Pamela vedla Lvice k dobytí Slavie

ECHO 15. KOLA ŽBL Do čtyř dnů bylo rozprostřeno patnácté dějství nejvyšší soutěže žen, v němž roli favorita splnil USK Praha vítězstvím v Ostravě, dál i Nymburk dobytím Trutnova, KP výhrou na Slovance, Žabiny díky první stovce sezony doma proti Techniku a Karlovy Vary rovněř v domácím prostředí s U19 Chance. Hlavní pozornost se tak soustředila do stánku pražské Slavie, kde po boji uspěl Hradec Králové o osm bodů.

celý článek
Lup Slavie a návrat Marcely Krämer

ECHO NEÚPLNÉHO 14. KOLA ŽBL V ženské lize se o víkendu hrálo poprvé od Vánoc a na programu byla čtyři utkání neúplného 14. kola, neboť duely Technic Brno – Trutnov a Hradec Králové – Žabiny se budou hrát až v únoru. Páté KP Brno doma složilo celek Karlových Varů, který už měl zpátky z trestu trenérku Marcelu Krämer. Druhý Nymburk nasázel stovku Ostravě a vedoucí USK si stejně poradil s U19 Chance a byla to už jeho devátá nastřílená stovka. Ve čtvrtém utkání třetí Slavia uspěla na palubovce Slovanky.

celý článek
Bartoň koučem lvů U18 a další novoty

UDÁLOST Loňský asistent reprezentačního kouče mužů Luboš Bartoň získal nově ještě zodpovědnější funkci - byl jmenován trenérem národního týmu U18. V rámci nově nastaveného systému České basketbalové federace bude navíc bývalý reprezentant zodpovídat i za národní výběr U17. Trenér mužů Ronen Ginzburg bude mít pod patronátem i mužský univerziádní výběr a nově budovaný tým U24. Nejmladší výběry kadetů U16 a U15 vede Jan Slowiak a samostatnou jednotkou bude celek U20.
 

celý článek
Nová doba v repre se 27bojařem!

S TAK TROCHU JINÝM KONDIČNÍM TRENÉREM MICHALEM MIŘEJOVSKÝM „Konečně jsem měl možnost potkat kondičního trenéra, který přistupuje k hráčům ne jako ke stádu, ale bere je individuálně. Je to hudba přítomnosti a budoucnosti, která už v některých basketbalově vyspělých zemích funguje. Je super, že reprezentace s tímto konceptem přišla.“ To jsou slova snajpra národního týmu Lukáše Palyzy, který v rámci návratu do hry po zlomenině kosti v obličeji měl jako jeden z prvních reprezentantů možnost během kvalifikačního bloku spolupracovat s novou posilou národního týmu, kondičním nebo spíš „celostním“ trenérem Michalem Miřejovským. 

celý článek
Dramata 13. kola pro Slavii a Žabiny

ECHO 13. KOLA ŽBL Ve 13. dějství ŽBL, posledním před vánočními svátky, se hrálo dvakrát vyrovnaně a čtyřikrát bez dramatu. V těsných bitvách loupila Slavia díky zvládnuté koncovce na KP Brno a Slovanka už potřetí v sezoně podlehla Žabinám. Hradecké lvice si hladce poradily v Trutnově, mistrovský USK v Karlových Varech a Ostrava hodně díky poslední čtvrtině rozstřílela Technic Brno. Už ve čtvrtek byl předehrán duel U19 Chance s Nymburkem, který skončil kořistí Středočešek.

celý článek
Muž se super maskou o hudbě budoucna

S LUKÁŠEM PALYZOU O NÁVRATU V MASCE Vypadalo to, že Lukáše Palyzu čeká zajímavá sezona poté, co ho nováček polské nejvyšší soutěže Gliwice představil jako velkou posilu. Pro reprezentačního snajpra se ale ligový podzim dosud vyvíjel poněkud jinak, než by si představoval.

celý článek
Junior NBA dnes vrcholí na Nova Sport 1!

12.12. UDÁLOST V pardubické hale Dašická, kde hrává své ligové zápasy Beksa, dnes od 9 hodin startuje finálový den druhého ročníku Junior NBA, který od 15:00 vyvrcholí titulovým soubojem pod dohledem kamer Nova Sport 1. A kdo že bude bojovat o prsteny pro šampiony?

celý článek
U19 Chance s prvním skalpem!

ECHO 12. KOLA ŽBL První úspěch sezony U19 Chance je v předvánočním čase hlavní zprávou pěti víkendových duelů 12. kola ŽBL. Strakonický celek nečekaně uspěl na brněnském Techniku rozdílem 11 bodů a na poslední pozici zaostává za svým soupeřem o jedinou výhru. Nymburk potvrdil své druhé místo rozdrcením Karlových Varů, mistrovský USK si dojel pro 21bodové vítězství na KP Brno, Hradec si snadno poradil s Ostravou a Slovanka doma přehrála Trutnov. Už dříve se přehrával duel mezi Slavií a Žabinami, jenž patřil domácím Pražankám 83-68.

celý článek
Modelka z palubovek stoupá stále výš

HITOVKA S TVÁŘÍ ČESKÉHO BASKETBALU Poznáváte tyhle postavy, které vytvořily pár na titulu aktuálního Esquiru. Vy, kdo se pohybujete kolem hiphopu, byste mohli poznat pána. Vy, kdo chodíte na basket, byste zase mohli rozluštit tvář slečny, která chlapíkovi v dresu Clevelandu sedí na rameni. Nebojte se ale přiznat, že byste na první dobrou nevěděli. Nebyli byste sami. 40 minut líčení dokáže udělat velké divy a tahle mistryně světa už to taky zjistila.   

celý článek
Kolaps Techniku i demolice Žabin v derby

ECHO 11. KOLA ŽBL Po víkendu je až na jeden zápas dohrána první polovina základní části ŽBL. V hlavním magnetu 11. kola KP Brno jasně dominovalo na palubovce Žabin, v souboji druhého s prvním Nymburk doma padl s mistrem o 47 bodů, Hradec v domácím prostředí přejel strakonickou U19 Chance, Slavia totéž provedla s Trutnovem, Slovanka přemohla Ostravu a BA Karlovy Vary dobyla stánek brněnského Techniku.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (186)