Událost roku pro letiště na Zelené Hoře

ZÁŽITKOVÁ EUROLIGOVÁ TURISTIKA S BONUS VIDEY Letoun s barcelonským super týmem pomalu roloval po jediné runwayi zelenohorského mikroletiště a nejen kamery domácího klubu byly zapnuté na REC. Taková honorace jako ve čtvrtek ráno tu nepřistává příliš často. A proto jen co posádka sestoupala po schůdcích na polskou půdu, ocitl se i on v obležení hroznu reportérů, kteří neváhali vyrazit na letiště k uvítání katalánského týmu. Tak pro hvězdu Barcelony Tomáše Satoranského začal den, na jehož konci byla jednoznačná euroligová výhra založená na rekordních 17 trojkách FCB z 26 pokusů.

celý článek
Veselý sestřelil Izmir! Jelínek i Auda MVP

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jan Veselý pomohl jako top skórer Fenerbahce sestřelit turecké lídry z Izmiru. Nejlepším střelcem týmu byl i Tomáš Kyzlink z Treviglia. David Jelínek, Patrik Auda a Aleš Chán se stali nejužitečnějšími hráči svých týmů, přičemž ostrostřelec Wloclawku Jelínek je nadále suverénním střeleckým vládcem polské Tauron ligy. Blake Schilb byl u skolení euroligisty a Tomáš Satoranský v ACB zažil první porážku sezony. To jsou některé z hlavních momentů uplynulého týdne v zahraničních soutěžích, kde za slávou spějí s různou mírou úspěšnosti tuzemští rodáci.

celý článek
Balvín u senzace! JV24 neodvrátil průšvih

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský opět v TOP7 akcí kola ACB a také aktivním svědkem 1000. soutěžního zápasu klubové super legendy Juana Carlose Navarra v dresu FCB. Ondřej Balvín pomohl k senzaci v derby Andalusie! Naopak ani ohromný výkon Jana Veselého nezachránil Fenerbahce od ponižující porážky od metropolního rivala nevyslovitelného jména. Pavel Pumprla dál nahání Ostende a Adam Pecháček se objevil v základu italského vicemistra. V Polsku došlo na české derby a radoval se v něm ten vyšší z reprezentantů. Ten menší ovšem dál vede pole střelců Tauron basket ligy. A Aleš Chán už v Rakousku není poslední. To jsou poslední highlighty ze zahraničních palubovek s mnohdy nezanedbatelnou českou stopou.

celý článek
Satoranský a Tomič zachránili 250. triumf

UDÁLOST EUROLIGY V Eurolize stále nepřesvědčivá Barcelona musela po hitovém duelu s dosud neporaženou Kubání děkovat jednomu muži. Ač nahlas se po střetu dvou čelních týmů skupiny C mluvilo především o skvělém výkonu pohádkově asistujícího centra Tomiče, byl to Tomáš Satoranský, kdo v závěru svou černou prací tahal tým na domácí půdě z hluboké 9bodové díry a klíčovými zákroky na obou koncích kurtu ho tlačil ke konečnému triumfu 72-68 nad nepoddajným protivníkem, na němž je zejména v defenzivě stále čitelnější trenérský rukopis euroligové vítěze Georgiose Bartzokase.  
 

celý článek
40 dam na startu boje o ME

Ač je mistrovství Evropy žen 2017 ještě notně vzdálené, česká reprezentace už v pondělí začíná přípravu, na jejímž konci bude souboj o evropské vavříny. Takový luxus si může dovolit jako jediný tým na starém kontinentu. Z pozice pořadatele šampionátu má totiž český národní celek účast jistou.

celý článek
Satoranský: 10 asistencí a 2 místa v TOP7!

LEGIE V ZAHRANIČÍ David Jelínek nadále vládne střelcům polské nejvyšší soutěže, kde zabral i Patrik Auda. Tomáš Satoranský nasbíral nejvíc asistencí v ACB a ještě se mocně prosadil v TOP7 kola. Ondřej Balvín měl klíčovou roli v koncovce prvního vítězného duelu Sevilly a Aleš Chán se úspěšně prezentoval v hlavním městě Rakouska.

celý článek
Jelínkův dres dražili pro statečnou ženu

UDÁLOST POLSKÉ TBL David Jelínek začal své polské angažmá parádně. Je aktuálně nejlepším  střelcem ligy severních sousedů a byl vyhlášen i MVP za měsíc říjen. Ale nejen to! Stal se také jednou z hlavních postav charitativní akce svého týmu Anwil Wloclawek, když právě dražba Jelínkova reprezentačního dresu pomohla získat peníze na dobrou věc.

celý článek
David opět 30! Blake hvězdou repre derby

LEGIE V ZAHRANIČÍ David Jelínek skutečně nespí na vavřínech a dál pracuje na svém neuvěřitelném třicetibodovém průměru v Tauron basket lize. Tomáš Satoranský najmul nového asistenta a už zase létá v TOP7 ACB. Patrik Auda pro změnu létal v TOP10 polské ligy a Ondřej Balvín podruhé v řadě posbíral z obruče největší počet doskoků z celé španělské ligy! Barca B dál "útočí na postup do ACB", tentokrát díky českému derby. Derby českých občanů zažili i na Bosporu a Jan Veselý nebude na produkci repre kolegy Blakea Schilba vzpomínat rád. To všechno se stalo v minulém týdnu na zahraničních kolbištích se zaznamenaným pohybem českých genů.

celý článek
Milionová Liga mistrů: jednání zahájena!

UDÁLOST FIBA myslí i nadále vážně svůj útok na uchvácení nejprestižnější evropské klubové soutěže, jež má do budoucna nést název "Basketball Champions League", tedy Basketbalová liga mistrů. K dalšímu velkému jednání o jejím vzniku se nejvyšší zástupci FIBA sešli ve Švýcarsku se zmocněnci předních evropských klubů a také s top vyslanci Euroligy. Přítomni tak byli například Maurizio Gherardini (Fenerbahce), Shimon Mizrahi (Maccabi Tel Aviv), George Skindilias (Olympiacos), Juan Carlos Sánchez-Lázaro Carrasco (Real Madrid) a dokonce i nejvyšší boss Euroligy Jordi Bertomeu, který je v posledních letech s FIBA většinou "na kordy". Delegaci FIBA pak tvořili šéfové federací Řecka, Itálie, Španělska a Turecka, k nimž se připojil viceprezident NBC Sports a člen Mezinárodního olympijského výboru Alex Gilady a také člen Central Boardu FIBA a majitel fotbalového Interu Milán Erick Thohir.

celý článek
Hrdinou Wloclawku podruhé!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Fanoušci Wloclawku musí už po třech kolech polské ligy nosit Davida Jelínka na ramenou. Jako by nestačilo jeho 31 bodů v premiéře (včetně rozhodující trojky v prodloužení), nyní šel reprezentační guard ještě výš, když 39 body stanovil nový rekord soutěže, jejímž střelcům navíc už i kraluje. A opět z toho byl triumf v prodloužení, tentokrát nad silným Zhořelcem. Co se za kopečky dělo dál? Zatímco Tomáš Satoranský zachraňoval tonoucí Barcelonu, Jan Veselý i přes kvalitní osobní výkony totéž nedokázal s Fenerbahce All-Stars. Z druhé italské ligy začíná vyrůstat nestřídající Tomáš Kyzlink a Luboš Bartoň jde "na postup" do ACB.

celý článek
◄◄ 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ►►
archiv (277)