Bulls v MSG ztratili neztratitelné!

ČTVRTÝ ZÁPAS TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA BULLS Kouč Chicaga Jim Boylen se zdál být poměrně ostrým chlápkem, který si nebere servítky. O to víc překvapuje nebývalá míra tolerance k lenosti, nedisciplíně a neúsilí týmu v herních činnostech nevyžadujících talentové předpoklady. Když se přidá jeho sázka na stále stejné rotace bez ohledu na vývoj zápasu, včetně těch se třemi rozehrávači, kteří jsou rozehrávači jen na papíře, může z toho vypadnout i bolestivá porážka (105-98) v neprohratelném zápase s tragickými a dosud nevítěznými Knicks v Madison Square Garden. A to jen a pouze kvůli téměř nulové aktivitě týmu na obranném doskoku. Ve dvou až třech silově disponovaných mužích útočně doskakující Knicks tak nejenže celkem 26 body z 25 útočných doskoků vymazali původně až 18bodové manko, ale ještě vyhráli posledních 3:33 15-0, čímž obrátili celý zápas, ve čtvrté čtvrtině vedeni ex-Bullem Portisem, který v koncové sekvenci na vše stačil skoro sám. A Bulls mají za sebou na doskoku nejhorší zápas (63-38, včetně týmových dokonce 74-44) od 1. března 2010.

celý článek
První intro Bulls a důkaz profesionalismu

TŘETÍ ZÁPAS TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO Bylo mu teprve šest let, když v tomhle sportovním chrámu Chicago Bulls dobyli svůj dosud poslední titul, vedeni nezastavitelným Michaelem Jordanem. V sobotu 26. října 2019 už sledoval legendární a technologicky po letech jen drobně vylepšené intro, s nesmrtelným hudebním doprovodem a býky uhánějícími ulicemi Chicaga do arény United Center, jako člen základní pětky ikony z „Windy City“. A pak už si od speakra jen vyslechl hromové: „At guard, 6´7, from the Czech Republic – Tomas Satoransky“. Tak začal pro čtvrtého Čecha v NBA jeho první ostrý domácí duel v rudém dresu Bulls. A on ho pro sebe i tým otevřel před 21.498 fanoušky už po minutě hry úspěšnou trojkou z levého rohu... Ne, tenhle zápas s obhájci titulu z Toronta pro jeho nový tým neskončil dobře (84-108), přesto aspoň oněch pár minut na startu bylo pro Tomáše Satoranského dalším pokračováním seriálu plnění dětských snů.

celý článek
"Sato" se v moři rozehrávačů našel včas

DRUHÝ DUEL TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA BULLS Je základním dirigentem šestého týmu světa, přesto jako jediný z šesti rozehrávačů Chicaga, kteří zasáhli do druhého duelu sezony NBA, oficiálně nenese toto označení, nýbrž stále zůstává – tak jako ve Washingtonu – shooting guardem (minimálně na serveru ESPN). Byl ustanoven základním rozehrávačem Bulls, přesto i podruhé dohrával ve čtrvté čtvrtině vyrovnané bitvy jen poslední dvě minuty. Jak je ale jeho dobrým zvykem, svou šanci zužitkoval se vším všudy a byl klíčovým mužem při prvním vítězství týmu, 102-110 na palubovce Memphis Grizzlies.

celý článek
Zápisky z hořké premiéry Čecha u Bulls

DEBUT TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO Pořádně mrzutý debut v dresu Chicago Bulls zažil v Charlotte základní rozehrávač hostů Tomáš Satoranský. A víc než z osobního pohledu, kdy sice dal jen 2 body (z pole 5/1) a měl pouze 3 asistence, ale za 24 minut neztratil míč, přidal blok a hlavně pětky s ním ve hře skončily +4 body, to bylo z pohledu týmového. Chicago se po bídné první půli prokutalo ve čtvrté čtvrtině až do vedení 108-118, aby padlo 126-125, když inkasovalo 23 trojek! To značí nejen klubový rekord Hornets v základní hrací době, ale i rekord celé NBA v zahajovacím zápase sezony. A i vzhledem k tomu, jak snadno Charlotte přehrávala Bulls v rychlém přechodu do útoku a jak lehce v postupném útoku překonávala obránce 1 na 1 a vytvářela si nůše otevřených trojek, nevěstilo to pro hosty nic dobrého, neboť mladý a nezkušený tým Charlotte byl podle některých odhadů pasován na nejhorší bilanci letošní sezony.

celý článek
Muž v utajení, jejž Jordan oslovuje Jakub

EXKLUZIVNĚ S JAKUBEM KUDLÁČKEM Jeho práce se odehrává v přísně střežené zóně, do které si jednotlivé organizace nechtějí nechat nahlížet. Je to džob „tajných agentů 007“, operujících po celém světě. O cílech a destinacích svých operací nikde nesmějí mluvit, vyjma několika seancí během roku, kdy se celá „agentura“ sletí na velký brainstorming nad tisíci záznamů o stovkách nadějných kluků z celé planety. A nad nimi dozírají dva bratři slavného příjmení i jeden 65letý chlapík, který se doma může přehrabovat spoustou trofejí za tituly v NBA. A který má za sebou už nejeden manažerský tah, nad nímž žasla celá liga - Mitch Kupchak. A ti dva bratři? Jmenují se Larry a Michael. Tomu druhému patří už devět let Charlotte Hornets, pro něž již dvě sezony pracuje jako skaut i on. Nyní už rok dokonce jako ředitel mezinárodního skautingu. Stále ještě v necelých 30 letech. Už i v tomhle věku, který jemu osobně nepřijde vůbec podstatný, si získal uznání od největší legendy podkošové hry. Jediný Čech, kterého za pracovní nasazení a výkony chválí někdejší fenomén Chicago Bulls, dnes 56letý Michael Jordan. Nechte se pozvat do světa bývalého reprezentačního rozehrávače a nyní už muže, který leccos ví i o dění v „draftové válečné místnosti“. Do světa za světly ramp Jakuba Kudláčka.
 

celý článek
"Sato" i Veselý bodovali v anketě NBA!

PRŮZKUM MEZI GENERÁLNÍMI MANAŽERY NBA Tomáš Satoranský se hned dvakrát zviditelnil v každoroční anketě, jež před startem NBA mapuje názory a preference všech 30 generálních manažerů nejlepší ligy planety. To je při nějakých 450 borcích už ocenění, které zaslouží uznání. A ve kterých kategoriích česká jednička svá procenta získala? Nový základní rozehrávač Chicago Bulls obdržel hlasy ve volbě hráče, který letos zažije průlomovou sezonu, a dokonce páté místo mu patří mezi nejvíc nedoceněnými hráčskými akvizicemi letošního léta. Dostalo se ovšem i na Jana Veselého, úřadujícího Nejužitečnějšího hráče Euroligy, který získal hlasy v kategorii „Nejlepší zahraniční hráč nepůsobící v NBA“. Důležitým dodatkem průzkumu je, že manažeři v něm nesměli hlasovat pro hráče či trenéry svého klubu.

celý článek
Zápas, kdy mě "Sato" nejvíc ohromil

AKTUÁLNĚ Z HAMBURKU S KOUČEM CHICAGO BULLS JIMEM BOYLENEM Když dovečeřel s českým národním týmem v hamburském hotelu, zazněla otázka, jestli při tolika návštěvách hráčů Bulls má v létě i nějakou dovolenou. Jim Boylen na to jen doširoka rozpřáhl ruce a prohlásil: „Tohle je moje dovolená“. Proti němu, jen o stůl vedle, seděl v tu chvíli jeho nový svěřenec Tomáš Satoranský, kvůli němuž se na přípavný turnaj lvů do Německa vypravil. A po pravdě – udělal dojem. Už při nástupu do týmového autobusu chtěl pomáhat realizačnímu týmu s nakládáním těžkých tašek. A u večeře se s každým nově příchozím ke stolu osobně pozdravil. Takhle se české basketbalové komunitě představil od konce loňského roku head coach ikonického klubu NBA – Chicaga Bulls. K této pozici se dopracoval v 53 letech, už jako trojnásobný vítěz NBA (1994 a 1995 s Houstonem a 2014 se San Antoniem, vždy v roli asistenta). Dříve působil jako asistent i v Golden State a Milwaukee, stejnou pozici pak zastával i u kanadské reprezentace, od roku 2015 do roku 2018 pak fungoval jako „přidružený hlavní trenér“ u Bulls v době vlády Freda Hoiberga. A uplynulý ročník NBA, kdy se během prosince stal poprvé kormidelníkem v nejlepší lize, rodák z East Grand Rapids v Michiganu dokončil s Chicagem na velmi skromné bilanci 22-60. O návrat na pozice hodné klubu tak slavného jména bude od podzimu usilovat už i s jediným Čechem v NBA. O něm, ale nejen o něm je následující rozhovor, který se uskutečnil těsně před soubojem lvů s Němci.

celý článek
Co čeká NBA v televizní budoucnosti?

DECHBEROUCÍ MEDIÁLNÍ KRAJINA NEJLEPŠÍ LIGY Asi jen málokdo to popře – NBA je nejlepší basketbalovou soutěží planety, která celosvětově generuje největší zájem. Takže by měla mít i nejsledovanější televizní přenosy a o svou diváckou obec by se neměla strachovat. Překotný vývoj technologií, pojímání sledování médií a celkově jinak strukturované bytí generace dnešních mladých však mění tyhle předpoklady i celou mediální krajinu doslova před očima.

celý článek
Šéf NBA bouchl do stolu: Už dost!

AKTUÁLNĚ Z NBA Už s tím musíme něco dělat! Takový je čerstvý vzkaz komisionáře NBA Adama Silvera, který takto veřejně ventiloval možná i obavy leckterých majitelů klubů. Z čeho? Z toho, co všechno se děje na začátku léta, kdy se dohadují a posléze podepisují noví hráči a dějí se transfery, které by si dřív nikdo ani nedokázal představit. A hodně za nimi stojí i sami hráči, kteří berou svůj osud stále víc do svých rukou a oplácejí stejnou mincí vlastníkům časté zacházení s hráči, kteří se ve spoustě případů stávají pouze obchodovatelným zbožím.

celý článek
Další pecka: Westbrook za Paula!

PŘEHLED - KDO KAM A ZA KOLIK V NBA - BAREVNĚ NOVINKY ZE 14.-19. 7. Nejlepší liga se už za prvních pár hodin, kdy se smějí dohadovat smlouvy s volnými hráči, otřásla v základech a dres už změnily desítky hvězd i hvězdiček. Mnozí borci navíc získali nové kontrakty až pohádkového charakteru. To mimo jiné umožnila i nová výše platového stropu, posunutá od příští sezony už na 109 milionů dolarů, přičemž „daň z luxusu“ se bude platit až po překročení hranice 132,6 milionu dolarů. A kdo že udělal největší titulky? Z českého pohledu v pondělí odpoledne rozhodně Tomáš Satoranský, který nejbližší tři roky stráví v Chicagu! Dále se o rozruch postaral především hvězdný střelec Kevin Durant, který ač přijde o většinu příští sezony, podepsal v Brooklynu na 164 milionů dolarů hrubého (3,67 miliardy korun při kurzu 22,4 koruny za dolar) na 4 roky a dal tak po dvou titulech sbohem Golden State, s nimiž se rozloučil ve Finále NBA utrženou achilovkou a spoustou spekulací kolem toho, nakolik byl klubem tlačen k návratu i s nedoléčeným lýtkem. U Nets Duranta navíc doplní skórující rozehrávač Kyrie Irving, který byl hlavním obviněným za zpackanou sezonu Bostonu, a u nějž už málokdo tuší, po čem vlastně v kariéře i v životě touží. Teď má mít aspoň jistotu 141 milionů dolarů na 4 roky. A k tomu Brooklyn, jehož 51 procent patří jednomu z nejbohatších Rusů Michailu Prochorovovi, ze sousedních Knicks odlákal doskakovací a defenzivní mašinu DeAndreho Jordana. Další velkou bombou je příchod small forwardů Kawhiho Leonarda a Paula George ke Clippers, kteří v trejdu museli obětovat mnohé. A nově veliké haló způsobila směna Russella Westbrooka za Chrise Paula.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ►►