Veselý vyloučen, útok Wizards už druhý

LEGIE V ZAHRANIČÍ  Tomáš Satoranský v NBA alespoň na pár minut zasáhl do třech po sobě jdoucích domácích výher Wizards. David Jelínek pomohl k jasnému vítězství Andorry 14 body za pouhých 18 minut. Ondřej Balvín zapsal druhou největší minutáž Gran Canarie. Adam Pecháček zajistil 13 bodů ve druhé španělské lize a Vít Krejčí byl top skórerem týmu ve čtvrté španělské lize. Jan Veselý neudržel nervy a byl vyloučen v prohraném derby Fenerbahce s Darussafakou a Patrik Auda je nyní 23. střelcem polské ligy s průměrem 13,5 bodu. To jsou novinky ze zahraničních bojišť s českou legionářskou stopou.

celý článek
Maxima Davida i Tomáše a řada dvouciferů

LEGIE V ZAHRANIČÍ  Nová sezonní maxima 22 a 24 minut, ale také dvě lavičky v posledních čtyřech duelech zapsal Tomáš Satoranský, jehož Wizards jdou teď doma od porážky k porážce. David Jelínek má díky 17 bodům střelecký top výkon této sezony ACB. Třináctibodový Adam Pecháček zažil super produktivních 14 minut ve druhé španělské lize. A dvoucifernými střelci byli i Jan Veselý, Jiří Hubálek a Patrik Auda, který navíc za 27 minut ani jednou nefauloval. To jsou novinky posledního týdne v podání českých legionářů.

celý článek
Jednání s Fenerbahce i karta fanouška

ECHO NOMINACE LVŮ Do širší 24členné nominace lvů pro první část kvalifikace Světového poháru kouč Ronen Ginzburg pozval následující hráče. Jsou jimi rozehrávači Šiřina, Kouřil, Klečka (všichni Opava), Vyoral (Nymburk), Půlpán (Pardubice), Krejčí (Zaragoza) a Ondřej Sehnal (USK Praha), křídla Hruban, Pavel Pumprla, Jaromír Bohačík (všichni Nymburk), Jelínek (Andorra), Schilb (Sevilla), Pomikálek (Děčín), Michal Mareš (USK Praha) a Šafarčík (Kolín) a podkošoví Auda (Radom), Balvín (Gran Canaria), Martin Peterka, Kříž (oba Nymburk), Švrdlík (Pardubice), Pavel Houška (Děčín), Pecka (Ústí), Puršl (Svitavy) a Veselý (Fenerbahce). 
 

celý článek
Satoranský 18 minut, Balvín 8 bodů Valencii

LEGIE V ZAHRANIČÍ  Tomáš Satoranský povýšil na 18 minut v Sacramentu. Lukáš Palyza nedohrál při první výhře Gliwic kvůli zranění. Ondřej Balvín dal osm bodů euroligové Valencii. Andoře Davida Jelínka se opět dařilo proti silným. Adam Pecháček byl druhým střelcem Saenz Horeky, Patrik Auda byl dvojciferný při třetí výhře Radomi a Jiří Hubálek zapsal 24 bodů v souboji s Fürstenfeldem. To jsou ne vždy radostné novinky z cizozemských kurtů, po nichž dupou majitelé českých pasů.

celý článek
Dnes to bohužel vyšlo na nás

ECHO FINÁLE WORLD TOUR 3X3 Super smůlovatým prvním dnem začal i skončil pro tým Humpolce finálový turnaj World Tour, jímž v Pekingu tento víkend vrcholí prestižní světová série v basketbalu 3 na 3. Český kvartet Dygrýn, Zachrla, Rudický, Kratochvíl po úvodní porážce se srbským Limanem (14-21) na morál složil Rigu (21-18), což je prakticky sestava letošních mistrů Evropy v této disciplíně, a s napětím pak čekal na v tu chvíli rozhodující poslední utkání ve skupině mezi oběma soupeři.
 

celý článek
O městě, kde jasno značí slunce neviděti

PRŮVODCE PO PEKINGU ONDŘEJE DYGRÝNA Když dorazili k nechvalně proslulému náměstí Nebeského klidu v Pekingu, kde byla v roce 1989 i pomocí tanků brutálně potlačena manifestace za demokrazitaci Číny, nestačili vycházet z údivu. „Je to tak obrovská plocha, že pražský Václavák je proti tomu náves. Nebylo ani vidět z jedné strany na druhou a myslím, že by tam přistálo i letadlo,“ pousmál se Ondřej Dygrýn, lídr týmu Humpolce, který v sobotu kolem poledne čeká právě v čínském hlavním městě finále seriálu World Tour 3x3. Světový super turnaj je vyhrazen pro pouhý tucet nejlepších celků sezony v nyní už olympijské disciplíně, jíž je basketbal tři na tři.  

celý článek
Euroliga podle národů i kádrové průvany

Z LŮNA EUROLIGY A REPREZENTACÍ  Rok za rokem navyšuje svůj rozpočet klub se zdánlivě neomezenými možnostmi – euroligový titán CSKA Moskva. Zatímco v sezoně 2015/16 dělal jeho „budget“ podle některých zdrojů 37 milionů eur, v uplynulém ročníku pak 42,6 a letos je to podle Gazzetta dello Sport na úrovni 45 milionů, což v přepočtu znamená astronomickou sumu 1,15 miliardy korun. I díky tomu se z NBA podařilo přilákat rozehrávače španělské repre Sergia Rodrigueze, podkošovou sílu Othella Huntera z Realu Madrid nebo křídelní mašinu Willa Clyburna z Darussfaky.

celý článek
Humpolecký výsadek na Peking je tu!

PŘED FINÁLE WORLD TOUR S ROMANEM ZACHRLOU Je top skórerem první ligy v pětkovém basketbale a také hlavní oporou týmu ze sedmitisícových Šlapanic. Ovšem o nastávajícím víkendu se na tohle nikdo ptát nebude. Třicetiletého forwarda Romana Zachrlu čeká na druhém konci světa, v devět tisíc kilometrů vzdáleném Pekingu, zatím největší turnaj jeho kariéry. Té ve hře 3x3. V nákupním centru Bloomage Live Hi-Up, supermoderním komplexu v západní části čínské metropole, se jeho tým Humpolec utká se smetánkou 3x3, jež se sjede na finálový podnik série FIBA World Tour pro pouhý tucet nejlepších sestav celé sezony. A Zachrla spolu s Ondřejem Dygrýnem, Vojtěchem Rudickým a Janem Kratochvílem jej zažijí jako první Češi. Vítězný kvartet si odnese úctyhodnou prémii 40 tisíc dolarů a ještě čtvrtý tým si přijde na deset tisíc.

celý článek
Nový Tomáš, double Patrika, Adam v 2. lize

LEGIE V ZAHRANIČÍ Na třetí pokus první start – na křídlo „upgradovaného“ - Tomáše Satoranského v jeho druhé sezoně v NBA. Ondřej Balvín s Canarií dál v nejužší špičce ACB. David Jelínek patnácti body a Blake Schilb třinácti neodvrátili další porážku Andorry a Sevilly. Adam Pecháček se z Obradoira sesunul o soutěžní patro níž. Jan Veselý byl nejlepším střelcem Fenerbahce. Patrik Auda ohromil double-doublem vicemistra Polska a Lukáš Palyza se skoro nepodíval na lavičku ve Slupsku. To jsou mnohé z důležitých zpráv minulých dní ze zahraničních kolbišť, kde se pohybují bojovníci s českými pasy.

celý článek
Satoranský snajprem v Garden, Auda za 18

LEGIE V ZAHRANIČÍ Z Tomáše Satoranského se v ikonické Madison Square Garden stal v poslední přípravě na novou sezonu NBA distanční střelec. Andorra Davida Jelínka se dopracovala k první výhře v českém derby, Adam Pecháček skóroval v Palau Blaugrana, ani stoprocentní šestkař Jan Veselý nepomohl Fenerbahce k vítězství na Efesu a Patrik Auda s Lukášem Palyzou byli oba dvojciferní při vysokých porážkách svých celků v polské lize. Takové jsou poslední české zprávy ze zahraničních mužských kolbišť pod bezednými koši.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (68)