Student Jiří končí u mistra. Končí úplně?

S JIŘÍM WELSCHEM O ROZHODNUTÍ Ještě necelou půlhodinu před začátkem přípravného zápasu s Tureckem seděl na novinářských místech a chvatně si dopisoval poznámky na už tak hustě popsané papíry. Kapitán reprezentace byl sice v dresu, ale věděl, že kvůli dobírání antibiotik do utkání nezasáhne, a tak se už mohl věnovat i úkolu z ranku jeho blížící se „druhé kariéry“. Jiří Welsch se spolu s několika dalšími českými hráči a hráčkami na začátku léta zapojil do programu „FIBA Timeout“ zaměřeného na vzdělávání během sportovní kariéry a přípravu na „druhou pracovní etapu“ po skončení aktivní hráčské dráhy na nejvyšší úrovni.  

celý článek
Vítěz Euroligy, Cedi z Cavs i kouč Koponen

15 DNÍ PŘED EUROBASKETEM - HITOVÉ PŘÍPRAVY V PRAZE Úřadující vítěz Euroligy Bobby Dixon, čerstvá posila Cleveland Cavaliers Cedi Osman nebo sedmička letošního draftu NBA Lauri Markkanen. Hvězdní basketbalisté osvítí halu na pražské Královce v jediných dvou domácích přípravách českého týmu před blížícím se mistrovstvím Evropy. Ve středu od 17 hodin se lvi utkají s Tureckem, v pátek od 18:15 s Finskem. Oba duely vysílá živě ČT Sport a vstupenky si lze zajistit v síti Ticketportal.

celý článek
Nůše změn, sudí za hranou i magie Krojce

16 DNÍ DO EUROBASKETU S VOJTĚCHEM HRUBANEM I když v řadě případů zápolili se zátěží střevních potíží, odehráli reprezentanti v neděli v Gruzii zatím nejpodařenější přípravný zápas (prohra 68-64), a nebýt některých specifických faktorů, zřejmě by v Tbilisi nad domácími i zvítězili. O tom, co všechno letos národní tým musí dělat jinak, co se nejvíc zdůrazňuje, kdo překvapuje, kdo toho má na bedrech nejvíc, a jestli už viděl kouče Ginzburga tak vytočeného jako v neděli, vyprávěl po složitém návratu z dvojzápasu, kdy se lvi na spoustu hodin zdrželi při přestupu v Polsku, osový křídelník Vojtěch Hruban, který přidal i svůj tip na Basketbalistu roku 2017.

celý článek
Golden Czech Warriors: Speed!

17 DNÍ DO EUROBASKETU Byl to hodně nezvyklý pohled na základní pětici českého týmu ve druhém duelu v Tbilisi. Proti našlapané sestavě Gruzínců, kteří v přípravě na litevské půdě zdolali Lotyšsko a vyprášili i silný domácí tým, stálo vedle Satoranského s Hrubanem trio Bohačík, Kříž a Peterka. A poslední jmenovaný se postavil na úvodní rozskok proti úřadujícímu vítězi NBA Pachuliovi. Lvi rozskok díky předvídavosti Hrubana i ve druhém vzájemném zápase vyhráli a předznamenali tím další průběh duelu, který se diametrálně lišil od toho prvního. A bylo to dosud nejlepší vystoupení v přípravě, což potvrdil i (při absenci indisponovaného Welsche) zastupující kapitán Tomáš Satoranský. 

celý článek
Kouč Polska na HPP o dvojtlaku na hráče

S TRENÉREM POLÁKŮ MIKEM TAYLOREM Sotva skončil první přípravný zápas české reprezentace v polském Walbrzychu, už se k trenérovi domácích vítězů hrnul s gratulací chlapík v zeleném tričku. Kdysi spolu čtyři léta válčili pod vlajkou českého lva, po EuroBasketu 2013 se však jejich cesty rozdělily. Muž v zeleném tričku, Pavel Budínský, a od léta 2014 lodivod polského národního týmu Mike Taylor, který dřív u české repre dělal kolegovi asistenta s americkým pohledem na věc.

celý článek
Posila nováčka z Gliwic: Lidi budou koukat

REPRE INTERVIEW S LUKÁŠEM PALYZOU Se 14 a 10 body byl dvakrát dvojciferným střelcem a také jedním z nemnoha světlých bodů při úvodních přípravách národního týmu v Polsku. A od středečního oznámení Jana Veselého je i on konfrontován se zásadním oslabením reprezentace před letošním EuroBasketem. Nezdá se však, že by si z toho Lukáš Palyza něco dělal. S Basketmagem hovořil nejen o tom, co na nově se rodící národní tým čeká, a co všechno se v něm nyní děje jinak, ale také o novém klubovém angažmá v lize severních sousedů.

celý článek
O Veselém, Schilbovi a situaci basketbalu

UDÁLOST PŘED EUROBASKETEM Bez klíčové podkošové opory Jana Veselého se bude muset na blížícím se ME obejít reprezentace mužů. Jediný (původem) český hráč působící v Eurolize trenéru Ginzburgovi oznámil, že po dlouhé a náročné sezoně je fyzicky i psychicky vyčerpán a po dvou týdnech se podle svých slov nemůže připravit na EuroBasket. „Risk zranění a špatné formy a tím poznamenání příští sezony může mít hodně negativní vliv,“ napsal ještě ve svém prohlášení.

celý článek
Cesta, kterou se budeme muset vydat

S VOJTĚCHEM HRUBANEM A TOMÁŠEM VYORALEM VE WALBRZYCHU Byla to na úvod zápasové přípravy národního týmu mužů drsná konfrontace. Ač domácí Poláci neměli v téměř zaplněné (1300) a pulzující hale ve Walbrzychu také kompletní sestavu, kdy zdravotně indisponovaní byli veterán Lampe, obr Karnowski a křídelník Sokolowski (centr Gortat už skončil), proti rovněž neúplným Čechům (bez Satoranského, Veselého, Balvína i letos absentujících Pumprly či Schilba, navíc Benda už skončil) od úvodního trháku (17-2) dominovali v útoku i obraně a z poločasu 44-26 se odrazili k vysoké výhře 101-68. Na jejich straně byly především trojky (22/10 – 22/4) a trestné hody (43/33 – 17/14). Střelecky je vedli Ponitka (22 za 16 minut) s Kuligem (21 za 16 minut), u lvů se alespoň na 10 bodů dostali Auda s Palyzou. Basketmag se na zápas podíval očima reprezentačního nováčka na rozehře Tomáše Vyorala (7 bodů, 5 asistencí a -6 za 18 minut) a zkušeného křídelníka Vojtěcha Hrubana (5 bodů za 17 minut), kterého v základní pětce doplnili Šiřina, Jaromír Bohačík, Auda a Švrdlík.

celý článek
Hvězda CSKA: obžaloba evropské krutosti

PROČ SE NBA HRAJE SNADNĚJI Udržel se pět let v kuse v nabité sestavě boháčů z CSKA Moskva. A hlavně za tu dobu odehrál neuvěřitelná mračna zápasů především v Eurolize a VTB lize, přičemž v drtivé většině případů nechyběl ani v koncových fázích play-off. Univerzální americký guard Aaron Jackson strávil na starém kontinentu celkem osm let a víc než kdokoli jiný tak může hovořit o náročnosti basketbalového žití v evropském časoprostoru. Na dané téma se rozpovídal poté, co nedostal od CSKA další smlouvu a upsal se Kachnám z Pekingu.

celý článek
O marně natažených rukou i odkazu Šiřiny

INTERVIEW S PETREM CZUDKEM O ME U20 Vrtkavá je studnice českého podkošového talentu a ne každý rok se rumpálem vytáhne vědro s ročníkem, jakým byl ten pětadevadesátý. A když navíc osové hráče zradí zdraví, stává se situace ještě složitější. Teenagerská mistrovství Evropy však přicházejí s neúprosnou každoroční pravidelností a nikdo se neptá, jak na tom zrovna to léto jste. V nejsledovanější kategorii U20 vyrazil letos tým českých mladíků k boji o holé přežití, ostatně jako každý rok, a byť byl navzdory jen 59bodové ofenzivě nakonec docela blízko, elitní divizi na Krétě neuhájil. O důvodech sestupu po A-divizní pětiletce i dalších turnajových okolnostech bude v tradičně detailním rozboru hovořit kouč Petr Czudek, který na závěr přisadí i hodnocení všech svých mužů.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ►►
archiv (228)