Pan Šestka dál řádí! Balvín už třetí v ACB

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský má u pasu už 150 zápasů v základní části NBA. Po odehrání čtvrtiny své třetí sezony v nejlepší lize dál čaruje z trestné linie (26/25), kde je mu soupeřem už jen Malcolm Brogdon, a skvěle si stále vede i v poměru asistencí a ztrát, kde drží sedmé místo v soutěži při jedné ztrátě připadající až na každých téměř 26 minut! Ondřej Balvín s Canarií konečně slavil a je už třetím dvojkařem ACB! Jan Veselý s Fenerbahce dobyl hrad předního týmu z Bursy. Patrik Auda s Pistoiou podruhé v řadě úspěšně zaútočil venku! A David Jelínek pomohl 10 body k venkovní radosti Andorry. Tolik hlavní novinky o stavu českých legií, momentálně sbírajících četné šrámy.

celý článek
Je "Sato" kouzelník? A kdo zářil ještě?

LEGIE V ZAHRANIČÍ S VIDEO OBLOHOU Nejvíc plusový Wizard za posledních pět zápasů se jmenuje Tomáš Satoranský, který je i třetím nejlepším mužem celé NBA v poměru asistencí a ztrát, když za 223 minut v této sezoně přišel o pouhých 7 míčů, což dává ztrátu až na každých 32 minut! Navíc z hráčů celé ligy s nejméně 20 házenými šestkami je jedním z pouhých tří, kdo zatím minuli jediný pokus, přičemž dalším takovým mužem bez nervů je jeho spoluhráč. Ondřej Balvín byl nejužitečnějším i nejvytíženějším mužem Canarie a navíc už je pátým dvojkařem i devátým dunkerem ACB. Blake Schilb se zaskvěl jako top skórer i nejužitečnější hráč při vítězství Chalons-Reims. A Patrik Auda tuctem přispěl k prvnímu triumfu Pistoie. Tolik nebývalé milníky posledního týdne v podání české legionářské obce. 

celý článek
Milníky TS31 a Veselého řádění v Turecku

LEGIE V ZAHRANIČÍ V NBA už je aktuálně jen jediný hráč, který v této sezoně střílel nejméně 10 trestných hodů, neminul a zároveň házel víc pokusů než Tomáš Satoranský, který je už na bilanci 16/16! Český perimetrový univerzál je navíc nadále číslem 4 celé ligy v poměru asistencí a ztrát, což by se jeho lepšícím Wizards mohlo hodit. Jan Veselý v turecké lize explodoval 22 body a dokonce pokusil dvě trojky! David Jelínek pomohl sestřelit euroligovou Vitorii 11 body, Patrik Auda byl druhým střelcem Pistoie s 15 body a jako dvojciferný střelec se zapsal i Blake Schilb. Ondřej Balvín už s Gran Canarií sdílí dno ACB a Vít Krejčí konečně v této sezoně hrál. To jsou novinky českých legionářů na zahraniční podkošové scéně.

celý článek
Šestkový fenomén NBA! Jelínek dobyl Real

LEGIE V ZAHRANIČÍ Jen šest hráčů ve stávající sezoně NBA házelo nejméně 10 trestných hodů a zároveň stále neminulo. Jedním z nich je i Tomáš Satoranský, který je v lize zároveň číslem 4 v poměru asistencí a ztrát! Jan Veselý svým double doublem pomohl Fenerbahce na třetí pokus konečně zničit Efes. David Jelínek i svými 10 body přispěl Andoře k senzačnímu dobytí arény Realu. Ondřej Balvín je už sedmým dvojkařem ACB. Blake Schilb byl důležitým článkem při úspěchu už sedmého celku francouzské ProA. A autor double doublu Patrik Auda řádil 17 body za 25 minut jako druhý skórer Pistoie. České legie tak na zahraničních bitevních polích byly v posledních dnech znovu vidět.

celý článek
Hvězdní Blake a Ondřej, Tomáš číslem 12

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský na úvod sezony NBA z moře týmové bídy vylovil alespoň průměr 14 minut, nejmenší ztráty z Wizards a dvanáctý nejlepší poměr asistencí a ztrát v celé lize. Blake Schilb se „splašil“ k double doublu s bonusem 8 asistencí ve francouzské lize. Jan Veselý s Fenerbahce sice v ostatních soutěžích prohrává s městským rivalem z Efesu (v domácím Prezidentském poháru a Eurolize), ale v „liché“ turecké lize vylupuje jednu halu za druhou a jeho tým je už jediným neporaženým. Ondřej Balvín velkým výkonem sestřelil Andorru a v celé ACB se drží hned za TOP 10 v úspěšnosti dvojek. David Jelínek vysázel tucet do obruče Tenerife a Patrik Auda se v italské Lega Basket rozhodně neztratil proti soupeřům z Euroligy a Ligy mistrů.

celý článek
Humpolec na pekingském nebi: Pokus II

PŘED FINÁLE WORLD TOUR 3X3 S ONDŘEJEM DYGRÝNEM Druhý rok v řadě se vydává parta kolem Ondřeje Dygrýna na „pohádkový turnaj“ do devět tisíc kilometrů vzdáleného Pekingu, kde celek Humpolec Bernard o víkendu čeká finálové klání FIBA World Tour v basketbalu 3x3. Jeho vítěz už si může pořádně zamnout ruce, protože si přijde na báječnou odměnu čítající 40 tisíc dolarů, což v korunách aktuálně obnáší 900 tisíc. Ještě poražený finalista bere 30 tisíc dolarů, bronzový medailista 18 tisíc a čtvrtý tým pořadí 12 tisíc. Na turnaj, opět pořádaný v nákupním centru Bloomage Live Hi-Up, což je supermoderní komplex v západní části Pekingu, se probojovalo tak jako každý rok pouze dvanáct nejlepších týmů světa. To znamená, že pokud tam už míříte, můžete si říct, že jste v tomhle sportu vážně dobří.

celý článek
Wizards mimo pozice a exploze Schilba!

LEGIE V ZAHRANIČÍ S BOHATOU VIDEOOBLOHOU Přinášíme nemalé novinky z tábora Washington Wizards, kteří mají za sebou první tři přípravné duely s celkem 17 body a 12 asistencemi za 57 minut Tomáše Satoranského, jenž v této sezoně nebude jediným Kouzelníkem operujícím mimo svou pozici. Ondřej Balvín svou první euroligovou sezonu kariéry zahájil jako náhradník v ACB, kde se v dresu Gran Canarie pořádně rozdunkoval až na třetí pokus. Jan Veselý odstartoval cestu za obhajobou tureckého titulu s Fenerbahce derby složením Besiktase, David Jelínek se při výborném vstupu do sezony Andorry vždy pohyboval kolem deseti bodů a hlavně patřil i do základní pětice, nový základní forward francouzského Chalons-Reims Blake Schilb explodoval proti Choletu 22 body, nový záklaďák pro změnu italské Pistoie Patrik Auda se uvedl 15 body a zajímavé dočasné angažmá v Německu si našel Adam Pecháček, který se v přípravě objevil i v dresu Audovy Pistoie. To jsou letošní vstupní informace o české legionářské divizi na zahraničních frontách.

celý článek
Díky „svaté trojici“ už volá Čína!

POSTUPOVÝ DUEL LVŮ NA SVĚTOVÝ POHÁR Byla to absolutně stěžejní akce zápasu. Postrádala jakoukoli spektakulárnost, o to však byla důležitější. Obsahovala ohromnou míru rizika, zvlášť na palubovce soupeře, přesto i velikou dávku chytrosti a ještě větší porci odvahy. Klíčový muž českého týmu Tomáš Satoranský se postavil na průraz domácímu koloději Jusufovi, jednomu z nejlepších pivotů NBA. Byl to duel z první ligy světa, kdo s koho, vyhrát mohl jen jeden. Dopadnout ta situace obráceně, nad českými hrdly by se v tom kvalifikačním souboji už snášel ukrutně ostrý Damoklův meč. Playmaker Washingtonu přesto vsadil „all-in“, ač obtěžkán už třemi fauly, z nichž dva byly velmi zbytečné. Do konce přitom zbývalo ještě nekonečných 18 minut.

celý článek
Veselý po 2 letech zpět v reprezentaci

SVĚTOVÁ KVALIFIKACE Všechno nasvědčuje tomu, že by se ve čtvrtek 13. září mohl v Pardubicích odehrát jeden z nejatraktivnějších basketbalových zápasů na českém území posledních let. Češi v dobře rozehrané kvalifikaci Světového poháru 2019 hostí silné Rusko a jejich soupiska se začíná zajímavě rýsovat, neboť po Tomáši Satoranském ve dvou zářijových kvalifikačních bojích pomůže týmu i člen nejlepší pětky Euroligy Jan Veselý, který se tak v reprezentaci objeví poprvé od olympijské kvalifikace 2016.

celý článek
Problémy Rusů i magnety v Hamburku

SVĚTOVÁ KVALIFIKACE Pět rozehrávačů, pět křídel a tři podkošoví hráči se příští středu sejdou na prvním soustředění národního týmu před startem druhé fáze světové kvalifikace, v níž 13. září čeká lvy v Pardubicích hitový souboj s Rusy (vstupenky už jsou v prodeji přes web CBF.cz) a o tři dny později i nelehká šichta na bosenské půdě.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (108)