Poločas čarostřelců a rekordmani L+K

DETAILY DUELU 5 FINÁLE NBA Dvě fenomenální střelecká představení, bez nichž by zápas nemohli vyhrát, dostali Cleveland Cavaliers od svých vůdců LeBrona Jamese a Kyrieho Irvinga, kteří oba vysázeli neuvěřitelných 41 bodů a jako první dva hráči stejného týmu se v dějinách finálových sérií NBA vyšplhali v jednom zápase nejméně na čtyřicítku! Jejich 82 bodů bylo pro Golden State na domácí půdě přídělem nad plán, s kterým zejména v rozhodné druhé půlce už nic nesvedli. Cavs triumfovali 112-97 a za stavu 2-3 oživili šanci na zázračný obrat, který se zatím z 1-3 nepovedl ve Finále žádnému z 32 týmů.

celý článek
Lepší než Lakers! Narušují i koncerty!

ECHO DUELU 2 FINÁLE NBA Ta situace vypadala až nereálně. Do konce čtvrté čtvrtiny zbývalo ještě spoustu minut a fanoušci domácích už téměř houfně mizeli z hlediště. Kdyby jejich tým na hlavu prohrával, ještě by to šlo pochopit. Jejich Warriors však drtili soupeře na celé čáře, jako by spolu hrály týmy z různých soutěží. Až to asi pro některé bylo nudné. Tak pravil i jeden z komentátorů televize ABC: „Mnozí fanoušci už odcházejí, unavení z fandění při tak jasném průběhu zápasu.“

celý článek
Co ukázalo unikátní Finále 1

ECHO ZÁPASU 1 FINÁLE NBA V posledních dvou utkáních finále Západu spolu proměnili neuvěřitelných 30 trojek. V první bitvě Finále NBA jako by však „Splash Brothers“ byli duchem nepřítomní. Klay Thompson se do zápasu nedostal celou dobu a Stephen Curry, naháněný od minuty 1 až na půlce hřiště, jen na začátku a na samém konci. Mezitím nedokázal trefit nic z jakékoli vzdálenosti, stejně jako kolega se nevyhnul ani „air ballům“ a postupně měnil svou typickou hru na netypickou, když odkládal míče spoluhráčům, posílal ztrátové příhry a schovával se v rozích. Z frustrace zahodil i svůj chránič zubů a na lavičce jeho pohled mířil do prázdna, jako by se sám sebe ptal: „Co se to s tebou děje?“

celý článek
Balvín málem hrál play-off za Houston!

31.5. ČESKÝ ATAK NA NBA! Prezident Sevilly Fernando Moral se na dnešním setkání s novináři nebývale rozpovídal na jedno téma – Ondřej Balvín. A sázel to tak, až se i španělští reportéři nestačili divit. Hitem byla jeho věta, že měsíc a půl nazpátek českého centra chtěli Houston Rockets, aby posílili své šance v play-off NBA. Texasané v kádru sice mají Dwighta Howarda, ale ten už dlouho není tím, kým býval ještě za časů v Orlandu.

celý článek
Pouťoví čarostřelci z Oaklandu do Finále

ECHO ZÁPASU 7 FINÁLE ZÁPADU V NBA Prodribloval půlku soupeře křížem krážem, nakonec se otočil na trojkovém oblouku a prásk – poslal přes obránce do obruče svou sedmou trojku. V hledišti Oracle Arena tím spustil oslavný řev žlutého moře šťastných fanoušků – necelou půl minutu do konce jeho Warriors vedli 96-86 a sedmý zápas finále Západní konference už nemohli ztratit. A on toho byl s 36 body hlavní příčinou. Dvojnásobný MVP NBA Stephen Curry navíc na hlavní scéně znovu ukázal, jak se nejlepší liga mění. A jak obrovskou roli v ní v poslední době hraje právě trojková střelba. Až takovou, že jednomu týmu dovolí otočit sérii z 1-3 proti soupeři, který má atletickou převahu, nabité všechny mety a hru, jež měla sílu ho dovést až do velkého finále.

celý článek
NBA viděla zápas z říše fantazie!

UDÁLOST Do konce zbývala minuta, když Válečník Stephen Curry kouzelnicky protančil obranou mezi dlouhány Adamsem a Ibakou a zvýšil na 111-101. Hned nato se obrátil do publika a z plných plic zakřičel: „We ain´t going home!“ (Ještě nekončíme!) Zkoncentroval do toho okamžiku gigantické odhodlání svého týmu neodejít ze sezony ostudně po porážce 1-4 od Oklahomy. A právě Curry pro to 31 body udělal docela dost.

celý článek
Jasno ještě není. Ale Wizards to budou

TOMÁŠ SATORANSKÝ K WIZARDS? Ač server Eurohoops přinesl zprávu o nabídce víceletého kontraktu ze strany Washington Wizards pro Tomáše Satoranského, podle informací Basketmagu ještě věci tak daleko nejsou. To čerstvě potvrdil i server CSNmidatlantic, podle jehož specialisty na Wizards nicméně stále není vyloučen Satoranského příchod už letos v létě.

celý článek
Top vatař mimo NBA: Proč jsem odešel

EXKLUZIVNĚ S ALEXEJEM ŠVEDEM „Uuuh, to jsem vůbec nevěděl,“ obdivně si odfoukl po nedávném utkání s Chimki nymburský guard Chasson Randle, když se dozvěděl, že před chvílí hrál proti aktuálně nejlépe placenému chlapíkovi mimo svět NBA. Aspoň tak se loni v létě o Alexeji Švedovi všude psalo, když stvrdil tříletý kontrakt s Chimki Moskva, což je po CSKA druhý nejmovitější ruský klub s letošním rozpočtem ve výši 574 milionů korun.