Jaké jsou Satoranského nejlepší dny?

LEGIE V ZAHRANIČÍ 185. nevytíženější hráč NBA Tomáš Satoranský má za sebou už 19 zápasů v řadě jako základní dirigent 11. nejlepšího týmu ligy, když v této sérii drží průměry 11,1 bodu, 5,7 asistence na 1,8 ztráty a 3,7 doskoku za 29,6 minuty s úspěšností z pole 55,7, trojkami 52,4 a šestkami 89 procent. Kdy měl zatím své nejlepší dny v sezoně? Střelecky nejproduktivnější mívá soboty (průměr 9,7 bodu) a úterky (8,1), trojky nejlíp střílí o sobotách (65 procent) a nedělích (57), šestky má naopak o víkendu nejslabší (62 a 50) a nejvíc mu lepí v úterý (87,5), kdy také nejvíc asistuje (4,5) a suverénně nejlíp doskakuje (4,0), přičemž na každý den v týdnu zatím připadlo mezi 6 a 11 zápasy. Aktuálně je navíc druhým trojkařem NBA z aktivních hráčů s nejméně desítkami vystřelených pokusů. Momentálně ovšem za kopečky nezáří sám – Ondřej Balvín je nejlepším dunkerem a třetím „dvojkařem“ ACB, David Jelínek osmým nejlepším trojkařem stejné soutěže, Jan Veselý dál vede tureckou ligu, Patrik Auda táhl jako top skórer Radom k dobytí Zielony Gory, Jiří Hubálek byl top skórerem Vídně, Lukáš Palyza třetím střelcem Gliwic a Tomáš Kyzlink druhým střelcem Sieny.

celý článek
Nejlepším trojkařem NBA je…!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Playmaker Washington Wizards Tomáš Satoranský dál plní sociální sítě a je čím dál častějším tématem analýz expertů. Jako člen základu má v 17 posledních zápasech průměry 11,4 bodu (už téměř úroveň nejlepší stovky ligy s nejméně 70 procenty zápasů), 5,8 asistence na 1,9 ztráty a 3,6 doskoku za 29,5 minuty při střelbě z pole 57,6, trojkách 56,4 a šestkách 93,1. Čerstvě má za sebou osobní maximum 40 minut v duelu s Miami, kde jako obránce Gorana Dragiče povolil úřadujícímu mistru Evropy jen 4 body za 36 útoků, a kde mu až v dramatickém závěru skončila nevídaná šňůra 31 šestek. Navíc z hráčů s nejméně několika desítkami pokusů (on je na 78) je aktuálně vůbec nejlepším trojkařem celé NBA s úspěšností 47,4, což je neuvěřitelná zpráva! Už jen proto, že oproti minulé sezoně své procento zdvojnásobil. Nezapadli však ani další legionáři – Blake Schilb se stal top skórerem a druhým nejužitečnějším hráčem 21. kola ACB, Ondřej Balvín byl za pouhých 15 minut top skórerem Canarie při složení euroligové Valencie, Patrik Auda byl nejužitečnějším hráčem Radomi, Lukáš Palyza stál 15 body u zlomení Gdyně, Jiří Hubálek byl MVP Vídně, Tomáš Kyzlink top skórerem Sieny, Adam Pecháček top skórerem Saenz Horeky a Tomáš Hampl top skórerem Estelly.  

celý článek
22 ztrát a -15 střel? Vítězství! Bravo, JB!

TŘETÍ DUEL LVŮ VE SVĚTOVÉ KVALIFIKACI Jako by si chtěli otestovat, co ještě dokážou – na hřištích soupeřů - otočit. A tentokrát si uchystali test z nejtěžších až neřešitelných. Ve světle událostí zápasu v bulharském Botevgradu se i dílčí druhopoločasový stav z listopadových Helsinek (37-31 pro domácí Finy) jeví jako pseudoproblém. První skutečný průšvih této světové kvalifikace museli reprezentanti vyřešit až ve třetím utkání. V tom, v němž stejně jako v Helsinkách zahájili suverénně, aby mezi 12. a 19. minutou přišel – stejně jako v Helsinkách – hluboký propad, tentokrát však měl docela jinou dimenzi - ze 17-25 až do pekelných jam - na 45-29. Tam už i skuteční optimisté ztráceli víru…

celý článek
Multirekordman Sato i rozžhavený Jelínek

LEGIE V ZAHRANIČÍ Stačily pouhé dva zápasy ve slavných arénách během čtyř dnů a Tomáš Satoranský přepisoval řadu svých osobních rekordů a dokonce i jeden zásadní český. Nejprve v chicagském United Center vysázel 25 bodů a dosáhl na nejlepší český střelecký výkon v dějinách NBA. Zároveň si tu udělal maximum 5 trojkami a 37 minutami. Za pár dní v newyorské Madison Square Garden přidal další dva rekordy – 11 asistencí a 3 bloky. Za svých 9 zápasů v základu Wizards tým natočil bilanci 7-2 a Satoranský sám měl v těchto utkáních průměry 11,4 bodu, 5,9 asistence, 3,2 doskoku a 1,4 zisku za 28 minut při 61procentních trojkách a 100procentních šestkách. David Jelínek 21 body sestřelil Badalonu a byl popáté za 7 zápasů dvojciferný. Ondřej Balvín byl před 9 tisíci lidí králem svého prvního utkání kariéry v Copa del Rey s 18 body za 19 minut. Nejvytíženější Sevillan Blake Schilb nepomohl k výhře ani 11 body, 8 doskoky a 4 asistencemi. Jan Veselý byl top skórerem Fenerbahce v lize i ve čtvrtfinále poháru, ale v druhém případě to nestačilo. Jiří Hubálek zazářil 30 body při porážce Vídně, Lukáš Palyza byl 13 body u trudného selhání s Varšavou a Patrik Auda 10 body pomohl ke složení Štětína.

celý článek
Super zápisy TS31, kontumace a kat Realu

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský zažívá v NBA své nejhvězdnější období – v Orlandu zapsal 19bodové maximum svého dvouletého působení v lize, s bilancí 18/18 už 15 zápasů neminul trestný hod, tým s ním v základu doručuje nejvíc asistencí v NBA a k 7. únoru byla základní pětka Wizards s ním, Morrisem, Gortatem, Porterem a Bealem druhou nejlepší sestavou v celé lize v produkci na 100 útočných držeb míče (s průměrem +23,7 bodu oproti soupeřům) z pětic, co spolu v sezoně odehrály více než 100 minut. David Jelínek byl po Barceloně deseti body i u setnutí Realu! Fenerbahce Jana Veselého v derby zdemolovalo Efes a kouč poražených Ataman odmítl podat ruku svému protějšku Obradovičovi. A týmy Patrika Audy i Lukáše Palyzy získaly v polské lize kontumační výhry nad Slupskem, který ke konci ledna z finančních důvodů v nejvyšší soutěži skončil - po 19 letech.

celý článek
Dva osudové měsíce kariéry v NBA?

LEGIE V ZAHRANIČÍ Před Tomášem Satoranským se rýsuje největší šance jeho dvouletého působení v NBA. Týmu Wizards může kvůli nutnému zákroku na trvale bolavém levém kolenu chybět až dva měsíce šéf dirigent John Wall a Čech coby jeho aktuální první záloha, která si čerstvě udělala ligový osobák třemi trefenými trojkami v jednom zápase, by se měla na toto období posunout na jeho místo do základní pětky. A co je mezi legionáři nového dál? Ondřej Balvín byl nejvytíženějším mužem Canarie a stejně jako David Jelínek z Andorry pomohl k ligové výhře 10 body. Fenerbahce po 9 zápasech poznal v turecké lize pocit porážky, navzdory 15 bodům Jana Veselého. Gliwice v Polsku frčí na vlně a Lukáš Palyza byl tuctem bodů včetně parády z poloviny hřiště u již třetí výhry v řadě. Jiří Hubálek řádil 26 body v Gmundenu a Tomáš Kyzlink dál nosí štěstí Sieně, které tentokrát pomohl k vítězství 14 body.

celý článek
Defe-expert Satoranský i rekord Palyzy

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se vrátil na trůn celé NBA ve statistice hodnotící poměr asistencí a ztrát a v aréně Detroit Pistons předvedl i famózní defenzivní sekvenci. David Jelínek byl sedmi body u složení Barcelony. Ondřej Balvín se proti euroligové Malaze zviditelnil jako top skórer i nejužitečnější hráč Canarie. V českém derby polské ligy Lukáš Palyza přestřílel Patrika Audu 11-10 a v dalším zápase si zapsal 26bodový osobák sezony. Jiří Hubálek zasypal koš Welsu 33 body. A Tomáš Kyzlink zažil vítěznou premiéru v dresu druholigové italské Sieny, okořeněnou 8 body.

celý článek
II. dvojkař Wizards. Schilb rovnal osobák

LEGIE V ZAHRANIČÍ Záloha Wizards na rozehře, shooting guardu i small forwardu Tomáš Satoranský nadále drží pódium v rámci celé NBA v poměru asistencí a ztrát, udivil hned dvěma alley-oop dunky v jednom zápase a má tak už šest smečí za svých 35 zápasů. Je druhým nejlepším dvojkařem týmu a s 5,1 bodu i 240. střelcem ligy. Sevillský forward Blake Schilb si 23 body vyrovnal osobák v ACB a za posledních 6 zápasů má průměr 18 bodů. Jan Veselý je po polovině základu turecké ligy druhým střelcem Fenerbahce s 12 body a 76procentními trestnými hody. A ve čtvrté španělské lize se znovu všestranně rozohnil pivot Tomáš Hampl.

celý článek
Čech zpět v čele NBA! Čech z EBA senzací!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský se vrátil do čela celé NBA v poměru asistencí ke ztrátám, když po 31 utkáních má na kontě 79 asistencí a pouhých 17 ztrát za 521 minut. Chybuje tak v průměru jen jednou za téměř 31 minut! K tomu se blýskl 10 body za poslední čtvrtinu proti Knicks. Blake Schilb zazářil 14 body a 8 asistencemi bez jediné ztráty proti Barceloně. David Jelínek vystřílel 13 bodů za 20 minut. Lukáš Palyza se mocně zviditelnil 10 body a především nejlepšími +17 body při senzačním složení vedoucího celku polské ligy. Patrik Auda byl top skórerem při sestřelení Varšavy. Adam Pecháček vyšplhal až do role 17bodového top skórera Saenz Horeky. A centr Tomáš Hampl se vynořil z lůna čtvrté španělské ligy EBA, aby šokoval Španělsko neuvěřitelnou efektivitou 60, což je rekord této sezony ve všech soutěžích!

celý článek
Tomáš průměr 19! David osobák v ACB

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský završil prosinec v NBA na průměrech 6,2 bodu a 19,4 minuty. Na Boží hod byl navíc jedním z pouhých 6 hráčů ligy – spolu s LeBronem Jamesem, Alem Horfordem, Chrisem Paulem, Stephem Currym a Kylem Lowrym - , kteří tou dobou v sezoně zapisovali nejméně 11,1 bodu, 5,5 asistence a 5,5 doskoku za 36 minut s efektivní střelbou 54,5 procenta (zohledňuje fakt, že trefa za 3 body má větší váhu)! Už teď má víc trojkových tref než za celou minulou sezonu. David Jelínek složil jako top skórer 23 body s užitečností 27 Bilbao, přičemž první číslo znamenalo jeho rekord v této sezoně, druhé pak absolutní rekord za celé působení v ACB. Jeho Andorra už také nakoukla na pozice pro play-off. Blake Schilb exceloval v českém derby na Gran Canarii, kde 16 body a 7 asistencemi pomohl setnout favorita. O kolo dál vysázel za Sevillu dokonce 19 bodů při další výhře nad Zaragozou. Jan Veselý se blýskl 15 body a 9 doskoky na Besiktasi. Patrik Auda zaúřadoval v polské lize 18, 16 a 17 body se 13 doskoky a byly z toho dvě výhry Radomi. A Lukáš Palyza 13 body tlačil Gliwice téměř k senzaci v Zieloně Goře.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (88)