II. dvojkař Wizards. Schilb rovnal osobák

LEGIE V ZAHRANIČÍ Záloha Wizards na rozehře, shooting guardu i small forwardu Tomáš Satoranský nadále drží pódium v rámci celé NBA v poměru asistencí a ztrát, udivil hned dvěma alley-oop dunky v jednom zápase a má tak už šest smečí za svých 35 zápasů. Je druhým nejlepším dvojkařem týmu a s 5,1 bodu i 240. střelcem ligy. Sevillský forward Blake Schilb si 23 body vyrovnal osobák v ACB a za posledních 6 zápasů má průměr 18 bodů. Jan Veselý je po polovině základu turecké ligy druhým střelcem Fenerbahce s 12 body a 76procentními trestnými hody. A ve čtvrté španělské lize se znovu všestranně rozohnil pivot Tomáš Hampl.

celý článek
Čech zpět v čele NBA! Čech z EBA senzací!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se vrátil do čela celé NBA v poměru asistencí ke ztrátám, když po 31 utkáních má na kontě 79 asistencí a pouhých 17 ztrát za 521 minut. Chybuje tak v průměru jen jednou za téměř 31 minut! K tomu se blýskl 10 body za poslední čtvrtinu proti Knicks. Blake Schilb zazářil 14 body a 8 asistencemi bez jediné ztráty proti Barceloně. David Jelínek vystřílel 13 bodů za 20 minut. Lukáš Palyza se mocně zviditelnil 10 body a především nejlepšími +17 body při senzačním složení vedoucího celku polské ligy. Patrik Auda byl top skórerem při sestřelení Varšavy. Adam Pecháček vyšplhal až do role 17bodového top skórera Saenz Horeky. A centr Tomáš Hampl se vynořil z lůna čtvrté španělské ligy EBA, aby šokoval Španělsko neuvěřitelnou efektivitou 60, což je rekord této sezony ve všech soutěžích!

celý článek
Tomáš průměr 19! David osobák v ACB

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský završil prosinec v NBA na průměrech 6,2 bodu a 19,4 minuty. Na Boží hod byl navíc jedním z pouhých 6 hráčů ligy – spolu s LeBronem Jamesem, Alem Horfordem, Chrisem Paulem, Stephem Currym a Kylem Lowrym - , kteří tou dobou v sezoně zapisovali nejméně 11,1 bodu, 5,5 asistence a 5,5 doskoku za 36 minut s efektivní střelbou 54,5 procenta (zohledňuje fakt, že trefa za 3 body má větší váhu)! Už teď má víc trojkových tref než za celou minulou sezonu. David Jelínek složil jako top skórer 23 body s užitečností 27 Bilbao, přičemž první číslo znamenalo jeho rekord v této sezoně, druhé pak absolutní rekord za celé působení v ACB. Jeho Andorra už také nakoukla na pozice pro play-off. Blake Schilb exceloval v českém derby na Gran Canarii, kde 16 body a 7 asistencemi pomohl setnout favorita. O kolo dál vysázel za Sevillu dokonce 19 bodů při další výhře nad Zaragozou. Jan Veselý se blýskl 15 body a 9 doskoky na Besiktasi. Patrik Auda zaúřadoval v polské lize 18, 16 a 17 body se 13 doskoky a byly z toho dvě výhry Radomi. A Lukáš Palyza 13 body tlačil Gliwice téměř k senzaci v Zieloně Goře.

celý článek
Ondřej zbořil Palau! Tomáš dál 1. záloha!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský, už třikrát za sebou první „back-up“ Johna Walla, se svým čtvrtým dvojciferným zápisem sezony zviditelnil jako čtvrtý střelec Wizards proti Clippers a o zápas později jej pro změnu bránil LeBron James. Ondřej Balvín poprvé poznal pocit vítězství na Barceloně, kterou udunkoval a celkem zasypal 17 body jako top skórer Gran Canarie! Opět dvojciferný Blake Schilb podruhé v řadě ochutnal výhru v ACB. Fenerbahce i zásluhou 13 bodů Jana Veselého obtěžkal první porážkou lídra turecké ligy. 21bodový top skórer Radomi Patrik Auda řídil vítěznou operaci na Ostrově, Vídeňan Jiří Hubálek 19 body pomáhal pokládat Kapfenberg a Vít Krejčí byl díky 19 bodům hlavní skórující mašinou Olivaru. To nejsou vůbec špatné zprávy ze zahraniční frontové linie, kde pálí ostrými kvalitní a neporuchové české zbraně!

celý článek
Satoranský je nej z NBA! Zářilo i trio z ACB

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský je z pravidelně vytěžovaných hráčů vůbec nejlepší z celé NBA v poměru asistencí a ztrát! Jeho současný minutový průměr už atakuje číslo 17 a za měsíc prosinec je zatím na průměrech 8 bodů za 22,6 minuty! Ondřej Balvín se zaskvěl jako nejužitečnější hráč při vítězství Gran Canarie. Blake Schilb jako třetí střelec kola ACB táhl Sevillu za premiérovou výhrou sezony. David Jelínek byl počtvrté za pět utkání dvojciferný a vypadla z toho výhra Andorry. Lukáš Palyza se vrátil po měsíci a půl do hry a v masce vystřílel osm bodů. A Jiří Hubálek 32 body zničil Traiskirchen.

celý článek
Takový hráč že u Wizards seděl?!

LEGIE V ZAHRANIČÍ S VELKOU VIDEOOBLOHOU Tomáš Satoranský do zranění Johna Walla nastupoval v této sezoně buď málo, nebo vůbec. Přitom jde o hráče, který je aktuálně třetí v celé NBA v poměru asistencí a ztrát! Za posledních 137 minut ve hře zaznamenal jednu jedinou ztrátu. V užitečnosti je číslem už 115 celé ligy, ve Východní konferenci mu patří dokonce 53. příčka. A to pořád nejsou všechny výtečné statistiky této sezony, jež nabraly strmý kurz vzhůru v posledních 6 utkáních. Ondřej Balvín se blýskl 10 doskoky na Realu, David Jelínek 10 body ve Valencii, Jiří Hubálek nasázel 25 Welsu, Adam Pecháček shromáždil velké minuty ve druhé španělské lize, Blake Schilb dál čeká v Seville na výhru a Jan Veselý byl tentokrát v pasivní roli u incidentu, kvůli němuž se vyklízela hala Trabzonsporu. Na dění skutečně bohaté dny mají za sebou čeští legionáři.

celý článek
Když je centr dirigentem, ztichnou i Vlci

PĚT MUŽŮ V OHLASECH 2. DUELU KVALIFIKACE SP Z hlediště se ozvalo zavytí. Jako by se kořist z Čech měla cítit ještě víc naháněná domácími Vlky, jak se přezdívá finským reprezentantům. A ti se znovu a znovu pokládali do obranné práce, ztěžovali hostům jakoukoli rozehru a lvi, posledních 5 minut první půle fungující dokonce bez rozehrávačů, se nedokázali prosadit vůbec z ničeho. Navíc je ve druhé čtvrtině hodně brzdilo i 5 ztrát. První české body v ní dal až po téměř 7 minutách Blake Schilb a ještě po 9 minutách nikdo nepřidal další. Hrací období skončilo o propastných 15 bodů (21-6) a lvi v něm v obraně, ale především v útoku ztratili veškerou jistotu, získanou skvělou hrou v první čtvrtině s vedením až 7-19.

celý článek
„Zima v hale pro nás byla docela šok“

S JAKUBEM ŠIŘINOU A MARTINEM PETERKOU V aréně v Lille, kde v neděli tenisté Francie slavně uchvátili svůj desátý Davis Cup, před více než dvěma lety zažil, jaké to je hrát osmifinále EuroBasketu před 12 tisíci diváků a čtvrtfinále před necelými devíti tisíci. Pokaždé však jeho boty bubnovaly po palubovce jen dvě minuty. Až v pondělí v 17:30 českého času (vysílá ČT Sport) bude Jakub Šiřina stát před tak ohromnou kulisou v hlavní úloze. Do půlstoletí staré arény IFK Helsinky už bylo na druhý duel kvalifikace Světového poháru prodáno 4500 lístků a na bitvu Finů s Čechy se čeká zaplnění nejméně šesti tisíc míst z osmitisícové kapacity. A jen mimochodem - tužky si už na zápas brousí a objektivy fotoaparátů ostří na padesát zástupců médií.

celý článek
Mentální trénink, novoty a odkaz ME

24.11. S PATRIKEM AUDOU A LUBOMÍREM RŮŽIČKOU Už spolehlivou jistotou na pozici 4 se stal v reprezentačním týmu atletický levák Patrik Auda. A nejinak je tomu i v klubu. Jeden z lídrů aktuálně jedenáctého celku polské ligy z Radomi doručuje téměř 13 bodů a 5 doskoků za 24 minut a je číslem 31 mezi nejlepšími střelci soutěže, jen o fous za momentálně zraněným reprezentačním kolegou Lukášem Palyzou (13,4). V rozhovoru s tuzemskými novináři mluvil nejen o své už třetí polské zkušenosti (po Kutnu a Koszalinu), ale samozřejmě i o nadcházejících kvalifikačních bitvách a novotách v českém celku. V rozhovorovém tandemu jej doplní asistent kouče Lubomír Růžička, který se nikdy nebojí jít na trh s odvážnými a jasně vyhraněnými názory. Vedle nich ale přidá i řadu zajímavých postřehů o soupeřích z Islandu a Finska, kteří dnes a v pondělí čekají na českou lví smečku.

celý článek
Balvínův double a Satoranský jednou z 5

LEGIE V ZAHRANIČÍ  Double-double Ondřeje Balvína proti Estudiantes, všeplatný výkon Jana Veselého při jasné venkovní výhře, Tomáš Satoranský ve hře jen při absenci lídra Wizards, Blake Schilb dál marně vyhlížející první výhru Sevilly, Jiří Hubálek top skórerem Vídně, Vít Krejčí zviditelněný 13 body za Olivar a Gliwice úspěšné i bez Lukáše Palyzy. To je výběr hlavních zpráv ze zahraničních ligových kolbišť s českým otiskem.