Satoranský do dějin! Jelínek po 22 letech

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se stal prvním Čechem, který v 71letých dějinách soutěže hrál i skóroval v semifinále konference NBA! David Jelínek poté, co Andoře pomohl ke druhé účasti v Copa del Rey, pronikl s týmem i do play-off ACB, kde jeho celek chyběl 22 let! Patrik Auda vsítil 7 bodů Realu a při výhře nad Zaragozou byl nejlepší v plus/minus. Jan Veselý byl top skórerem Fenerbahce, který půjde do play-off turecké ligy jako číslo 1. Týmu Galatasaraye Blakea Schilba bude na úvod play-off chybět kouč Ataman, suspendovaný na tři zápasy za výstup s rozhodčími. Aleš Chán byl velkou součástí postupu Welsu do semifinále rakouské bundesligy, kde už jeho tým vede nad vítězem základní části. Lídra dlouhodobé části si pro změnu na Slovensku už podalo Komárno v semifinále tamní extraligy. Ve finále však celek Filipa Halady ztrácí 0-2 s Interem. To jsou hlavní novinky českých vyslanců v evropských soutěžích a NBA.

celý článek
Co přinesl los revoluční kvalifikace

LOS KVALIFIKACE SVĚTOVÉHO POHÁRU 2019 Finsko a Island jsou prvními dvěma známými překážkami českých reprezentantů v cestě za historickou premiérovou účastí na Světovém poháru. V kvalifikačním losu byly tyto tři týmy zařazeny do skupiny F, kam ještě přibude vítěz jedné ze čtyř předkvalifikačních skupin. Skupina F je jednou z osmi, o postup se tak bude prát 32 kontinentálních celků. K dispozici budou mít vůbec poprvé hned 12 vstupenek na Světový pohár, který se bude hrát revolučně ve 32 družstvech. 7 míst plus už jistý tým domácí Číny připadne na Asii (při pouhých 16 celcích v kvalifikaci), dalších 7 na Ameriky (rovněž pouze 16 účastníků kvalifikace) a 5 na Afriku (opět 16 týmů).

celý článek
Muž s kouzelným copem mimo tento svět!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Český obr v Horních Rakousích na jeden zápas vystoupil z těla člověka, aby nejenže zcela deklasoval soupeře z Grazu, ale také aby zaznamenal řadu osobních rakouských rekordů a rovněž druhý největší výkon celé podalpské bundesligy v této sezoně! Ač v dosavadních 26 zápasech se jen jednou dostal na 19 bodů, teď jich vysázel 32. Ač se dosud ani jednou nepropracoval na 10 doskoků, teď jich ulovil 16. Třebaže v ratingu bylo dosud jeho maximem v sezoně 25, teď vyšplhal na 47! A to nejlepší nakonec – byť za 26 utkání měl trojky v souhrnu 16/6, teď trefil 4 ze 4 pokusů! Muž s kouzelným copem Aleš Chán. Právě 36letý centr byl středobodem posledního českého dění na zahraničních palubovkách, kde mimo jiné Tomáš Satoranský vstoupil do svého prvního play-off v NBA, David Jelínek byl dvakrát dvojciferný v ACB, Patrik Auda vysázel 13 bodů za 19 minut v Madridu a Filip Halada se s Komárnem stále ještě drží při životě v semifinále slovenské extraligy.

celý článek
Čísla TS31, pohádka Strii bez happy endu

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský má za sebou svou první základní část NBA, jejímž byl po 57 odehraných zápasech 418. střelcem a 177. hráčem podle průměru v plus/minus. David Jelínek s Andorrou upevnil osmou pozici týmu v ACB. Patrik Auda se zviditelnil 14 body proti finalistovi Eurocupu a spolulídrovi španělské ligy z Valencie. Jan Veselý byl 18 body u velkolepého obratu s Gaziantepem, když mimo jiné proměnil 10 z 12 šestek! Filip Halada i díky svému nemalému příspěvku slaví postup přes Levice do semifinále slovenské extraligy. A hrdina „Baníků“ z Handlové Luboš Stria o pouhé centimetry nedopsal svůj čtvrtfinálový epos až ke zlaté postupové trefě v rozhodujícím pátém utkání v hale Košic, vítěze základní části slovenské nejvyšší soutěže. To je jen krátký výtah z posledního dění kolem aktuálně zdravých českých legionářů. 

celý článek
Balvín zraněn, top muži, senzace Handlové

LEGIE V ZAHRANIČÍ 16 produktivních minut Tomáše Satoranského na palubovce loňských finalistů Golden State Warriors. Vážné zranění kotníku Ondřeje Balvína. David Jelínek o další krok blíž k play-off ACB. Top skórer Filip Halada vedl Komárno ke druhému vítězství ve čtvrtfinálové sérii. Luboš Stria u senzace Handlové proti vítězi základní části. Jan Veselý 15 body spoluřídil vítězství nad Bursou. Aleš Chán nejužitečnějším hráčem Welsu. Tomáš Kyzlink top skórerem Bourgu. To jsou některé z posledních zápisů českých vyslanců na zahraničních palubovkách, kde už začalo, nebo se kvapem blíží play-off.

celý článek
Kyzlink začal porážkou, Wizards slaví

LEGIE V ZAHRANIČÍ Washington Wizards po fenomenálním představení Johna Walla dobyli Cleveland, navíc po 38 letech slaví divizní vítězství a utnuli tak dosud nejdelší aktivní sucho ze všech čtyř hlavních amerických profilig. Ondřej Balvín byl proti euroligové Vitorii v plusu, Fenerbahce neměl problém ani ve značném oslabení, Blake Schilb se po čase vrátil do sestavy Galatasaraye, Tomáš Kyzlink dal sbohem Domžale a přesunul se do týmu lídra druhé francouzské ligy a oba vyslance na Slovensku nyní čeká extraligové play-off. To jsou v kostce ústřední linky zpravodajského přehledu o mužích s českým pasem na zahraničních kolbištích. 

celý článek
Zranění Pecháčka, Jelínek a Balvín zářili

LEGIE V ZAHRANIČÍ David Jelínek se blýskl 17 body při výhře nad Zaragozou, Ondřej Balvín se rozdunkoval při velkém výpadu Estudiantes v Malaze a Adam Pecháček kvůli vážnému zranění kotníku už nějaký čas chybí Obradoiru, které o víkendu senzačně přemohlo Real. Wizards Tomáše Satoranského se přestává dařit, Janu Veselému z vedoucího Fenerbahce stačilo na 17 bodů pouhých 23 minut a Blake Schilb nadále nehraje v Galatasarayi. Luboš Stria se po čase vrátil ze stavu zraněných a Tomáše Kyzlinka čeká ve slovinské lize nadstavba. To je rychlý výčet nového zahraničního dění v podání mužů s českým pasem.

celý článek
Palba mincí na Bosporu, Manresa senzací

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se s Wizards dočasně ocitl už na druhém místě Východní konference NBA. Patrik Auda byl 9 body u senzace proti Vitorii. Blake Schilb podruhé za sebou chyběl v ligové sestavě Galatasaraye, a to zrovna při domácím derby s Fenerbahce, v němž byli vítězní hosté zasypáni deštěm mincí a zapalovačů. A Tomáš Kyzlink čněl dvakrát jako top skórer Domžale ve slovinské lize. To byly hlavní body posledních zápasů českých vyslanců v zahraničních soutěžích.

celý článek
Vít do dějin! Ondřej v základu. Adam už 17

LEGIE V ZAHRANIČÍ S BOHATOU VIDEOOBLOHOU Tomáš Satoranský se po svých prvních 46 zápasech v NBA dostal na 129 bodů a jeho Wizards útočí na druhé místo na Východě. Ondřej Balvín vstoupil do angažmá v Estudiantes průměry 6,3 bodu a 7,1 doskoku za 24 minut a už od druhého zápasu i členstvím v základu. Vítězný hit s Barcelonou navíc dokázal v poslední vteřině 4. čtvrtiny poslat do prodloužení. Andorra Davida Jelínka dál drží naději na play-off.  Adam Pecháček v po sobě jdoucích zápasech zapsal 17 a 10 minut, což jsou jeho třetí a čtvrté dvojciferné minuty sezony. Patrik Auda byl v Obradoiru nejužitečnějším hráčem i top skórerem Manresy. 16letý kadet Vít Krejčí se stal nejmladším Čechem, který kdy nastoupil v ACB! V turecké lize nyní střídavě nastupující Jan Veselý byl top skórerem při složení Yesilgiresunu. Aleš Chán se zaskvěl jako nejužitečnější hráč Welsu. Filip Halada se blýskl 8 trojkami proti Spišské Nové Vsi a Handlová Luboše Strii nedohrála divoký a později kontumovaný zápas v Lučenci. To jsou hlavní body z tentokrát vícetýdenního přehledu zahraničního dění s mnohdy nepřehlédnutelnou českou stopou.  

celý článek
První stovka v NBA a Balvín v Estudiantes

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se ve svém 30. zápase vypracoval k první stovce bodů v NBA a také zazářil exhibičními kousky proti New York Knicks. Ondřej Balvín zakotvil do konce sezony v Estudiantes Madrid. David Jelínek se proti svému bývalému týmu z Badalony prosadil 9 body. A Filip Halada byl top skórerem Komárna proti Svitu. Takové byly hlavní výstupy z posledního dění kolem českých legionářů.

celý článek
1 2 3 4 5 ►►
archiv (43)