Návrat Uhrové a premiéra katalánské hvězdy

PREVIEW 7. KOLA BONVER ŽBL Naposledy se v Bonver Ženské basketbalové lize objevila 1. dubna 2014, aby o pár měsíců později přešla do role hlavní trenérky Slovanky MB. Se sedmým kolem ročníku 2015/16 se však Michaela Uhrová vrací coby hráčka. Nastoupí tam, kde v nejvyšší soutěži debutovala. Obleče dres Kary Trutnov. O jednu z událostí basketbalového víkendu je tím pádem postaráno dopředu.

celý článek
Vučurovič za 31! Nymburk dobyl Slavii

V hitu šestého kola Bonver ŽBL nájezdnice z Nymburka ovládly palubovku Slavie v sudých čtvrtinách až ke konečnému vítězství o 11 bodů, když notně řádily zahraniční posily. Hradec si doma poradil s předposledními VŠ, stejně jako Slovanka s BA Karlovy Vary, a to i přes 25 bodů Julie Reisingerové. A Žabiny v domácím prostředí proti Ostravě tradičně táhla famózní Vučurovič.

celý článek
Nymburk lídrem a ex-Žabiny proti Žabinám

PREVIEW 6. KOLA ŽBL Tabulce vládne Nymburk. Známý obrázek z Kooperativa NBL. Na tyto pořádky si však zvyká i Bonver Ženská basketbalová liga. Hráčky DSK Basketball Nymburk mají i před šestým kolem na kontě jenom výhry a soupeře porážejí v průměru o více než 20 bodů. Ovšem hovořit lze maximálně o nymburské spoluvládě. Ani ZVVZ USK Praha v domácí soutěži prohru ještě nedopustil a - jak slibuje jeho čerstvý triumf v evropském Superpoháru - ani se na vyklízení čelních pozic nechystá.

celý článek
Trhák ŽBL dávají v Nymburce

7.10. PREVIEW 5. KOLA BONVER ŽBL Valosun KP Brno ve čtvrtém kole Bonver Ženské basketbalové ligy ubránit neporazitelnost nedokázal. V dějství pátém však dostane šanci na reparát, zkusí obrat o výhru dosud nepokořený DSK Basketball Nymburk. Svůj hlavní tahák - tradiční duel Žabiny Brno versus ZVVZ USK Praha - páté kolo odkládá z října 2015 na 16. ledna 2016. Důvodem je účast Pražanek na klání o evropský Superpohár.

celý článek
Derby I, juniorský duel a Valosun o neporazitelnost

PREVIEW 4. KOLA ŽBL Po třech zářijových kolech zůstává v Bonver Ženské basketbalové lize pouze trojice neporažených. A protože ve čtvrté rundě stojí hned dva z nich - ZVVZ USK Praha a DSK Basketball Nymburk -, svou stoprocentní bilanci musí aktivně hájit jenom Valosun KP Brno. Dá šanci Kaře Trutnov chytit se po nepovedeném utkání s Nymburkem? Naopak o první vítězství půjde VŠ Praha a strakonickému celku U19 Chance.

celý článek
image
Nymburk válel, Žabinám září Stoupalová

SUMMARY BONVER ŽBL Po druhém kole Bonver ŽBL zůstávají vedle tentokrát nehrajících USK a Trutnova stoprocentní i Valosun Brno, Nymburk a pražská Slavia. První výhru získaly brněnské Žabiny, a ve Strakonicích to dokázaly i bez Hany Horákové. I podruhé tým táhla nová posila Vučurovič, jež po 26 bodech z prvního dějství přidala 25 i s 12 doskoky, a znovu 16 body jí nejvíc sekundovala 17letá reprezentační power forwardka Stoupalová, jež opět nastoupila až z druhé vlny.

celý článek
image
Satoranský nejen o Všechnopárty

9.9. PŘED VŠECHNOPÁRTY S JEDNÍM Z HOSTŮ    S tříletou prodlevou dorovná svého kamaráda a spoluhráče z reprezentace Jana Veselého. Tentokrát nikoli na basketbalovém hřišti. Zatímco tehdejší washingtonský Wizard v roce 2012 zavítal do Show Jana Krause, Tomáš Satoranský tento pátek ve 21:20 promluví do obýváků českých domácností z křesla Všechnopárty Karla Šípa. O tom, co je víc, ale především o zákulisí natáčení v České televizi se nyní dozvíme právě od ústředního reprezentačního playmakera, který také rozebere, co už mu přinesla příslušnost ke značce FCB, zda už se blíží i nějaká reklama, na co by si ji střihl, a na co by naopak rozhodně nesměl, už kvůli otci své přítelkyně Pavlu Maurerovi, který je mimo jiné zakladatelem a vydavatelem prestižního průvodce po tuzemských restauracích Maurerův výběr Grand Restaurant.
 

celý článek
image
Schilb: Angličtina je při hře nebezpečná

1 DEN DO EUROBASKETU Prostředí reprezentace není právě tím nejvhodnějším pro zlepšování "salonní češtiny", jak se ale zdá, další z řady naturalizovaných mužů na letošním Eurobasketu Blake Schilb to důležité už ve své nové "mateřštině" zvládá. Uši ovšem musí mít nastražené jako netopýr. Na druhou stranu - pokud přece jen rychle mluvící kolegové znejistí i jeho, bývá po ruce zručný anglický speaker Tomáš Satoranský.

celý článek
Rytíř Benda I. a jeho psychické i jiné brnění13 DNÍ DO EUROBASKETU    
Papírově je Petru Bendovi 33 let a na kontě má podle dostupných dat 14 profesionálních sezon. Jeho tělo by to ale po řadě "zdvojených" nymburských roků - pravidelně s bezmála 80 soutěžními zápasy - nejspíš vidělo na ještě o dost vyšší cifry. A tomu také odpovídá péče, s níž se mu reprezentační power forward musí věnovat. Nebo to tak alespoň dle počtu chráničů a zpevňovačů vypadá. Abychom byli v přesnějším obraze, po jednom tréninku národního týmu jsme se Petra na jeho rytířské brnění trochu vyptali.

celý článek
◄◄ 33 34 35 36 37 38