Nová doba v repre se 27bojařem!

S TAK TROCHU JINÝM KONDIČNÍM TRENÉREM MICHALEM MIŘEJOVSKÝM „Konečně jsem měl možnost potkat kondičního trenéra, který přistupuje k hráčům ne jako ke stádu, ale bere je individuálně. Je to hudba přítomnosti a budoucnosti, která už v některých basketbalově vyspělých zemích funguje. Je super, že reprezentace s tímto konceptem přišla.“ To jsou slova snajpra národního týmu Lukáše Palyzy, který v rámci návratu do hry po zlomenině kosti v obličeji měl jako jeden z prvních reprezentantů možnost během kvalifikačního bloku spolupracovat s novou posilou národního týmu, kondičním nebo spíš „celostním“ trenérem Michalem Miřejovským. 

celý článek
Dramata 13. kola pro Slavii a Žabiny

ECHO 13. KOLA ŽBL Ve 13. dějství ŽBL, posledním před vánočními svátky, se hrálo dvakrát vyrovnaně a čtyřikrát bez dramatu. V těsných bitvách loupila Slavia díky zvládnuté koncovce na KP Brno a Slovanka už potřetí v sezoně podlehla Žabinám. Hradecké lvice si hladce poradily v Trutnově, mistrovský USK v Karlových Varech a Ostrava hodně díky poslední čtvrtině rozstřílela Technic Brno. Už ve čtvrtek byl předehrán duel U19 Chance s Nymburkem, který skončil kořistí Středočešek.

celý článek
Muž se super maskou o hudbě budoucna

S LUKÁŠEM PALYZOU O NÁVRATU V MASCE Vypadalo to, že Lukáše Palyzu čeká zajímavá sezona poté, co ho nováček polské nejvyšší soutěže Gliwice představil jako velkou posilu. Pro reprezentačního snajpra se ale ligový podzim dosud vyvíjel poněkud jinak, než by si představoval.

celý článek
Junior NBA dnes vrcholí na Nova Sport 1!

12.12. UDÁLOST V pardubické hale Dašická, kde hrává své ligové zápasy Beksa, dnes od 9 hodin startuje finálový den druhého ročníku Junior NBA, který od 15:00 vyvrcholí titulovým soubojem pod dohledem kamer Nova Sport 1. A kdo že bude bojovat o prsteny pro šampiony?

celý článek
U19 Chance s prvním skalpem!

ECHO 12. KOLA ŽBL První úspěch sezony U19 Chance je v předvánočním čase hlavní zprávou pěti víkendových duelů 12. kola ŽBL. Strakonický celek nečekaně uspěl na brněnském Techniku rozdílem 11 bodů a na poslední pozici zaostává za svým soupeřem o jedinou výhru. Nymburk potvrdil své druhé místo rozdrcením Karlových Varů, mistrovský USK si dojel pro 21bodové vítězství na KP Brno, Hradec si snadno poradil s Ostravou a Slovanka doma přehrála Trutnov. Už dříve se přehrával duel mezi Slavií a Žabinami, jenž patřil domácím Pražankám 83-68.

celý článek
Modelka z palubovek stoupá stále výš

HITOVKA S TVÁŘÍ ČESKÉHO BASKETBALU Poznáváte tyhle postavy, které vytvořily pár na titulu aktuálního Esquiru. Vy, kdo se pohybujete kolem hiphopu, byste mohli poznat pána. Vy, kdo chodíte na basket, byste zase mohli rozluštit tvář slečny, která chlapíkovi v dresu Clevelandu sedí na rameni. Nebojte se ale přiznat, že byste na první dobrou nevěděli. Nebyli byste sami. 40 minut líčení dokáže udělat velké divy a tahle mistryně světa už to taky zjistila.   

celý článek
Kolaps Techniku i demolice Žabin v derby

ECHO 11. KOLA ŽBL Po víkendu je až na jeden zápas dohrána první polovina základní části ŽBL. V hlavním magnetu 11. kola KP Brno jasně dominovalo na palubovce Žabin, v souboji druhého s prvním Nymburk doma padl s mistrem o 47 bodů, Hradec v domácím prostředí přejel strakonickou U19 Chance, Slavia totéž provedla s Trutnovem, Slovanka přemohla Ostravu a BA Karlovy Vary dobyla stánek brněnského Techniku.

celý článek
Závěr půlky základní části ŽBL s hitovkami

PREVIEW 11. KOLA ŽBL Jedenácté kolo Ženské basketbalové ligy, to je konec první poloviny základní části. Nejvyšší česká soutěž si na poslední možnou chvíli schovala soupeření mezi Žabinami a KP o královny Brna i duel DSK Basketball Nymburk s ZVVZ USK Praha. Už v pátek byl předehrán zápas Hradce Králové s U19 Chance, který skončil drtivě 85-50 pro domácího favorita (Ovsíková 16, Minarovičová 14 – T-Šípová 15, Tomšovicová 13).  

celý článek
Lvice proti USK jako první pod 20

ECHO 9. KOLA ŽBL Po reprezentační pauze se odehrálo 9. kolo ŽBL, v němž se Hradecké lvice dostaly proti USK jako první tým v sezoně pod 20 bodů rozdílu. V dalších zápasech KP Brno dobylo Trutnov, Slovanka uspěla v Karlových Varech, Nymburk na Techniku, Žabiny doma s Ostravou a Slavia rozdtila strakonickou U19 Chance o 70 bodů! Střelkyněmi kola se staly se sedmadvacetibodovými výkony Jana Hausknechtová ze Žabin a Kristi Bellock ze Slavie.

celý článek
Palyza zraněn! S maskou do konce sezony

UDÁLOST V NÁRODNÍM TÝMU Mohl si užívat první výhru svých Gliwic v polské nejvyšší soutěži. Místo toho si ostrostřelec Lukáš Palyza odnesl z nedělního utkání ve Varšavě nepříjemné zranění. Zlomenina jařmové kosti pod levým okem ho vyřadí nejen z nejbližších zápasů polské ligy, ale zmešká také úvod kvalifikace o mistrovství světa, ve které na české basketbalisty čekají v listopadu Island a Finsko.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 ►►
archiv (203)