Eurostar NBA chce teď makat na image

HVĚZDNÉ POSTAVENÍ NENÁPADNÉ VIP MEZI EVROPANY NBA  Sám si uvědomuje, že vyjma svých dunků není v rámci NBA klukem z plakátů, který by denně plnil sociální sítě a mediální kyberprostor. A v malém interview pro „Basket USA“ navíc přiznal, že ani z evropských hráčů nepatří mezi ty nejsledovanější, ačkoli to je v současném showbyznysu NBA velmi důležité, protože kdo není vidět, ten jako by nebyl. „A já jako vyslanec své země v nejlepší lize světa se musím snažit co nejvíc, abych zviditelnil sebe i svou zemi. Jsem teď blízko podepsání své druhé smlouvy v NBA a vím, že do této oblasti budu muset zainvestovat,“ zdůraznil Tomáš Satoranský, který by se tímhle směrem skutečně měl výrazně posunout, protože rozhodně má co „prodávat“….

celý článek
Největší kouzelnická škatulata všech dob

REKORDNÍ ZAJÍMAVOST Tomáš Satoranský se stal součástí nebývalého rekordu 58letých dějin Washington Wizards. A s největší pravděpodobností z něj nemá velkou radost. V letošní sezoně vedení klubu protočilo v sestavě už neuvěřitelných 25 hráčů! Takové číslo je velká pecka například ve srovnání s minulým ročníkem, odehraným s pouhými 15 muži, nebo se sezonou 2007/08, kdy za tým nastoupilo pouhých 13 borců! Rozsáhlejší četu jmen měly letos jen Cleveland (27) a Memphis (26), který drží i dosavadní absolutní rekord NBA ze sezony 2015/16 (28).

celý článek
Úžasná Čechova čísla uprostřed chaosu

ECHO PŘEVRATNÉHO DĚNÍ U WIZARDS Poslední desítky hodin znovu ukázaly, jak složité je v NBA pořizovat si nákladnější vlastní bydlení nebo budovat trvalejší vnitrotýmová přátelství. Příklad Washingtonu je v tomhle směru ukázkový. Ze sezony na sezonu mu zbyli z užší – a momentálně hrající – osy mužstva už jen Bradley Beal a Tomáš Satoranský! Ano, dva hráči. Trejd ze středeční noci totiž odeslal do Chicaga křídelníka Portera (o trejdu se dozvěděl při rozcvičování necelou hodinu před utkáním v Milwaukee, v němž už pak nenastoupil), za nějž přicházejí dva nevelké přísliby, byť oba hráči v této sezoně doručují po 14 bodech. Forward Jabari Parker byl sice v roce 2014 dvojkou draftu, ale tohle číslo výkony nikdy nenaplnil a je považován za nevelmi efektivního střelce a především za hráče s nechutí bránit. A osobu 211 vysokého power forwarda Bobbyho Portise po rok starém „vypnutí“ Tomáše Satoranského není třeba více komentovat. Wizards se navíc podle zpráv ze zámoří zbaví i nyní zraněného power forwarda Markieffa Morrise, který bude odeslán do New Orleans výměnou za dvoumetrového small forwarda Wesleyho Johnsona.

celý článek
„Sato“ opět na čtvrtou čtvrtinu usazen!

ECHO ODEPŘENÉHO TRIPLE DOUBLU Vzhledem k tomu, co všechno ve hře zastane, kolik rychlých protiútoků rozjíždí, na kolik útočných doskoků se i jako rozehrávač snaží chodit a za kolik dalších spoluhráčů jezdí v obraně, by se to ještě dalo pochopit, byť u prvního rozehrávače týmu nikoli snadno. Po všem, co za tři roky se svým jediným Čechem prováděl, a co o něm navykládal dosud, se ale dá slovům kouče Wizards Scotta Brookse věřit jen stěží. To, že Tomáše Satoranského nechal prosedět celou 4. čtvrtinu domácího utrpení proti Atlantě, a nechal hrát horkého guarda posledních dní McRaeho (20 bodů), vysvětlil tím, že Čech už potřeboval po 29 minutách odkroucených za první tři čtvrtiny odpočinout. Trenér tedy proodpočíval jeho všestrannou hru a většinou i příznivě se vyvíjející skore ve prospěch bodů McRaeho, kdy navíc hru nechal řídit ne-rozehrávače Beala (celou 4. čtvrtinu nehrál ani Randle, který zapsal jen 7 minut). Výsledkem byla další hrůzná porážka (129-137) s týmem, který hrál sedmý zápas v rámci svého nejdelšího tripu sezony. A mimochodem, trenér stažením Satoranského obral už o druhou šanci na triple double za pár posledních zápasů, když tentokrát na něj playmaker zápas rozjel už v osobně skvělém poločase (11+5 asistencí a 6 doskoků). Nakonec mu chyběla jediná asistence a 3 doskoky.

celý článek
Vynucovač timů Popoviče obtesal triple

ECHO DALŠÍ SHOW TOMÁŠE SATORANSKÉHO Mělo by to být jednou ze zohledňovaných statistik, nebo aspoň jednou z těch zaznamenávaných. A speciálně pro NBA by to neměl být problém. Tomáš Satoranský by pak zejména v letošní sezoně nemusel být vůbec vzadu, neboť třeba jen v zápase v San Antoniu si po jeho trefách bral kouč domácích Gregg Popovich timeout hned třikrát, v jedné zápasové sekvenci dokonce hned dvakrát krátce po sobě. I toho plyne, že první playmaker super oslabených Wizards měl i na palubovce skvělého texaského celku vynikající zápas, v němž jen stažení na poslední 4 minuty, kdy už kouč Brooks tušil, že zápas je rozhodnutý, jej zřejmě obralo o druhý triple double za posledních 7 zápasů. Najeto na něj měl jako nejlepší hráč týmu už v poločase (12+7 doskoků a 5 asistencí – byl tu nej střelcem, doskakovačem i asistentem) a nakonec zapsal své sezonní maximum 21 bodů (z pole 13/8), 9 doskoků a 8 asistencí (na 1 ztrátu). Za 37 minut přidal i 1 zisk a po druhé nastřílené dvacítce za tři zápasy a třetí za posledních třináct i po čtvrtém zápase v řadě s nejméně 8 asistencemi byl symbolicky jediným z nejméně dvacetiminutových Wizards v plusu (+1). Zápas tak Washington stejně jako doma s Golden State ztratil s ním na lavičce.

celý článek
Za svých 39 minut porážel i mistry!

HVĚZDNÝ DUEL TS31 PROTI ŠAMPIONŮM „Nejlepší quarterback v D.C.“ – „Tenhle kluk si zaslouží max kontrakt“ – „Chtěl bych ho mít v našem týmu“ - „Wizards jsou s ním o tolik lepší než s Wallem.“ Nebývalé pochvaly a superlativy pršely na sociálních sítích na hlavu Tomáše Satoranského jen pár minut po jeho supermanském představení ve fantasy souboji s obhájci trofeje z Oaklandu. Ač oslabení Wizards (nadále bez Walla, Howarda, Morrise) doma nakonec padli (118-126), padli s kompletními Warriors velkolepě. Po famózním výkonu, který by momentálně stačil na většinu soupeřů v lize. A ten český kluk toho byl ohromným důvodem, protože v posledních týdnech zápas od zápasu staví nové patro své výkonnosti, asistence podává na stříbrném podnose jako číšník v michelinské restauraci a v lednu už píše průměry 11,4 bodu, 6,2 asistence, 5,3 doskoku a 1,8 zisku, když v deseti utkáních jen třikrát nenatočil aspoň 30 minut a už třikrát za posledních 6 zápasů posbíral i dvojciferný počet asistencí! A mimochodem - shodou okolností v londýnském zápase minulý čtvrtek před zraky dosud největšího zástupu krajanů v hledišti zkompletoval i svou první tisícovku bodů v základní části NBA!

celý článek
Nej liga v Paříži, e-NBA a svízele eurodivize

S ADAMEM SILVEREM PLUS BONUSOVÁ VIDEA Na jediný evropský duel NBA v letošní sezoně dorazili minulý čtvrtek do Londýna fanoušci z ohromujícího počtu 39 zemí. Webový portál po spuštění online prodeje vstupenek „spadl“ prakticky okamžitě a mač Wizards s Knicks byl vyprodaný v řádu desítek minut. Soutěžní zápas NBA se v londýnské O2 Areně hrál už devátý rok v řadě a celkově šlo už o 91. (soutěžní či přípravné) utkání týmů nejlepší ligy na evropském kontinentu. Její šéf Adam Silver na tiskové konferenci těsně před vypuknutím bitvy Washingtonu s New Yorkem ovšem hovořil i o lecčem dalším. Musel odpovídat třeba na to, proč se musí stále hrát jen v Anglii (mimochodem, v Londýně sídlí evropská centrála NBA), když v Evropě je tolik basketbalově zapálenějších zemí.

celý článek
Sato poločas řádil, u obratu fandil

ECHO DUELU WIZARDS V LONDÝNĚ Centr Thomas Bryant rozhodl technickým košem z poslední vteřiny, kdy nepovolený dotyk míče ze strany newyorského Triera muselo potvrdit až video, o nejtěsnější výhře Wizards v domácím londýnském zápase NBA (101-100). Tomáš Satoranský vystřihl skvělou první půli, v níž včetně prvního koše utkání stihl jako top skórer týmu 12 bodů a 3 asistence za 21,5 minuty, kdy navíc měl řadu parádních obranných zákroků, aby ve druhé půli odehrál už jen prvních 9 minut (do stavu 69-84) a dál sledoval počínání kolegů pouze z lavičky. Zápas končil i tak na čtvrtých nejdelších minutách (30), během nichž stihl jako třetí střelec 14 bodů (z pole 8/6 včetně trojek 2/2, -10), 2 doskoky, 2 zisky, 1 blok a 5 asistencí na 1 ztrátu (také ani jednou nefauloval), navíc byl velkým důvodem toho, že se někdy už hrozivě vyhlížející manko nestalo ještě větším a pak už zřejmě i nedohnatelným.

celý článek
Morris: Z Evropanů je to atlet No.1

Z LONDÝNA S MARKIEFFEM MORRISEM A JEFFEM GREENEM Oba mají co říct a nebojí se to říct, a proto o svém českém spoluhráči z týmu Wizards mohli leccos poodhalit. Do toho, co o Tomáši Satoranském soudí power forwardi Markieff Morris a Jeff Green, se můžete začíst právě teď.

celý článek
Chci vidět a slyšet české fanoušky!

Z LONDÝNA S TOMÁŠEM SATORANSKÝM Anglicky, ale i česky, nebo španělsky. Ve třech různých jazycích ze sebe chrlil odpovědi čtvrtý Čech v NBA, který čapnul za pačesy životní šanci a rázem je z něj chlapík v ohnisku dění, který přivedl k tradičnímu eurozápasu NBA do Londýna Washington Wizards jako první rozehrávač. Navíc jako rozehrávač, jemuž dělá zálohu další playmaker, který prošel českou ligou, Chasson Randle. Nemálo zajímavostí nabídl středeční trénink celku z hlavního města Spojených států s účastí dobrých dvou stovek novinářů z celého kontinentu. Co na něm i po něm na týmovém hotelu prozradil o celé akci i svém současném zářivém bytí v nejlepší lize nastávající otec Tomáš Satoranský, to už vám právě teď nabízíme v plném znění jeho vlastními slovy - ještě než ve čtvrtek od 20:40 začne přímý přenos ze zápasového dění mezi Washingtonem a New Yorkem na stanici Nova Sport 2.