Double Čecha, 14 tisíc a selhání základu

Kouč Chicaga Jim Boylen nevídaným způsobem porušil většinu svých letošních algorytmů a ve druhém zápase ve dvou dnech vypustil do hry dosud nepoznanou „destruktorskou“ pětici, jež k překvapení mnohých vyrazila před nejmenší návštěvou v United Center za posledních 15 let (14.775) za zničením šampionů z Toronta. Ta pětka s Tomášem Satoranským jako jediným členem základu však nedostala šanci dobýt velké vítězství. Nebo alespoň ne celá. Nějakých osm minut do konce se za stavu 85-77 začali vracet do hry nejštědřeji honorovaní hráči týmu, kteří pak ale 5 a půl minut neskórovali, a chyběla jim energie, jež zdobila pětici, která by se v NHL mohla nazvat „checking line“. Pětici, jež po čase rozbouřila stále prořídlejší ochozy domácího stánku. A Bulls doma padli s Torontem 92-93, když poslední útok si v závěrečných sekundách vzal nájezdem do dvou obránců na triko chicagský lídr Zach LaVine, ač v druhé půli neskóroval, a ač měl na trojce dva úplně otevřené spoluhráče včetně Satoranského a pod koš mohl nabít na dunk osamělému náhradnímu power forwardu Gaffordovi. Osobní ego ale zase jednou převážilo, anebo to byly možná jen klapky na očích, tak či tak Bulls padli potřetí za sebou, a to souhrnným rozdílem 8 bodů. Jejich frustrace už by se tak při bilanci 8-17 dala krájet.

celý článek
Sato v závěru na lavičce. A porážka

Chicagská bída se nemění, pro Tomáše Satoranského je ale po posledním zápase v Miami ještě o stupeň horší. V klíčové koncové fázi čtvrté čtvrtiny i prodloužení byl vyjma pár sekund v kritických posledních útocích zcela vynechán z rotace a jeho místo zaujal nováček White. A měl-li by to být nový trend, nevěstil by nic dobrého, protože pokud by hrůzná exekuce a útok plný dětinských ztrát, kterým se Bulls prezentovali ve druhé půli a prodloužení, měla být preferovanou hrou, fanoušci Chicaga nezažijí v této sezoně mnoho radosti. Ne právě pozitivním signálem bylo v posledních zápasech už to, že při absenci křídla Portera do základu dosazený rozehrávač Dunn často i se Satoranským ve hře začíná útoky a jejich organizaci. Z druhé strany viděno, většinou pasivnější hra naturelem jinak ultra aktivního českého dirigenta ve druhých poločasech, kdy spoustu držení míče nechává na top skóreru LaVineovi, jenž se nicméně při tvorbě hry dopouští hrůzných ztrát, už může být - vedle tentokrát nízké produkce - pro kouče Boylena nedostatečná. V Miami česká jednička skončila na 6 bodech (z pole 8/2, TH 2/2, 3 doskoky, 2 asistence bez ztráty, -2 za 23 minut) a po dvou posledních super těsných porážkách - doma opět ostudně s nejhorším týmem NBA Golden State Warriors (98-100) a v neděli s porazitelnými Heat (110-105) -, bude další rotační šachy trenéra Bulls zajímavé sledovat.

celý článek
Uff! Poprvé druhá v řadě. A Sato 13+8

CHICAGSKÁ UDÁLOST Až po čtvrtině sezony NBA si Bulls i díky 13 blokům proti Memphisu konečně mohou oddechnout – vyhráli dvě utkání po sobě a navíc poprvé v utkání ani jednou neprohrávali! Stále bez křídla Portera doma sice zahodili 22bodové vedení z první půle, kde měli trojky 18/8, zatímco soupeř hrající bez nováčka a zároveň střeleckého lídra Moranta minul prvních 16 trojek a jako první tým v sezoně z oblouku za první poločas nezapsal ani zásah. V závěru však domácí po stažení Grizzlies na jediný bod zabrali, povstal šéf LaVine, důležité akce měl i Satoranský a tým urval výhru 106-99, když potřetí v sezoně neinkasoval stovku a udržel se na Východě s bilancí 8-14 na stejné distanci od osmého Orlanda (10-11). Český dirigent byl pošesté v řadě bodově dvojciferný a podruhé za sebou házel aspoň 8 šestek (celková bilance 40/35 po 22 zápasech). Zapsal 13 bodů (z pole 10/3, TH 9/7, +/-0), 8 asistenci na 2 ztráty, 6 doskoků a 3 zisky za 33 minut a své průměry při stále aktivnější hře, kdy horší mušku z trojek dokáže pohotově kompenzovat hrou do koše, vysunul už na 9,7 bodu a 5,4 asistence za 27 minut.

celý článek
Sato šestkoval a lavička Bulls vládla!

ECHO VÝHRY V SACRAMENTU Pro útok osoví hráči Bulls LaVine (28, trojky 7/5, TH 11/9) a Markkanen (20, trojky 8/4) poprvé v sezoně oba dali nejméně 20 bodů a Chicago dokázalo i přesto, že celý základ skončil zejména kvůli bídnému startu v minusu, vydřít triumf (106-113) v Sacramentu, kde Kings dva dny zpátky velkolepě otočili proti silnému Denveru. Úspěch Bulls (dále bez křídla Portera a opět s rozehrávačem Dunnem v základu) přišel i proto, že kouč Boylen tentokrát na většinu čtvrté čtvrtiny povolal do zbraně své základní hráče, kteří v klíčových chvílích v koncovce nezklamali, byť v tomto dějství tým ztratil 8 míčů. Tomáš Satoranský svůj velmi solidní výkon završil na 14 bodech (aktuální průměr už 9,6), 5 asistencích na 4 ztráty, dvou doskocích a 1 zisku. Z pole to měl za 34 minut 9/3, ale z šestek nezaváhal (8/8) a jeho -6 bodů při pobytu ve hře tentokrát nebylo zásadní hodnotou. I proto, že lavička dokázala tým v první půli vrátit z díry 23-12 až k obratu na 23-25. Dílčí podcenění po silném startu se tu domácím (bez rozehrávače Foxe a power forwarda Bagleyho) nevyplatilo a nakonec se jim stalo osudným.

celý článek
MVP Houška, titul pro Thunder z Brandýsa

UDÁLOST Vítězem čtvrtého ročníku české verze Jr. NBA League se stal tým Oklahoma City Thunder. Prsteny pro vítěze si tak navlékly děti ze ZŠ Na Výsluní z Brandýsa nad Labem, obhájci stříbra z loňského roku, kteří celek ze státu Oklahoma reprezentovali. Všechny čtyři týmy, složené z hráčů do 11 let, které se velkého finálového turnaje zúčastnily, si ale odnášejí hlavně nezapomenutelné zážitky.
 

celý článek
Zaktivizovaný „Sato“ s Pistons válel!

DUEL CHICAGA S DETROITEM Tomáš Satoranský si po utkání s Milwaukee, kdy poprvé v sezoně nehrál koncovku, vzal k srdci slova kouče Jima Boylena, nepouštěl tolik do hry lídra LaVineho (pouhých 5 bodů a 11/2 z pole) s jeho nesmyslnými nájezdy a step backy a od startu do cíle vedl Bulls svou možná nejaktivnější hrou v této sezoně k jistému domácímu vítězství 109-89, jež Chicago s bilancí 5-10 posunulo na dosah pozic pro play-off. Český dirigent završil svůj koncert mocným dunkem z protiútoku 2 na 1, dvojkou z driblinku a vzápětí i trojkou po „oldschoolovém“ vyvěšení obránce ala Reggie Miller. 90 sekund do konce za vedení 105-88 už mohl jít v klidu střídat. Svůj parádní 26minutový výkon s výbornou obranou naplnil v kulise 18.119 fanoušků 15 body (z pole 11/6, trojky 5/3, +17), 4 doskoky, 2 zisky a 7 asistencemi na 3 ztráty.

celý článek
Rekordman: Jestli se rozzlobím, budu zlý

ZÁPAS NO.9 ZA BULLS UŽ I POWER FORWARDA TOMÁŠE SATORANSKÉHO Po pondělním tréninku před zápasem s Lakers to nebyla otázka, kterou by chtěl po produkčně slabším startu do své první chicagské sezony slyšet: „Nevyčerpalo vás náročné léto se světovým šampionátem?“ V odpovědi přiznal, že dosud nehrál dobře, také ale zdůraznil, že má nyní jinou roli a v prvních zápasech se teprve seznamoval s novými spoluhráči. Tu hlavní odpověď však dal Tomáš Satoranský vzápětí na hřišti. Nejdřív velmi dobrým výkonem s Lakers, kde byl ve třetí čtvrtině u vybudování 19bodového náskoku proti jednomu z nejlepších týmů této sezony. A už po 24 hodinách doslova explodoval v Atlantě, kterou roztrhal na kusy 27bodovým českým rekordem v NBA, dozdobeným 8 asistencemi, 7 doskoky, 1 ziskem a +17 body za 30 minut při střelbě 13/10 a trojkách 5/4. Byl to jeho první dvojciferný nástřel za Bulls a také první takový výkon hráče Chicaga (27+7+7 při střelbě 75 procent) od představení Michaela Jordana ve druhém duelu Finále 1991!

celý článek
Bulls děkují za porážku kouči Boylenovi

OSMÝ ZÁPAS TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO S OHLASY Snad jen diváci, kteří do United Center chodí hlavně na hamburger a pokecat v zápasové kulise, a pak ještě zarytí příznivci Cobyho Whitea, kteří od startu sezony požadují vsazení sedmičky letošního draftu do základu Bulls namísto lídra šestého týmu světa, nad tímhle představením kouče Chicaga Jima Boylena nekroutili většinu druhé půle hlavou. Když si tým skvělou hrou v útoku i solidní obranou vybudoval až 19bodové vedení, stáhl trenér 16 minut do konce za stavu 85-67 v domácím duelu s Lakers své hlavní opory včetně Tomáše Satoranského, aby podle obvyklého schématu, v němž aktuální skore nehraje žádnou roli, dostali prostor tři malí záložní rozehrávači naráz, ač soupeř nechal na kurtu své dvě hlavní hvězdy Davise (dočasně) a především Jamese, a všichni věděli, že Lakers právě přes Jamese půjdou tvrdě za pokusem o obrat. K němu pak podle očekávání i došlo, když hosté, v tu dobu už se svou druhou vlnou vedenou Kuzmou, odstartovali čtvrtou část trhákem 16 k nule, během něhož si Jim Boylen odmítl vzít timeout, nebo vrátit hlavní hráče do hry dřív než podle schématu. Vše tak dopadlo, jak muselo – porážkou číslo 6 v osmém utkání (112-118) po druhém poločase ztraceném 47-70! A trenér, jehož tým se letos chtěl dostat do play-off a rozhodně nechtěl opakovat 22 výher z minulé sezony, pak překvapil řadou prohlášení…

celý článek
Defenzivní bída trvá, Pacers děkují

ŠESTÝ A SEDMÝ ZÁPAS TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO Po jednom vítězství i porážce mají za sebou po víkendu Chicago Bulls (2-5), kteří v pátek v koncovce se štěstím složili doma Detroit (112-106), jemuž stále chyběli Griffin s Jacksonem, aby v neděli odevzdali duel v Indianě (108-95), které přitom z užší osy chyběli křídelník Oladipo a podkošové opory Sabonis s Turnerem.

celý článek
Bezkrevní Bulls se dál topí

PÁTÝ DUEL TOMÁŠE SATORANSKÉHO ZA CHICAGO Přesunout se během pár týdnů z vítězné kultury českého týmu, který šel do každého zápasu včetně čtvrtfinále MS s tím, že jej lze vyhrát, a pokaždé bojoval do roztrhání těla, když on byl tím hlavním hecířem téhle vítězné touhy, do současného tábora Chicago Bulls (1-4), kde málokterému hráči záleží na tom, jestli se vyhraje, nebo ne, musí být pro Tomáše Satoranského, shodou okolností slavícího 28. narozeniny, krajně frustrující. A jeho pohledy po některých zpackaných akcích spoluhráčů hovoří za mnohé. A vlastně už není ani divné, že tým v noci na čtvrtek ztratil už třetí vyhratelný zápas, tentokrát v Clevelandu, kde domácí rozhodnou čtvrtou čtvrtinu získali 37-29 a celý zápas 117-111. V úvodu posledního dějství proměnili prvních 9 střel a ve druhé půli, vyhrané 67-58, stříleli s úspěšností 65 procent, což jen znovu dokumentovalo bídu osobní i týmové obrany Chicaga.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ►►