Když se Trojan ptá, zdá má dát šestky

VELKÉ ECHO POSLEDNÍHO SOUBOJE Český basketbal zažil v sobotu speciální večer. Oficiální a více než důstojnou rozlučkou během něj oslavil kariéry dvou ze svých největších postav. V pardubické aréně si naposledy zahráli velký zápas Jiří Welsch a Luboš Bartoň. A nebyl to ledajaký večer. Duel nazvaný „Poslední souboj“ proti sobě svedl týmy, které si oba kapitáni sami sestavili. Nechyběli v něm čeští i zahraniční basketbalisté, kteří během bohatých kariér obou hráčů s Welschem nebo Bartoněm nastupovali, či k nim měli jinak blízko, a to včetně celosvětově známých jmen. Zahráli si ale i vyslanci z jiných sfér jako Nejlepší házenkář světa z roku 2010 Filip Jícha nebo fenomenální herec Ivan Trojan.

celý článek
Eurovelikáni na rozlučce dvou lvů!

VELKÁ EXHIBICE V PARDUBICÍCH Je tu duel týmů dvou velkých postav českého basketbalu – druhého tuzemce v NBA Jiřího Welsche a vítěze Euroligy Luboše Bartoně, kteří už nyní tlačí českou basketbalovou káru dál z úplně jiných než hráčských pozic. Oba se přesto ještě jednou a naposledy objeví ve velmi aktivních rolích na palubovce a především – v dresu. Už v sobotu od 16 hodin (záznam odvysílá od 18 hodin ČT Sport) tak v pardubické aréně vypukne „Poslední souboj“ mezi TEAMEM WELSCH a TEAMEM BARTOŇ. Oficiální rozlučka obou nedávných reprezentačních opor bude napěchovaná současnými i bývalými hvězdami evropského podkošového světa, fanoušky navíc do dění zatáhne bohatý doprovodný program, který odstartuje už od 13 hodin před arénou, včetně vystavení zbrusu nové trofeje pro mistry světa. V rámci charity se pomůže i Magdaléně a Jaroslavovi a na závěr programu v hale se uskuteční i hráčská autogramiáda.

celý článek
Dvacítka pro MS a trofej v Česku!

NOMINACE LVŮ A TROPHY TOUR Trenér národního týmu mužů Ronen Ginzburg představil širší nominaci 20 hráčů pro přípravu na zářijový světový šampionát, která odstartuje v nymburském Sportovním centru 23. července. V tu dobu ale tým ještě nebude kompletní, neboť budou chybět v letošní sezoně nejvytěžovanější hráči. A například Tomáš Satoranský se podle dohody mezi FIBA a NBA může připojit nejdřív 4. srpna.

celý článek
Pražský repre turnaj s Katkou i Alenou

PŘED MEZINÁRODNÍ AKCÍ LVIC První výraznější prověrka čeká ženskou reprezentaci v přípravě na evropský šampionát, který začíná už za necelé tři týdny. V rámci mezinárodního turnaje v Praze na Královce lvice vyzvou od čtvrtka do soboty Maďarsko, Lotyšsko a Bosnu a Hercegovinu. Češky by silným soupeřům měly poprvé v přípravě čelit prakticky v nejsilnější sestavě.

celý článek
Na ME bez Záplatové. A bude Julia?

PŘÍPRAVA LVIC NA EUROBASKET Už za pár dní začne nabitý maraton rozličných reprezentačních soustředění a zápasů, který poběží nepřetržitě až do zářijového světového šampionátu mužů. Nejprve však půjdou do boje lvice, které čeká už třinácté ME v nepřerušené řadě. A všichni kolem týmu věří, že třináctka celku přinese štěstí, neboť ve hře je i účast na olympijských hrách.

celý článek
Začíná přelomová Chance 3x3 Tour!

PŘED HISTORICKOU SEZONOU 3X3 O velikonočním víkendu odstartuje druhý ročník 3x3 Central Europe Tour, tedy společné série Čechů, Slováků a Poláků v basketbalu 3x3. Její první zastávkou bude tradiční indoor turnaj v Lounech, který zároveň otevře i českou Chance 3x3 Tour. A bude to start pořádně ostrý!

celý článek
Půlstoletí od tajeného triumfu z Vídně

ZAJÍMAVOST Ve středu uplynulo přesně 50 let ode dne, kdy hráči tehdejší Slavie VŠ Praha ovládli finále Poháru vítězů pohárů a zaznamenali jeden z největších úspěchů československého a českého basketbalu.

celý článek
Slavné No.23 mířilo na Poslední souboj!

AKTUÁLNĚ Mohla to být událost všech událostí v České republice. Nejen ve sportu. Na světě existuje totiž jen málo lidí, kteří by svůj obor ovlivnili takovým způsobem jako on. Už měl skoro koupenou letenku do Prahy a následně lístek na vlak do Pardubic. Svou objednávku ale musel stornovat. Kvůli tomu, že modrá není červená. Škoda.

celý článek
Od začátku to byl můj největší boj

S ŠÉFEM ČESKÉ HRÁČSKÉ ASOCIACE PAVLEM PUMPRLOU Dva roky práce má za sebou Česká basketbalová hráčská asociace založená kapitánem Nymburka a reprezentace Pavlem Pumprlou. Co už za svého působení dokázala, co ji čeká, kam posouvá oblast pojišťování hráčských kontraktů, aby se profesionální hráči neocitali při zranění „na suchu“, jak pokračuje snaha o zapojování basketbalistů do druhého života po skončení kariéry, nebo jak vypadají další problémy včetně zpožďujících se výplat, s nimiž hráčům asociace pomáhá, o tom bude nyní v detailech hovořit její šéf, který má se vším o dost víc práce, než původně očekával, přesto založení hráčské organizace ani trochu nelituje.

celý článek
Zídek: první Čech v Síni slávy FIBA!

UDÁLOST Takovou slávu český basketbal ještě nezažil, a to na ni čekal od roku 2007, kdy byla oficiálně založena Síň slávy FIBA. Od nynějška už mezi jmény tvořícími historii hry pod bezednými koši bude vytesáno i jedno české. Vicemistr Evropy a český Basketbalista století Jiří Zídek figuruje mezi 11 basketbalovými legendami, které byly v letošním roce do Síně slávy uvedeny.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►