Zranění Pecháčka, Jelínek a Balvín zářili

LEGIE V ZAHRANIČÍ David Jelínek se blýskl 17 body při výhře nad Zaragozou, Ondřej Balvín se rozdunkoval při velkém výpadu Estudiantes v Malaze a Adam Pecháček kvůli vážnému zranění kotníku už nějaký čas chybí Obradoiru, které o víkendu senzačně přemohlo Real. Wizards Tomáše Satoranského se přestává dařit, Janu Veselému z vedoucího Fenerbahce stačilo na 17 bodů pouhých 23 minut a Blake Schilb nadále nehraje v Galatasarayi. Luboš Stria se po čase vrátil ze stavu zraněných a Tomáše Kyzlinka čeká ve slovinské lize nadstavba. To je rychlý výčet nového zahraničního dění v podání mužů s českým pasem.

celý článek
Palba mincí na Bosporu, Manresa senzací

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se s Wizards dočasně ocitl už na druhém místě Východní konference NBA. Patrik Auda byl 9 body u senzace proti Vitorii. Blake Schilb podruhé za sebou chyběl v ligové sestavě Galatasaraye, a to zrovna při domácím derby s Fenerbahce, v němž byli vítězní hosté zasypáni deštěm mincí a zapalovačů. A Tomáš Kyzlink čněl dvakrát jako top skórer Domžale ve slovinské lize. To byly hlavní body posledních zápasů českých vyslanců v zahraničních soutěžích.

celý článek
Vít do dějin! Ondřej v základu. Adam už 17

LEGIE V ZAHRANIČÍ S BOHATOU VIDEOOBLOHOU Tomáš Satoranský se po svých prvních 46 zápasech v NBA dostal na 129 bodů a jeho Wizards útočí na druhé místo na Východě. Ondřej Balvín vstoupil do angažmá v Estudiantes průměry 6,3 bodu a 7,1 doskoku za 24 minut a už od druhého zápasu i členstvím v základu. Vítězný hit s Barcelonou navíc dokázal v poslední vteřině 4. čtvrtiny poslat do prodloužení. Andorra Davida Jelínka dál drží naději na play-off.  Adam Pecháček v po sobě jdoucích zápasech zapsal 17 a 10 minut, což jsou jeho třetí a čtvrté dvojciferné minuty sezony. Patrik Auda byl v Obradoiru nejužitečnějším hráčem i top skórerem Manresy. 16letý kadet Vít Krejčí se stal nejmladším Čechem, který kdy nastoupil v ACB! V turecké lize nyní střídavě nastupující Jan Veselý byl top skórerem při složení Yesilgiresunu. Aleš Chán se zaskvěl jako nejužitečnější hráč Welsu. Filip Halada se blýskl 8 trojkami proti Spišské Nové Vsi a Handlová Luboše Strii nedohrála divoký a později kontumovaný zápas v Lučenci. To jsou hlavní body z tentokrát vícetýdenního přehledu zahraničního dění s mnohdy nepřehlédnutelnou českou stopou.  

celý článek
První stovka v NBA a Balvín v Estudiantes

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se ve svém 30. zápase vypracoval k první stovce bodů v NBA a také zazářil exhibičními kousky proti New York Knicks. Ondřej Balvín zakotvil do konce sezony v Estudiantes Madrid. David Jelínek se proti svému bývalému týmu z Badalony prosadil 9 body. A Filip Halada byl top skórerem Komárna proti Svitu. Takové byly hlavní výstupy z posledního dění kolem českých legionářů.

celý článek
Balvín končí v Bayernu, velký návrat Audy

LEGIE V ZAHRANIČÍ Ondřej Balvín podle oficiálních informací z lůna bundesligy skončil v Bayernu. Patrik Auda se po dvouměsíční pauze vrátil velkolepým způsobem. Washington Wizards s přispěním Tomáše Satoranského už téměř útočí na čelo Východní konference. David Jelínek se důrazně prosadil na Kanárech. Fenerbahce Jana Veselého drží vedení v Turecku a Filip Halada byl top skórerem Komárna na Interu. To všechno znamená, že je tu další průlet světem českých legionářů.

celý článek
Oživlý Tomáš a David v Copa del Rey

LEGIE V ZAHRANIČÍ V průměru 17 minut za poslední 4 zápasy a první double-double v NBA Tomáše Satoranského. David Jelínek v Copa del Rey, Jan Veselý v tureckém Slam Dunku a pokračující série vítězných prodloužení nováčka z Handlové! To jsou poslední významné zprávy českých bojovníků ze zahraniční fronty.

celý článek
David kouzlil na Realu, Luboš u 2 senzací

LEGIE V ZAHRANIČÍ David Jelínek zazářil jako andorský top skórer 22 body na Realu! Luboš Stria s nováčkem z Handlové oslavil dva velkolepé triumfy v prodloužení - v Prievidze a vzápětí i doma s Interem! Adam Pecháček dokázal skórovat v Palau Blaugrana. Fenerbahce loupil v derby na Besiktasi a Jan Veselý míří do Slam Dunku. Tomáš Kyzlink vysázel 18 bodů lídrovi. A v NBA dále nehraje a poslední dva zápasy vypadl ze sestavy už i kvůli nemoci Tomáš Satoranský, jehož Wizards jsou uhnízdění na pozicích pro play-off. To jsou hlavní české momenty posledního týdne ze zahraničních kolbišť.

celý článek
Potyčka Jana, povstání Chána a bubeník

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jen 20 nových minut za posledních šest zápasů Tomáše Satoranského, jeden mnichovský základ pro Ondřeje Balvína, velká výhra Andorry Davida Jelínka, Jan Veselý s ruční přestřelkou v derby i vedením v turecké lize, výborné výkony Blakea Schliba nestačící na zamaskování matnosti Galatasaraye, rakouské vzepětí Aleše Chána a Patrik Auda alespoň v roli bubeníka. To jsou některé ze zajímavých momentů v podání českých legií během jejich povánočních bojových (i nebojových) operací.

celý článek
Satoranský třikrát hrál, v Chicagu už ne

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se po pěti zápasech na lavičce konečně dostal na hřiště, avšak třikrát to byly jen malé minutové porce a naposledy v Chicagu už opět neodehrál ani vteřinu. Jeho Wizards se nicméně dál blíží k pozicím pro play-off. Ondřej Balvín se prosadil k 8 bodům při výhře Bayernu v Jeně, Aleš Chán pomohl k úspěchu Welsu 10 body a Luboš Stria k vítězství Handlové třinácti. Patrik Auda je stále mezi zraněnými, v lize nehrál ani Jan Veselý a Filip Halada. To jsou nové zprávy o tuzemcích v zahraničních ligových soutěžích.

celý článek
DJův dunk přes Tomiče a přiznání Tomáše

LEGIE V ZAHRANIČÍ David Jelínek jako top skórerem Andorry při triumfu nad Barcelonou a k tomu i číslem 3 v TOP7 akcí kola za super dunk přes obřího centra Tomiče. Aleš Chán nejlepším střelcem Welsu. Tomáš Satoranský stále nehrající. Patrik Auda dál zraněný a jeho tým mohutně posilující. To jsou hlavní české zprávy posledních dní ze zahraničních palubovek.    

celý článek
1 2 3 4 ►►
archiv (37)