Šéfem při vyloupení banky v Clevelandu!

10. ZÁKLAD SATORANSKÉHO V ŘADĚ Zcela frustrovaný obíhal rozhodčí a stěžoval si a stěžoval. Stejně jako v jednom útoku v závěru, kdy po nájezdu přes centra Mahinmiho přestal řešit, kam se odrazil míč, a v nepřerušené hře se okamžitě otočil k rozhodčímu, aby jej vyplísnil za neodpískání faulu. Až když s k LeBronu Jamesovi nedůsledností soupeřů míč přikutálel náhodou zpět, začal znovu hrát, a ač si Tomáš Satoranský dal ruce podél těla, a snažil se jen stát mu v cestě, po pouhém otření o něj James dostal šestky. Jenže první nedal, a když druhou nahodil, po předčasném opuštění trestné linie mu bylo odpískáno porušení pravidel. Wizards pak s plnou důvěrou vyhodili z autu na svého českého dirigenta, který se zhluboka vydýchal a proměnil i svou třetí a čtvrtou šestku v utkání. 15 vteřin do konce bylo na palubovce Clevelandu za už konečného stavu 103-110 jasno a Satoranský za sebou měl při desátém základu v řadě další fantastický výkon – 17 bodů, 8 asistencí bez ztráty, 4 doskoky, 2 zisky, střelba 7/6 a +7 za 31 minut. Svou šňůru zápasů bez minuté šestky protáhl už na 19 (22/22) a zapsal 11. dvojciferné body sezony.

celý článek
"Sato on fire", v krvi dobyl United Center!

NEJHITOVĚJŠÍ DUEL TS31 V NBA Při seběhu po zadní lajně přijal míč a za vteřinu už se chystal dát zlaté razidlo na svůj dosud největší výkon v nejlepší lize. Vzlétl ke smeči, ale ve vzduchu jej potkal jistý Bobby Portis, který na začátku této sezony při verbální rozepři na tréninku knokautoval pěstí Nikolu Mirotiče, jenž si poté vyvzdoroval trejd pryč z klubu. Power forward Bulls sice zprvu svým zákrokem pravačkou vyrazil Tomáši Satoranskému míč, ale pak ho smetl přes ruce, přetočil jej a Čech částečně nekoordinovaně dopadl na pravé rameno a navíc se udeřil pravým spánkem o palubovku United Center.

celý článek
Když Čech gumuje i vyvěšuje Irvinga!

SATORANSKÉHO SHOW S BOSTON CELTICS Byla to před poločasem jeho absolutně famózní sekvence. Nejdřív vypíchnul přihrávku na Irvinga a po přeletu půlky hřiště skóroval z brejku. A vzápětí hvězdného rozehrávače Celtics i americké reprezentace vykryl při kouzlech na zadní lajně a při zakončení jej nekompromisně zblokoval. Komentátoři televize TNT včetně bývalého Wizarda Chrise Webbera byli u vytržení, a když vzápětí režie oba hvězdné momenty Tomáše Satoranského zopakovala, ihned přestřihla na v saku a tmavých brýlích na lavičce sedícího lídra týmu Johna Walla, jejž Čech už posedmé v řadě – a opět velkolepým způsobem – nahradil v základní pětce Washingtonu.

celý článek
Třetí základ, 10 bodů a třetí výhra!

TŘETÍ ZÁKLAD V ŘADĚ TS31 Tomáš Satoranský si může odškrtnout – třetím základem za sebou jsem vyrovnal celou minulou sezonu. I potřetí jsme vyhráli. Česká jednička má za sebou další velký výkon své stále silněji se rozvíjející kariéry v NBA, který byl jedním ze zásadních stavebních kamenů při ne právě očekávaném domácím vítězství nad Torontem 122-119, jež umožnila i řada šťastných momentů.

celý článek
Satoranský zavřel MVP NBA!

ECHO HVĚZDNÉHO VÝKONU TS31 Ta jediná fanouškovská věta za článkem z Washington Postu to vystihla za všechny: „Sato předváděl překvapivě lepší obranu na míč než obvykle předvádí Wall.“ A spoluhráč Otto Porter po přestřižení osmizápasové vítězné série Oklahoma Thunder šel ještě dál: „Byl neuvěřitelný!“ Nemyslel tím nic jiného, než to, jak Tomáš Satoranský, který teprve popáté v lize nastoupil v základu, vymazal z palubovky nejdynamičtějšího rozehrávače celé NBA a úřadujícího MVP Russella Westbrooka, který jen pár dní předtím zasypal koš Wizards v domácím utkání 46 body. Ve washingtonské aréně se ale se zlou potázal, což dokumentovalo 13 bodů, střelba z pole 18/5, jen 6 doskoků, 7 ztrát na 10 asistencí, pouhé 2 házené šestky, -7 za 36 minut a spousta frustrace k tomu. Jen skončil zápas, nakvašeně opustil kurt. Při absenci zraněného Johna Walla takový odpor nečekal. Ani omylem.

celý článek
Pod povrchem vlády Evropanů nad NBA

V ČEM VŠEM VYNIKAJÍ SATORANSKÝ A SPOL. Někdy je dobré si dát věci do perspektivy, která může realitu posunout do docela jiné dimenze. A možná i vrhnout nové světlo na některé nevysvětlitelné záhady. Jedním z příkladů je i jediný Čech v NBA. Na pohled se zdá, že si Tomáš Satoranský pro své působení v nejlepší lize nemohl vybrat vhodnější období. Do letošního ročníku vstoupil rekordní počet Evropanů - aktuálně se jich na soupiskách 30 celků objevuje včetně zraněných nebo už do konce ročníku vyřazených celkem 66 (není tu započítán Litevec Kuzminskas, který nedávno z New Yorku odešel do Milána). Jenže pak je tu i jedno velké ALE.

celý článek
Satoranský zvládl test odolnosti!

DETAILY DUELU WIZARDS S CLIPPERS Pro Tomáše Satoranského byl domácí duel s enormně oslabenými Clippers především velkým testem mentální odolnosti a také nově zesílené důvěry kouče Brookse, který poprvé za dva roky začíná přijímat svého Čecha jako regulérního rozehrávače – nyní už podruhé za sebou v roli první zálohy Walla.

celý článek
VP Sheppard o lekci pro Satoranského

KOMPLETNÍ INTERVIEW S VP WIZARDS TOMMYM SHEPPARDEM Z KLUŽE Když zhasne kamera a diktafony neběží, uvolní se i viceprezident Washington Wizards Tommy Sheppard, který u současného zaměstnavatele Tomáše Satoranského zařezává už 14 let. Dokud ale červené kontrolky svítí, je znát jeho profesionální přístup. I když je ovšem z řady odpovědí znát, že jsou předem připravené, pozitivní a nepřekvapivé, z lecjakých jiných se dá o fungování a postupech klubu z hlavního města USA přece jen něco vysledovat. Dál také zůstává otázkou, co z řečeného bude ve druhé sezoně českého vyslance v NBA naplněno. Už proto, že bude muset opět pendlovat po všech perimetrových pozicích, a poštěstí-li se, bude mezi nimi i rozehra, jíž si Satoranský dosyta užil alespoň v pěti zápasech na ME v Kluži. Právě tam jej Sheppard bedlivě sledoval, stejně jako si své ovečky z nejlepší ligy přijely zkontrolovat prakticky všechny ostatní zastoupené kluby. Nyní už bude hovořit viceprezident Wizards vlastními slovy.

celý článek
Proč v NBA nejsem rozehrávačem

S TOMÁŠEM SATORANSKÝM I když se s tím stále smiřuje těžko – a u jednoho z top rozehrávačů starého kontinentu ani není divu -, nezbývá mu, než to akceptovat. To, že NBA, jeho vysněná soutěž, ho nepřijala na jeho přirozené pozici. A on stále do všech detailů nerozumí tomu proč.

celý článek
Neodvoláš! O zázraku dějin koučů v NBA

ZAJÍMAVOST Z NBA Když byl loni v lednu neuctivě vypoklonkován z Clevelandu kouč David Blatt, za vedení Cavaliers ve Východní konferenci a půl roku poté, co s oslabeným týmem zatápěl ve Finále Warriors, ozývali se na jeho podporu i kolegové z jiných klubů. Zdálo se, že nikdo – snad s výjimkou Gregga Popoviche - tou dobou neměl své místo jisté, a slova jako stabilita a trpělivost byla na věky zapovězená. Během oné sezony bylo odvoláno pět trenérů, kromě Blatta i McHale, Hollins, Hornacek a Fisher, a po jejím skončení dalších deset, byť v několika případech se jednalo o nahrazování „dočasných záplat“. Tohle všechno zároveň znamenalo, že třetina klubů má teď u kormidla kouče, kteří je vedou pouhou jednu sezonu.

celý článek
◄◄ 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ►►