O očekáváních nula i legendě Pumprlovi

S ADAMEM PECHÁČKEM Během své stále mladé kariéry už několikrát něco čekal, našlapoval k čemusi většímu, ale to pak nepřišlo. I když jako dorostenec v Itálii kraloval, jako boloňský teenager v Serii A ještě nemohl generovat zázraky. Průlom pak ale nenastal ani za sezonu a půl v Reggiu Emilia, kdy v ročníku 2014/15 natočil jen 86 minut a za půlku toho následujícího 62. Až po přestupu do Koszalinu za Patrikem Audou pookřál a v polské lize se konečně víc zviditelnil. Loni v létě pak opět zaútočil na vyšší mety – přihlásil se do draftu NBA, byl v kontaktu s Utah Jazz, trénoval u Lakers i Celtics, aby nakonec podepsal čtyřletou smlouvu ve španělském Obradoiru. Hned první sezonu mu ale zkrátilo zranění kotníku, takže zapsal 91 minut ve 14 utkáních. Teď se 22letý 207 vysoký centr Adam Pecháček pokouší o další nesnadný úkol v reprezentačním kempu lvů, kteří se chystají na zářijový EuroBasket.

celý článek
Kája to nehecuje. Je to žena se vším všudy

S TOMÁŠEM KYZLINKEM Čtyřiadvacetiletý shooting guard Tomáš Kyzlink zažil v rámci možností ideální sezonu. Nejdřív se zviditelnil průměrem 14,4 bodu v Lize mistrů v dresu slovinského Domžale, aby na konci března přeskočil do celku suveréna druhé francouzské ligy z Bourgu, s nímž oslavil i postup mezi elitu. Pomáhal k tomu téměř 10 body za 23 minut při více než 44procentní úspěšnosti trojek. V domácích zápasech ho pravidelně sledovala napěchovaná hala pro 3500 diváků a v zádech měl perfektně fungující organizaci klubu, jehož rozpočet 3,5 milionu eur (94 milionů korun) byl dokonce vyšší, než měly tři kluby v nejvyšší soutěži. „Byl to pro mě určitě průlomový rok,“ pochvaloval si Kyzlink na startu reprezentačního soustředění.

celý článek
Kdo je a není ve lví nominaci a proč

NOMINACE LVŮ - PLNĚ AKTUALIZOVÁNO Tohle je širší 22členná nominace národního týmu mužů pro letošní mistrovství Evropy – jsou v ní rozehrávači Tomáš Satoranský (Washington), Jakub Šiřina (Opava), Tomáš Vyoral a Jiří Welsch (oba Nymburk), křídla Vojtěch Hruban, Jaromír Bohačík (oba Nymburk), Filip Halada (Děčín), Tomáš Kyzlink (naposledy Bourg), Lukáš Palyza (naposledy Děčín), Michal Mareš, Petr Šafarčík (oba USK Praha), David Škranc (Pardubice) a podkošoví Jan Veselý (Fenerbahce Istanbul), Ondřej Balvín (Gran Canaria), Patrik Auda (naposeldy Manresa), Adam Pecháček (Obradoiro), Martin Kříž, Martin Peterka (oba Nymburk), Dalibor Fait (Jindřichův Hradec), Pavel Grunt, Filip Petružela (oba USK Praha) a Kamil Švrdlík (Pardubice).

celý článek
Kdo bude a nebude na ME mužů + nákupy

59 DNÍ DO EUROBASKETU – ZAJÍMAVOSTI NOMINACÍ Do vrcholu letošního léta, mistrovství Evropy mužů, scházejí dva měsíce a velká část reprezentací už pro turnaj hraný v Istanbulu, Helsinkách, Kluži a Tel Avivu oznámila své úvodní – a někdy hodně široké – nominace. Podívejme se na teď na ně i s některými zákulisními detaily.

celý článek
"Gočárovka" mistrem Evropy ve fandění!

OCENĚNÍ ZA ME Základní a mateřská škola Josefa Gočára z Hradce Králové byla vyhlášena vítězem projektu „Adopt Your Team“, který proběhl v rámci EuroBasketu žen v České republice, a může se tak těšit na interaktivní tabuli. Vítězná škola byla vybrána z celkového počtu 40 škol, do hal projekt přivedl téměř 6 000 dětí!

celý článek
Krach naturalizace? ptá se sloupkař FIBA

TÉMA Z LŮNA ME Devět týmů na letošním evropském šampionátu žen mělo vyztuženo sestavy naturalizovanými posilami, s výjimkou Španělska exkluzivně americké provenience. Jen dva z těchto celků – zlaté Španělsko a čtvrté Turecko - se však prodraly do osmičky pro play-off, do níž se naopak neprobojovalo hned sedm z osmi týmů s naturalizovanými hráčkami. Znamená to, že posilování ze zahraničních zdrojů je slepou „vývojovou“ uličkou, nebo šlo jen o shodu okolností?

celý článek
Čím na ME překvapila Vyoralová, čím lvice?

ČESKÁ I DALŠÍ ZAJÍMAVÁ ČÍSLA ME Za plus minus rok na rozehrávačku přeučená Tereza Vyoralová sedmou asistentkou základní fáze evropského šampionátu s průměrem 4,7 asistence! Opět Tereza Vyoralová dokonce třetí lupičkou míčů základní fáze s 2,7 zisku na utkání. Alena Hanušová třetí „blokerkou“ základní části s průměrem 1,3. Český tým číslem 1 skupinové fáze v úspěšnosti dvojek s 50 procenty! Také ale číslem 16 v trojkách s pouhými 20 procenty (50/10), číslem 15 v trestných hodech s 57 procenty (35/20) a opět číslem 15 ve vstřelených bodech s průměrem 61,3. A vedle toho i děleným číslem 2 ve statistice zisků s 9,3.

celý článek
Velké i dojemné věty posledního dne ME

ECHO VRCHOLU EUROBASKETU Dominance nových španělských mistryň Evropy na celém turnaji až brala dech. A jen málo na tom mohla změnit porážka od českého týmu v posledním zápase ve skupině, kde pro favoritky nebylo nic v sázce. Když o něco šlo, neměly na Eurobasketu soupeře a neznaly slitování. Po finále, během něhož ztrácely i víc než dvacet bodů, si toho byly vědomy i potřetí v řadě stříbrné Francouzky, jejichž pláč pak museli z hlediště tišit mnozí blízcí.

celý článek
Zpívající Evina, Ann s dětmi a Bára na SP?

HVĚZDNÉ VIDEOECHO ČTVRTFINÁLE ME ŽEN Byl to hlavní epický výjev ze čtvrtfinálového dění na evropském šampionátu žen. Radost, jakou po historickém postupu do semifinále dávaly najevo nezdolné řecké bojovnice, neznala mezí a v jejich čele řádila někdejší opora pražského USK Evanthia Maltsi. Ta se pohádkového úspěchu své reprezentace dočkala v 38 letech a její extáze po rozbití Turecka 84-55 tomu také odpovídala. 25bodová pohyblivá guardka s až „mužským“ pojetím hry i střelby, která se do hry rozhodným způsobem vložila na přelomu poločasů, si navzdory 37 odehraným minutám okamžitě po utkání oblékla řeckou vlajku a létala po celé hale jako splašená. Nespoutaná kapitánka, plná vášní, na hřišti i mimo ně.

celý článek
Nejen o té, co by překousla ocelovou tyč

O ME S KOUČEM LVIC IVANEM BENEŠEM PLUS VIDEA S bilancí 1-2, nečekanou výhrou na závěr, ale také s porážkami od obou hratelných protivníků. A především bez kýženého postupu do duelu o čtvrtfinále, který byl cílem národního týmu. Ten skončil na Eurobasketu na domácí půdě mezi čtveřicí vyřazených po základní části a je tak jasné, že po 11. místě z ME 2015 zaznamenal nové historické minimum. Kouč celku Ivan Beneš nyní bude hovořit nejen o vystoupení na turnaji či nesouhlasu s kapitánkou, ale také o některých tématech v pozadí, včetně pravděpodobného zmenšení sestavy bez dvou loučících se čahounek, chybějících schopnostech při přechodu z dorostu do žen, nebo o talentu s potenciálem na 190, který zatím smí posilovat jen vlastním tělem, i o křídlu, které minimálně na jeden zápas vystoupilo ze stínu starší sestry.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (168)