„Sato“ opět na čtvrtou čtvrtinu usazen!

ECHO ODEPŘENÉHO TRIPLE DOUBLU Vzhledem k tomu, co všechno ve hře zastane, kolik rychlých protiútoků rozjíždí, na kolik útočných doskoků se i jako rozehrávač snaží chodit a za kolik dalších spoluhráčů jezdí v obraně, by se to ještě dalo pochopit, byť u prvního rozehrávače týmu nikoli snadno. Po všem, co za tři roky se svým jediným Čechem prováděl, a co o něm navykládal dosud, se ale dá slovům kouče Wizards Scotta Brookse věřit jen stěží. To, že Tomáše Satoranského nechal prosedět celou 4. čtvrtinu domácího utrpení proti Atlantě, a nechal hrát horkého guarda posledních dní McRaeho (20 bodů), vysvětlil tím, že Čech už potřeboval po 29 minutách odkroucených za první tři čtvrtiny odpočinout. Trenér tedy proodpočíval jeho všestrannou hru a většinou i příznivě se vyvíjející skore ve prospěch bodů McRaeho, kdy navíc hru nechal řídit ne-rozehrávače Beala (celou 4. čtvrtinu nehrál ani Randle, který zapsal jen 7 minut). Výsledkem byla další hrůzná porážka (129-137) s týmem, který hrál sedmý zápas v rámci svého nejdelšího tripu sezony. A mimochodem, trenér stažením Satoranského obral už o druhou šanci na triple double za pár posledních zápasů, když tentokrát na něj playmaker zápas rozjel už v osobně skvělém poločase (11+5 asistencí a 6 doskoků). Nakonec mu chyběla jediná asistence a 3 doskoky.

celý článek
Vynucovač timů Popoviče obtesal triple

ECHO DALŠÍ SHOW TOMÁŠE SATORANSKÉHO Mělo by to být jednou ze zohledňovaných statistik, nebo aspoň jednou z těch zaznamenávaných. A speciálně pro NBA by to neměl být problém. Tomáš Satoranský by pak zejména v letošní sezoně nemusel být vůbec vzadu, neboť třeba jen v zápase v San Antoniu si po jeho trefách bral kouč domácích Gregg Popovich timeout hned třikrát, v jedné zápasové sekvenci dokonce hned dvakrát krátce po sobě. I toho plyne, že první playmaker super oslabených Wizards měl i na palubovce skvělého texaského celku vynikající zápas, v němž jen stažení na poslední 4 minuty, kdy už kouč Brooks tušil, že zápas je rozhodnutý, jej zřejmě obralo o druhý triple double za posledních 7 zápasů. Najeto na něj měl jako nejlepší hráč týmu už v poločase (12+7 doskoků a 5 asistencí – byl tu nej střelcem, doskakovačem i asistentem) a nakonec zapsal své sezonní maximum 21 bodů (z pole 13/8), 9 doskoků a 8 asistencí (na 1 ztrátu). Za 37 minut přidal i 1 zisk a po druhé nastřílené dvacítce za tři zápasy a třetí za posledních třináct i po čtvrtém zápase v řadě s nejméně 8 asistencemi byl symbolicky jediným z nejméně dvacetiminutových Wizards v plusu (+1). Zápas tak Washington stejně jako doma s Golden State ztratil s ním na lavičce.

celý článek
Za svých 39 minut porážel i mistry!

HVĚZDNÝ DUEL TS31 PROTI ŠAMPIONŮM „Nejlepší quarterback v D.C.“ – „Tenhle kluk si zaslouží max kontrakt“ – „Chtěl bych ho mít v našem týmu“ - „Wizards jsou s ním o tolik lepší než s Wallem.“ Nebývalé pochvaly a superlativy pršely na sociálních sítích na hlavu Tomáše Satoranského jen pár minut po jeho supermanském představení ve fantasy souboji s obhájci trofeje z Oaklandu. Ač oslabení Wizards (nadále bez Walla, Howarda, Morrise) doma nakonec padli (118-126), padli s kompletními Warriors velkolepě. Po famózním výkonu, který by momentálně stačil na většinu soupeřů v lize. A ten český kluk toho byl ohromným důvodem, protože v posledních týdnech zápas od zápasu staví nové patro své výkonnosti, asistence podává na stříbrném podnose jako číšník v michelinské restauraci a v lednu už píše průměry 11,4 bodu, 6,2 asistence, 5,3 doskoku a 1,8 zisku, když v deseti utkáních jen třikrát nenatočil aspoň 30 minut a už třikrát za posledních 6 zápasů posbíral i dvojciferný počet asistencí! A mimochodem - shodou okolností v londýnském zápase minulý čtvrtek před zraky dosud největšího zástupu krajanů v hledišti zkompletoval i svou první tisícovku bodů v základní části NBA!

celý článek
Nej liga v Paříži, e-NBA a svízele eurodivize

S ADAMEM SILVEREM PLUS BONUSOVÁ VIDEA Na jediný evropský duel NBA v letošní sezoně dorazili minulý čtvrtek do Londýna fanoušci z ohromujícího počtu 39 zemí. Webový portál po spuštění online prodeje vstupenek „spadl“ prakticky okamžitě a mač Wizards s Knicks byl vyprodaný v řádu desítek minut. Soutěžní zápas NBA se v londýnské O2 Areně hrál už devátý rok v řadě a celkově šlo už o 91. (soutěžní či přípravné) utkání týmů nejlepší ligy na evropském kontinentu. Její šéf Adam Silver na tiskové konferenci těsně před vypuknutím bitvy Washingtonu s New Yorkem ovšem hovořil i o lecčem dalším. Musel odpovídat třeba na to, proč se musí stále hrát jen v Anglii (mimochodem, v Londýně sídlí evropská centrála NBA), když v Evropě je tolik basketbalově zapálenějších zemí.

celý článek
Sato poločas řádil, u obratu fandil

ECHO DUELU WIZARDS V LONDÝNĚ Centr Thomas Bryant rozhodl technickým košem z poslední vteřiny, kdy nepovolený dotyk míče ze strany newyorského Triera muselo potvrdit až video, o nejtěsnější výhře Wizards v domácím londýnském zápase NBA (101-100). Tomáš Satoranský vystřihl skvělou první půli, v níž včetně prvního koše utkání stihl jako top skórer týmu 12 bodů a 3 asistence za 21,5 minuty, kdy navíc měl řadu parádních obranných zákroků, aby ve druhé půli odehrál už jen prvních 9 minut (do stavu 69-84) a dál sledoval počínání kolegů pouze z lavičky. Zápas končil i tak na čtvrtých nejdelších minutách (30), během nichž stihl jako třetí střelec 14 bodů (z pole 8/6 včetně trojek 2/2, -10), 2 doskoky, 2 zisky, 1 blok a 5 asistencí na 1 ztrátu (také ani jednou nefauloval), navíc byl velkým důvodem toho, že se někdy už hrozivě vyhlížející manko nestalo ještě větším a pak už zřejmě i nedohnatelným.

celý článek
Morris: Z Evropanů je to atlet No.1

Z LONDÝNA S MARKIEFFEM MORRISEM A JEFFEM GREENEM Oba mají co říct a nebojí se to říct, a proto o svém českém spoluhráči z týmu Wizards mohli leccos poodhalit. Do toho, co o Tomáši Satoranském soudí power forwardi Markieff Morris a Jeff Green, se můžete začíst právě teď.

celý článek
Chci vidět a slyšet české fanoušky!

Z LONDÝNA S TOMÁŠEM SATORANSKÝM Anglicky, ale i česky, nebo španělsky. Ve třech různých jazycích ze sebe chrlil odpovědi čtvrtý Čech v NBA, který čapnul za pačesy životní šanci a rázem je z něj chlapík v ohnisku dění, který přivedl k tradičnímu eurozápasu NBA do Londýna Washington Wizards jako první rozehrávač. Navíc jako rozehrávač, jemuž dělá zálohu další playmaker, který prošel českou ligou, Chasson Randle. Nemálo zajímavostí nabídl středeční trénink celku z hlavního města Spojených států s účastí dobrých dvou stovek novinářů z celého kontinentu. Co na něm i po něm na týmovém hotelu prozradil o celé akci i svém současném zářivém bytí v nejlepší lize nastávající otec Tomáš Satoranský, to už vám právě teď nabízíme v plném znění jeho vlastními slovy - ještě než ve čtvrtek od 20:40 začne přímý přenos ze zápasového dění mezi Washingtonem a New Yorkem na stanici Nova Sport 2.

celý článek
Česká show, velké věty a noc gamblerů

ECHO 1. CZ TRIPLE DOUBLU V NBA „Chtěl jsem už pár minut, aby ten triple double získal a říkal jsem mu, aby mi to nahodil. On to ale neudělal, nechtěl na konci zápasu udělat ztrátu. Tak jsem pak zahlásil akci, kterou už jsme jednou dvakrát zahráli a vyšlo to. Jsem za něj šťastný.“ Jen tahle promluva aktuálního lídra Wizards Bradleyho Beala po nečekaném domácím vítězství nad Milwaukee (113-106) stačila. Řekla víc než dost o tom, co pro tenhle tým znamená jeho česká spojka, která v pátek 11. ledna 2019, v zápase s jubilejním 50. členstvím v základní pětce za tři roky v NBA, přepsala tuzemskou basketbalovou historii prvním českým triple doublem v nejlepší soutěži světa. Za 18 bodů, 10 asistencí a 12 doskoků, kdy i poslední číslo je novým maximem Tomáše Satoranského v NBA. Podtrhl tím svůj zatím skvostný leden, kdy v šesti zápasech se 4 výhrami zapisuje průměry 11 bodů, 6,2 doskoku, 6,2 asistence a 1,5 zisku při trojkové palbě 46 procent, a stále víc se ozývají hlasy, samozřejmě mimo klub, že s ním hraje tým líp, nebo dokonce výrazně líp než s na dlouho deaktivovaným Johnem Wallem. I když… „Náš tým je teď totálně jiný než na začátku sezony. Jsme oddaní tomu hrát správným způsobem.“ Ač nejmenoval a neřekl to naplno, i tahle pozápasová citace Brada Beala i upřímná radost mužstva, jež v šatně svého českého parťáka zlilo vodou, vypovídají o dění a postojích hráčů poměrně výmluvně.

celý článek
Čekám hvězdy Premier League

TOMÁŠ SATORANSKÝ PRO EUROMÉDIA Už 17. ledna by měl naskočit na prkna londýnské O2 Areny jako základní rozehrávač Washington Wizards v historicky už devátém soutěžním zápase NBA hraném právě v metropoli na Temži. Soupeřem Kouzelníků budou New York Knicks a reprezentační playmaker Tomáš Satoranský, rostoucí zápas od zápasu ve stále důležitějšího muže sestavy Wizards, v rámci propagace utkání podstoupil telekonferenční hovor s evropskými novináři. Tady jsou jeho odpovědi na téma osobního zlepšování, fungování bez Johna Walla, první zkušenosti s duelem v Evropě, všudypřítomných fanoušků Knicks i rozdílů mezi Euroligou a NBA….

celý článek
Otisk Američana z Prahy na zápase sezony

ECHO DUELU WIZARDS V OKLAHOMĚ Do konce utkání zbývalo posledních pět minut, když domácí Thunder za šokujícího 15bodového manka ještě zkoušeli se zápasem něco udělat. Jenže vtom pas z rukou křídelníka Arizy dorotoval až na ruku volného Tomáše Satoranského. A ten neváhal. Prásk! Trojka a vedení Wizards narostlo na 18 bodů. Přitom útok zpátky rozehrávač minul těsně po sobě dvojku i trojku. Přesto neváhal. Teď už ne, stejně jako ve většině podobných pozic v celém zápase. Jen o dva útoky dál Satoranský přešel půlku, a když viděl, jak už se obrana přesouvá vlevo při očekávání hry přes lídra hostů Beala, okamžitě využil díry uprostřed a najel docela snadno až do koše. Tři minuty do konce tu odrazil i poslední zbytky odporu domácích. Hned poté jejich kouč Billy Donovan vyvěsil bílý prapor – ze hřiště stáhl opěrné trio Westbrook, George, Adams. A bylo hotovo. Wizards utnuli sérii osmi venkovních porážek a hlavně – vůbec poprvé uspěli v Oklahomě, kde po přesunu klubu ze Seattlu padli ve všech 9 utkáních, a kde dříve zařezával jako hlavní kouč nynější kormidelník Wizards Scott Brooks. A český rozehrávač byl jedním z velkých důvodů úspěchu, ovšem nejen 15 body, jimiž na sebe opět vzal nemalý díl washingtonské ofenzivy, přičemž své průměry z posledních pěti zápasů vyšperkoval na 13,2 bodu (navíc 5,2 doskoku a 4,2 asistence za 34 minut), když vyjma duelu v Miami vypálil pokaždé nejméně deset ran.