Vytancuj si finálový víkend ME v Praze!

16.3. SOUTĚŽ K ME ŽEN 2017 Time to shine, to je nejen oficiální motto blížícího se mistrovství Evropy basketbalistek, ale také název oficiální hymny. Její autorkou je známá česká zpěvačka Olga Lounová, která k ní natočila také speciální videoklip. A právě ten bude v nejbližších dnech a týdnech velmi důležitý!

celý článek
Kia Vaughn na ME pod českou vlajkou!

UDÁLOST Reprezentace žen získala do svých řad před červnovým mistrovstvím Evropy velkolepou posilu. Je rodačkou z newyorského Bronxu a jmenuje se Kia Vaughn. Americké pivotce, působící už pátou sezonu v ZVVZ USK Praha, bylo uděleno české občanství a na šampionátu v Hradci Králové a Praze už bude reprezentovat jako lvice.
 

celý článek
Lístky na lvice mizí, ČBF žádá další

ME ŽEN 2017 Stačily pouhé čtyři dny, po které jsou v prodeji lístky na základní skupiny a předkolo play-off pro červnové mistrovství Evropy v Česku, aby se téměř vyčerpala dosud volná kapacita hradecké haly na tři utkání české reprezentace. ČBF proto nyní jedná s Mezinárodní basketbalovou federací FIBA o uvolnění blokované kapacity pro potřeby právě FIBA.

celý článek
Trenérka Horáková o genech, ME a Hradci

S EVOU HORÁKOVOU NEJEN O ME V HRADCI Mezi Hradeckými lvicemi, které v posledních sezonách dosáhly největších úspěchů v klubových dějinách, sbírá své první trenérské ostruhy. A už teď se těší, jak bude pro změnu českým lvicím fandit na červnovém (16.-25.6.) mistrovství Evropy basketbalistek, jež pohostí hradecký zimní stadion. Jen si na to bude muset brát dovolenou z místního sportovního obchodu Decathlon, v němž je podle všeho největší celebritou. Plným právem. Do velké míry psala kroniku českého basketbalu – na ME 1995, jež pořádala rovněž Česká republika, se stala top skórerkou s průměrem téměř 20 bodů. Rok nato byla vyhlášena Nejlepší hráčkou Evropy, za další rok ji jako první Češku draftovali do nejlepší ligy světa, WNBA, kde hned patřila do nejlepší pětky soutěže. Dvakrát vyhrála prestižní Euroligu a v roce 2005 rozhodla vítěznou střelou finále evropského šampionátu. Mistryně svého oboru Eva Horáková, jež na basketbalový vrchol vyšplhala ještě s příjmením Němcová.

celý článek
Taháky evropského šampionátu v Česku

ME ŽEN 2017 Už za necelých 150 dní se otevřou brány Eurobasketu žen, jejž od 16. do 25. června hostí zimní stadion v Hradci Králové a haly Královka a O2 Arena v Praze. Kampaň k mistrovství v úterý vpodvečer spustily v hradeckém Obchodním centru Futurum vedle šéfů města a kraje i velké postavy české basketbalové scény – vicemistryně světa 2010 a mistryně Evropy 2005 Hana Horáková, Eva Hlaváčková-Vítečková a Ivana Večeřová, které jsou patronkami celého šampionátu. Vedle nich ceremoniál ozdobily i autorka vítězné finálové střely z ME 2005 Eva Horáková (tehdy Němcová) a křídelnice současné reprezentace Kateřina Elhotová, která bude tváří šampionátu na českém území, a to společně s pivotkou Ilonou Burgrovou, jež bude generátorkou pozornosti především v Hradci Králové, z něhož sama pochází.

celý článek
Ta diskotéka, na které jsme slavili postup

EXKLUZIVNĚ S JIŘÍM WELSCHEM Když na Nový rok zastřelil v istanbulské diskotéce Reina neznámý útočník 39 lidí včetně 27 cizinců, a dalších sedm desítek bavících se návštěvníků zranil, v Jiřím Welschovi hrklo o něco víc než v mnohých jiných. S populárním hudebním klubem metropole na Bosporu má spojený jeden velmi příjemný reprezentační zážitek.

celý článek
Kteří euroligisté obletí 2krát rovník?

ZAJÍMAVOST Pamatujete si ještě ze školy, kolik měří kolem dokola rovník? A střelíte od boku s odchylkou 10 tisíc kilometrů, kolik za svých 15 výjezdů nalétá v základní části Euroligy Kazaň, která to má kromě Moskvy a Kaunasu všude zatraceně daleko? Izraelský zpravodajský server si dal tu práci a spočítal ukrutné distance nejen pro celek z Tatarstánu, ale také pro všechny ostatní účastníky mužské Euroligy, která se letos hraje poprvé s 16 celky ve 30kolové základní části. Pokud si pamatujete, že rovník měří nějakých 40 tisíc kilometrů, tak vězte, že v období od 12. října do 7. dubna, tedy zhruba za půl roku, jej kazaňští hráči obletí více než dvakrát. Ve vzduchu totiž natočí neuvěřitelných 86 tisíc kilometrů.

celý článek
Zlatozubá móda, smrt Fidela a sen o Miami

INTERVIEW S HOWARDEM SANT-ROOSEM Aktuálně je hlavní hvězdou českých šampionů. A v úterním duelu Ligy mistrů, který Nymburku zajistil definitivu postupu, to opět povrdil, byť se po zdravotní pauze necítil zcela fit. Svou defenzivní prací a především 27 body, doručenými do frankfurtské obruče, udělal víc než dost. A pak se mohl usmívat. Zvlášť přitom vynikly jeho dva „zlaťáky“ v jinak perfektně bílém chrupu. Proč je vlastně má? A co dělal 25. listopadu, když v jeho rodné zemi skonal revolucionář a diktátor Fidel Castro? I o tom byl tenhle trochu netradiční sportovně-módně-politický rozhovor s Howardem Sant-Roosem, jedním z nejlepších kubánských basketbalistů poslední éry, který přesně ví, do kterého týmu NBA by teď nejlépe zapadl.

celý článek
„Pro černého koně uděláme maximum“

LOS ME ŽEN 2017 Bronzové medailistky a také šestnáctý a sedmáctý celek z minulého šampionátu. To je osud českých reprezentantek pro ME 2017, jež budou od 16. do 25. června hostit Praha (hala Královka) a Hradec Králové (hokejový stadion). Lvice v základní skupině A v Hradci Králové narazí na jednoho z horkých favoritů turnaje Španělsko a dále na Ukrajinu a Maďarsko. 

celý článek
Boj o ME, 11 hodin a láska na dálku

INTERVIEW S TOMÁŠEM KYZLINKEM Vidět českého muže v roli střeleckého tahouna zahraničního týmu na úrovni Ligy mistrů, to nikdy není k zahození. A 23letý 195 vysoký shooting guard Tomáš Kyzlink, který už loni bojoval o sestavu pro olympijskou kvalifikaci, nevypadá, že by chtěl mít slovinské Domžale za konečnou stanici své kariéry. Po úterním evropském duelu v Nymburce hovořil nejen o svém dalším posunu, ale také o zápasových soubojích o reprezentační dres, současném životě na maloměstě i své lásce na dálku s úřadující šampionkou trojek All-Star NBL a rovněž nastupující repre kometou Karolínou Elhotovou.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (137)