Julia No.1 s 28! A drtivý finiš Nymburka

09.11.2015 - red
počet přečtení: 1436
vytvořeno 09.11.2015, upraveno 09.11.2015

ECHO 10. KOLA ŽBL 9 vítězství k 0. Tak dokonalou bilanci si zatím drží hrčáky Nymburka v Bonver ŽBL a nic na tom nezměnil ani očekávaný zápas 10. kola na brněnských Žabinách. Ligovou senzaci BA Karlovy Vary nadále táhne ke světlým zítřkům pivotka Julia Reisingerová, jež 28bodovým výkonem kola složila pražské VŠ. Další duely skončily podle očekávání, a to výhrami Hradce doma nad Slavií, Trutnova v Ostravě a Valosunu ve stánku Slovanky.

Sokol ZVUS Hradec Králové - BLK Slavia Praha 77-67
Nejvíc bodů: Zavázalová 16, Křížová 14, Kuthanová a Stará po 12 - Johnson a Vaughn po 19, Beronja 15

Velmi zajímavý a pro oba týmy velice důležitý souboj se odehrál na východě Čech. V dobré formě na začátku sezony hrající Slavia zavítala do Hradce Králové. Finalista munulého ročníku potřeboval na domácí palubovce uspět, protože případná prohra by právě sobotního soupeře Lvic posunula v tabulce před Východočešky. Lvice ale domácí prostředí využívaly velmi dobře a během prvního poločasu se zdálo, že svůj cíl splní. Jenže už závěr poločasu ukázal, že slávistky ještě neřekly poslední slovo. Zlepšeným výkonem zadělaly na drama, které vrcholilo pět minut před koncem. Při jednobodovém náskoku domácích Slavia nedokázala čtyři minuty skórovat a Lvice šňůrou 14-0 zápas rozhodly.

Slovanka MB - Valosun KP Brno 57-67
Nejvíc bodů: Vorlová 24, Gobeljič 14 - Švrdlíková 19, Sedláková 13

Valosun musel před nedělním zápasem zvládnout cestu ze Švýcarska po druhé porážce v Eurocupu, aby se v Mladé Boleslavi postavil domácí Slovance. V prvním poločase jakoby hráčky Valosunu snad ani žádný "trip" v minulých dnech neabsolvovaly. Ve druhé desetiminutovce se jejich vedení vyšplhalo až na 22 bodů. V poločase ale nedošlo jen ke změně stran, nýbrž i k proměně Slovanky. Ta se ve druhé dvacetiminutovce jala stahovat svou ztrátu, ale nedokázala se přiblížit víc než na deset bodů. Valosun k výhře vedlo duo Švrdlíková – Sedláková. Prvně jmenovaná byla nejlepší střelkyní vítězek, brněnská rozehrávačka pak zapsala double-double, když k 13 bodům přidala 10 doskoků.

BK Žabiny Brno - DSK Basketball Nymburk 65-70
Nejvíc bodů: Vučurovič 17, Kašpárková 11 - Kuster 19, Bortelová 15

Nymburk se v letošní sezoně mohl chlubit neporazitelností. A to při započtení zápasů v Bonver ŽBL i Eurocupu. Teď ale jeho stoprocentní bilanci čekala těžká zkouška. Na palubovce Žabin Středočešky po většinu zápasu ztrácely. Nikdy však domácí nenechaly utéct na větší bodový rozdíl. To se Brňankám povedlo až ve 35. minutě, kdy získaly vedení 65-55. Jak je ale vidno, za posledních pět minut ani jedna jejich střela nenašla svůj cíl. Naopak Nymburk zazářil a šňůrou 15 bodů si došel pro již deváté vítězství v letošním ročníku Bonver ŽBL. Přispěl k tomu i návrat Veroniky Bortelová, bez jejíchž služeb se druhý celek tabulky musel obejít v posledních třech soutěžních zápasech.

SBŠ Ostrava - Kara Trutnov 49-60
Nejvíc bodů: Dušanič 13 - Uhrová 20

Trutnov řešil "paseku" ve svém kádru povoláním Michaely Uhrové. To se ukázalo jako mistrovský tah. Rozehrávačka s bohatými reprezentačními zkušenostmi dovedla Východočešky k další výhře. Ostravě na její palubovce nasázela 20 bodů a jako jediná z družiny vítězek zaznamenala dvojciferný počet bodů. Domácí Ostrava sice otevřela skore zápasu, ale na další koš čekala pět minut. To Trutnov využil k tomu, aby se dostal do vedení, které už do konce zápasu nepustil. Ostravanky ale Kaře nedaly vítězství zadarmo. Ve 34. minutě SBŠ snížila na rozdíl čtyř bodů, ale to bylo ze strany domácích vše. Kromě 20 bodů Uhrové stojí za zmínku ještě netradičních 11 útočných doskoků Emily Cady.

Jozef Rešetár (kouč Kara Trutnov): "K výkonu hráček se musím vyjádřit dost kriticky. V obraně i útoku jsme kombinačně zaostávali za výkony v předcházejících zápasech. Také naše úspěšnost střelby byla nižší. Byl to jeden z našich nejslabších výkonů sezony."

BA Karlovy Vary - VŠ Praha 71-60
Nejvíc bodů: Reisingerová 28, Kušlitová 16 - Pudláková 15, Mircová 11, Bakajsová a Nováková po 10

Český souboj za západě Čech ovládla domácí BA. V souboji týmů, které sázejí na české hráčky, odmítla možnost, aby se na ní VŠ Praha dotáhly. Karlovy Vary si tak udržely padesátiprocentní úspěšnost. Měrou vrchovatou se na tom podílela opět Julia Reisingerová, s 28 body nejlepší střelkyně kola a s 10 doskoky autorka double-double. Pražský celek ale bojoval až do poslední čtvrtiny. Po 30 minutách totiž ztrácel pouhý bod, ale mladý domácí tým vstup do závěrečného dějství zvládl a uhájil své páté vítězství v sezoně.