Jak vysoko je už "Sato" v hierarchii NBA

O SITUACI A DOLAROVÉM POSUNU ČESKÉ JEDNIČKY Ukrutným tempem fičí zatím v NBA období zvané „free agency“, kdy se dohadují nové smlouvy s volnými hráči, případně prodlužují ty stávající. Jen za první den dostalo „rito“ na 50 borců, druhý den to bylo 23 a třetí 16, což se už téměř blíží ke stovce. Jen za první den bylo udáno kontraktů za 2,5 miliardy dolarů (56 milard korun), což je víc než hodnota 25 (jednotlivě) ze 30 klubů ligy. Jen New York (hodnota 4 miliardy), LA Lakers (3,7), Golden State (3,5), Chicago (2,9) a Boston (2,8) by tuto částku svou hodnotou překonaly.

celý článek
Skokově vzhůru. Překoná i Voráčka!

UDÁLOST Stále jde po stopách sportovní mega ikony Michaela Jordana. Z Washingtonu, klubu, kterému Jordan šéfoval jako prezident, se teď posunul do Chicaga, tedy do klubu, kde fenomenální skórer dosáhl svých největších úspěchů jako hráč. A 21 let po jeho posledním odchodu nastoupí do šatny Bulls ve slavném United Center i 27letý rozehrávač z Prahy Tomáš Satoranský. Dodrží-li novou smlouvu až do konce, bude barvy jednoho z nejúspěšnějších klubů NBA hájit nejbližší tři roky, za něž si navíc vydělá kolem 30 milionů dolarů hrubého, což z něj s průměrem 10 milionů na rok udělá zřejmě vůbec nejlépe placeného českého sportovce současnosti (dosud hvězda NHL a kapitán hokejové reprezentace Jakub Voráček s 9,25 milionu dolarů hrubého). Navíc na konci této smlouvy bude s šesti sezonami u pasu nejdéle sloužícím českým borcem v nejlepší basketbalové lize.

celý článek
Wizards roztočili ruletu o Satoranského

HRA O ČESKÉHO LVA Washington Wizards podle zámořských zdrojů dali „kvalifikační nabídku“ triu svých dosavadních hráčů – Satoranskému, Bryantovi a Portisovi -, kteří se tím stali „omezenými volnými hráči“. Co to znamená? Především to, že klub má o další služby českého rozehrávače zájem. Otázkou však je, jak velký.

celý článek
Luka i MVP Giannis školili Američany!

OCENĚNÍ V NBA Čtyřiadvacetiletý unikát narozený v Aténách Giannis Antetokounmpo se jako třetí nejmladší hráč za posledních 40 let - po Derricku Roseovi a LeBronu Jamesovi – stal MVP sezony v NBA. Lídr Milwaukee exkluzivní ocenění získal jako teprve druhý Evropan po Dirku Nowitzkim, jako pátý basketbalista narozený mimo území Spojených států a také jako druhý Buck po legendárním Kareemu Abdulu-Jabbarovi.

celý článek
DRAFT: Japonská star z Gonzagy do D.C.

21.6. DRAFT NBA Washington Wizards si v nočním draftu NBA na čísle 9 vzali 21letého 203 vysokého japonského forwarda Ruie Hachimuru z univerzity Gonzaga, který ve své domovině původně začínal jako basebalista a narodil se japonské matce a otci z Beninu. Na draftu jej sledovalo takřka padesát zástupců japonských médií! Tým Tomáše Satoranského ohromil svými dovednostmi, střeleckými schopnostmi i kvalitní obranou s ohromným rozsahem paží a před samotným draftem v D.C. ani nebyl na workoutu.

celý článek
Extáze Raptors, krutý konec Warriors

KONEC FINÁLE NBA Nepravděpodobného, až senzačního vítěze má po divoké a pro poražený tým kruté finálové sérii nejlepší soutěž světa NBA. Stali se jím Toronto Raptors, kteří využili situace v šestém duelu v Oaklandu, kde zvítězili 110-114, a série jim patří 4-2. Dokonce posledních pět duelů Finále tak ovládl tým hostů (Raptors vyhráli v Oaklandu všechny tři zápasy série), což je jeden z milníků. Stejně jako to, že se poprvé v dějinách soutěže radoval kanadsý celek, v případě Raptors ve 24. roce své existence. Šlo navíc o první titul pro nějaký kanadský tým v jedné z velkých amerických lig za posledních 26 let!

celý článek
Ta šance je pořád veliká!

S TOMÁŠEM SATORANSKÝM Jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský se po návratu z Washingtonu poprvé setkal s tuzemskými žurnalisty, s nimiž hovořil především o své třetí v sezoně v lize a dění u Wizards, o ohlasech na los světového šampionátu, o svém létě a jen velmi zlehka i o své nové smlouvě. A co tedy řekl?

celý článek
Eurostar NBA chce teď makat na image

HVĚZDNÉ POSTAVENÍ NENÁPADNÉ VIP MEZI EVROPANY NBA  Sám si uvědomuje, že vyjma svých dunků není v rámci NBA klukem z plakátů, který by denně plnil sociální sítě a mediální kyberprostor. A v malém interview pro „Basket USA“ navíc přiznal, že ani z evropských hráčů nepatří mezi ty nejsledovanější, ačkoli to je v současném showbyznysu NBA velmi důležité, protože kdo není vidět, ten jako by nebyl. „A já jako vyslanec své země v nejlepší lize světa se musím snažit co nejvíc, abych zviditelnil sebe i svou zemi. Jsem teď blízko podepsání své druhé smlouvy v NBA a vím, že do této oblasti budu muset zainvestovat,“ zdůraznil Tomáš Satoranský, který by se tímhle směrem skutečně měl výrazně posunout, protože rozhodně má co „prodávat“….

celý článek
Největší kouzelnická škatulata všech dob

REKORDNÍ ZAJÍMAVOST Tomáš Satoranský se stal součástí nebývalého rekordu 58letých dějin Washington Wizards. A s největší pravděpodobností z něj nemá velkou radost. V letošní sezoně vedení klubu protočilo v sestavě už neuvěřitelných 25 hráčů! Takové číslo je velká pecka například ve srovnání s minulým ročníkem, odehraným s pouhými 15 muži, nebo se sezonou 2007/08, kdy za tým nastoupilo pouhých 13 borců! Rozsáhlejší četu jmen měly letos jen Cleveland (27) a Memphis (26), který drží i dosavadní absolutní rekord NBA ze sezony 2015/16 (28).

celý článek
Úžasná Čechova čísla uprostřed chaosu

ECHO PŘEVRATNÉHO DĚNÍ U WIZARDS Poslední desítky hodin znovu ukázaly, jak složité je v NBA pořizovat si nákladnější vlastní bydlení nebo budovat trvalejší vnitrotýmová přátelství. Příklad Washingtonu je v tomhle směru ukázkový. Ze sezony na sezonu mu zbyli z užší – a momentálně hrající – osy mužstva už jen Bradley Beal a Tomáš Satoranský! Ano, dva hráči. Trejd ze středeční noci totiž odeslal do Chicaga křídelníka Portera (o trejdu se dozvěděl při rozcvičování necelou hodinu před utkáním v Milwaukee, v němž už pak nenastoupil), za nějž přicházejí dva nevelké přísliby, byť oba hráči v této sezoně doručují po 14 bodech. Forward Jabari Parker byl sice v roce 2014 dvojkou draftu, ale tohle číslo výkony nikdy nenaplnil a je považován za nevelmi efektivního střelce a především za hráče s nechutí bránit. A osobu 211 vysokého power forwarda Bobbyho Portise po rok starém „vypnutí“ Tomáše Satoranského není třeba více komentovat. Wizards se navíc podle zpráv ze zámoří zbaví i nyní zraněného power forwarda Markieffa Morrise, který bude odeslán do New Orleans výměnou za dvoumetrového small forwarda Wesleyho Johnsona.

celý článek
◄◄ 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ►►