Šestkový fenomén NBA! Jelínek dobyl Real

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jen šest hráčů ve stávající sezoně NBA házelo nejméně 10 trestných hodů a zároveň stále neminulo. Jedním z nich je i Tomáš Satoranský, který je v lize zároveň číslem 4 v poměru asistencí a ztrát! Jan Veselý svým double doublem pomohl Fenerbahce na třetí pokus konečně zničit Efes. David Jelínek i svými 10 body přispěl Andoře k senzačnímu dobytí arény Realu. Ondřej Balvín je už sedmým dvojkařem ACB. Blake Schilb byl důležitým článkem při úspěchu už sedmého celku francouzské ProA. A autor double doublu Patrik Auda řádil 17 body za 25 minut jako druhý skórer Pistoie. České legie tak na zahraničních bitevních polích byly v posledních dnech znovu vidět.

celý článek
Hvězdní Blake a Ondřej, Tomáš číslem 12

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský na úvod sezony NBA z moře týmové bídy vylovil alespoň průměr 14 minut, nejmenší ztráty z Wizards a dvanáctý nejlepší poměr asistencí a ztrát v celé lize. Blake Schilb se „splašil“ k double doublu s bonusem 8 asistencí ve francouzské lize. Jan Veselý s Fenerbahce sice v ostatních soutěžích prohrává s městským rivalem z Efesu (v domácím Prezidentském poháru a Eurolize), ale v „liché“ turecké lize vylupuje jednu halu za druhou a jeho tým je už jediným neporaženým. Ondřej Balvín velkým výkonem sestřelil Andorru a v celé ACB se drží hned za TOP 10 v úspěšnosti dvojek. David Jelínek vysázel tucet do obruče Tenerife a Patrik Auda se v italské Lega Basket rozhodně neztratil proti soupeřům z Euroligy a Ligy mistrů.

celý článek
Humpolec na pekingském nebi: Pokus II

PŘED FINÁLE WORLD TOUR 3X3 S ONDŘEJEM DYGRÝNEM Druhý rok v řadě se vydává parta kolem Ondřeje Dygrýna na „pohádkový turnaj“ do devět tisíc kilometrů vzdáleného Pekingu, kde celek Humpolec Bernard o víkendu čeká finálové klání FIBA World Tour v basketbalu 3x3. Jeho vítěz už si může pořádně zamnout ruce, protože si přijde na báječnou odměnu čítající 40 tisíc dolarů, což v korunách aktuálně obnáší 900 tisíc. Ještě poražený finalista bere 30 tisíc dolarů, bronzový medailista 18 tisíc a čtvrtý tým pořadí 12 tisíc. Na turnaj, opět pořádaný v nákupním centru Bloomage Live Hi-Up, což je supermoderní komplex v západní části Pekingu, se probojovalo tak jako každý rok pouze dvanáct nejlepších týmů světa. To znamená, že pokud tam už míříte, můžete si říct, že jste v tomhle sportu vážně dobří.

celý článek
Wizards mimo pozice a exploze Schilba!

LEGIE V ZAHRANIČÍ S BOHATOU VIDEOOBLOHOU Přinášíme nemalé novinky z tábora Washington Wizards, kteří mají za sebou první tři přípravné duely s celkem 17 body a 12 asistencemi za 57 minut Tomáše Satoranského, jenž v této sezoně nebude jediným Kouzelníkem operujícím mimo svou pozici. Ondřej Balvín svou první euroligovou sezonu kariéry zahájil jako náhradník v ACB, kde se v dresu Gran Canarie pořádně rozdunkoval až na třetí pokus. Jan Veselý odstartoval cestu za obhajobou tureckého titulu s Fenerbahce derby složením Besiktase, David Jelínek se při výborném vstupu do sezony Andorry vždy pohyboval kolem deseti bodů a hlavně patřil i do základní pětice, nový základní forward francouzského Chalons-Reims Blake Schilb explodoval proti Choletu 22 body, nový záklaďák pro změnu italské Pistoie Patrik Auda se uvedl 15 body a zajímavé dočasné angažmá v Německu si našel Adam Pecháček, který se v přípravě objevil i v dresu Audovy Pistoie. To jsou letošní vstupní informace o české legionářské divizi na zahraničních frontách.

celý článek
Díky „svaté trojici“ už volá Čína!

POSTUPOVÝ DUEL LVŮ NA SVĚTOVÝ POHÁR Byla to absolutně stěžejní akce zápasu. Postrádala jakoukoli spektakulárnost, o to však byla důležitější. Obsahovala ohromnou míru rizika, zvlášť na palubovce soupeře, přesto i velikou dávku chytrosti a ještě větší porci odvahy. Klíčový muž českého týmu Tomáš Satoranský se postavil na průraz domácímu koloději Jusufovi, jednomu z nejlepších pivotů NBA. Byl to duel z první ligy světa, kdo s koho, vyhrát mohl jen jeden. Dopadnout ta situace obráceně, nad českými hrdly by se v tom kvalifikačním souboji už snášel ukrutně ostrý Damoklův meč. Playmaker Washingtonu přesto vsadil „all-in“, ač obtěžkán už třemi fauly, z nichž dva byly velmi zbytečné. Do konce přitom zbývalo ještě nekonečných 18 minut.

celý článek
Veselý po 2 letech zpět v reprezentaci

SVĚTOVÁ KVALIFIKACE Všechno nasvědčuje tomu, že by se ve čtvrtek 13. září mohl v Pardubicích odehrát jeden z nejatraktivnějších basketbalových zápasů na českém území posledních let. Češi v dobře rozehrané kvalifikaci Světového poháru 2019 hostí silné Rusko a jejich soupiska se začíná zajímavě rýsovat, neboť po Tomáši Satoranském ve dvou zářijových kvalifikačních bojích pomůže týmu i člen nejlepší pětky Euroligy Jan Veselý, který se tak v reprezentaci objeví poprvé od olympijské kvalifikace 2016.

celý článek
Problémy Rusů i magnety v Hamburku

SVĚTOVÁ KVALIFIKACE Pět rozehrávačů, pět křídel a tři podkošoví hráči se příští středu sejdou na prvním soustředění národního týmu před startem druhé fáze světové kvalifikace, v níž 13. září čeká lvy v Pardubicích hitový souboj s Rusy (vstupenky už jsou v prodeji přes web CBF.cz) a o tři dny později i nelehká šichta na bosenské půdě.

celý článek
Nové No.1 pálily nohy i skrz podrážky

UDÁLOST Česko má znovu světovou jedničku v basketbalu 3x3. Na Sáru Krumpholcovou, která loni vládla žebříčku žen i kategorii do 23 let, a Daniela Kačera, který byl loni jedničkou v juniorech, navázala letos Alžběta Levínská. Osmnáctiletá hráčka je v tuto chvíli na špici žebříčku mezi juniorkami, v kategorii U23 je osmá a mezi ženami desátá. K posunu na pozici jedničky jí pomohla i úspěšná kvalifikace českého týmu na letošní evropský šampionát U18.

celý článek
Co teď čeká na lvice!

VELKÁ REFORMA REPRE SOUTĚŽÍ ŽEN V listopadu 2019 vejde v platnost nový FIBA systém soutěží ženských reprezentací, který ovšem nebude pouhou kopií reformy soutěží mužských národních týmů. Jak bude celý komplex, naplánovaný jako čtyřletý cyklus, nově vypadat?

celý článek
Rekordman, lídr Bulls i Finů a ve 20 otec

V PARDUBICÍCH S LAURIM MARKKANENEM Velkou část čtvrtečního večerního tréninku nebyla hlavní hvězda Finů na hrací ploše pardubické Tipsport arény. Lauri Markkanen, sedmička loňského draftu NBA, nejlepší střelec a doskakovač Chicaga v uplynulé sezoně a člen nejlepší pětky nováčků ligy, si s několika spoluhráči nakládal v posilovně.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (105)