Co teď čeká na lvice!

VELKÁ REFORMA REPRE SOUTĚŽÍ ŽEN V listopadu 2019 vejde v platnost nový FIBA systém soutěží ženských reprezentací, který ovšem nebude pouhou kopií reformy soutěží mužských národních týmů. Jak bude celý komplex, naplánovaný jako čtyřletý cyklus, nově vypadat?

celý článek
Rekordman, lídr Bulls i Finů a ve 20 otec

V PARDUBICÍCH S LAURIM MARKKANENEM Velkou část čtvrtečního večerního tréninku nebyla hlavní hvězda Finů na hrací ploše pardubické Tipsport arény. Lauri Markkanen, sedmička loňského draftu NBA, nejlepší střelec a doskakovač Chicaga v uplynulé sezoně a člen nejlepší pětky nováčků ligy, si s několika spoluhráči nakládal v posilovně.

celý článek
Famózní start Audy v divočícím Avellinu!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda vtrhl jako velká voda rovnou do play-off italské Serie A a v prvních dvou duelech v dresu Avellina, provázených řádně horkými událostmi kvůli řádění fanoušků, se zaskvěl 15 a 11 body za pouhých 16 a 17 minut! Nadále třetí dvojkař a nejlepší dunker ACB Ondřej Balvín úřadoval v Burgosu 9 body a 8 doskoky. Jiří Hubálek byl top skórerem Vídně v prvním semifinále rakouské bundesligy. Jan Veselý s Fenerbahce s převahou ovládl základní část turecké ligy a už vyhlíží čtvrtfinále. A Blake Schilb už ví, že jeho Sevilla po 29 letech sestoupí z ACB.

celý článek
Průlom ve Wu-si po dlouhém rozhovoru

INTERVIEW S ONDŘEJEM DYGRÝNEM Až v daleké Číně se týmu Bernard Humpolec podařilo dosáhnout zásadního milínku českého basketbalu 3x3. Kvartet Dygrýn, Zachrla, Šiška a Sismilich složil v semifinále challengeru ve Wu-si světové číslo jedna Novi Sad Al Wahda a podlehl až ve finále světové dvojce Limanu ze Srbska. Finálovou účastí si nicméně zajistil postup na podnik elitní série Masters v Japonsku. A předně - je to vůbec poprvé, co se český tým vlastními silami kvalifikoval na jiný turnaj tohoto prestižního seriálu než na Prague Masters. Loni sice Humpolec vyrazil na Masters do kanadského Saskatoonu,  to se však povedlo až díky administrativnímu procesu, kdy celek Al Wahda nestihl včas získat kanadská víza.

celý článek
Nový domov Audy! Balvín zničil Malagu

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrika Audu vynesly výborné výkony v Radomi ze závěru sezony až k jejímu nastavení v dresu italského Avellina! Pro Tomáše Satoranského naopak po pouhých šesti zápasech skončilo letošní play-off NBA, když v něm zapisoval jen 1,2 bodu za 10 minut. Třetí nejlepší dvojkař ACB Ondřej Balvín byl nejužitečnějším hráčem a s 12 body včetně pěti dunků i druhým skórerem Gran Canarie při odstřelu euroligové Malagy. David Jelínek se stal dvojciferným snajprem Andorry proti Obradoiru i Barceloně, ale k výhře týmu nepomohl, stejně jako Blake Schilb nespasil 15 body Sevillu při neúspěšné záchranářské misi proti Zaragoze. Fenerbahce Jana veselého půjde do play-off turecké ligy z prvního místa. Jiří Hubálek pomohl Vídni 19 a 13 body proti Welsu k postupu do semifinále rakouské bundesligy. A Adam Pecháček ukončil sezonu ve druhé španělské lize s průměry 7,3 bodu za 18 minut.

celý článek
Milníky sezony TS31. Auda řádí v play-off!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Tomáš Satoranský byl po bez nadsázky hvězdné druhé sezoně v NBA s celkem 30 základy, kdy pomohl při dlouhé absencí lídra Johna Walla zachránit pro Washington play-off, koučem Brooksem „odměněn“ usazením na lavičku ve čtvrtfinále Východní konference, kde už jen paběrkuje minuty na křídle, a kde jeho místo na rozehře dostal příchozí z čínské ligy Ty Lawson. Dvanáctý doskakovač ACB Ondřej Balvín byl top skórerem Canarie proti Bilbau a druhým nejužitečnějším s Murcií. Ani kvalitní výkony osmého dvojkaře a 12. nejvytíženějšího hráče španělské ligy Blakea Schilba nezabránily posledním třem porážkám Sevilly. Devětadvacátý střelec základní části polské ligy Patrik Auda byl díky 22 bodům hvězdou Radomi v prvním čtvrtfinále v Zieloné Goře. Lukáš Palyza uzavřel základní část polské Energa ligy jako top skórer Gliwic s 6 trojkami a 22 body. Jiří Hubálek tradičně doručoval body po nůších, ale Vídni to stačilo jen na jednu výhru ze tří zápasů. A Tomáš Kyzlink uzavřel sezonu ve druhé italské lize 26 a 23 body.

celý článek
Sato má 500! Balvín dunkerem s Barcou

LEGIE V ZAHRANIČÍ Nejlepší trojkař NBA z hráčů s nejméně 90 pokusy Tomáš Satoranský se v této sezoně dostal už na 511 bodů, což je docela slušný nárůst ze 162 v nováčkovském roce. Zároveň je zhruba na čtvrtině produkce aktuálního top skórera ligy Jamese Hardena (2191). Ve svých 29 zápasech v základu, do nějž naskakuje i po návratu Johna Walla v případě, že se hraje druhý zápas ve dvou dnech, si drží průměry 10,3 bodu, 5,8 asistence na 1,9 ztráty, 4,2 doskoku a 30,3 minuty při úspěšnosti trojek 52,7 a šestek 90,4 procenta. Ondřej Balvín třikrát dunkoval proti Barceloně a stále má v ACB jako jediný průměr dvou smečí na utkání. David Jelínek se v zápasech se Zaragozou a Vitorií blýskl průměrem 10 bodů a je už šestým nejúspěšnějším trojkařem ACB. Sedmý dvojkař španělské ligy Blake Schilb byl top skórerem Sevilly proti Murcii. Patrik Auda vyprodukoval 12 bodů za 13 minut a Lukáš Palyza se jako top skórer vrátil do základu Gliwic. Jiří Hubálek velel jako nejlepší střelec a nejužitečnější hráč při výhře Vídně a Tomáš Kyzlink byl dvakrát 25bodovým top skórerem vítězné Sieny.

celý článek
Schilbův mega koncert a šéf legie zkázy

LEGIE V ZAHRANIČÍ Členem ofenzivně nejúdernější pětice NBA je aktuálně jediný český vyslanec v zámořské soutěži Tomáš Satoranský! Ten za svých 26 zápasů v základu Washingtonu v řadě drží průměry 10,4 bodu, 6 asistencí na 1,8 ztráty, 4,2 doskoku a 1,2 zisku za 30 minut se střelbou z pole 53,8, šestkami 89,6 a trojkami neuvěřitelných 54 procent! Konečně se dočkal i svého desátého dunku sezony a také potřetí dvojciferných asistencí. Třetí nejlepší dvojkař ACB Ondřej Balvín pomohl 11 body zrušit Andorru, čemuž 12 body nezabránil ani sedmý trojkař ligy David Jelínek. Nad oběma však čněl druhý střelec kola španělské ligy Blake Schilb, který 25 body včetně rozhodujícího nájezdu setnul euroligovou Malagu a je už 13. dvojkařem soutěže. Patrik Auda byl mimo jiné i double doublem u famózní série tří výher nyní neporazitelné Radomi, Vít Krejčí se stal druhým střelcem Olivaru a Jan Veselý se v duelu s Eskisehirem ohřál jen na šest minut. Takový byl další týden českých legií.

celý článek
Ten, co řídí 2. nejničivější pětku NBA!

LEGIE V ZAHRANIČÍ Na to, že se jeho současný senzační vzestup přihodil až shodou okolností, jsou to pozoruhodné milníky. Aktuálně jeden z pouhých pěti evropských rozehrávačů (vedle Dragiče, Schrödera, Rubia a Teodosiče) v základech celků NBA a díky 11. pozici Washingtonu v celkovém pořadí ligy i nejvýše postavený Evropan řídící základní pětku v nejlepší soutěži světa, k 21. březnu šéfuje druhému nejúdernějšímu kvintetu celé NBA! Spolu s Porterem, Bealem, Oubrem a Morrisem produkuje 135 bodů na 100 útoků. Stejná pětice je navíc druhá i v čistém rozdílu na 100 útoků (proti 100 útokům soupeřů) s ohromující cifrou +34,5 bodu!

celý článek
Jaké jsou Satoranského nejlepší dny?

LEGIE V ZAHRANIČÍ 185. nevytíženější hráč NBA Tomáš Satoranský má za sebou už 19 zápasů v řadě jako základní dirigent 11. nejlepšího týmu ligy, když v této sérii drží průměry 11,1 bodu, 5,7 asistence na 1,8 ztráty a 3,7 doskoku za 29,6 minuty s úspěšností z pole 55,7, trojkami 52,4 a šestkami 89 procent. Kdy měl zatím své nejlepší dny v sezoně? Střelecky nejproduktivnější mívá soboty (průměr 9,7 bodu) a úterky (8,1), trojky nejlíp střílí o sobotách (65 procent) a nedělích (57), šestky má naopak o víkendu nejslabší (62 a 50) a nejvíc mu lepí v úterý (87,5), kdy také nejvíc asistuje (4,5) a suverénně nejlíp doskakuje (4,0), přičemž na každý den v týdnu zatím připadlo mezi 6 a 11 zápasy. Aktuálně je navíc druhým trojkařem NBA z aktivních hráčů s nejméně desítkami vystřelených pokusů. Momentálně ovšem za kopečky nezáří sám – Ondřej Balvín je nejlepším dunkerem a třetím „dvojkařem“ ACB, David Jelínek osmým nejlepším trojkařem stejné soutěže, Jan Veselý dál vede tureckou ligu, Patrik Auda táhl jako top skórer Radom k dobytí Zielony Gory, Jiří Hubálek byl top skórerem Vídně, Lukáš Palyza třetím střelcem Gliwic a Tomáš Kyzlink druhým střelcem Sieny.