Co nesmí zakrýt tři světová No.1 v 3x3

23.8. Český basketbal se aktuálně pyšní nejvyšší pozicí ve světovém rankingu hned ve třech kategoriích! Sára Krumpholcová je jedničkou v U23 i mezi ženami a Daniel Kačer vládne světovému pořadí juniorů U18.

celý článek
Mým cílem je v 3x3 vydělat milion dolarů!

S DUŠANEM BULUTEM O SVĚTĚ 3X3 V semifinále pražské World Tour 3x3 to byla naprostá ex-jugoslávská hegemonie. Dva srbské týmy, jeden slovinský a jeden bosenský. K tomu připočtěte další srbský celek ve čtvrtfinále. I z uvedeného výčtu je zřejmé, jaký region vládne současnému basketbalu 3x3. A dá se čekat, že se z něj bude rekrutovat i olympijský vítěz z Tokia. Ostatně potvrzují to i slova vítěze pražské World Tour, který se jako rodák ze srbského Noviho Sadu pyšní basketbalovou DNA ve větším než malém množství.

celý článek
Stejný příběh Humpolce i kouzlo Al Wahdy

ECHO DNE 2 WORLD TOUR 3X3 Humpolecký sen o velkém výsledku se na pražském Václavském náměstí nenaplnil. Tým kolem Ondřeje Dygrýna ve čtvrtfinálovém duelu basketbalové World Tour 3x3 dřel do úmoru a minutu a půl do konce se proti srbskému Zemunu, nasazené čtyřce, dostal ještě na rozdíl bodu. Nakonec však padl 17-20 a dosažení semifinálových břehů na jednom ze sedmi nejkvalitněji obsazených turnajů světa mu – stejně jako loni - zůstalo odepřeno.

celý článek
Mít 3x3 jako džob se ještě nepoštěstilo

ČESKÉ OHLASY DNE 1 NA WORLD TOUR V PRAZE Jen pár bodů chybělo k tomu, aby český basketbal 3x3 měl plné zastoupení i ve druhém dnu vrcholného podniku série World Tour, který tento víkend ovládl dění v dolní části pražského Václavského náměstí. Celek Ostrava Jana Stehlíka nedokázal navázat na úvodní senzační triumf nad druhým týmem světa Lublaní (19-18) a ve druhém duelu podlehl bosenskému Vitezi 15-20, což při výhře Slovinců nad Bosňany 21-18 znamenalo shodnou bilanci tří celků 1-1 a na vstřelené body byla Ostrava nejhorší, což pro ni znamenalo třetí místo a konec v turnaji, do něhož vstupovala s vyššími ambicemi.

 

celý článek
Jakou specialitu má pražská World Tour?

S ONDŘEJEM DYGRÝNEM PŘED PRAŽSKOU WORLD TOUR Bývalý dlouholetý ligový hráč Ondřej Dygrýn před několika lety přesedlal z pětkového basketbalu do rychle se rozvíjející hry 3x3, z níž je nyní už i olympijská disciplína. O víkendu ho čeká jeden z vrcholů letní sezony, pražský podnik FIBA World Tour na Václavském náměstí.

celý článek
Mistři Česka. Mistři Švédska? A Rumunska?

INTERVIEW S JANEM STEHLÍKEM Už počtvrté se o víkendu představí na pražském podniku FIBA World Tour Jan Stehlík. A s ním i celý tým Ostravy, který čeká těžká základní skupina s nasazenou dvojkou z Lublaně a sedmičkou z bosenského Viteze, jemuž mají Ostraváci (číslo 10) co vracet za letní turnaj na soupeřově domácí půdě. O postup do čtvrtfinále mezi dvěma nejlepšími se ale rozhodně chtějí poprat. A možná i o víc.

celý článek
World Tour 3x3 v Praze: ve hře 666 tisíc!

WORLD TOUR 3X3 PRAHA První srpnový víkend uvidí fanoušci 3x3 v Praze každoroční atrakci tohoto sportu. Na Václavském náměstí se v sobotu a neděli uskuteční už popáté jeden z pouhých sedmi turnajů FIBA World Tour 3x3. Vítěz Prague Masters se kvalifikuje na finálový podnik série, který na konci října pohostí Peking.

celý článek
Stínadla se bouří. Už nechtějí mlčet!

HRÁČSKÉ ASOCIACE NAPŘÍČ EVROPOU OŽÍVAJÍ Nebýt ohnivých vyjádření srbského repre forwarda Nikoly Kaliniče na adresu náročnosti každoroční dvouměsíční práce pro stát zdarma, a nebýt pobídky jeho kouče z Fenerbahce Željka Obradoviče, aby hráči napříč kontinentem začali hájit své zájmy, zdálo by se, že konflikt mezi FIBA a Euroleague Basketball o (ne)smysluplnost kvalifikačních oken uvnitř sezony je tím hlavním, co se nyní na válečné kontinentální frontě děje… Pod povrchem to však pořádně vře i na dalších bojištích a díky tomu, že na stopě rodících se událostí byl i šéf tuzemské hráčské asociace Pavel Pumprla, můžete se o nich nyní dozvědět takříkajíc z první ruky. A hlavní zpráva forwarda reprezentace a Nymburka je tato: ozývat se nyní hlasitě hodlají i ti, o které jde především – hráči.  

celý článek
Krvavý turnaj v Mongolsku a útoky na WT

DOBRODRUŽNĚ S ONDŘEJEM DYGRÝNEM Léto jako řemen prožívá parta Ondřeje Dygrýna, hrající v sezoně 3x3 pod názvem Streetsportline.eu. Hned několikrát během pár týdnů útočila na účast ve World Tour, turnaj v dalekém Mongolsku hrála ve třech a dokonce i ve dvou, spala v jurtách i krvácela, aby se po řadě změn v sestavě dočkala i vykoupení v podobě postupu na podnik World Tour v kanadském Saskatoonu, který startuje už tuto sobotu. Pojďme nyní po stopách řady letních bitev předního českého celku ve vyprávění Ondřeje Dygrýna, který byl zastižen při odbavování na pražském letišti. A začít musel tím nejčerstvějším a zároveň nejsmutnějším – pouze 90minutovým pobytem na mistrovství Evropy v Amsterdamu. 

celý článek
Koučka Uhrová věděla o medaili dopředu

OHLASY KE STŘÍBRU Z MS 3X3 U18 Druhý rok za sebou vezou Češky z velké akce 3x3 v Číně medaili! Tentokrát se domů vrací čtveřice vedená trenérkou Michaelou Uhrovou jako vicemistryně světa U18. Právě Uhrová byla u obou dosud největších úspěchů českého basketbalu 3x3. Loni byla jednou ze čtyř hráček, které na kurtu vybojovaly nečekaný světový titul. Letos prováděla mladý tým nástrahami světového šampionátu jako trenérka.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (56)