Díky „svaté trojici“ už volá Čína!

POSTUPOVÝ DUEL LVŮ NA SVĚTOVÝ POHÁR Byla to absolutně stěžejní akce zápasu. Postrádala jakoukoli spektakulárnost, o to však byla důležitější. Obsahovala ohromnou míru rizika, zvlášť na palubovce soupeře, přesto i velikou dávku chytrosti a ještě větší porci odvahy. Klíčový muž českého týmu Tomáš Satoranský se postavil na průraz domácímu koloději Jusufovi, jednomu z nejlepších pivotů NBA. Byl to duel z první ligy světa, kdo s koho, vyhrát mohl jen jeden. Dopadnout ta situace obráceně, nad českými hrdly by se v tom kvalifikačním souboji už snášel ukrutně ostrý Damoklův meč. Playmaker Washingtonu přesto vsadil „all-in“, ač obtěžkán už třemi fauly, z nichž dva byly velmi zbytečné. Do konce přitom zbývalo ještě nekonečných 18 minut.

celý článek
Veselý po 2 letech zpět v reprezentaci

SVĚTOVÁ KVALIFIKACE Všechno nasvědčuje tomu, že by se ve čtvrtek 13. září mohl v Pardubicích odehrát jeden z nejatraktivnějších basketbalových zápasů na českém území posledních let. Češi v dobře rozehrané kvalifikaci Světového poháru 2019 hostí silné Rusko a jejich soupiska se začíná zajímavě rýsovat, neboť po Tomáši Satoranském ve dvou zářijových kvalifikačních bojích pomůže týmu i člen nejlepší pětky Euroligy Jan Veselý, který se tak v reprezentaci objeví poprvé od olympijské kvalifikace 2016.

celý článek
Problémy Rusů i magnety v Hamburku

SVĚTOVÁ KVALIFIKACE Pět rozehrávačů, pět křídel a tři podkošoví hráči se příští středu sejdou na prvním soustředění národního týmu před startem druhé fáze světové kvalifikace, v níž 13. září čeká lvy v Pardubicích hitový souboj s Rusy (vstupenky už jsou v prodeji přes web CBF.cz) a o tři dny později i nelehká šichta na bosenské půdě.

celý článek
Nové No.1 pálily nohy i skrz podrážky

UDÁLOST Česko má znovu světovou jedničku v basketbalu 3x3. Na Sáru Krumpholcovou, která loni vládla žebříčku žen i kategorii do 23 let, a Daniela Kačera, který byl loni jedničkou v juniorech, navázala letos Alžběta Levínská. Osmnáctiletá hráčka je v tuto chvíli na špici žebříčku mezi juniorkami, v kategorii U23 je osmá a mezi ženami desátá. K posunu na pozici jedničky jí pomohla i úspěšná kvalifikace českého týmu na letošní evropský šampionát U18.

celý článek
Co teď čeká na lvice!

VELKÁ REFORMA REPRE SOUTĚŽÍ ŽEN V listopadu 2019 vejde v platnost nový FIBA systém soutěží ženských reprezentací, který ovšem nebude pouhou kopií reformy soutěží mužských národních týmů. Jak bude celý komplex, naplánovaný jako čtyřletý cyklus, nově vypadat?

celý článek
Rekordman, lídr Bulls i Finů a ve 20 otec

V PARDUBICÍCH S LAURIM MARKKANENEM Velkou část čtvrtečního večerního tréninku nebyla hlavní hvězda Finů na hrací ploše pardubické Tipsport arény. Lauri Markkanen, sedmička loňského draftu NBA, nejlepší střelec a doskakovač Chicaga v uplynulé sezoně a člen nejlepší pětky nováčků ligy, si s několika spoluhráči nakládal v posilovně.

celý článek
Famózní start Audy v divočícím Avellinu!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda vtrhl jako velká voda rovnou do play-off italské Serie A a v prvních dvou duelech v dresu Avellina, provázených řádně horkými událostmi kvůli řádění fanoušků, se zaskvěl 15 a 11 body za pouhých 16 a 17 minut! Nadále třetí dvojkař a nejlepší dunker ACB Ondřej Balvín úřadoval v Burgosu 9 body a 8 doskoky. Jiří Hubálek byl top skórerem Vídně v prvním semifinále rakouské bundesligy. Jan Veselý s Fenerbahce s převahou ovládl základní část turecké ligy a už vyhlíží čtvrtfinále. A Blake Schilb už ví, že jeho Sevilla po 29 letech sestoupí z ACB.

celý článek
Průlom ve Wu-si po dlouhém rozhovoru

INTERVIEW S ONDŘEJEM DYGRÝNEM Až v daleké Číně se týmu Bernard Humpolec podařilo dosáhnout zásadního milínku českého basketbalu 3x3. Kvartet Dygrýn, Zachrla, Šiška a Sismilich složil v semifinále challengeru ve Wu-si světové číslo jedna Novi Sad Al Wahda a podlehl až ve finále světové dvojce Limanu ze Srbska. Finálovou účastí si nicméně zajistil postup na podnik elitní série Masters v Japonsku. A předně - je to vůbec poprvé, co se český tým vlastními silami kvalifikoval na jiný turnaj tohoto prestižního seriálu než na Prague Masters. Loni sice Humpolec vyrazil na Masters do kanadského Saskatoonu,  to se však povedlo až díky administrativnímu procesu, kdy celek Al Wahda nestihl včas získat kanadská víza.  

celý článek
Nový domov Audy! Balvín zničil Malagu

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrika Audu vynesly výborné výkony v Radomi ze závěru sezony až k jejímu nastavení v dresu italského Avellina! Pro Tomáše Satoranského naopak po pouhých šesti zápasech skončilo letošní play-off NBA, když v něm zapisoval jen 1,2 bodu za 10 minut. Třetí nejlepší dvojkař ACB Ondřej Balvín byl nejužitečnějším hráčem a s 12 body včetně pěti dunků i druhým skórerem Gran Canarie při odstřelu euroligové Malagy. David Jelínek se stal dvojciferným snajprem Andorry proti Obradoiru i Barceloně, ale k výhře týmu nepomohl, stejně jako Blake Schilb nespasil 15 body Sevillu při neúspěšné záchranářské misi proti Zaragoze. Fenerbahce Jana veselého půjde do play-off turecké ligy z prvního místa. Jiří Hubálek pomohl Vídni 19 a 13 body proti Welsu k postupu do semifinále rakouské bundesligy. A Adam Pecháček ukončil sezonu ve druhé španělské lize s průměry 7,3 bodu za 18 minut.

celý článek
Milníky sezony TS31. Auda řádí v play-off!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský byl po bez nadsázky hvězdné druhé sezoně v NBA s celkem 30 základy, kdy pomohl při dlouhé absencí lídra Johna Walla zachránit pro Washington play-off, koučem Brooksem „odměněn“ usazením na lavičku ve čtvrtfinále Východní konference, kde už jen paběrkuje minuty na křídle, a kde jeho místo na rozehře dostal příchozí z čínské ligy Ty Lawson. Dvanáctý doskakovač ACB Ondřej Balvín byl top skórerem Canarie proti Bilbau a druhým nejužitečnějším s Murcií. Ani kvalitní výkony osmého dvojkaře a 12. nejvytíženějšího hráče španělské ligy Blakea Schilba nezabránily posledním třem porážkám Sevilly. Devětadvacátý střelec základní části polské ligy Patrik Auda byl díky 22 bodům hvězdou Radomi v prvním čtvrtfinále v Zieloné Goře. Lukáš Palyza uzavřel základní část polské Energa ligy jako top skórer Gliwic s 6 trojkami a 22 body. Jiří Hubálek tradičně doručoval body po nůších, ale Vídni to stačilo jen na jednu výhru ze tří zápasů. A Tomáš Kyzlink uzavřel sezonu ve druhé italské lize 26 a 23 body.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (101)