Nový Trenér roku v Česku: Díky hráčům!

UDÁLOST Český mužský basketbal v loňském roce dosáhl přelomového úspěchu. A postup na světový šampionát po dlouhých 37 letech neunikl ani pozornosti celého sportovního prostředí. Už na sklonku roku obsadili čeští basketbalisté v anketě Sportovec roku druhé místo mezi sportovními kolektivy. Další ocenění pak dnes získal kouč lví družiny Ronen Ginzburg, když byl v pražské Lucerně vyhlášen Trenérem roku v anketě Unie profesionálních trenérů.

celý článek
Druhá v řadě SBŠ a překvapení na Slavii

ECHO 16. KOLA ŽBL Hned tři celky uspěly v 16. kole ŽBL venku. Mistrovský USK Praha dobyl Nymburk (59-105), Trutnov Strakonice (75-86) a Ostrava Teamstore Brno (66-85), což vyznačilo její druhou výhru v řadě. Překvapení se zrodilo na pražské Slavii, kde domácí celek přehrál Hradecké lvice 94-85. A Žabiny doma podle předpokladů nedaly šanci Slovance (73-50), což je posunulo už na třetí příčku v tabulce s bilancí 10-4.

celý článek
KP druhé, Zohnová vítězná a úžas na SBŠ

ECHO 15. KOLA ŽBL Z pětice duelů 15. dějství ŽBL jasně nejvíc rezonoval senzační 15bodový triumf Ostravy doma nad pražskou Slavií (83-68). Ve šlágru kola Hradecké lvice před svými fanoušky pokořily Nymburk (62-55) a dorovnaly jeho bilanci v tabulce, dlouholetá reprezentantka Kateřina Zohnová ozdobila svůj comeback do české ligy po více než 10 letech výhrou 61-89 v Trutnově v dresu brněnských Žabin, nyní už druhé KP rovněž na domácí půdě rozprášilo v brněnském souboji Teamstore 72-50 a USK Praha si napravil špatnou náladu z Euroligy proti U19 Chance (127-40).

celý článek
O Japoncích, Němcích, Slovácích i Češích

S LADISLAVEM SOKOLOVSKÝM Výjimečný byl už osmý ročník mezinárodního mládežnického turnaje Crystal Bohemia Cup v Nymburce, který se v roce 90. výročí pořádajícího klubu mimořádně rozrostl z obvyklých čtyř účastníků na šest (Nymburk, Bamberg, Weissenfels a reprezentace Česka, Slovenska a Japonska). A tomu podle ředitele nymburské mládežnické akademie Ladislava Sokolovského odpovídala i návštěvnost nejkvalitněji obsazeného podniku v republice v kategorii U17. „Zejména na utkání domácího týmu a české reprezentace zbývalo pouze pár míst k sezení a spousta lidí i stála. Byl jsem taky velmi potěšen, že z hlediště nezaznívaly žádné divácké poznámky jak na výkony rozhodčích, tak na hráče nebo trenéry,“ pochvaloval si Sokolovský, jehož Nymburk na turnaji skončil za vítěznými Japonci druhý. Mladí lvi pak obsadili třetí místo.

celý článek
Slovenské derby v Praze pro Pospíšila

ECHO 14. KOLA ŽBL Bez překvapení se odehrál kvartet víkendových duelů 14. kola ŽBL. Jediné drama nabídl duel na pražské Slavii, která až po boji padla s KP Brno 58-63. Nymburk si doma poradil s Ostravou 88-68, Hradec Králové si dojel pro výhru 38-94 na palubovku U19 Chance a Trutnov pro vítězství 59-79 do stánku Slovanky. Už v listopadové předehrávce kola pražský USK doma rozstřílel Žabiny 105-49.

celý článek
Premiéra nových koučů i Bartákové

ECHO 13. KOLA ŽBL Z neúplného čtyřzápasového programu 13. kola ŽBL vynikla mimo jiné úspěšná premiéra nového trenérského tandemu pražské Slavie Onuška – Rešetár, pod jejichž vedením tým zvítězil na Teamstore Brno 68-94. Nemenší pozornost poutalo drtivé vítězství Hradce Králové doma nad brněnskými Žabinami (90-65) a těsný domácí triumf KP Brno nad Nymburkem (68-64), kdy už vítězkám poprvé pomáhala reprezentační rozehrávačka Bartáková. V posledním utkání mistrovský USK Praha doma rozdrtil Slovanku 107-50, čímž zapsal už devátou vysázenou stovku ze 13 zápasů. Hradec dorovnal v tabulce bilanci Žabin a KP Brno je už jen o výhru za druhým Nymburkem, ovšem se zápasem k dobru, takže celky na druhé až páté příčce se tísní v rozdílu jediné výhry!

celý článek
Lvi jsou druhým top kolektivem Česka!

UDÁLOST Pro český basketbal to byl úspěšný rok, kterému zbývá do konce jen pár dní. České basketbalistky postoupily na mistrovství Evropy, reprezentantky do 16 let získaly na ME stříbrné medaile a především poprvé od roku 1982 postoupili čeští basketbalisté na mistrovství světa. A právě mužská reprezentace povedený rok korunovala druhým místem mezi všemi sportovními kolektivy České republiky.

celý článek
Pospíšil slaví první s KP, Lvice musely dřít

ECHO 12. KOLA ŽBL V posledním předvánočním dějství ŽBL si se soupeři poradilo všech pět favoritů, když třetí Žabiny doma zdemolovaly Ostravu 100-53, vedoucí USK dobyl Trutnov 45-116, pátý Hradec Králové uspěl na Slovance 58-71, Nymburk na druhé domácí půdě v Karlových Varech rozstřílel Teamstore Brno 110-61 a KP Brno vládlo na palubovce U19 Chance 39-82.

celý článek
Chance poprvé slaví, Lvice utnuly sérii

ECHO 11. KOLA ŽBL Až domácí porážkou s Hradcem Králové (59-80) skončila o víkendu čtyřzápasová vítězná série Trutnova v ŽBL. A co se v rámci čtyř zápasů 11. kola stalo dál? Nymburk doma neměl potíže se Slavií Praha (87-54), Slovanka rovněž v domácím prostředí složila Ostravu 71-66 a první úspěch zaznamenala strakonická U19 Chance po domácím triumfu nad Teamstore Brno 77-69. V tabulce se tak dorovnala s bilancí 1-9 právě svému soupeři a také SBŠ Ostrava.

celý článek
Problémy měla jen Slavia

ECHO NEÚPLNÉHO 10. KOLA ŽBL O víkendu se v rámci neúplného desátého kola ŽBL prodraly k výhrám favorizované celky. Brněnské Žabiny, aktuálně třetí tým tabulky, snadno dobily kurt městského soupeře Teamstoru (47-93), KP Brno si v prvním zápase bez trenéra Zdeňka doma jasně poradilo se Slovankou (88-42), pražský USK bez potíží přestřílel venku Hradec Králové (65-97) a U19 Chance byla na hřišti pražské Slavie dlouho blízko výhře, než ztratila poslední čtvrtinu a padla 86-83.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 ►►
archiv (270)