Nový hvězdný kapitán už 2. týmu VTB ligy

VTB ECHO Čert ví, zda to bylo perfektním závěrem mistrovství Evropy, nebo tím, že ve čtvrté sezoně v klubu už v týmové hierarchii vystoupal dostatečně vysoko, anebo tím, že už se v šestadvaceti velmi slušně zabydlel v elitním patře kontinentálního basketbalu. V každém případě suverenitu jeho výkonů v prvních týdnech sezony nejde přehlédnout – a ta z utkání proti Astaně v pátém duelu VTB ligy už musela uvádět v úžas nejednoho ze zhruba tisícovky fanoušků, kteří opět hojně zaplnili nymburské hlediště. Aktuální kapitán českých šampionů Vojtěch Hruban jim svou famózní trojkovou bilancí 6/4 a celkem 18 body rozhodně dával hodně důvodů k radosti.

celý článek
Monstrum Auda a akumulátor Veselý

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda se hned v prvním domácím duelu nesmazatelně zapsal do srdcí fanoušků v Koszalinu, byť do utkání druhého kola polské TBL vstupoval až jako střídající. Pro Sevillu Ondřeje Balvína i kvůli výprasku od Barcelony začíná druhá sezona v řadě tak nějak podobně nedobře. To Fenerbahce už ví, jak se hned na úvod euroligové sezony vstává z mrtvých, a také jak se hned vzápětí vylupuje domácí kurt našlapaného istanbulského rivala. Opět výtečný výkon podal David Jelínek v dresu Wloclawku a Tomáš Kyzlink strávil v druhé italské lize v jediném zápase nekonečných 40 minut. Není to však stále vše, co v minulém týdnu potkalo reprezentanty i další Čechy na zahraničních kolbištích.

celý článek
Šílené tempo, pískací trendy a návrat lidu

VTB ECHO S VOJTĚCHEM HRUBANEM Ty dva domácí duely s Krasnojarskem, mezi nimiž uplynulo půl roku, pokaždé skončily nymburskou výhrou a více než 90 nastřílenými body. Přece je však v jiném ohledu dělily světelné míle. Prvním rozdílem je 400, možná 500 diváků navíc v dosud posledním zápase. A ta hlavní diference, která s tou předchozí nerozlučně souvisí, je pak neskutečné tempo hry, tažené především aktuální kubánsko-americkou legií Sant-Roos, Dixon, Randle. I když to znamená spoustu zakončení už v páté nebo nejvýš osmé vteřině útoku, kdy podkošoví muži někdy teprve dobíhají na útočnou půlku, a i když to znamená některé zbrklé ztráty, je to zábava, která vrací diváky do nymburského hlediště i na utkání VTB ligy. Snad i proto, že zápasu domácí soutěže se u Labe dočkají až někdy na jaře. Bitvy jako ta nedělní s celkem 29 trojkami prostě stojí za to vidět. A nikoli nepodstatný je fakt, že ČEZ Basketball Nymburk je po té poslední s bilancí 3-1 na děleném čtvrtém místě VTB ligy, když doma dosud nezaváhal ani v jednom ze tří případů.

celý článek
Velká letní škatulata v Eurolize

15.10. START EUROLIGY Už dnes a zítra vstupují dva nejlepší čeští reprezentanti do dalšího ročníku Euroligy. Barcelonu Tomáše Satoranského dnes večer čeká na venkovní palubovce turecký šampion z Izmiru a Fenerbahce Jana Veselého hostí v pátek od 18:45 mnichovský Bayern. V nové sezoně už ovšem nebudete moct sledovat oba lvy na stanici ČT Sport, neboť vysílací práva získal placený kanál O2 Sport, jenž jen z prvního kola odvysílá čtyři zápasy. Komentovat je bude prověřený expert Petr Janouch.

celý článek
Jelínkova premiéra snů i nový start PP

LEGIE V ZAHRANIČÍ V nejvyšších soutěžích Španělska, Turecka, Itálie, Polska, Belgie, Rumunska, Rakouska, Slovenska i Argentiny se vyskytují reprezentanti země zpod vrchu Říp. Ti, co patří do národního týmu, i někteří další. Ligové soutěže se rozjely už úplně všude alespoň prvním kolem, a proto je tu čas na první sumář výkonů Čechů, a to i těch, kteří se nacházejí ve španělských a italských nižších soutěžích. Kdo v prvních týdnech po Eurobasketu zazářil nejvíc?

celý článek
Mít svůj míč. A převtěleného Derricka Rose

ECHO STRHUJÍCÍ BITVY S KUBÁNÍ S BONUS VIDEY Ta situace možná rozhodla celý zápas, aniž o tom kdokoli věděl. Možná by i s tou změnou dopadl stejně, ale není to příliš pravděpodobné. Ne tuhle noc, kdy v poslední čtvrtině stříleli, jako by měli v míči naváděcí zařázení…

celý článek
Nymburk čeká první domácí VTB bitva

3.10. Už v neděli v 16:00 vykročí popáté do dobrodružství s názvem VTB liga hráči ČEZ Basketball Nymburk, kteří se doma (v Nymburce) utkají s estonským vicemistrem Kalevem Tallin (živě vysílá Nova Sport 2). Ten má stejně jako český šampion v sestavě několik reprezentantů, a proto už na úvod soutěže nepůjde o žádnou procházku růžovým sadem.

celý článek
Když křeče chytají už před zápasem

PRVNÍ INTERVIEW O HISTORICKÉM ME Když ženská skvadra v roce 2010 letěla na vlně euforie až k fantastickému stříbru na mistrovství světa v domácím prostředí, dospělí lvi tuhle show sledovali z evropského podpalubí divize B, kam to léto sklesali i mladší kolegové z U20. Sešel se však jeden rok s druhým, druhý s třetím, třetí se čtvrtým a čtvrtý s pátým - a dvě nesledovanější mužské reprezentace definitivně vystoupily z ženského stínu. Ba co víc - v létě roku patnáctého hromovým úderem praštily do evropského stolu. Nejdřív dvacítka Petra Czudka zazátkovala své velké tažení šestým místem, aby zářijová jízda mezinárodního komanda s dvojitou zahraniční stopou vyřezala na českou úspěchovou pažbu ten dosud nejzářivější zápis v samostatné éře. Nejen o 7. příčce z Lille, jež Čechy poprvé katapultovala do olympijské kvalifikace a navíc rovnou i na příští Eurobasket, bude teď pro Basketmag vyprávět jeden z těch vůbec nejzasvěcenějších, špička mezi manažery všedního i nevšedního dění a na ME šéf českého národního týmu Michal Šob. V prvním hloubkovém pohledu na kulisy nebývalého úspěchu přijde řeč na extrémně vyčerpávající turnaj s 9 zápasy ve 14 dnech, ale také na "historky z podsvětí", potřebu energetického sponzora, trojí lví prémie, puntičkářského kouče, prazvláštní pohostinnost galského kohouta a také na průkopnickou akci "Kulový blesk".

celý článek
image
Který duel lvů vyhrál ve sledovanosti?

TV SLEDOVANOST LVÍCH ZÁPASŮ Kromě pěti až šesti stovek fanoušků, kteří vážili cestu až do Rigy, a zhruba 150 "skalňáků", kteří se vydali i do Lille, byla pro ostatní basketbalové nadšence hlavním médiem pro sledování českých zápasů na mistrovství Evropy stanice ČT Sport. A my se nyní podíváme, jak se i mnozí z vás podíleli na některých pěkných číslech z oblasti "TV sjíždění" tohoto Eurobasketu.

celý článek
image
Španělé i Scariolo potřetí na trůně!

ECHO FINÁLE ME Ne, takové finále si z pohledu neutrálního fanouška tenhle největší euroturnaj dějin nezasloužil. Ne po takovém průběhu šampionátu, kdy jen v základní části půlka bitev skončila rozdílem maximálně sedmi bodů. To však nic neubírá na velikosti triumfu Španělů a jejich italského kouče Sergia Scariola, kteří spolu po nebývale snadném finálovém setnutí Litevců 80-63 získali už třetí titul. Basketbalová velmoc tak všechny své trofeje na Eurobasketu v historii získala během posledních 4 vydání ME a po bronzovém "výpadku" zpřed dvou let letos i bez řady hvězd potvrdila svou dominanci. Je až neuvěřitelné, že při současné konkurenci na starém kontinentu nechyběla na stupních vítězů už pět ME v řadě a na 8 z posledních 9!

celý článek
◄◄ 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ►►
archiv (277)