Král Wall, šňůra 26-0 a vytočený Thomas

ZÁPAS 4 WIZARDS S BOSTONEM První Čech v konferenčním semifinále NBA Tomáš Satoranský, který si 5 body udělal nové play-off maximum, stál na půlce a dodriblovával v aplaudujícím Verizon Center poslední vteřiny Duelu 4 s Bostonem, jejž jeho Wizards absolutně dominantní druhou půlí (73-54) ovládli i bez distancovaného Oubreho 121-102 a srovnali tak na 2-2.

celý článek
Kouč Brooks o důvodech selhání s Kelty

ECHO DUELU 1 WIZARDS S CELTICS Washington Wizards (dál bez centra Mahinmiho) nemohli chtít v úvodním duelu semifinále Východní konference víc. Shrábli prvních 12 doskoků zápasu, skvěle je po všech stránkách nastartoval centr Gortat (celkem 16+13 doskoků a 4 asistence, ale -15) a po necelých 4 minutách vedli 0-16. Za další minutu to bylo 3-20, ale pak už se vše začalo poněkud zadrhávat.

celý článek
Satoranský 1. Čechem ve 2. kole play-off!

ECHO ZÁPASU 6 S ATLANTOU I když Wizards poztráceli téměř celé 22bodové vedení z úvodu třetí čtvrtiny, při frontálním útoku domácích Hawks měli jednoho muže, který valící se vlnu sám dokázal zastavit, a úchvatným individuálním představením dotáhl Washington k postupu do semifinále Východní konference NBA. John Wall v šestém duelu 1. kola play-off v Atlantě vysázel 42 bodů (kariérní maximum v play-off, 19 ve 4. čtvrtině), přidal 8 asistencí (na 7 ztrát, z pole 25/16, TH 10/9) a obrovskou měrou se zasloužil o vítězství 99-115 a tím i o čtvrtý postupový „bod“.

celý článek
První 2 minuty Satoranského v play-off

PRVNÍ DUEL WIZARDS V PLAY-OFF Když rozehrávač Washingtonu John Wall nedávno prohlásil, že současné pískání v NBA nedává smysl, nemluvil jen tak do větru. Dalším důkazem byla technická chyba udělená Wizardu Marcinu Gortatovi po jeho mocném dunku v závěru stále ještě nerozhodnutého utkání. Polský centr jako nikoli poprvé po podobné zápasové situaci praštil pravou rukou do levé na znamení „Polského kladiva“, jak se mu přezdívá. Tentokrát za něj však inkasoval trest, protože sudí si to podle všeho vyložili tak, že si tím až příliš důrazně žádal dodatečnou šestku. Naštěstí pro domácí tahle situace pro vývoj Utkání 1 prvního kola play-off NBA neměla vetšího významu a tým Tomáše Satoranského zvítězil doma 114-107, když ve druhé půli nasázel 69 bodů.

celý článek
TS31 v 3. základu před zraky Navrátilové

82. ZÁPAS WIZARDS Tomáš Satoranský v posledním zápase základní části NBA oslavil – při absenci Walla, Beala, Morrise a Mahinmiho (centr bude kvůli zranění lýtka levé nohy chybět i v několika zápasech prvního kola play-off, což bude proti Atlantě s Howardem znát) - svůj třetí základ nováčkovské sezony (ze svých 57 utkání). A byť číselně se za svých 30 minut nezaskvěl (2+5 asistencí, 4 doskoky, 2 zisky, z pole 7/1), na tu klíčovou cifru být pyšný může. I při porážce v Miami (110-102), jež stále ještě bojovalo o play-off (byť nakonec marně), byl ze základu (odehrál z něj nejvíc) jako jediný v plusu (4).

celý článek
„Satyho“ noc na Nova Sport 1 už v neděli!

3.3. UDÁLOST České eso Tomáš Satoranský si v NBA kroutí teprve první sezonu. Přesto už tento víkend zažije něco, čeho se řada jeho soupeřů běhajících po palubovkách nejlepší ligy nikdy nedočká. Díky aktivitě televizní stanice Nova Sport, která se spojila s vedením NBA a Washington Wizards, se tuto neděli uskuteční „Česká noc“.

celý článek
Pokořili Golden State! Přichází Jennings

ECHO VELKÉHO VÍTĚZSTVÍ WIZARDS Co doma těsně nedotáhli proti úřadujícím šampionům z Clevelandu, to si už nenechali ujít proti vicemistrům z Golden State. Washignton Wizards povstali po dvou porážkách za sebou, před vyprodaným Verizon Center (20.356) složili Warriors v hektické koncovce 112-108 a na třetím místě na Východě odrazili nápor Toronta, jež možná až do startu play-off bude bez zraněného prvního rozehrávače Lowryho.

celý článek
Desetiny vteřiny od velké výhry

Bylo odehráno 37 vteřin z prodloužení, když LeBron James, krerý 3 desetiny vteřiny před koncem 4. čtvrtiny trefil po otočce o desku těžko uvěřitelnou vyrovnávací trojku skoro z autu, musel kvůli faulům ze hry. Po následné trojce Oubreho se za vedení 127-122 domácí Wizards zdáli na cestě k velkému vítězství, které jim tak těsně uniklo chvíli předtím. Jenže za obhájce trofej z Clevelandu si vzal závěrečné minuty na starosti 11 body Irving, který s pomocí práce na útočném doskoku Lovea s Thompsonem dokormidloval duel k vítězství 135-140.

celý článek
Králem Ostblok párty v Garden John Wall

42. ZÁPAS WIZARDS V životní formě hrající spolukandidát na MVP NBA John Wall zazářil v plném lesku i v ikonické Madison Square Garden, kde zastínil i domácí superstar Carmela Anthonyho, jenž nedotáhl k dokonalosti pro změnu svůj velký večer. Za prvních pět minut druhé čtvrtiny vysázel 16 bodů Knicks v řadě a celkem 25 body utvořil nový rekord klubu za jedno hrací období. Jenže v ostatních čtvrtinách už byl mnohem skromnější a jeho 34 bodů nakonec nestačilo.

celý článek
Co projde Carterovi a 14 minut TS31

41. ZÁPAS WIZARDS Zejména do poločasu (66-51) skvěle střílející Wizards (Porter 17, začal trojkami 4/4, Wall 15, Morris 13) nakonec po dramatu posledních vteřin složili i Memphis (104-101, 32. inkasovaná stovka, stále bez Mahinmiho), i s jeho třetí obranou ligy (průměr 99, na stejných bodech má i útok). Doma uspěli už potřinácté v řadě, což je aktuálně nejdelší šňůra NBA. Vyhráli 15. z posledních 21 zápasů a na Východě jsou s bilancí 22-19 pátí, dvě výhry za Atlantou.