉHO HRDINY Barcelonský útok už se dostával do časové tísně, jako už několikrát v tomhle zápase. Míč nakonec doputoval až na trojku, do jeho rukou. Střela – zásah – gesto radosti. Konečně první body v euroligovém Clásiku! Jenže co to? Sudí signalizují kontrolu na videu. Chvíle napětí. A kruté gesto sudích – trojka Tomáše Satoranského neplatí. Vzápětí Real zasazuje Barce další těžkou ránu – osamocený Mačiulis po útočném doskoku Rodrigueze trefuje trojku pro domácí. Místo 55-48 je to 58-45 a Katalánci se zdají být na kolenou. 16 minut do konce měli šanci dostat se na dostřel, místo toho jsou zase na míle daleko...

celý článek
Nezastavitelný Balvín! Jelínek pán čepic

LEGIE V ZAHRANIČÍ Ondřej Balvín zápas od zápasu roste pro kvalifikační turnaj o Rio. Nestačí to sice stále na vítězství v ACB, ale po týdnu byl opět nejužitečnějším hráčem Sevilly. Totéž postavení měl na Gran Canarii proti svému bývalému kouči Renesesovi i Tomáš Satoranský v o něco blyštivějším dresu FCB. David Jelínek zazářil dalším hustým blokem a Patrik Auda se i přes vlastní super výkon nedočkal pokoření lídrů polské ligy ze Zielony Gory. Velký úspěch zapsal Jan Veselý, který získal nejvyšší počet hlasů ve volbě fanoušků pro All-Star Game turecké ligy. To je zásadní výňatek z důležitých informací o českém zahraničním dění minulých dnů.

celý článek
Nej showman a centr i 2. kandidát na MVP!

UDÁLOST EUROLIGY Největší cirkusák letošní Euroligy? Jan Veselý! Nejlepší centr Euroligy? Jan Veselý! Druhý nejlepší power forward Euroligy? Jan Veselý! A kdo se stane MVP euroligové sezony? Druhý nejvyšší počet hlasů dostal – Jan Veselý! Individuálně naprosto skvostnou sezonu své kariéry prožívá 26letý reprezentační centr, který vyšel jako superstar z dotazníku mezi 24 euroligovými generálními manažery.

celý článek
Epická bitva na Bosporu! Navarro 2 TCH!

ČESKÉ FOTO/VIDEO ECHO EUROLIGY Jsou zápasy, při nichž se vám zdá, že trvají věčnost, přesto si přejete, aby neskončily. Zápasy, do nichž hráči dávají takové nasazení jako nikdy předtím. A chtějí vyhrát, byť se jim sebevíc nedaří, byť soupeř je sebesilnější. Ovšem s fanoušky, kteří tuhle oddanost umějí ocenit, kteří ji umějí podpořit, pak aktérům nedělá problém vypustit na palubovce duši. I když jde jen o zápas uprostřed sezony. Právě takovou show, jednu z těch nejúchvatnějších v euroligové sezoně, zažili ve čtvrtek fanoušci na Bosporu, kde v souboji posledních dvou neporažených v E-skupině TOP 16 narazil domácí Fenerbahce na černého koně letošního ročníku Lokomotiv Kubáň s jeho ultra hvězdným rozehrávačem Malcolmem Delaneym.

celý článek
Balvín králem, Veselý 5 faulů za 9 minut

LEGIE V ZAHRANIČÍ Superstar posledního legionářského summary je jednoznačně Ondřej Balvín se svým rekordním zápasem v ACB. "Mikrovlnka"s David Jelínek stihl 23 bodů za pouhých 18 minut, Blake Schilb v turecké lize za 35 minut nefauloval, Jan Veselý se ve stejné soutěži naopak vyfauloval za pouhých 9 minut! A Adam Pecháček stále setrvává ve vedoucím týmu italské ligy Reggiu Emilia.

celý článek
7 dunků! Balvín ničil Real, má osobák!

UDÁLOST Z ACB Centr Sevilly Ondřej Balvín se během tří kol španělské ligy podruhé představil na palubovce madridského Barclaycard Center, ovšem po 3 bodech s Estudiantes to tentokrát byla docela jiná show! Balvín si proti obhájcům titulu z Realu udělal nové osobní maximum v ACB. 20 bodů, 7 doskoků, 4 získané fauly a dokonce 7 dunků! Jeho zápasová validita se vyšplhala na 31, což je nejvyšší hodnota za šest sezon v Seville, kde je služebně suverénně nejstarším hráčem, a také druhá nejvyšší validita celého 15. kola.

celý článek
Ikona omládla, Tomáš natrénoval trojky

ECHO BARCELONSKÉ SHOW Nejdřív se Tyreseovi Riceovi zapřel do těla, vzápětí kopíroval jeho pohyb ke koši, a když skvělý americký rozehrávač už potolikáté v zápase odpoutal ze tří metrů svůj "floater", jedno z nejtěžších možných zakončení, z nějž dosáhl většiny svých bodů, Tomáš Satoranský vyšplhal po neviditelných schůdcích vysoko do vzduchu a odmrštil míč do třetí řady. Tedy aspoň podle svědectví komentátorů, v každém případě míč zmizel daleko ze záběru kamery.

celý článek
Jelínkova mega čepice a další akrobaté

LEGIE V ZAHRANIČÍ Úžasná blokařská akrobacie Davida Jelínka hned v první minutě duelu s Toruní, obrdunk Patrika Audy proti Starogardu, alley-oop Tomáše Satoranského akcí číslo 4 ACB, tucet bodů dunkující bestie Ondřeje Balvína proti Zaragoze, zázrak v duelu Fenerbahce, Adam Pecháček stále v Reggiu a Blake Schilb už s 99 – byl to skutečně výživný týden českých hrdinů na prknech zahraničních palubovek, a proto se nyní zejména prostřednictvím videosekvencí podívejme, jak se to všechno seběhlo.     

celý článek
◄◄ 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ►►
archiv (277)