Chance poprvé slaví, Lvice utnuly sérii

ECHO 11. KOLA ŽBL Až domácí porážkou s Hradcem Králové (59-80) skončila o víkendu čtyřzápasová vítězná série Trutnova v ŽBL. A co se v rámci čtyř zápasů 11. kola stalo dál? Nymburk doma neměl potíže se Slavií Praha (87-54), Slovanka rovněž v domácím prostředí složila Ostravu 71-66 a první úspěch zaznamenala strakonická U19 Chance po domácím triumfu nad Teamstore Brno 77-69. V tabulce se tak dorovnala s bilancí 1-9 právě svému soupeři a také SBŠ Ostrava.

celý článek
Problémy měla jen Slavia

ECHO NEÚPLNÉHO 10. KOLA ŽBL O víkendu se v rámci neúplného desátého kola ŽBL prodraly k výhrám favorizované celky. Brněnské Žabiny, aktuálně třetí tým tabulky, snadno dobily kurt městského soupeře Teamstoru (47-93), KP Brno si v prvním zápase bez trenéra Zdeňka doma jasně poradilo se Slovankou (88-42), pražský USK bez potíží přestřílel venku Hradec Králové (65-97) a U19 Chance byla na hřišti pražské Slavie dlouho blízko výhře, než ztratila poslední čtvrtinu a padla 86-83.

celý článek
Karolína Elhotová dovedla lvice na ME

ECHO POSTUPU NA EUROBASKET České reprezentantky si ve Fribourgu došly pro jednoznačné vítězství 53-88 (po poločase 30-46) nad domácím Švýcarskem a už zápas do konce kvalifikace si zajistily postup na ME 2019! Bude to už 13. účast reprezentantek na evropském šampionátu v nepřetržité řadě. Střelecké pole vedly Karolína Elhotová (20), Hanušová (16) a Kateřina Elhotová (15). Češky kralovaly z trojek (5-10) i na doskoku (28-43) a nevadil jim ani větší počet ztrát (14-23).

celý článek
Lvice po Fribourgu nechtějí počítat

PŘED ZÁVĚREM KVALIFIKACE ME ŽEN Už ve sváteční sobotu od 17:30 (vysílá YouTube kanál FIBA) čeká lvice kouče Štefana Svitka předposlední duel kvalifikace ME 2019. Český tým jako dosud neporažený lídr (4-0) skupiny G nastoupí ve Švýcarsku proti již eliminovanému outsiderovi, a pokud uspěje, má již bez ohledu na výsledky ostatních sedmi skupin zajištěný postup na šampionát, který za rok pohostí Srbsko s Lotyšskem. Pokud by Švýcarky (0-4) dokázaly ve Fribourgu překvapit, musel by český tým doufat v podporu odjinud, případně uspět ve středu (20:30) v Belgii (3-1) v nejtěžším utkání skupiny proti čtvrtému týmu světa. Na ME postupuje 8 vítězů skupin a 6 nejlepších ze druhých míst. Lvice už mohou mít při nejhorším bilanci 4-2 a nemohou tak skončit horší než druhé. O postupu ze druhých míst by rozhodovalo skore, jež mají Češky nyní o 80 bodů kladné.

celý článek
Ten co vydržel ostrovní armádní výcvik

S PATRIKEM AUDOU POD POVRCHEM Vlastně je to docela náhoda, že se Patrik Auda stal tak důležitou součástí reprezentace. Když se Ronen Ginzburg, tehdy nový kouč lvů, vydal v roce 2014 na inspekční cestu do USA k průzkumu českého talentu na tamních univerzitách, na seznamu, který obdržel, levoruký power forward chyběl. Všiml si jej až při sledování videa s jinými hráči. „V Čechách ho tehdy nikdo neznal, ale říkal jsem si, že by mohl být zajímavý. Cítil jsem, že když se přizpůsobí evropskému stylu, může z něj být dobrý hráč. Chtěl jsem ho vyzkoušet v Evropě a pozval ho do reprezentačního B-týmu. Viděl jsem ale, že může hrát i v áčku a že mu to může dát víc možností při prosazení v Evropě. Jen tehdy dělal hodně „kroků“, protože na univerzitě mu to nepískali. Třeba při zápase v Maďarsku mu jich pískli snad pět,“ vzpomíná národní kormidelník, podle nějž v zámoří po Audovi chtěli, aby hrál jen pod košem a nestřílel trojky. „Tehdy jsem mu řekl, že jestli chce hrát v Evropě, musí přemýšlet hlavně o pozici 4 a začít víc střílet zvenku. V tom se hodně zlepšil a bez toho by neudělal v Evropě dobrou kariéru,“ dodává izraelský trenér na adresu rodáka z Ivančic, který o sobě čerstvě mnohé odhalil reportážnímu štábu ČBF ve svém novém působišti - devadesátitisícové italské Pistoie.
 

celý článek
Podkrkonošská pohádka pokračuje!

ECHO 9. KOLA ŽBL V devátém dějství ŽBL dál valil kupředu Trutnov, který tentokrát doma rozbil KP Brno 93-70 a po třetí výhře v řadě už se dělí o čtvrtou bilanci ligy (5-3)! Další čtyři duely už skončily bez překvapení, když USK Praha doma zničil rekordním nástřelem sezony Ostravu 135-47, Nymburk uspěl ve Strakonicích 53-71, brněnské Žabiny doma složily pražskou Slavii (78-62), jež padla už počtvrté v řadě, a Slovanka rovněž na domácí půdě přemohla Teamstore Brno 75-56.

celý článek
Senzace v Edenu, Nymburk zlomil Žabiny

ECHO 8. KOLA ŽBL Největší tahák osmého kola ŽBL se hrál v Nymburce, kde domácí celek nakonec skolil brněnské Žabiny 83-77. Z dalších jednoznačných výsledků vzbudil úžas ten z palubovky pražské Slavie, kde nečekaně loupila Slovanka (51-71). Mistryně z USK Praha si dojely pro výhru na KP Brno (63-96), Hradec Králové do Ostravy (65-105) a aktuálně šestý Trutnov, který zapsal už čtvtý úspěch, dobyl kurt Teamstore Brno (52-86).

celý článek
30 ztrát Slavie a famózní Kulichová

ECHO 7. KOLA ŽBL V událostmi nabitém sedmém kole ŽBL Hradecké lvice doma zdolaly KP Brno 78-74, pražský USK udělil 111bodový výprask Teamstoru Brno (123-12), Slovanka na svém kurtu trápila favorita z Nymburka, aby nakonec padla 52-57, brněnské Žabiny doma rozstřílely strakonickou U19 Chance (84-47) a Trutnov před svými fanoušky opět dokázal zaskočit pražskou Slavii (75-62), což mu přineslo třetí úspěch sezony.

celý článek
Po roce zpět mezi gondoliéry. A mezi lvy?

S TOMÁŠEM KYZLINKEM FT. PETR CZUDEK Dlouho o něm nebylo vidu, ani slechu. Přesně od loňského mistrovství Evropy, kde na celkem 41 minut zasáhl do čtyř zápasů, a kde už jej trápily problémy se zády. A právě ty mu pak nedovolily nastoupit do nového angažmá u tehdy úřadujících italských mistrů z Benátek. Teď tak ve slavném městě zažívá obnovenou premiéru. A hned druhý start v dresu Reyeru jej zavedl na českou půdu. Tedy přesněji slezskou. I když jen na šest minut rozdělených na opavském parketu do obou poločasů ve 3. kole Ligy mistrů. Po roce, jaký má za sebou, ale byl Tomáš Kyzlink rád i za to. Rozhodně v konkurenci osmi cizinců, z nichž v top soutěži FIBA smí hrát zápas nejvýš sedm, v italské lize pak dokonce jen šest. A mezi ty se probít v tak ambiciózním celku, bažícím po titulu ve všech soutěžích a osázeném reprezentanty Itálie nebo Slovinska i ex-borci z NBA a Euroligy, je zatraceně složitý úkol.

celý článek
"Zlatý podraz" už míří do vašich kin

FILMOVÁ PREMIÉRA Píše se rok 1946. Zbědovaná Evropa se sbírá z válečných hrůz a stejně je na tom země v jejím srdci, Československo. Ve druhém světovém konfliktu přišli o částí svých rodin a kamarádů i českoslovenští basketbalisté. Také za ně se jedou bít do Ženevy na první poválečné mistrovství Evropy. A světe div se, je z toho dosud jediné kontinentální zlato pro Československo.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►