Podkrkonošská pohádka pokračuje!

ECHO 9. KOLA ŽBL V devátém dějství ŽBL dál valil kupředu Trutnov, který tentokrát doma rozbil KP Brno 93-70 a po třetí výhře v řadě už se dělí o čtvrtou bilanci ligy (5-3)! Další čtyři duely už skončily bez překvapení, když USK Praha doma zničil rekordním nástřelem sezony Ostravu 135-47, Nymburk uspěl ve Strakonicích 53-71, brněnské Žabiny doma složily pražskou Slavii (78-62), jež padla už počtvrté v řadě, a Slovanka rovněž na domácí půdě přemohla Teamstore Brno 75-56.

celý článek
Senzace v Edenu, Nymburk zlomil Žabiny

ECHO 8. KOLA ŽBL Největší tahák osmého kola ŽBL se hrál v Nymburce, kde domácí celek nakonec skolil brněnské Žabiny 83-77. Z dalších jednoznačných výsledků vzbudil úžas ten z palubovky pražské Slavie, kde nečekaně loupila Slovanka (51-71). Mistryně z USK Praha si dojely pro výhru na KP Brno (63-96), Hradec Králové do Ostravy (65-105) a aktuálně šestý Trutnov, který zapsal už čtvtý úspěch, dobyl kurt Teamstore Brno (52-86).

celý článek
30 ztrát Slavie a famózní Kulichová

ECHO 7. KOLA ŽBL V událostmi nabitém sedmém kole ŽBL Hradecké lvice doma zdolaly KP Brno 78-74, pražský USK udělil 111bodový výprask Teamstoru Brno (123-12), Slovanka na svém kurtu trápila favorita z Nymburka, aby nakonec padla 52-57, brněnské Žabiny doma rozstřílely strakonickou U19 Chance (84-47) a Trutnov před svými fanoušky opět dokázal zaskočit pražskou Slavii (75-62), což mu přineslo třetí úspěch sezony.

celý článek
Po roce zpět mezi gondoliéry. A mezi lvy?

S TOMÁŠEM KYZLINKEM FT. PETR CZUDEK Dlouho o něm nebylo vidu, ani slechu. Přesně od loňského mistrovství Evropy, kde na celkem 41 minut zasáhl do čtyř zápasů, a kde už jej trápily problémy se zády. A právě ty mu pak nedovolily nastoupit do nového angažmá u tehdy úřadujících italských mistrů z Benátek. Teď tak ve slavném městě zažívá obnovenou premiéru. A hned druhý start v dresu Reyeru jej zavedl na českou půdu. Tedy přesněji slezskou. I když jen na šest minut rozdělených na opavském parketu do obou poločasů ve 3. kole Ligy mistrů. Po roce, jaký má za sebou, ale byl Tomáš Kyzlink rád i za to. Rozhodně v konkurenci osmi cizinců, z nichž v top soutěži FIBA smí hrát zápas nejvýš sedm, v italské lize pak dokonce jen šest. A mezi ty se probít v tak ambiciózním celku, bažícím po titulu ve všech soutěžích a osázeném reprezentanty Itálie nebo Slovinska i ex-borci z NBA a Euroligy, je zatraceně složitý úkol.

celý článek
"Zlatý podraz" už míří do vašich kin

FILMOVÁ PREMIÉRA Píše se rok 1946. Zbědovaná Evropa se sbírá z válečných hrůz a stejně je na tom země v jejím srdci, Československo. Ve druhém světovém konfliktu přišli o částí svých rodin a kamarádů i českoslovenští basketbalisté. Také za ně se jedou bít do Ženevy na první poválečné mistrovství Evropy. A světe div se, je z toho dosud jediné kontinentální zlato pro Československo.

celý článek
První výhra Slovanky a obavy Nymburka

ECHO 6. KOLA ŽBL V šestém dějství ŽBL byl Trutnov blízko překvapivé výhry na palubovce Nymburka, aby se favorit v závěrečných minutách vzchopil k vítězství 64-51. Nadále bechybné zůstaly KP Brno, jež doma rozbilo Ostravu 97-58, a pražský USK, jenž si zastřílel na Slavii (59-122), poprvé se radovala Slovanka, a to po výhře ve Strakonicích (51-65), a třetí úspěch získal Hradec Králové po dobytí Teamstore Brno 47-118.

celý článek
3x100, vyloučený Zdeněk a DSK ve Varech

ECHO 4 DUELŮ 4. KOLA ŽBL V do tří dnů rozděleném čtvrtém kole ŽBL ve třech případech potvrdily svou roli favorizované celky. KP Brno dominovalo v městském derby na palubovce Teamstore 56-101, pražský USK zvítězil ve Strakonicích 44-124 a Slavia doma i přes potíže přemohla Ostravu 77-68. A v hitu kola DSK Nymburk, který poprvé v sezoně nastoupil v karlovarském „azylu“, přesvědčivě zdolal Hradec Králové 101-80.

celý článek
I Junior NBA pojede na vlně euforie

JUNIOR NBA V Česku startuje už třetí ročník „Jr. NBA League“. Soutěž pro jedenáctileté žáky základních škol, které se zúčastní na třicet základek z celé republiky, odstartovala slavnostním draftem v pražské hale Královka. Los obstarali také dva ex-hráči NBA. Bývalý kapitán české reprezentace Jiří Welsch a šampion NBA z roku 2007 Nizozemec Francisco Elson. Projekt má pomoci ještě více zpopularizovat basketbal mezi dětmi a podpořit euforii z postupu národního týmu na mistrovství světa.

celý článek
Vzájemné osočování a hity pro KP a Žabiny

ECHO 2. KOLA ŽBL Ve druhém dějství ŽBL se po třech vysázených stovkách z kola prvního objevila už jen jedna a to v podání mistrovského USK Praha, jenž zvítězil na Slovance o téměř sto bodů 38-130. Nejblíž trojcifernému zápisu byla ve svém prvním duelu sezony pražská Slavia, jež doma rozbila Teamstrore Brno 93-52. Ve dvou tahácích kola brněnské Žabiny doma přehrály Hradec Králové 77-64 a KP Brno pokračovalo v dobývání nymburské palubovky z posledních měsíců, když u Labe triumfovalo 75-77.

celý článek
Balvín je tu, kouč zdarma a efekt ´68

AKTUÁLNĚ ZE LVÍ RUSKÉ A BOSENSKÉ KLECE Nejnabitější možnou sestavu budou mít lvi na čtvrteční kvalifikační trhák proti Rusku (v 18:00 v Pardubicích). V pondělí se k týmu po nesnadných jednáních na trase reprezentace – Gran Canaria připojil už i euroligový centr Ondřej Balvín, který do soubojů s výškově vybavenými soupeři v prvním okně druhé fáze světové kvalifikace přinese potřebné centimetry, kilogramy a svou stále kvalitnější podkošovou hru. Trenérský štáb byl původně připraven čekat na pivota klidně až do dne zápasu s Rusy, nakonec to ale nebylo třeba. Balvínovo připojení k týmu ještě mohlo ohrozit menší zranění z předminulého týdne, ale i tato nepříjemnost je již zažehnána a kádr lvů je tak na maximu svých personálních možností.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (247)