Luka i MVP Giannis školili Američany!

OCENĚNÍ V NBA Čtyřiadvacetiletý unikát narozený v Aténách Giannis Antetokounmpo se jako třetí nejmladší hráč za posledních 40 let - po Derricku Roseovi a LeBronu Jamesovi – stal MVP sezony v NBA. Lídr Milwaukee exkluzivní ocenění získal jako teprve druhý Evropan po Dirku Nowitzkim, jako pátý basketbalista narozený mimo území Spojených států a také jako druhý Buck po legendárním Kareemu Abdulu-Jabbarovi.

celý článek
DRAFT: Japonská star z Gonzagy do D.C.

21.6. DRAFT NBA Washington Wizards si v nočním draftu NBA na čísle 9 vzali 21letého 203 vysokého japonského forwarda Ruie Hachimuru z univerzity Gonzaga, který ve své domovině původně začínal jako basebalista a narodil se japonské matce a otci z Beninu. Na draftu jej sledovalo takřka padesát zástupců japonských médií! Tým Tomáše Satoranského ohromil svými dovednostmi, střeleckými schopnostmi i kvalitní obranou s ohromným rozsahem paží a před samotným draftem v D.C. ani nebyl na workoutu.

celý článek
Extáze Raptors, krutý konec Warriors

KONEC FINÁLE NBA Nepravděpodobného, až senzačního vítěze má po divoké a pro poražený tým kruté finálové sérii nejlepší soutěž světa NBA. Stali se jím Toronto Raptors, kteří využili situace v šestém duelu v Oaklandu, kde zvítězili 110-114, a série jim patří 4-2. Dokonce posledních pět duelů Finále tak ovládl tým hostů (Raptors vyhráli v Oaklandu všechny tři zápasy série), což je jeden z milníků. Stejně jako to, že se poprvé v dějinách soutěže radoval kanadsý celek, v případě Raptors ve 24. roce své existence. Šlo navíc o první titul pro nějaký kanadský tým v jedné z velkých amerických lig za posledních 26 let!

celý článek
Ta šance je pořád veliká!

S TOMÁŠEM SATORANSKÝM Jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský se po návratu z Washingtonu poprvé setkal s tuzemskými žurnalisty, s nimiž hovořil především o své třetí v sezoně v lize a dění u Wizards, o ohlasech na los světového šampionátu, o svém létě a jen velmi zlehka i o své nové smlouvě. A co tedy řekl?

celý článek
Eurostar NBA chce teď makat na image

HVĚZDNÉ POSTAVENÍ NENÁPADNÉ VIP MEZI EVROPANY NBA  Sám si uvědomuje, že vyjma svých dunků není v rámci NBA klukem z plakátů, který by denně plnil sociální sítě a mediální kyberprostor. A v malém interview pro „Basket USA“ navíc přiznal, že ani z evropských hráčů nepatří mezi ty nejsledovanější, ačkoli to je v současném showbyznysu NBA velmi důležité, protože kdo není vidět, ten jako by nebyl. „A já jako vyslanec své země v nejlepší lize světa se musím snažit co nejvíc, abych zviditelnil sebe i svou zemi. Jsem teď blízko podepsání své druhé smlouvy v NBA a vím, že do této oblasti budu muset zainvestovat,“ zdůraznil Tomáš Satoranský, který by se tímhle směrem skutečně měl výrazně posunout, protože rozhodně má co „prodávat“….

celý článek
Největší kouzelnická škatulata všech dob

REKORDNÍ ZAJÍMAVOST Tomáš Satoranský se stal součástí nebývalého rekordu 58letých dějin Washington Wizards. A s největší pravděpodobností z něj nemá velkou radost. V letošní sezoně vedení klubu protočilo v sestavě už neuvěřitelných 25 hráčů! Takové číslo je velká pecka například ve srovnání s minulým ročníkem, odehraným s pouhými 15 muži, nebo se sezonou 2007/08, kdy za tým nastoupilo pouhých 13 borců! Rozsáhlejší četu jmen měly letos jen Cleveland (27) a Memphis (26), který drží i dosavadní absolutní rekord NBA ze sezony 2015/16 (28).

celý článek
Úžasná Čechova čísla uprostřed chaosu

ECHO PŘEVRATNÉHO DĚNÍ U WIZARDS Poslední desítky hodin znovu ukázaly, jak složité je v NBA pořizovat si nákladnější vlastní bydlení nebo budovat trvalejší vnitrotýmová přátelství. Příklad Washingtonu je v tomhle směru ukázkový. Ze sezony na sezonu mu zbyli z užší – a momentálně hrající – osy mužstva už jen Bradley Beal a Tomáš Satoranský! Ano, dva hráči. Trejd ze středeční noci totiž odeslal do Chicaga křídelníka Portera (o trejdu se dozvěděl při rozcvičování necelou hodinu před utkáním v Milwaukee, v němž už pak nenastoupil), za nějž přicházejí dva nevelké přísliby, byť oba hráči v této sezoně doručují po 14 bodech. Forward Jabari Parker byl sice v roce 2014 dvojkou draftu, ale tohle číslo výkony nikdy nenaplnil a je považován za nevelmi efektivního střelce a především za hráče s nechutí bránit. A osobu 211 vysokého power forwarda Bobbyho Portise po rok starém „vypnutí“ Tomáše Satoranského není třeba více komentovat. Wizards se navíc podle zpráv ze zámoří zbaví i nyní zraněného power forwarda Markieffa Morrise, který bude odeslán do New Orleans výměnou za dvoumetrového small forwarda Wesleyho Johnsona.

celý článek
„Sato“ opět na čtvrtou čtvrtinu usazen!

ECHO ODEPŘENÉHO TRIPLE DOUBLU Vzhledem k tomu, co všechno ve hře zastane, kolik rychlých protiútoků rozjíždí, na kolik útočných doskoků se i jako rozehrávač snaží chodit a za kolik dalších spoluhráčů jezdí v obraně, by se to ještě dalo pochopit, byť u prvního rozehrávače týmu nikoli snadno. Po všem, co za tři roky se svým jediným Čechem prováděl, a co o něm navykládal dosud, se ale dá slovům kouče Wizards Scotta Brookse věřit jen stěží. To, že Tomáše Satoranského nechal prosedět celou 4. čtvrtinu domácího utrpení proti Atlantě, a nechal hrát horkého guarda posledních dní McRaeho (20 bodů), vysvětlil tím, že Čech už potřeboval po 29 minutách odkroucených za první tři čtvrtiny odpočinout. Trenér tedy proodpočíval jeho všestrannou hru a většinou i příznivě se vyvíjející skore ve prospěch bodů McRaeho, kdy navíc hru nechal řídit ne-rozehrávače Beala (celou 4. čtvrtinu nehrál ani Randle, který zapsal jen 7 minut). Výsledkem byla další hrůzná porážka (129-137) s týmem, který hrál sedmý zápas v rámci svého nejdelšího tripu sezony. A mimochodem, trenér stažením Satoranského obral už o druhou šanci na triple double za pár posledních zápasů, když tentokrát na něj playmaker zápas rozjel už v osobně skvělém poločase (11+5 asistencí a 6 doskoků). Nakonec mu chyběla jediná asistence a 3 doskoky.

celý článek
Vynucovač timů Popoviče obtesal triple

ECHO DALŠÍ SHOW TOMÁŠE SATORANSKÉHO Mělo by to být jednou ze zohledňovaných statistik, nebo aspoň jednou z těch zaznamenávaných. A speciálně pro NBA by to neměl být problém. Tomáš Satoranský by pak zejména v letošní sezoně nemusel být vůbec vzadu, neboť třeba jen v zápase v San Antoniu si po jeho trefách bral kouč domácích Gregg Popovich timeout hned třikrát, v jedné zápasové sekvenci dokonce hned dvakrát krátce po sobě. I toho plyne, že první playmaker super oslabených Wizards měl i na palubovce skvělého texaského celku vynikající zápas, v němž jen stažení na poslední 4 minuty, kdy už kouč Brooks tušil, že zápas je rozhodnutý, jej zřejmě obralo o druhý triple double za posledních 7 zápasů. Najeto na něj měl jako nejlepší hráč týmu už v poločase (12+7 doskoků a 5 asistencí – byl tu nej střelcem, doskakovačem i asistentem) a nakonec zapsal své sezonní maximum 21 bodů (z pole 13/8), 9 doskoků a 8 asistencí (na 1 ztrátu). Za 37 minut přidal i 1 zisk a po druhé nastřílené dvacítce za tři zápasy a třetí za posledních třináct i po čtvrtém zápase v řadě s nejméně 8 asistencemi byl symbolicky jediným z nejméně dvacetiminutových Wizards v plusu (+1). Zápas tak Washington stejně jako doma s Golden State ztratil s ním na lavičce.

celý článek
Za svých 39 minut porážel i mistry!

HVĚZDNÝ DUEL TS31 PROTI ŠAMPIONŮM „Nejlepší quarterback v D.C.“ – „Tenhle kluk si zaslouží max kontrakt“ – „Chtěl bych ho mít v našem týmu“ - „Wizards jsou s ním o tolik lepší než s Wallem.“ Nebývalé pochvaly a superlativy pršely na sociálních sítích na hlavu Tomáše Satoranského jen pár minut po jeho supermanském představení ve fantasy souboji s obhájci trofeje z Oaklandu. Ač oslabení Wizards (nadále bez Walla, Howarda, Morrise) doma nakonec padli (118-126), padli s kompletními Warriors velkolepě. Po famózním výkonu, který by momentálně stačil na většinu soupeřů v lize. A ten český kluk toho byl ohromným důvodem, protože v posledních týdnech zápas od zápasu staví nové patro své výkonnosti, asistence podává na stříbrném podnose jako číšník v michelinské restauraci a v lednu už píše průměry 11,4 bodu, 6,2 asistence, 5,3 doskoku a 1,8 zisku, když v deseti utkáních jen třikrát nenatočil aspoň 30 minut a už třikrát za posledních 6 zápasů posbíral i dvojciferný počet asistencí! A mimochodem - shodou okolností v londýnském zápase minulý čtvrtek před zraky dosud největšího zástupu krajanů v hledišti zkompletoval i svou první tisícovku bodů v základní části NBA!

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►