Nedostatky nechci skrývat, ale odstranit

S KOUČEM LVŮ U18 LUBOŠEM BARTONĚM II Už téměř dva roky proniká do tajů trenérského řemesla u dorostenců v jednom z nejslavnějších klubů kontinentu. A minulý týden se Luboš Bartoň poprvé dostal do akce i u nastupující generace Čechů, když jako nově ustavený kouč reprezentace do 18 let vedl její první soustředění s přidruženým výběrem U17, který má na starosti Petr Treml. A vlastně měl i docela kliku, že těch několik velikonočních dní mohl na kempu v Nymburce strávit. Pokud by si jej totiž nedávno angažovaný trenér mužů Barcelony Svetislav Pešič ponechal v realizačním týmu, v němž předtím několik dnů působil u dočasně dosazeného trenéra Alfreda Julbeho, měl by docela jiné povinnosti, které by jej z Katalánska rozhodně nepustily. „Na jednu stranu jsem si tak docela oddechl, když bylo rozhodnuto, že půjdu zpět k barcelonské mládeži, a áčko nechám být,“ povytáhl obočí bývalý dlouholetý reprezentant, když se dělil o své nově nabyté zkušenosti u mladých českých lvů, které v létě zkusí vyvést z hlubin divize B mistrovství Evropy.

celý článek
17letý talent: Proč se bát dospělé repre?

KOMPLETNÍ INTERVIEW S VÍTEM KREJČÍM Od 14vteřinové premiéry v ACB, již stihl v pouhých 16 letech, uplynul už víc než rok. I když však 17letý český top talent od té doby žádný další start v nejlepší národní lize kontinentu nepřidal, nevypadá to, že by ho to obzvlášť trápilo. Ví, že v posledních sezonách prakticky permanentně se zachraňující Zaragoza není teď pro rozvoj mladých nadějí zaslíbenou zemí, a proto svou pozornost soustřeďuje na jiné milníky. Třeba letos v únoru si rodák ze Strakonic mohl užít prestižní kemp Basketball Without Borders, pořádaný NBA a FIBA, a to přímo v tréninkovém centru LA Lakers během All-Star víkendu NBA. A velkou výhodu má i v tom, že pod drobnohledem jej ve Španělsku má přímo nový kouč reprezentace U18 Luboš Bartoň, který se v létě pokusí tým právě s Vítem Krejčím v čele vrátit do divize A mistrovství Evropy. Aktuálně lze zdejší legendu i jejího následovníka spatřit na soustředění v Nymburce, kde se společně chystají lvi U17 a U18.  
 

celý článek
S čím přichází kouč Barcy na roztrhání

INTERVIEW S NOVÝM TRENÉREM LVŮ U18 Hodně hektický půlrok má za sebou nováček cechu trenérského Luboš Bartoň. V Barceloně je asistentem „místy i s přesahem výš“ u týmu juniorů U18, individuálně má na starosti dva klubové klenoty a své si odpracuje i u druholigového béčka mužů. Po Vánocích se navíc stal i mentorem a poradcem u A-týmu, u nějž se po únorovém odvolání kouče Alonsa na jeden duel Euroligy ocitl dokonce v pozici prvního asistenta při mači v jícnu arény Maccabi Tel Aviv. A na přelomu roku Bartoňovi, vedle dočasného kouče áčka Svetislava Pesiče jediného Nekatalánce v basketbalové sekci FCB, do tohoto kolotoče přibyla i jedna velmi zásadní povinnost v tuzemsku, kde byl bývalý elitní reprezentant jmenován trenérem lvů U18. Na zážitky i zkušenosti přebohatý úsek své druhé kariéry bude nyní v detailech rozebírat, a to už těsně před středečním rozbitím jím poprvé vedeného repre kempu U18 v Nymburce. 

celý článek
Třetí KP čeká derby. Hradec je čtvrtý!

ECHO POSLEDNÍHO 22. KOLA ZÁKLADU ŽBL Dramatem závěrečného 22. dějství vyvrcholila základní část ženské ligy, kde se až do poslední chvíle rozhodovalo o pořadí na třetím až šestém místě. Třetí příčku díky domácímu složení Žabin uhájilo KP Brno, které si hned ve čtvrtfinále městské derby s šestými Žabinami zopakuje. Slavia by bývala ke třetímu místu potřebovala vedle vlastního úspěchu na palubovce oslabeného Trutnova i porážku KP. Její nečekaná prohra ovšem nakonec znamená, že se na vzájemné zápasy před ní na čtvrté místo natlačil Hradec, který uspěl ve Strakonicích, a ve čtvrtfinálové sérii s Pražankami bude mít výhodu domácího prostředí. Bez prohry půjde do play-off mistrovský USK, který v posledním kole přehrál Nymburk, a ve čtvrtfinále jej čekají osmé Karlovy Vary. Ty ve 22. kole nastřílely stovku Techniku Brno. Slovanka, jež ze sedmé příčky půjde na druhý Nymburk, pak dovezla vysokou výhru z Ostravy.

celý článek
Po 10 ztrátách v úvodu Lvice na USK zářily

ECHO 20. KOLA ŽBL Nejzajímavějším výsledkem 20. dějství ŽBL bylo pouze 16bodové vítězství USK Praha doma nad Hradcem Králové. Favorit nicméně uspěl a stejně tomu bylo i v pětici ostatních duelů – KP Brno doma složilo Trutnov, Nymburk rozsřílel brněnský Technic, Žabiny mocně dobyly Ostravu, Slavia Strakonice a Slovanka si doma poradila s Karlovými Vary.

celý článek
DSK posílá z Hradce zprávu: Ještě jsme tu!

ECHO 19. KOLA ŽBL Po devatenáctém dějství ženské ligy se už na třetí příčku - o tři výhry za druhý Nymburk - posunulo KP Brno, jež uspělo na palubovce Techniku, a využilo důležité krádeže Nymburka v Hradci Králové, kde Středočešky oplácely domácím Lvicím pohárovou porážku. Východočešky nyní zaostávají o 4 výhry za DSK a o jednu za KP. Pražský USK po nepovedeném čtvrtfinálovém duelu Euroligy rozdrtil venku Slovanku, Slavia si doma bez problémů poradila s oslabenými Karlovými Vary, Žabiny spláchnuly strakonickou U19 Chance a Trutnov si dojel pro jednoznačnou výhru do Ostravy.

celý článek
Velké okamžiky, jež rozdávaly po hrstech

ECHO FINÁLE NILFISK FINAL 4 Když dozněly poslední zvuky historické radosti, a členky vítězného týmu opustily nymburskou halu, zbývalo v ní už jen pár chlapů různých věků, kteří takových zápasů z ranku vrcholového basketbalu viděli za dlouhé roky stovky, ne-li tisíce. A do jednoho uznale pokyvovali hlavami: „Parádní zápas, reklama na ženskou hru.“ Tak zněly jen některé z pochval, které už finalistky Českého poháru nemohly slyšet.

celý článek
Andělské chvíle a hradecké překvapení!

ECHO SEMIFINÁLE NILFISK FINAL 4 Dva jednoznačné výsledky, z toho jeden s nádechem senzace. Takový byl semifinálový den Nifisk FINAL 4 Českého poháru žen. V něm nejdříve 21letou Gabrielou Andělovou vedené KP Brno rozprášilo v repríze loňského finále městského rivala z Žabin (71-38), když zopakovalo jasný výsledek z letošního ročníku ŽBL. A Nymburk pak vypadl z role papírového favorita a v domácím prostředí byl zničen týmovou defenzivou Hradeckých lvic (68-84). Pondělní finále tak před kamerami ČT (živě zápas vysílá od 18:00 její web) svede KP s Hradcem, už od 15 hodin se utkají o bronz Nymburk se Žabinami (vysílá portál TVCOM.cz).

celý článek
FINAL 4 o 100 tisíc už od neděle v Nymburce

PŘED NILFISK FINAL 4 Už jen necelé dva dny chybí do startu úvodního semifinále Nilfisk FINAL 4 Českého poháru žen, v němž se v neděli od 15 hodin v Nymburce střetnou dva brněnské celky. V repríze loňského finále si to rozdají obhájkyně trofeje ze Žabin a loni poražené finalistky z Králova Pole. V 18 hodin přijde na řadu druhé semifinále mezi domácím DSK Basketball a Hradeckými lvicemi. V pondělí se od 15 hodin bude hrát o bronz a od 18:00 o titul s prémií 100 tisíc korun. První tři zápasy budou vysílány ne webovém portálu TVCOM.cz, finále nabídne na svém webu ČT, jež od 21:30 zopakuje ze záznamu i stanice ČT Sport.

celý článek
Pod maskou i povrchem událostí v Polsku

S LUKÁŠEM PALYZOU Původně chtěl v ochranné masce hrát až do konce sezony. Odborníci v tuzemsku mu ale dodali odvahy, a tak ji tento týden na reprezentačním soustředění poprvé odložil. Víc toho však prý nevidí. Dnešní masky už jsou totiž hi-tech a nebrání vůbec v ničem. Nový život bez masky je ovšem jen jednou ze součástí následujícího hloubkového interview s národním křídlem Lukášem Palyzou, v němž se dostane i na obrovskou motivaci v podobě vidiny MS po 37 letech, důsledky programu na EuroBasketu, nebezpečné myšlenky na 6-0, hraniční situaci Palyzových Gliwic v nabité polské lize, změněnou roli v týmu, důsledky nepřehledné situace v soutěži, okolnosti nedávného odstoupení tradičního ligisty ze Slupska, konec povinných dvou Poláků na hřišti a také na zemi, která v řadě regionů dorovnává Německo.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (203)