Muž s kouzelným copem mimo tento svět!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Český obr v Horních Rakousích na jeden zápas vystoupil z těla člověka, aby nejenže zcela deklasoval soupeře z Grazu, ale také aby zaznamenal řadu osobních rakouských rekordů a rovněž druhý největší výkon celé podalpské bundesligy v této sezoně! Ač v dosavadních 26 zápasech se jen jednou dostal na 19 bodů, teď jich vysázel 32. Ač se dosud ani jednou nepropracoval na 10 doskoků, teď jich ulovil 16. Třebaže v ratingu bylo dosud jeho maximem v sezoně 25, teď vyšplhal na 47! A to nejlepší nakonec – byť za 26 utkání měl trojky v souhrnu 16/6, teď trefil 4 ze 4 pokusů! Muž s kouzelným copem Aleš Chán. Právě 36letý centr byl středobodem posledního českého dění na zahraničních palubovkách, kde mimo jiné Tomáš Satoranský vstoupil do svého prvního play-off v NBA, David Jelínek byl dvakrát dvojciferný v ACB, Patrik Auda vysázel 13 bodů za 19 minut v Madridu a Filip Halada se s Komárnem stále ještě drží při životě v semifinále slovenské extraligy.

celý článek
Čísla TS31, pohádka Strii bez happy endu

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský má za sebou svou první základní část NBA, jejímž byl po 57 odehraných zápasech 418. střelcem a 177. hráčem podle průměru v plus/minus. David Jelínek s Andorrou upevnil osmou pozici týmu v ACB. Patrik Auda se zviditelnil 14 body proti finalistovi Eurocupu a spolulídrovi španělské ligy z Valencie. Jan Veselý byl 18 body u velkolepého obratu s Gaziantepem, když mimo jiné proměnil 10 z 12 šestek! Filip Halada i díky svému nemalému příspěvku slaví postup přes Levice do semifinále slovenské extraligy. A hrdina „Baníků“ z Handlové Luboš Stria o pouhé centimetry nedopsal svůj čtvrtfinálový epos až ke zlaté postupové trefě v rozhodujícím pátém utkání v hale Košic, vítěze základní části slovenské nejvyšší soutěže. To je jen krátký výtah z posledního dění kolem aktuálně zdravých českých legionářů.

celý článek
Balvín zraněn, top muži, senzace Handlové

LEGIE V ZAHRANIČÍ 16 produktivních minut Tomáše Satoranského na palubovce loňských finalistů Golden State Warriors. Vážné zranění kotníku Ondřeje Balvína. David Jelínek o další krok blíž k play-off ACB. Top skórer Filip Halada vedl Komárno ke druhému vítězství ve čtvrtfinálové sérii. Luboš Stria u senzace Handlové proti vítězi základní části. Jan Veselý 15 body spoluřídil vítězství nad Bursou. Aleš Chán nejužitečnějším hráčem Welsu. Tomáš Kyzlink top skórerem Bourgu. To jsou některé z posledních zápisů českých vyslanců na zahraničních palubovkách, kde už začalo, nebo se kvapem blíží play-off.

celý článek
Kyzlink začal porážkou, Wizards slaví

LEGIE V ZAHRANIČÍ Washington Wizards po fenomenálním představení Johna Walla dobyli Cleveland, navíc po 38 letech slaví divizní vítězství a utnuli tak dosud nejdelší aktivní sucho ze všech čtyř hlavních amerických profilig. Ondřej Balvín byl proti euroligové Vitorii v plusu, Fenerbahce neměl problém ani ve značném oslabení, Blake Schilb se po čase vrátil do sestavy Galatasaraye, Tomáš Kyzlink dal sbohem Domžale a přesunul se do týmu lídra druhé francouzské ligy a oba vyslance na Slovensku nyní čeká extraligové play-off. To jsou v kostce ústřední linky zpravodajského přehledu o mužích s českým pasem na zahraničních kolbištích.

celý článek
Zranění Pecháčka, Jelínek a Balvín zářili

LEGIE V ZAHRANIČÍ David Jelínek se blýskl 17 body při výhře nad Zaragozou, Ondřej Balvín se rozdunkoval při velkém výpadu Estudiantes v Malaze a Adam Pecháček kvůli vážnému zranění kotníku už nějaký čas chybí Obradoiru, které o víkendu senzačně přemohlo Real. Wizards Tomáše Satoranského se přestává dařit, Janu Veselému z vedoucího Fenerbahce stačilo na 17 bodů pouhých 23 minut a Blake Schilb nadále nehraje v Galatasarayi. Luboš Stria se po čase vrátil ze stavu zraněných a Tomáše Kyzlinka čeká ve slovinské lize nadstavba. To je rychlý výčet nového zahraničního dění v podání mužů s českým pasem.

celý článek
Palba mincí na Bosporu, Manresa senzací

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se s Wizards dočasně ocitl už na druhém místě Východní konference NBA. Patrik Auda byl 9 body u senzace proti Vitorii. Blake Schilb podruhé za sebou chyběl v ligové sestavě Galatasaraye, a to zrovna při domácím derby s Fenerbahce, v němž byli vítězní hosté zasypáni deštěm mincí a zapalovačů. A Tomáš Kyzlink čněl dvakrát jako top skórer Domžale ve slovinské lize. To byly hlavní body posledních zápasů českých vyslanců v zahraničních soutěžích.

celý článek
Vít do dějin! Ondřej v základu. Adam už 17

LEGIE V ZAHRANIČÍ S BOHATOU VIDEOOBLOHOU Tomáš Satoranský se po svých prvních 46 zápasech v NBA dostal na 129 bodů a jeho Wizards útočí na druhé místo na Východě. Ondřej Balvín vstoupil do angažmá v Estudiantes průměry 6,3 bodu a 7,1 doskoku za 24 minut a už od druhého zápasu i členstvím v základu. Vítězný hit s Barcelonou navíc dokázal v poslední vteřině 4. čtvrtiny poslat do prodloužení. Andorra Davida Jelínka dál drží naději na play-off.  Adam Pecháček v po sobě jdoucích zápasech zapsal 17 a 10 minut, což jsou jeho třetí a čtvrté dvojciferné minuty sezony. Patrik Auda byl v Obradoiru nejužitečnějším hráčem i top skórerem Manresy. 16letý kadet Vít Krejčí se stal nejmladším Čechem, který kdy nastoupil v ACB! V turecké lize nyní střídavě nastupující Jan Veselý byl top skórerem při složení Yesilgiresunu. Aleš Chán se zaskvěl jako nejužitečnější hráč Welsu. Filip Halada se blýskl 8 trojkami proti Spišské Nové Vsi a Handlová Luboše Strii nedohrála divoký a později kontumovaný zápas v Lučenci. To jsou hlavní body z tentokrát vícetýdenního přehledu zahraničního dění s mnohdy nepřehlédnutelnou českou stopou.

celý článek
První stovka v NBA a Balvín v Estudiantes

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se ve svém 30. zápase vypracoval k první stovce bodů v NBA a také zazářil exhibičními kousky proti New York Knicks. Ondřej Balvín zakotvil do konce sezony v Estudiantes Madrid. David Jelínek se proti svému bývalému týmu z Badalony prosadil 9 body. A Filip Halada byl top skórerem Komárna proti Svitu. Takové byly hlavní výstupy z posledního dění kolem českých legionářů.

celý článek
Balvín končí v Bayernu, velký návrat Audy

LEGIE V ZAHRANIČÍ Ondřej Balvín podle oficiálních informací z lůna bundesligy skončil v Bayernu. Patrik Auda se po dvouměsíční pauze vrátil velkolepým způsobem. Washington Wizards s přispěním Tomáše Satoranského už téměř útočí na čelo Východní konference. David Jelínek se důrazně prosadil na Kanárech. Fenerbahce Jana Veselého drží vedení v Turecku a Filip Halada byl top skórerem Komárna na Interu. To všechno znamená, že je tu další průlet světem českých legionářů.

celý článek
Oživlý Tomáš a David v Copa del Rey

LEGIE V ZAHRANIČÍ V průměru 17 minut za poslední 4 zápasy a první double-double v NBA Tomáše Satoranského. David Jelínek v Copa del Rey, Jan Veselý v tureckém Slam Dunku a pokračující série vítězných prodloužení nováčka z Handlové! To jsou poslední významné zprávy českých bojovníků ze zahraniční fronty.