„Satyho“ noc na Nova Sport 1 už v neděli!

3.3. UDÁLOST České eso Tomáš Satoranský si v NBA kroutí teprve první sezonu. Přesto už tento víkend zažije něco, čeho se řada jeho soupeřů běhajících po palubovkách nejlepší ligy nikdy nedočká. Díky aktivitě televizní stanice Nova Sport, která se spojila s vedením NBA a Washington Wizards, se tuto neděli uskuteční „Česká noc“.

celý článek
Pokořili Golden State! Přichází Jennings

ECHO VELKÉHO VÍTĚZSTVÍ WIZARDS Co doma těsně nedotáhli proti úřadujícím šampionům z Clevelandu, to si už nenechali ujít proti vicemistrům z Golden State. Washignton Wizards povstali po dvou porážkách za sebou, před vyprodaným Verizon Center (20.356) složili Warriors v hektické koncovce 112-108 a na třetím místě na Východě odrazili nápor Toronta, jež možná až do startu play-off bude bez zraněného prvního rozehrávače Lowryho.

celý článek
Desetiny vteřiny od velké výhry

Bylo odehráno 37 vteřin z prodloužení, když LeBron James, krerý 3 desetiny vteřiny před koncem 4. čtvrtiny trefil po otočce o desku těžko uvěřitelnou vyrovnávací trojku skoro z autu, musel kvůli faulům ze hry. Po následné trojce Oubreho se za vedení 127-122 domácí Wizards zdáli na cestě k velkému vítězství, které jim tak těsně uniklo chvíli předtím. Jenže za obhájce trofej z Clevelandu si vzal závěrečné minuty na starosti 11 body Irving, který s pomocí práce na útočném doskoku Lovea s Thompsonem dokormidloval duel k vítězství 135-140.

celý článek
Králem Ostblok párty v Garden John Wall

42. ZÁPAS WIZARDS V životní formě hrající spolukandidát na MVP NBA John Wall zazářil v plném lesku i v ikonické Madison Square Garden, kde zastínil i domácí superstar Carmela Anthonyho, jenž nedotáhl k dokonalosti pro změnu svůj velký večer. Za prvních pět minut druhé čtvrtiny vysázel 16 bodů Knicks v řadě a celkem 25 body utvořil nový rekord klubu za jedno hrací období. Jenže v ostatních čtvrtinách už byl mnohem skromnější a jeho 34 bodů nakonec nestačilo.

celý článek
Co projde Carterovi a 14 minut TS31

41. ZÁPAS WIZARDS Zejména do poločasu (66-51) skvěle střílející Wizards (Porter 17, začal trojkami 4/4, Wall 15, Morris 13) nakonec po dramatu posledních vteřin složili i Memphis (104-101, 32. inkasovaná stovka, stále bez Mahinmiho), i s jeho třetí obranou ligy (průměr 99, na stejných bodech má i útok). Doma uspěli už potřinácté v řadě, což je aktuálně nejdelší šňůra NBA. Vyhráli 15. z posledních 21 zápasů a na Východě jsou s bilancí 22-19 pátí, dvě výhry za Atlantou.

celý článek
Beal složil Clippers! Satoranský 8 minut

26. ZÁPAS WIZARDS Další fenomenální střelecká show Braydleho Beala (41, trojky 10/6) dovedla Wizards před 17.380 diváky, jež v posledních vteřinách lídr Wall (18+11 asistencí) mocně hecoval ke slavení velké výhry, k domácímu složení Clippers (20-8) 117-110 (18. inkasovaná stovka) a také k už pátému vítězství z 6 posledních utkání, jež znamená sice stále až 11. místo na Východě (12-14), ale už s minimálním odstupem na osmou pozici Bulls (13-13). Wizards uspěli i bez indisponovaných centra Mahinmiho (koleno), křídla Oubreho (prochází protokolem kvůli podezření na otřes mozku po pátečním zápase) a power forwarda Smithe (hamstring). 

celý článek
Spasilo je 29 ztrát Denveru i mírní sudí

JEDNADVACÁTÝ ZÁPAS WIZARDS Jako v knihovně to vypadalo v téměř prázdném hledišti Verizon Centra na startu domácího duelu (kdy navíc nefungovala světelná tabule a hlasatel musel oznamovat každou změnu skore) Wizards s nejlépe doskakujícím týmem NBA z Denveru (průměr 50). Kouč naštěstí pro Wizards po středeční bitvě v Brooklynu usadil mezi diváky svého nejlepšího doskakovače Farieda, ovšem i zbytek týmu se činil a někdy až ve třech ztékal domácí koš. Wizards mohli nakonec děkovat nezkušenému týmu Nuggets, jehož 8 borců má dvouletou a kratší zkušenost s NBA, že spáchal 29 ztrát a umožnil jim tak 8. výhru sezony (92-85, pošesté bez inkasované stovky).

celý článek
LeBron je pro mě další výzva. Musím zesílit

22.11. INTERVIEW S TOMÁŠEM SATORANSKÝM Někdy to vypadá, jako by místo české jedničky hovořil náruživý fanoušek. A není divu. Tomáš Satoranský se právě nachází v dvojjediné roli. Takové, co by si chtěli vyzkoušet tisíce a miliony kluků po celém světě. Rozehrávač Washingtonu si stále ještě užívá každý den, kdy může nastupovat proti světové elitě podkošového sportu, ale zároveň už musí veškerý obdiv minimálně v zápasech odhodit stranou. Protože když na to přijde, jeho úkolem je Carmela, Dwyanea, Kyrieho nebo LeBrona nepustit k dalším bodům. Nejen o největších esech NBA je však následující transatlantický rozhovor, který dnes reprezentační playmaker podstoupil na Skypu s tuzemskými novináři.

celý článek
Při prohře s Heat čněl v plusu i nad vítězi

DVANÁCTÝ ZÁPAS WIZARDS Už jen kdyby soupeřům nepustili většinu volných míčů a nenechali si jich tolik vyrazit z rukou. Už jen kdyby dali větší pomoc bezmocnému centru Gortatovi, svádějícímu nerovný boj na doskoku s dominátorem Whitesidem, a nevěnovali tak soupeři kvantum snadných bodů z druhých šancí. Už jen tyto činnosti by Wizards stačily k domácí výhře nad zatím stejně marnými Miami Heat (před zápasem shodně 3-8). A mít aspoň průměrnou obranu na perimetru i při výpomocích proti nájezdům do vymezeného území, museli by hráči z hlavního města – už jen pro 11 trefených trojek - shrábnout výhru, kterou v téměř plném složení (opět a tentokrát citelně chyběl „fyzický“ centr Mahinmi) měli ve své katastrofické situaci ukořistit. Protože však ve většině defenzivních činností selhávali, nejenže ve 12. zápase inkasovali už 9. stovku, ale ještě museli skousnout devátou porážku sezony, přičemž její výše (111-114) nakonec vůbec nekorespondovala s místy až beznadějným průběhem druhé půle.

celý článek
První dunk při pokoření Knicks!

JEDENÁCTÝ ZÁPAS WIZARDS Na Carmelu Anthonym byl nalepený jako břečťan na drolící se zdi stoletého domu, odhodlaný při výjimečném setkání nedat newyorské superstar nejmenší šanci skórovat. Mnohokrát pozlacený olympionik však výzvu Tomáše Satoranského přijal, dokázal se uvolnit a ne právě snadnou dvojkou z šesti metrů skóroval. V zápase ve Washingtonu to ale byla spíš výjimka, Anthony skončil s trojkovou bilancí 8/1 a jeho 19 bodů ještě Wizards mohli unést. Stejně jako 16 bodů z dálky ne tak plodného Porzingise, který do hlavního města přijel na vlně své historické 35bodové show s Detroitem. Naopak zpoza oblouku nevídaně přesní Wizards (25/15) mohli díky ofenzivnímu procitnutí i přes nakonec 8. inkasovanou stovku oslavit třetí vítězství sezony (119-112).

celý článek
1 2 3 4 5 ►►
archiv (48)