Když už ani CSKA nemá klasického pivota…

POD POVRCHEM It´s a guards´ game. Je to hra guardů. Právě tuhle klíčovou větu vyřkl už po mistrovství Evropy 2009 tehdejší kouč Polska Muli Katzurin, když odkrýval své hlavní turnajové observace. Kam nový trend dospěl, mohli velmi plasticky sledovat fanoušci v zaplněném hledišti pražské Královky při vánočním hitu VTB ligy v podání obhájců trofeje CSKA Moskva. Jeho guardi De Colo, Higgins, Dmitrij Kulagin či Teodosič zápas rozhodli už na jeho úsvitu a to s nebývalou suverenitou. A to hlavní – do velké míry ze hry zády ke koši, jež už nějaký ten pátek není výhradní doménou dlouhých mužů.

celý článek
"Nevím, jestli by si Izrael vzal Čechy"

FIBA rozhodla. Eurobasket 2017 bude následovat ten letošní a základní skupiny budou rozděleny do čtyř pořadatelských zemí napříč starým kontinentem. A vlastně ještě o kousek dál. Evropská basketbalová špička se za dva roky sejde ve Finsku, Turecku, Rumunsku a - Izraeli.

celý článek
Pražská show guardů: Dixon vs De Colo!

PREVIEW VTB-HITU NA KRÁLOVCE Hegemon nedlouhých dějin VTB ligy a aktuálně i její vedoucí celek CSKA Moskva se v neděli od 18 hodin představí basketbalovým fanouškům na pražské Královce. V už osmém vzájemném souboji s Nymburkem jej povede Nando De Colo, čtvrtý střelec soutěže a také její třetí nejužitečnější muž.  

celý článek
Ondřej za 18! Truchlící Blake. A 5 v čele!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Nejlepší zápis sezony a euforický duel Ondřeje Balvína, Tomáš Satoranský součástí neuvěřitelné houpačky v Malaze, nejsmutnější kariérní zápas Blakea Schilba, Adam Pecháček podílníkem na prodloužení nevídané situace na čele italské ligy, David Jelínek opět králem Wloclawku a Aleš Chán druhým mužem Welsu. Tyto, ale i mnohé další momenty propletly uplynulý týden českých legionářů v zahraničních ligových soutěžích.
 

celý článek
Kwamain se vrací! A plechovka pro 100

EUROPE CUP Nejužitečnější hráč NBL 2014 Kwamain Mitchell se ve středu večer vrátí do Česka. Stane se tak v úvodním kole fáze Last 32 FIBA Europe Cupu, v němž se jeho Ventspils od 18:30 (vysílá YouTube kanál FIBA) představí v Nymburce. Mitchell je s 9,7 bodu (plus 3,8 asistence za 23 minut) čtvrtý nejlepší ve velmi vyrovnaném poli střelců Ventspilsu, který základní skupinou se Zhořelcem, slovinským Domžale a litevským Zvaigzdesem profičel bez jediné ztráty.

celý článek
Auda roste ve hvězdu. A Chán také!

LEGIE V ZAHRANIČÍ To je hráč z lavičky! Patrik Auda po slabším rozjezdu v letošní nové roli září – i jako náhradník je nejvytíženějším a zároveň nejužitečnějším hráčem Koszalinu, k tomu jej drží i jako druhý nejlepší střelec a aktuálně je se 14,2 bodu i číslem 16. celé polské Tauron ligy. Na samé špici skórerů ve stejné soutěži stále setrvává David Jelínek ze čtvrtého Wloclawku. Do nebývalé formy roste ve Welsu Aleš Chán, který byl při posledních dvou vítězstvích nejužitečnějším hráčem týmu! Bonus si ve svém italském angažmá vybral Adam Pecháček, který zasáhl do vítězné bitvy s euroligovým Milánem. To jsou hlavní body minulého dění na evropských palubovkách s českou stopou.

celý článek
Češi v Eurolize, řež o postup, zajímavosti

Z LŮNA EUROLIGY Velké bitvy ve velkých arénách velkých soupeřů mají za sebou po osmém dějství základní části Euroligy oba čeští lvi, účastnící se v této sezoně hostiny klubové eurosmetánky. Jak Jan Veselý z Madridu, tak Tomáš Satoranský z Atén, však odlétali s nepořízenou. Přes poslední zápasy jejich týmů se nyní podíváme i na rozložení sil v základních skupinách těsně před koncem první fáze soutěže.

celý článek
Nájezdník Satoranský s TCH i akcí v TOP 7

LEGIE V ZAHRANIČÍ Na události bohatý zápas ACB má za sebou Tomáš Satoranský, který se stejně jako Patrik Auda v Polsku dostal do TOP akcí kola. Auda navíc ve Zhořelci zazářil double-doublem a stejně jako Aleš Chán v Rakousku byl nejužitečnějším hráčem týmu. David Jelínek se stále vyhřívá na výsluní polské ligy, jíž stále těsně vládne jako top skórer, a jeho Wloclawek navíc v tabulce drží druhou nejlepší bilanci. Ondřej Balvín se zaskvěl jako druhý nejužitečnější hráč Sevilly, jež už jen o výhru zaostává za play-off. Blake Schilb vede tureckou ligu, Tomáš Hampl porazil Luboše Bartoně, Pavel Pumprla vypadl z poháru a Jan Veselý nasbíral na Besiktasi 5 faulů za 10 minut. To je letmý výčet hlavních událostí z posledního dění na zahraničních palubovkách, po nichž dupou boty zdejších rodáků.  

celý článek
Událost roku pro letiště na Zelené Hoře

ZÁŽITKOVÁ EUROLIGOVÁ TURISTIKA S BONUS VIDEY Letoun s barcelonským super týmem pomalu roloval po jediné runwayi zelenohorského mikroletiště a nejen kamery domácího klubu byly zapnuté na REC. Taková honorace jako ve čtvrtek ráno tu nepřistává příliš často. A proto jen co posádka sestoupala po schůdcích na polskou půdu, ocitl se i on v obležení hroznu reportérů, kteří neváhali vyrazit na letiště k uvítání katalánského týmu. Tak pro hvězdu Barcelony Tomáše Satoranského začal den, na jehož konci byla jednoznačná euroligová výhra založená na rekordních 17 trojkách FCB z 26 pokusů.

celý článek
Veselý sestřelil Izmir! Jelínek i Auda MVP

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jan Veselý pomohl jako top skórer Fenerbahce sestřelit turecké lídry z Izmiru. Nejlepším střelcem týmu byl i Tomáš Kyzlink z Treviglia. David Jelínek, Patrik Auda a Aleš Chán se stali nejužitečnějšími hráči svých týmů, přičemž ostrostřelec Wloclawku Jelínek je nadále suverénním střeleckým vládcem polské Tauron ligy. Blake Schilb byl u skolení euroligisty a Tomáš Satoranský v ACB zažil první porážku sezony. To jsou některé z hlavních momentů uplynulého týdne v zahraničních soutěžích, kde za slávou spějí s různou mírou úspěšnosti tuzemští rodáci.

celý článek
◄◄ 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ►►
archiv (275)